22006198 021

14 راه سریع و روش های موثر در بارداری

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
14 راه سریع و روش های موثر در بارداری

14 راه سریع و روش های موثر در بارداری چیست؟ شاید به نظر خیلی از افراد فرایند باردار شدن نیاز به زمان بلندی نداشته باشد و در عرض چند روز و یا نهایتاً چند هفته بتوان به این هدف دست یافت. اما واقعیت چیز دیگری است، احتمالاً پزشک متخصص شما توضیح داده است که زمان بیشتری را باید صرف رویداد چنین اتفاق خوشحال کننده ای کنید. این زمان برای کسانی که از قبل داروهای ضد حاملگی مصرف می کرده اند بیشتر به طول می انجامد. در این مقاله، توصیه هایی را از زبان یک متخصص زنان و زایمان و یک متخصص غدد درون ریز برای کوتاه تر نمودن زمان بچه دار شدن ارائه می کنیم. همچنین روش های موثر در بارداری را به تفکیک بیان خواهیم کرد.

باردار شدن

1. برای انجام مشاوره پیش از حاملگی با متخصصین، برنامه ریزی کنید

قبل از اقدام به حامله شدن و بارداری، مشورت با یک متخصص می تواند اقدام عاقلانه ای باشد، دکتر متخصص زنان و زایمان در اروپا اظهار می کند که در این ملاقات تاریخچه پزشکی و درمانی شما مرور خواهد شد. در مورد هر مسئله ای که بواسطه شرایط پزشکی گذشته و کنونی شما در حین حاملگی می تواند روی دهد صحبت شده، همچنین در مورد لیستی از داروهایی که می تواند اثرات منفی در فرایند بارورسازی و یا حاملگی شما داشته باشد بحث خواهد شد.

احتمالاً از شما معاینات مختص زنان و زایمان، آزمایش خون، برخی معاینات و آزمایش ها از لحاظ بیمارهای مقاربتی و همینطور از نظر بیماری سرخچه بعمل خواهد آمد. بعلاوه متخصص شما به احتمال بعضی ویتامینها را بهمراه فولیک اسید به شما پیشنهاد خواهد نمود. الیزابت استین متخصص زنان و زایمان در نیویورک به مراجعین خود پیشنهاد می کند که قبل از اقدام به حاملگی با یک دندانپزشک نیز ملاقات داشته باشند تا نسبت به سلامت و بهداشت دهان و دندان خود اطمینان حاصل کنند.

2. داروهای ضدحاملگی را کنار بگذارید

بعضی داروهای ضدحاملگی حتی پس از قطع مصرف نیز می توانند در توان باروری شما و راهای سریع بارداری تاثیر منفی داشته باشند. البته باید در نظر داشت که اثر داروهای ضد حاملگی خیلی بلند نیست و میتوان انتظار داشت که پس از گذشت مدت کوتاهی این اثر از بین برود. در مورد آی یو دی (IUD) انتظار می رود که پس از حذف این وسیله از بدن، توان بارورسازی برگردد. اگر از آمپول تزریقی ضدبارداری دپو پروورا استفاده نموده اید، باید بدانید که اثرات این دارو می تواند به طور بلند مدت باقی بماند. از نظر دکتر استین، اثر این دارو نیز به مرور زمان محو خواهد گشت اما زمان نسبتاً بیشتری باید منتظر بمانید.

/// شماره های تماس ///

3. زمان تخمک گذاری خود را مشخص نمایید

می دانید که یک تخمک پس از آزادسازی، تنها 12 تا 24 ساعت زنده می ماند و این در حالی است که اسپرم مردان می تواند تا 72 ساعت زندگی کند. متاسفانه این اطلاعات حاکی از آن است که برای بچه دار شدن زمان زیادی ندارید. برای بالابردن شانس خود، بهتر است که زمان دقیق تخمک گذاری خود را بدانید. اگر شما نسبت به چرخه قاعدگی خود اطلاعات دقیقی ندارید بهتر است بعضی رویدادهای مهم این چرخه (مانند خون روش) را از ماه قبل بر روی یک تقویم ثبت نمایید. دانشتن زمان تخمک گذاری یکی از راه های سریع و روش های موثر در بارداری است.

