22006198 021

اضطراب در بورس و راههایی برای مدیریت آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
اضطراب در بورس و راههایی برای مدیریت آن

افزایش ثروت مثل یک دوی ماراتن است و نه با حداکثر سرعت دویدن. چشم انداز بلند مدت مهمترین کیفیت لازم برای موفقیت در سرمایه گذاری است. بازارها (بخصوص بازار بورس) در کوتاه مدت می توانند بیش از حد، غیر منطقی ارزیابی یا حتی با ارزش کم ارزیابی شوند. رکود بازار حتی برای سرمایه گذاران حرفه ای نیز می تواند منجر به پدیده اضطراب در بورس شود. علیرغم این، وضعیت این بازارها ظاهراً در صفحه اول روزنامه ها نیز قرار می گیرند. بازارها می توانند در هر بازه زمانی کوتاه به سمت بالا و پایین حرکت کنند.

هدف هر سرمایه گذار بازار بورس باید این باشد که روی برنامه بلند مدت تمرکز کرده و از واکنش های لحظه ای جلوگیری کند و نوسانات روزانه بازار را نادیده بگیرد. مکث کنید! اگر برای مدت طولانی برنامه ریزی کنید، زودتر به اهداف خود خواهید رسید. سخت ترین کار برای بسیاری از سرمایه گذاران، شجاعت حفظ اعتقاداتشان است. اگر دلایل سرمایه گذاری در سهام هنوز هم قابل قبول است، این مسیر را ادامه دهید، نوسانات روزانه را نادیده بگیرید و شاید حتی هنگام فروش دیگران خرید کنید.

افکار سرمایه گذاری بیش از 85٪ عملکرد سرمایه گذاری را به دنبال دارد. بنابراین، تمام تلاش خود را کنید که برای تصمیم گیری درست از مراکز واکنش عاطفی استفاده نکنید و در عوض این وظیفه را به لوب پیشانی خود بسپرید که مرکز عقل و منطق است بدون تأیید از منابع معتبر از ایجاد تغییرات بزرگ خودداری کنید.

مدیریت اضطراب در بورس

این سؤال را بپرسید: آیا نوسانات بازار یک بخش عادی از سرمایه گذاری است؟ البته که اینطور است.

در ارزش ها و استراتژی های خودتان تأمل کنید اگر باید در لحظات بحرانی تصمیمات مهمی بگیرید، انگیزه های تصمیم گیری را به چالش بکشید و آنها را در برابر ارزش های خود که قبلاً گفته شد، وزن دهید. آیا تقارن بین تصمیم و ارزشها وجود دارد؟ یا آیا برخی تضادها وجود دارد؟ اگر چنین است، زمان بیشتری را برای تصمیم گیری درباره مشکل و راه حل های ممکن سپری کنید. نوسانات می تواند باعث شود برخی سرمایه گذاران آرامش خود را از دست دهند و استراتژی خود را در حین جابجایی بازار رها کنند. آنها در معرض تعصب رفتاری قرار می گیرند و در نهایت «گران میخرند و ارزان می فروشند»

سرمایه گذاران بلند مدت می توانند احساس راحتی بیشتری کنند چون می دانند که بسیاری از کاهش قیمت های روزانه حداقل تا حدودی با افزایش قیمت های مشابه جبران می شود و این وقتی در دوره های طولانی تر اندازه گیری شود، نشان میدهد نوسانات افزایش نیافته است. در حالی که این اضطراب در بازار را نباید نادیده گرفت، راه هایی برای آرام کردن خود وجود دارد تا تأثیر آن بر استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت شما مضر نباشد.

راه هایی برای مدیریت اضطراب در هنگام سقوط بازار

سرمایه گذاران باید به آنچه می توانند کنترل کنند، توجه کنند نه آنچه که نمی توانند کنترلی بر روی آن داشته باشند. کنترل موارد قابل کنترل به معنای نابود کردن هر چیزی که از قدرت شما خارج باشد نیست. این همچنین به معنای قرار دادن اندیشه ای آرام و جدی به آنچه در توان شماست می باشد. موفقیت آینده شما ممکن است کمتر به آنچه بازارها انجام می دهند بستگی داشته باشد و بیشتر به صرف چند دقیقه سکوت و مشخص کردن آنچه شما به عنوان یک سرمایه گذار باید بدانید بستگی دارد.

راههایی برای کمک به افراد برای کنترل اضطراب در بورس

سرمایه گذاران استرس زده باید روی این 7 مرحله اقدام متمرکز شوند.

