22006198 021

دلایل بی حوصلگی در زنان چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
دلایل بی حوصلگی در زنان چیست؟

در بعضی از روزها ممکن است برای هر خانمی خستگی و بی حوصلگی پیش بیاید و او را کلافه کند اما ما در این مقاله می خواهیم دلایل بی حوصلگی در زنان را بررسی کنیم تا بدانیم چه چیزهایی باعث می شود که در بعضی از روزها خانم ها کلافه و بی حوصله باشند.

علت خستگی و بی حوصلگی در زنان چه چیزهایی می باشد؟

تیروئید و بی حوصلگی

پرکاری تیروئید یکی از اصلی ترین دلایل بی حوصلگی در زنان می باشد و زمانی که غده پروانه ای شکل در گلو بیش از اندازه هورمون تیروئید تولید می کند تیروئید پر کار می شود و منجر به خستگی و بی حوصلگی در خانم ها می شود و زمانی که خانمی بی حوصله می شود ممکن است بر سر فرزند و یا همسر خود فریاد بزند و نسبت به آنها نیز بی حوصله باشد. طبق تحقیقات انجام شده تیروئید بر روی هر چیزی ممکن است اثر بگذارد و همچنین می تواند باعث بیقراری و تشدید آن در شما شود. بنابراین اگر مدتی است که شما دچار بی حوصلگی و بی قراری هستید و خوب نمی شوید حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید و آزمایش بدهید تا مشخص شود که از تیروئیدتان است یا خیر.

عدم تعادل قند خون و دیابت

یکی دیگر از دلایل بی حوصلگی در زنان دیابت و عدم تعادل قند خون می باشد. زمانی که سطح قند خون در بدن تعادل نداشته باشد این امر باعث می شود که سروتونین که یکی از هورمون های نشاط بخش و شادی آور است در مغز به خوبی ترشح نشود و در نتیجه موجب بی حوصلگی و عصبی بودن می شود. بنابراین سعی کنید همیشه قند خون خود را کنترل کنید تا دچار بی حوصلگی نشوید.

کمبود ویتامین D و دریافت نکردن نور خورشید

طبق تحقیقات انجام شده کمبود ویتامین D می تواند تاثیر زیادی بر روی افسردگی بگذارد و یکی از دلایل بی حوصلگی در زنان دریافت نکردن نور آفتاب و کمبود این ویتامین می باشد. بنابراین اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که بعد از غروب آفتاب بیرون می روید حتماً در زمان بیرون رفتن خود تجدید نظر کنید و زمانی بیرون بروید که آفتاب باشد و نور آفتاب به بدنتان برسد حتی می توانید حدود چند دقیقه زیر نور آفتاب بنشینید تا ویتامین D بدن شما به خوبی تامین شود و از بدخلقی و عصبی بودن رهایی یابید.

بی حوصلگی در زنان

قرار گرفتن در شرایط سخت

زمانی که شما در شرایط سختی قرار می گیرید و یا درد های فیزیکی را تحمل می کنید باعث می شود شما بی حوصله و بی قرار شوید. نداشتن خواب کافی، گرسنه بودن و شرایط دیگر می توانند باعث بدخلقی شما شوند و یکی از دلایل بی حوصلگی در زنان و مردان می باشد.

سندرم پیش از قاعدگی

یکی از اصلی ترین دلایل بی حوصلگی در زنان سندرم پیش از قاعدگی است که به طور زیادی بر روی خلق و خوی خانم ها اثر می گذارد در این دوران تعادل هورمون های استروژن و پروژسترون به هم میریزد و باعث بی حوصلگی خانم ها می شود این اتفاق حدوداً دو هفته قبل از پریودی خانم ها به وجود می آید. پس اگر دو هفته قبل از پریودی دچار بی حوصلگی و بی قراری و یا حتی عصبی شدید بدانید که به دلیل سندرم پیش از قاعدگی می باشد و به زودی عصبی بودن و بی قراری شما رفع می شود.

مشکلات روحی و روانی

همانطور که می دانید مشکلات روحی و روانی یکی دیگر از دلایل بی حوصلگی در زنان و حتی مردان نیز می باشد. زمانی که فردی دچار اضطراب و استرس است این استرس بر روی روان او اثر می گذارد و فرد را بی حوصله و عصبی می کند. مشکلات روحی و روانی بسیار زیادی وجود دارد که منجر به بی حوصلگی در خانم ها می شود بنابراین شما برای اینکه از عصبی شدن و بی حوصلگی در امان بمانید بهتر است ابتدا مشکلات روحی و روانی خود را به طور کامل برطرف کنید.

