22006198 021

نکاتی در رابطه با ابزارهای کانون ارزیابی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
نکاتی در رابطه با ابزارهای کانون ارزیابی

کانون ارزیابی جزء آن دسته از سازمان ها و ارگان هایی می باشد که می تواند به افراد کمک کند تا توانایی های خودشان را بشناسند و به کارفرمایان کمک می کند تا بتوانند بهترین فرد را برای پستی که در نظر دارند انتخاب کنند. توجه نمایید که در این کانون ها، ابزارهای کانون ارزیابی متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام از این ابزارها می توانند به نحوی شایستگی افراد مورد نظر را تایید و یا رد کنند. توجه نمایید که امروزه استفاده از منابع انسانی هزینه بسیار بالایی را برای کارفرمایان دارا می باشد؛ به همین دلیل کارفرمایان تمام تلاش خودشان را می کنند تا با استفاده از ابزارهای کانون ارزیابی به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی مناسب ترین نیروی موجود را استخدام کنند تا بتوانند وظیفه مورد نظر خودشان را به او بسپارند.

توجه نمایید که کانون های ارزیابی به سازمان ها و ارگان ها کمک می کنند تا بتوانند برای استخدام بهترین گزینه های موجود را انتخاب کنند و بهترین شانس را برای بهترین افراد داشته باشد. توجه نمایید که ابزارهای کانون ارزیابی معمولاً دقت بسیار بالایی دارند و می توانند به کارفرمایان و افرادی که قصد استخدام افراد را دارند کمک کنند تا بهترین فرد را انتخاب کنند.

همچنین افرادی که دنبال کار می گردند می توانند با تحقیق در رابطه با ابزارهای این کانون، توانایی ها و قابلیت های خودشان را با این ابزارها هماهنگ کنند تا بتوانند شانس قبولی خودشان را در آزمون های استخدامی بالاتر ببرند و یک شغل مناسب را داشته باشند. اگر شما نیز می خواهید بیشتر در رابطه با ابزارهای کانون ارزیابی اطلاعات کسب کنید؛ تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

معرفی ابزارهای کانون ارزیابی

توجه نمایید که ابزارها و روش های متفاوتی برای ارزیابی افراد در کانون های ارزیابی وجود دارد که هرکدام از اینها می توانند توانایی های متفاوتی از افراد را نمایان کنند. ما در ادامه می خواهیم که این ابزارها را برای شما نام ببریم تا شما را بیشتر با هر کدام از آن ها آشنا کنیم.

ابزار مصاحبه

یکی از ابزارهایی که جزو ابزارهای کانون ارزیابی قرار می گیرد، مصاحبه می باشد. در مصاحبه شایستگی های فرد و همچنین دستاوردهای پیشین او مورد ارزیابی قرار می گیرد و از او سوال می شود که در مشاغلی که قبلاً داشته است و در فعالیت های قبلی که در جامعه دستی داشته است، تا چه حد موفق بوده است. توجه نمایید که مصاحبه معمولاً به دو صورت عمومی و تخصصی انجام می شود. در مصاحبه های عمومی معمولاً شایستگی های رفتاری و همچنین روانشناختی فرد مصاحبه شونده مورد بررسی قرار می گیرد و در موارد تخصصی مهارت ها و علومی که در حوزه تخصص فرد مورد استفاده می باشد مورد بررسی قرار می گیرند.

مصاحبه از ابزارهای کانون ارزیابی

ابزار سنجش کار تیمی

یکی دیگر از ابزارهای کانون ارزیابی این است که یک فرد در کار تیمی چقدر موفق می باشد و تا چه حد می تواند با افرادی که در یک تیم وجود دارد تعامل داشته باشد. توجه نمایید که در کار تیمی از افراد خواسته می شود تا به صورت گروهی با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازند و نتیجه بحث را اعلام کنند. توجه نمایید که حین بحث و گفتگو نیز عملکرد افراد بررسی می شود. توجه نمایید که به طور کلی فعالیت و مهارت های افراد در گروه بسیار مهم و حیاتی می باشد و می تواند تاثیر بسیار زیادی در استخدام آن ها داشته باشد.

ابزار ایفای نقش

یکی دیگر از ابزارهایی که در کانون های ارزیابی مورد استفاده قرار می گیرد ابزار ایفای نقش می باشد. در این مرحله فردی که در حال ارزیابی می باشد باید به تمرین جستجوی اطلاعات بپردازد. در این ابزار سناریوهای خیالی به افراد داده می شود و از او خواسته می شود تا بگویند که در این سناریوی خیالی چه رفتاری از خود نشان می دهد و چگونه به بررسی شرایط می پردازند. این موضوع به ارزیابی کنندگان کمک می کند تا متوجه شوند که افراد در شرایط حساس و حاد چه رفتاری از خودشان نشان می دهند و از این طریق می توانند به روحیات افراد تسلط داشته باشند.

