22006198 021

بررسی عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
بررسی عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران

برخی از افراد مشکلات موجود در مورد مسائل جنسی خود را به دیگران بازگو می کنند که این کار موجب به خطر افتادن حریم خصوصی فرد می شود و اصلاً کار درست و پسندیده ای نمی باشد، چرا که می تواند آسیب های زیادی را در پی داشته باشد. نظریه روانشناسان و افراد متخصص نیز در این زمینه و عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران این است که هر کدام از زوجین حدالامکان در مورد روابط جنسی خود با اشخاص دیگر صحبت نکنند. چون که انجام این کار می تواند حریم شخصی و خصوصی فرد را خدشه دار کرده و در این شرایط نمی تواند فرد احساس امنیت داشته باشد. در صورت بروز هرگونه اختلال در روابط جنسی به جای بازگو کردن آن به دوستان و آشنایان باید از یک روانپزشک و یا مشاور در این زمینه کمک گرفت.

بعضی از افرادی که در مورد روابط جنسی و خصوصی خود با دیگران صحبت می کنند علت های گوناگونی برای خود دارند، برخی از آنها شاید در رابطه جنسی خود به مشکل بر بخورند و برای حل این مشکل ها دنبال راه چاره باشند و به همین خاطر به دیگران این مشکل خود را بازگو کرده تا بتوانند از تجربه های آنها برای حل این معضل استفاده نمایند. ولی این افراد از عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران خبری ندارند، چرا که راهکارهای یک فرد غیر متخصص ممکن است به جای کمک به رابطه آنها منجر به بروز صدمه های جدی شود. پس بهتر است به جای اینکه مشکل خود را به وسیله افراد غیر متخصص حل کنید، به یک متخصص رجوع کرده تا به صورت اصولی و تخصصی راهکارهایی برای رفع مشکل شما ارائه دهند.

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران کدام موارد می باشد؟

روابط جنسی یکی از خصوصی ترین بخش هر ازدواج می باشد. امروزه به دلیل اینکه هر یک از زوجین با مشکلات زیادی در طول روز دست و پنجه نرم می کنند همین مشکلات می تواند موجب بروز استرس های زیادی شود که بر کیفیت رابطه جنسی زوجین بسیار تاثیر گذار باشد. همین مشکلاتی که در روابط ایجاد می شود باعث می شود تا زوجین برای حل و فصل آن بخواهند به دوستان و یا نزدیکان صمیمی خود این موضوع را مطرح نمایند در صورتی که همین افراد از عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران بی خبر هستند.

صحبت کردن در مورد روابط جنسی با افراد دیگر می تواند برخی پیامدهایی داشته باشد به عنوان نمونه ناراحتی زنان برای داشتن رابطه جنسی با همسران را اگر بخواهید در نظر بگیرید، این موضوع را میتوان با چه شخصی مطرح کرد؟ صحبت در این مورد همواره یک چالش بسیار مهم برای هر زن و مرد به حساب می آید، چون رابطه جنسی و مسائلی که با آن در ارتباط است هموار خصوصی ترین قسمت زندگی هر زن و مرد است و جزء خط قرمزهای زندگی و ازدواج محسوب می شود.

صحبت در مورد رابطه جنسی با افراد دیگر از نظر عرف جامعه کار درست و پسندیده ای نمی باشد. اشخاصی که دارای اختلالات جنسی در روابط خود هستند به ندرت تن به بیان این مشکل خود با دیگران می دهند. ولی یک حقیقتی که در طول ازدواج هر شخص می تواند رخ دهد این است که همه زوجین در زندگی خود با برخی مشکلات جسمی، روحی، دعواها و اختلافاتی که بین هر زن و شوهر می تواند اتفاق بیافتند روبرو هستند و همین امر منجر می شود که زوجین همانند گذشته از رابطه خود لذت نداشته باشند.