1. هزینه های روزمره خود را کنترل کنید

بناپارت می گوید کنترل مالی شما می تواند ترس های شما را در مواقع بی ثبات آرام کند. وی همچنین ادعا می کند که مردم از امور مالی خود بویژه در زمان بی ثباتی نگران هستند، زیرا آنها نمی دانند که پول «روزمره» آنها به کجا می رود. در نتیجه، آنها امیدوار هستند که سرمایه گذاری های آنها درمان خوبی برای مشکلات مالی آنها باشد. این ممکن است به دلیل «اختلال در اقتصاد» باشد.

برای درک بهتر عادات خرج کردن، در 12 ماه گذشته هزینه های خود را مرور کنید. این یک تمرین سرگرم کننده نخواهد بود، بلکه «مهمترین کاری است که می توانید انجام دهید.» اگر به نظر میرسد بررسی 12 ماه یک کار بسیار بزرگ است پیشنهاد میشود که از سه ماه شروع شود. به هر رویکردی که انتخاب کنید، کلید این تمرین این است که هزینه های خود را طبقه بندی کنید و الگوهای مخارجی را بیابید که فایده ای برای شما نداشته است. هنگامی که الگوهای هزینه خراب خود را حذف کردید، می توانید پس انداز کنید و سرمایه گذاری بیشتری نیز انجام دهید.

2. عادی سازی اضطراب

این طبیعی است که در مواقعی آرامش خود را از دست دهید و دچار اضطراب شوید. اضطراب سالم یک هدف دارد هشدار ما به تهدیدهای احتمالی. اضطراب عادی به این معنا نیست که شما به دارو احتیاج دارید. درعوض، رژیم صحیح، مراقبت از بدن و ذهن از طریق ورزش، مدیتیشن، خواب و تغذیه مناسبمی تواند به شما کمک کند.

3. حفظ پرسپکتیو

این شامل کم ارزش شدن خطر یا مهمتر از آن دست کم گرفتن توانایی شما در محافظت از خود نیست. اخبار خود را با خواندن منابع مبتنی بر واقعیت انتخاب کنید و نه جستجوهای چشمی بیش از حد. پس انداز خود را افزایش دهید. تاریخچه بازار را بخوانید. نگه داشتن بعضی چیزها حتی دشوار اما ضروری است.

4. تغییر مرکز توجه

از دست دادن پول در بازارها بسیار دردناک است. اگر این بزرگترین مشکل شماست، خود را خوشبخت بدانید. در روزها و هفته های آینده، بسیاری افراد شغل خود را از دست می دهند و خود را در شرایط بحرانی پیدا می کنند. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، فرصتی خارق العاده برای شروع داوطلبانه است. شما تعجب خواهید کرد که چقدر این کار حستان را بهتر می کند.

5. منحرف کردن خودتان

از هشدارهای شایعه آور و ساعتی در رسانه های اجتماعی دوری کنید. سریال های مورد علاقه تان را تماشا کنید.

6. با احتیاط دوستانتان را انتخاب کنید

مدیریت اضطراب در هنگام سقوط بازار بورس

آیا این بهترین زمان برای استراحت کردن یا ارسال پیامک به یک دوست قدیمی است؟ آیا دوستان کالج شما که در حال حاضر افسردگی بزرگ بعدی را برایش پیش بینی می کنید، فردی است که باید برای مشاوره به او تکیه کنید؟ از بین بردن افراد سمی از زندگی شما مهمتر از همیشه است. وحشت نکنید، این زمان مناسب برای دور کردن افراد منتقل کننده اضطراب و عذاب است.

7. اجتناب از در نظر گرفتن سناریوهای شدید

فکر کردن در مورد همه جوانب خوب است اما نباید بدترین حالت ممکن را در نظر بگیریم. به جای تنها بهترین و بدترین موارد، سناریوهای ممکن را در نظر بگیرید.

یک قدم عقب بروید و نفس عمیق بکشید. هیچ چیز در زندگی از جمله بازار بورس ثابت نیست. متفاوت فکر کنید، دیدن جهان از طریق عینک مفروضات گذشته باعث افزایش تولید کورتیزول خواهد شد.

منبع: cnbc.com

نظرات کاربران:
محمود
پاسخ به این نظر
1400/6/23

سرمایه گذاری در بورس فقط باعث استرس میشه و هیج س.دی هم نداره

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