توجه نمایید که در این ابزار از فردی که در حال ارزیابی می باشد انتظار می رود تا رفتاری مشابه یک فرد حرفه ای در وظیفه خودش را داشته باشد و به عنوان یک شخص مسلط روی رفتار خودش مدیریت داشته باشد.

ابزار آزمون تحلیل فکری

یکی دیگر از ابزارهایی که جزء ابزارهای کانون ارزیابی شناخته می شود آزمون های سنجش توانایی می باشند که تفکر تحلیلی افراد را مورد بررسی قرار می دهند. توجه نمایید که در این آزمون ها مهارت هایی مانند درک فرضیات، منطق استنتاجی، تفسیر، قیاس، استدلال و همچنین کفایت داده ها بررسی می شود که تمامی این موارد و میزان وجود آن ها در فرد مورد بررسی قرار می گیرد.

ابزار جستجوی اطلاعات و نحوه سرچ

یکی دیگر از ابزارهای کانون ارزیابی ابزار جستجوی اطلاعات می باشد. توجه نمایید که در این تمرین موقعیتی فرضی برای افراد توضیح داده می شود و از او خواسته می شود که برای پاسخگویی به این شرایط و مدیریت آن بگویند که از چه منابعی استفاده می کند. این موضوع به ارزیابی کنندگان کمک می کند تا مهارت های فرد هنگام تصمیم گیری را شناسایی کنند.

ابزار ارائه مطلب

یکی دیگر از ابزارهای کانون ارزیابی ابزار ارائه مطلب می باشد که در این ابزار از فرد خواسته می شود که پاسخ های کوتاهی به سوالات پرسیده شده بدهد. توجه نمایید که در این روش از فردی که در حال ارزیابی می باشد خواسته می شود تا با یکسری ابزارهای محدودی که در دسترس او قرار می گیرد یک ارائه مطلب و یا پرزنتیشن داشته باشد تا ارزیابی کنندگان بتوانند مهارت های او هنگام ارائه مطلب را بررسی کنند.

ابزارهای کانون ارزیابی

ابزار تمرین نوشتاری

یکی دیگر از ابزارهای کانون ارزیابی ابزار تمرین نوشتاری می باشد که شامل انواع مختلف تست های ترکیبی می شود. به طور کلی در این ابزار از فرد خواسته می شود تا به صورت عمیق محتوا را درک کند و به سوالاتی که از او پرسیده شده است پاسخ دهد و یک متن را تالیف کند.

جمع بندی

به طور کلی ابزارهای کانون ارزیابی می توانند به کارفرمایان کمک کند تا راحت تر منابع انسانی مورد نیاز خودشان را داشته باشند. ما در این مطلب سعی کردیم برای شما در رابطه با ابزارهای کانون ارزیابی صحبت کنیم و به معرفی هر کدام از آن ها برای شما بپردازیم. کارفرمایان می توانند با مراجعه به این کانون ها و کمک گرفتن از مسئولان ارزیابی که به مشاهده، طبقه بندی، ثبت و همچنین قضاوت صحیح رفتار های افراد متقاضی می پردازند کمک بگیرند تا بتوانند بهترین فرد را برای یک منصب انتخاب کنند.

توجه نمایید که این کانون ها تاسیس شده اند تا به افراد گوناگون کمک کنند تا از میان افرادی که متقاضی کار می باشند بهترین آن ها را انتخاب کنند. توجه نمایید که اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال کار می گردید می توانید با بهتر کردن اطلاعات خودتان در زمینه ابزارهایی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند، متوجه شوید که هر کدام از آن ها چه مهارتی را مورد بررسی قرار می دهند تا بتوانید با بهتر کردن مهارت خودتان شانس خود برای انتخاب را بالاتر ببرید.

داشتن توانایی های مناسب و همچنین داشتن نگرش مناسب نسبت به اتفاقات پیرامون و سوالاتی که از فرد پرسیده می شود، می تواند تاثیر بسیار زیادی روی نظر مثبت ارزی فرد ارزیابی کننده داشته باشد. به هر حال این کانون ها تاسیس شده اند تا بتوانند نیاز کارفرمایان را برطرف سازند و به آن ها کمک کنند تا بهترین فرد را برای یک مقام انتخاب کنند.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