این اختلالات از قبیل سرد مزاجی و یا اختلال های زود انزالی و نعوظ است که منجر به سرد شدن زن و مرد از رابطه می شود و مثل گذشته با هم آمیزش جنسی نداشته باشند. این موارد موجب به وجود آمدن شرایطی می شود که زن و مرد بدون در نظر گرفتن عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران اقدام به این کار نمایند.

با چه کسانی باید مشکل را در میان گذاشت؟

به جای صحبت در مورد رابطه جنسی با افراد دیگر بهتر است با چه کسانی این مشکل خود را در میان بگذارید:

به صورت کلی صحبت کردن راجع به روابط زناشویی و جنسی فرد با افراد دیگر به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در ادامه به بررسی عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران می پردازیم. تنها شخصی که باید در مورد علاقه ها و نیازها و گرایش های جنسی خود با آن صحبت کنید علاوه بر یک روانشناس و مشاور متخصص، همسر شما می باشد. برای این کار باید در ابتدا خجالت و حجب و حیا را کنار گذاشته چرا که زندگی زناشویی بحث این حرفا نمی باشد که شما از همسر خود خجالت بکشید.

در صورت داشتن نارضایتی و عدم تمایل جنسی باید در یک فضای صمیمی با همسر خود این موارد را در میان بگذارید. البته در ابتدا سعی کنید با یک مشاور مشورت داشته باشید تا طبق صحبت های آن قدم به قدم این مشکل را در رابطه خود حل و فصل نمایید. مطمئن باشید که نحوه گفت و گو با همسر شما می تواند راجع به رابطه جنسی دارای تاثیر شایان به ذکری در واکنش وی داشته باشد بعضی اوقات این کار موجب می شود تا عزت نفس زوج بسیار پایین آمده و آسیب رسان باشد.

علاوه بر این موارد برخی مشکلات جنسی هستند که نمیتوان آن را به وسیله گفت و گو حل و فصل کرد. چون احتمالاً این مشکل بر اثر اختلالات عملکرد جنسی به وجود بیاید که برای حل آن نیاز بهدخالت حرفه ای است. برای همین علت بهتر است که راجع به این اختلالات جنسی در ابتدا اقدام به کسب اطلاعات و آگاهی های لازم داشته باشید سپس برای تشخیص و درمان درست و اصولی به یک مشاور جنسی و درمانگر حرفه ای و تخصصی مراجعه نمایید نه اینکه با دوستان و یا نزدیکان خود این مشکل را در میان بگذارید و با آنها درد و دل کنید چون در این صورت مطمئناً از عواقب صحبت در مورد رابطه جنسی با دیگران کاملاً بی خبر هستید.

بررسی عواقب صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

نکات مهم در مورد صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

چند نکته ای که موجب می شود تا در مورد صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران تصمیم درست بگیرید:

سعی در فراموش کردن دنیای مجازی کنید

به هیچ عنوان مشکل خود را در قالب یک کاربر ناشناس در فضاهای مجازی مطرح نکنید. چون امکان دارد شریک زندگیتان نیز این صفحات را دنبال کند و موجب شود تا اعتماد بین زن و مرد از بین برود.

محیط کار مکان مناسبی برای گفت و گو در مورد این مسائل نمی باشد

هیچ موقع در مورد روابط جنسی خود با همکاران صحبت نکنید.

از همسر خود در مورد این موضوع اجازه بگیرید

اجازه گرفتن از شریک جنسی از بروز اختلافات دیگر جلوگیری می کند.

به مشاور و یک درمانگر مراجعه نمایید

چون مشاور و روانشناس خانواده مشکلات زناشویی را ریشه یابی می کند و همین امر موجب حل کردن این مشکلات می شود.

عواقب صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

با یک دوست مشورت کنید

یک دوست قابل اعتماد می تواند کمک شایان به ذکری را برای بهبود روابط جنسی شما و همسرتان داشته باشد ولی نکته قابل توجه در این است که شخصی که با آن این مشکل را در میان می گذارید کاملاً قابل اعتماد باشد.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