4. نگاره دمای پایه ای بدن خود را ترسیم کنید

یک راه دیگر جهت بارداری سریع فهم زمان آزاد سازی تخمک استفاده از نگاره دمای پایه ای بدن است. برای این کار به یک میزان الحراره (درجه تب و یا دماسنج) نیاز خواهید داشت. هر روز صبح به محض بیدار شدن – حتی قبل از اینکه به دستشویی بروید - دمای بدن خود را ثبت کنید. معمولاً روزی که تخمدان ها تخمک را آزاد سازند، دمای بدن شما افت قابل توجهی کرده و در روز بعدی افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت تا زمانی که خون روش (پریود یا دوره) شما آغاز شود. البته باید به یاد داشت که ترسیم دمای پایه بدن در ماه اول چندان کمک کننده نخواهد بود چرا که شما به احتمال زیاد بعد از آزادسازی تخمک از آن مطلع خواهید شد. اما اگر ترسیم خود را برای چند ماه دیگر ادامه دهید آنگاه می توانید نسبت به تشخیص تغییر در دمای بدن خود ماهرانه تر عمل کنید.

راه های سریع باردار شدن

5. لکه های خون

یکی از علائم اولیه در عدم موفقیت در بارداری بروز لکه های خون است، نسبت به هرگونه لکه های احتمالی خون حساس باشید و به محض مشاهده حتی کم رنگ ترین لکه نیز با پزشک خود مشورت کنید. البته تمام لکه های خون به معنا عدم حاملگی نیست و بعضی از این لکه ها می تواند نشانه فرایند لانه گزینی باشد (خون ریزی لانه گزینی)، به عنوان مهمترین تفاوت باید گفت که حجم خونریزی لانه گزینی به مراتب کمتر از خونریزی قاعدگی است. در این مورد حتما با پزشک خود مشورت کنید.

6. از کیت های پیش بینی تخمک گذاری استفاده کنید

یکی دیگر از 14 راه سریع و روش های موثر در بارداری این است که شما می توانید از کیت پیش بینی تخمک گذاری استفاده کنید که نسبت به روش های دیگر راحت تر یکی هستند. این کیت به شما کمک می کند تا نسبت به زمان آزادسازی تخمک آگاهی پیدا کنید. این دستگاه نسبت به نوسان در میزان هورمون ال اچ در ادرار شما حساس است که معمولاً از 12 تا 36 ساعت قبل از آزادسازی تخمک روی می دهد. در دستورالعمل این ابزار نوشته شده است که بهتر است هر روز از آن استفاده شود، اما به نظر می رسد که بهترین زمان استفاده از آن در هنگام دومین ادرار در روز باشد (این موضوع به این علت است که نوسان در هوررمون ال اچ معمولاً حدود ساعت 3 صبح اتفاق میافتد، در نتیجه در ادرار اول مقدار کافی از هورمون ال اچ موجود نخواهد بود.)

7. قبل از آزادسازی تخمک نزدیکی کنید

برای اطمینان از اینکه اسپرم های همسرتان تخمک شما را در زمان صحیح بارور سازند، از پنج روز قبل از آزادسازی تخمک، یک روز در میان نزدیکی کنید، اگر کیت شما نشان داد که فرایند آزادسازی تخمک شروع شده است، همان روز و دو روز بعدی را نزدیکی داشته باشید. اگر برای شما یا همسرتان سخت نیست، بهتر است هر روز نزدیکی داشته باشید؛ هیچ مدرکی دال بر کاهش توان بارورسازی مردان در اثر انزال های مکرر وجود ندارد.

8. نسبت به جزییات نزدیکی حساسیت به خرج ندهید

اگرچه ارگاسم (اوج لذت جنسی) در حین نزدیکی می تواند لذت این فرایند را بیشتر کند، نرسیدن به ارگاسم خللی در فرایند بارورسازی تخمک ایجاد نمی کند. آنچه را انجام دهید که هر دو نسبت به آن حس خوبی دارید. همچنین نسبت به حالت های نزدیکی حساسیت به خرج ندهید، اسپرم ها راه خود را در کانال سرویکال پیدا خواهند کرد.

/// شماره های تماس ///

9. از مواد چرب کننده و لوبریکانت استفاده نکنید

با همسر خود صحبت کنید تا در این مدت از مواد لوبریکانت و روان کننده استفاده نکنید، چرا که این مواد به عنوان عواملی سمی برای اسپرم ها شناخته شده و می توانند توان بارورسازی آنها را کاهش دهند.