ورزش نکردن و بی تحرکی

همانطور که می دانید ورزش کردن باعث پاکسازی ذهن می شود و زمانی که شما ورزش می کنید هورمون های شادی آوری در مغز شما ترشح می شود و به همین دلیل است که می گویند ورزش کردن شادابی و نشاط می آورد. اگر دچار اضطراب و یا استرس هستید حتماً به یک پیاده روی بروید پیاده روی و ورزش کردن به شما کمک می کند تا حالتان بهتر شود و اگر هر روز این کار را انجام دهید به مرور زمان کلاً بهبود می یابید و مشکلات خلق و خوی شما رفع می شود.

افرادی که در طول زندگی با درد مزمن رو به رو هستند

یکی دیگر از دلایل بی حوصلگی در زنان داشتن درد های مزمن می باشد بعضی از خانم ها هستند که در طولانی مدت با درد یک قسمت از بدن مواجه هستند و همین درد بر روی بی حوصلگی و بی قراری فرد اثر می گذارد و باعث می شود فرد عصبی شود.

برای رفع بی حوصلگی در درس خواندن چه کارهایی باید انجام داد؟

داشتن هدف

زمانی که شما برای درس خواندن خود هدف تعیین می کنید همین کار باعث می شود که نسبت به درس خواندن تنبل و بی حوصله نباشید پس در ابتدا برای رفع بی حوصلگی در درس خواندن هدفتان را مشخص کنید.

داشتن استراحت کافی

زمانی که شما به طور مستمر و مداوم درس می خوانید و هیچ استراحتی به خودتان نمی دهید قطعاً در درس خواندن بی حوصله می شوید بنابراین سعی کنید ساعاتی از روز را به استراحت کردن خود اختصاص دهید.

کنار گذاشتن گوشی موبایل

سعی کنید وقتی می خواهید درس بخوانید تمام حواستان را بر روی درس خواندن بگذارید و روی درستان متمرکز شوید و گوشی خود را کنار بگذارید زمانی که شما گوشی را به دست می گیرید حواستان پرت آن می شود و نسبت به درس خواندن بی حوصله می شوید.

علت بی حوصلگی دائمی چیست؟

مواردی را که ذکر کردیم از اصلی ترین دلایل بی حوصلگی در زنان و همچنین مردان می باشد بنابراین اگر با انجام دادن راهکارهایی که برای شما بیان کردیم باز هم بی حوصلگی شما درمان نشد و احساس کردید دچار بی حوصلگی دائمی شدید حتماً به یک روانشناس خوب مراجعه کنید تا بتواند به شما کمک کند و مشکل شما را برطرف سازد.

دلایل بی حوصلگی در زنان

علت بی حوصلگی در انجام کارهای خانه چیست؟

اگر جزء آن دسته از خانم هایی هستید که در تابستان خستگی شما بیشتر می شود حتماً بدنتان با کمبود پتاسیم مواجه است و شما باید برای تامین پتاسیم بدن خود از غذاهایی که سرشار از پتاسیم هستند استفاده کنید زمانی که پتاسیم بدن کم می شود خستگی شما چندین برابر می شود. موز، قارچ، سیب زمینی، گوجه فرنگی، کلمسرشار از پتاسیم هستند.

علت بی حوصلگی و عصبی بودن بر اثر چه چیزهای دیگری می تواند باشد؟

مصرف بیش از اندازه کافئین

بسیاری از افراد بر این باورند که با خوردن چای و قهوه خستگی از تنشان در می آید اما باید به آنها بگوییم که این باور غلطی می باشد مصرف بیش از اندازه از مواد کافئین دار باعث می شود در شب بی خواب شوید و نتوانید به خوبی بخوابید و همین اتفاق باعث می شود که فردای آن روز بی حوصله و خسته باشید.

کم خونی

کم خونی یکی از شایع ترین دلایل بی حوصلگی در زنان می باشد و کم خونی یکی از دلایل اصلی خستگی در خانم ها می باشد. پس با دادن یک آزمایش از وضعیت کم خونی خود با خبر شوید و به از بین رفتن خستگی و کلافگی خود کمک کنید.

افزودن نظر:
captcha