10. قبل از باردار شدن سیگار را ترک کنید

علی رغم اینکه هزاران دلیل برای ترک سیگار وجود دارد، اما اگر شما یا همسرتان همچنان این عادت بد را ترک نکرده اید، باید بدانید که یک دلیل دیگر هم برای ترک سیگار وجود دارد: سیگار کشیدن اثرات منفی بر توان باروری شما و همسرتان خواهد داشت. تمام مطالعات این حوزه تایید کرده اند که سیگار کشیدن ارتباط قابل توجهی با ناباروری دارد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در رابطه با اثرات منفی سیگار بر توان باروری شما، تفاوت چندانی در اینکه شما مصرف کننده اصلی باشید یا تنها دود آن را استنشاق کنید، وجود ندارد. بعلاوه مصرف سیگار با افزایش احتمال سقط جنین، تولد زودرس و نارسی نوزاد و همین طور سندروم مرگ ناگهانی نوزاد ارتباط دارد.

11. مصرف الکل را کنار بگذارید

مطالعات حاکی از آن است که زنانی که در روز بیش از دوبار الکل می نوشند، به احتمال بیشتری دچار ناباروری های مرتبط با مصرف الکل می شوند. بهتر آن است که در زمانی که قصد دارید باردار و حامله شوید از مصرف الکل پرهیز کنید. همچنین الکل عوارض بسیار زیاد و خطرناکی بر روی جنین دارد.

12. به صورت تعدیل شده کافیین مصرف کنید

خیلی از ما عادت کرده ایم که برای سرحال بودن بیشتر در طول روز یا شب، قهوه یا نوشیدنی های کافیین دار بنوشیم، اما باید توجه داشت که مطالعات نشان داده اند که مصرف بالای کافیین (چیزی بیشتر از 5 فنجان قهوه یا 500 میلی گرم کافیین در روز) به احتمال بیشتری توان شما را در باروری کاهش خواهد داد. همچنین، مصرف چیزی بین 200 تا 300 میلی گرم کافیین در طول روز با احتمال بیشتر سقط جنین همراه است. در نتیجه سعی کنید که فقط از همان یک فنجان قهوه یا یک لیوان نسکافه خود در طول روز لذت ببرید.

13. خوب بخورید

اگر چه زنان خیلی لاغر و خیلی چاق با احتمال بیشتری دچار مشکلات باروری خواهند شد، اما اسناد علمی مستحکمی در رابطه با افزایش احتمال باروری سریع بوسیله اتخاذ بعضی رژیم های غذایی وجود ندارد. بهترین توصیه این است که از یک رژیم متعادل غذایی پیروی کنید و از مصرف خیلی زیاد غذاهای دریایی که دارای جیوه بالا هستند بپرهیزید.

14. از کمک متخصصین بهرمند شوید

بارداری و کمک از متخصص

می دانیم که مشاهده لکه های خون در زمانی که تصمیم گرفته اید باردار شوید چقدر می تواند ناکام کننده باشد، این به معنی آن است که یک ماه دیگر گذشت و شما باردار نشده اید! اما این نکته را بدانید که جمعیت کثیری از زوجین حدوداً بعد از یک سال از تصمیم خود نسبت به بچه دار شدن باردار می شوند، در حدود سن 20 سالگی احتمال اینکه یک زوج در طول 12 ماه بچه دار شوند حدود 93 درصد است (یا 25 تا 30 درصد برای هر ماه)، اما در حدود سن 40 سالگی این احتمال به 70 درصد کاهش می یابد (یعنی 10 تا 15 درصد برای هرماه).

به عنوان نکته آخر در مقاله 14 راه سریع و روش های موثر در بارداری توصیه می شود از زمانی که تصمیم به بارداری می گیرید، سعی کنید شرایط را برای خود طوری مهیا کنید که با استرس و تنیدگی روانی کمتری مواجه شوید. حتی اگر مدت زیادی است که هنوز باردار نشده اید، دلیلی برای استرس زیاد وجود ندارد، باید بدانید که استرس در ناباروری و احتمال افزایش ناباروری بانوان نقش قابل توجهی بازی می کند.

در آخر برای زنان جوانتر از 35 سال که بعد از گذشت یکسال همچنان باردار نشده اند، توصیه می شود که از کمک و مشورت های تخصصی بهرمند شوند و برای زنانی که بالاتر از سن 35 سال هستند و هنوز بعد از گذشت 6 ماه باردار نشده اند بهتر است از کمک تخصصی یک متخصص بهرمند شوند.

منبع: babycenter.com

افزودن نظر:
captcha