22006198 021

متأهلم ولی نمی توانم فراموشش کنم

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
متأهلم ولی نمی توانم فراموشش کنم

نگاه غمگینی داشت، سرش را پایین انداخت و گفت متأهلم ولی نمیتوانم فراموشش کنم. این جمله را بارها از زبان مراجعه کننده هایمان شنیده ایم. معمولا در دوستی های قبل از ازدواج، احساسات و عواطف دو طرف نسبت به هم، درگیر می شود. این حس وقتی رابطه جنسی برقرار شود، شدت میگیرد و بعدها هر دو نفر را دچار بحران می کند. روابط دختر و پسر هر چقدر عمیق تر باشد، ترک کردن رابطه را برای هر دو سخت تر می کند. به همین دلیل به دختران و پسران تاکید می کنیم که تا جای ممکن در دوستی، از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند.

اشتباه بزرگ اکثر دختر و پسرها بعد از شکست در رابطه اینست که یا تلاشی برای فراموش کردن پارتنرشان نمی کنند یا میخواهند طرف مقابل را بطور کامل فراموش کنند. در هر دو صورت، محکوم به شکست هستند و به اصطلاح «بعد از مدتی فیلشون یاد هندستون میکنه». اما اشتباه بزرگتر را زمانی مرتکب میشوند که برای فراموشی فرد قبلی، وارد یک رابطه جدید شوند و اگر این رابطه به ازدواج ختم شود، به جرأت میتوان گفت که چالش های روحی - روانی زیادی را تجربه میکنند و بدترین اشتباهی که در این رابطه اتفاق می افتد، خیانت است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست شخصیت جنسی

هرکاری می کنم نمی توانم فراموشش کنم

گاهی اوقات شخص تلاش میکند که فرد قبلی را بطور کامل فراموش کند. اما همین مسئله باعث میشود که بیشتر به یاد او افتاده و احساساتش همچنان درگیر آن شخص باشد. شمایی که سالها از شکست عشقی تان گذشته و هنوز هم نتوانستید با آن کنار بیایید، این نکته را به خاطر داشته باشید که هر آدمی وارد زندگی انسان میشود، میتواند اثرات مثبت و منفی به همراه داشته باشد. گاهی این اثرات حتی بعد از رفتن او باقی می ماند. پس باید قبول کرد که برای فراموش کردن آن فرد باید رویه ای را گذراند و برای نیل به این هدف، نیاز به زمان است. پس لطفا در این زمان از شروع یک رابطه جدید دست بکشید.

فراموش کردن دوست پسر

نمی توانم دوست پسرم را فراموش کنم

تو روابط دوستی، معمولا دخترها بیشتر از پسرها ضربه و آسیب می بینند. این قضیه بخاطر احساساتی بودن دختان است و اینکه اگر تلاشی برای بهبود این ضربه روحی نشود و شخص با روح آسیب دیده بخواهد رابطه جدیدی را شروع کند، وضعیت روحی اش خیلی بدتر از گذشته خواهد بود. اکثر خیانت های خانم ها در چنین شرایطی بوجود می آید.

البته در مورد خیانت فقط این عامل دخیل نیست و به خیلی چیزهای دیگر مربوط میشود. اما باید در نظر داشته باشید که زن دوست دارد حامی داشته باشد و به او محبت شود. اگر به هر دلیلی این شرایط را با پارتنر فعلی اش نداشته باشد، امکان بازگشت به نفر قبلی یا نفر جدید بیشتر است. دلیل دخترها از شروع یک رابطه جدید این است که یا شخصی مثل نفر قبلی را پیدا و جایگزین کنند و یا اینکه کسی باشه که خیلی بهتر از او باشد. در هر دو صورت این رابطه محکوم به شکست است.

نمی توانم دوست دخترم را فراموش کنم

اکثر افراد فکر می کنند آقایان خیلی راحت می توانند پارتنرشان را کنار گذارند. در روزها و ماه های نخستین پس از ترک رابطه، ممکن است اینطور به نظر رسد، اما دلتنگی ها و یادآوری خاطرات گذشته بالاخره کار خود را میکند و آنها را مستأصل و سرگردان میکند. مراجعه کننده های آقای زیادی هستند که حتی سالها از رابطه عشقی شان میگذرد و با وجود داشتن زن و بچه، همچنان به یاد عشق قدیمی خود هستند.

باید گفت که همه اینها معضل است و یک فرد سالم از نظر روحی باید بتواند با تمام گذشته خود، چه خوب و چه بد، کنار آید. یعنی سختی ها و تلخی ها را همانطور که هست بپذیرد و خود و زندگیش را با وجود تمام تلخی ها دوست داشته باشد، تا بتواند در زمان حال خوب زندگی کند و در آینده هم موفق شود. شمایی که سالها گذشته و میگویید هنوز نمی توانم دوست دخترم را فراموش کنم؛ با استفاده از تکنیک های روانشناسی می توانید به خود کمک کنید.

فراموشی عشق گذشته با تکنیک های روانشناسی

برای فراموش کردن پارتنر خود، عشق قبلی و رها شدن احساساتی که در گذشته تجربه کرده اید، باید حتما به خود زمان دهید. در این مدت از تکنیک هایی برای کنار آمدن با گذشته و فراموشی شخص قبلی استفاده کنید؛ چون فقط گذر زمان به تنهایی کافی نیست. باید این نکته را به خاطر داشته باشید که برای پذیرفتن هر شکستی، باید مراحلی را پشت سر گذاشت و برای گذراندن این مراحل باید وقت بگذارید. این را هم فراموش نکنید که نوع سوگواری و مدت زمان آن برای دخترها و پسرها متفاوت است. این مسئله از تفاوت در دیدگاه بین آنها نشات میگیرد، هر چند مدت زمان و عمق رابطه نیز در زمان بهبودی بعد از شکست تاثیرگذار است. توصیه می شود در این زمینه نکات زیر رعایت شود.

  • هر نوع رابطه ای را با پارتنر قبلی خود قطع کنید، حتی در حد پیامک. اگر فکر می کنید نمی توانید، شمارش او را از گوشی تان پاک کنید؛
  • عکسهای او را دور بریزید و با بلاک کردنش در شبکه های اجتماعی، راه را برای ارتباط دوباره ببندید. به خود مدام یادآوری کنید که این رابطه دیگر تمام شده و به درد هم نمیخورید؛
  • خودتان را از رفتن به مکان هایی که قبلا با آن شخص رفتید و از او خاطره دارید، منع کنید؛ در روزهای اول بعد از جدایی، ممکن است حال شما را بدتر کند.

فراموش کردن عشق قبلی

برای عشق تان سوگواری کنید

وقتی یکی از عزیزانمان میمیرد چیکار میکنیم؟

برای او لباس عزا می پوشیم، غمگینیم و گریه می کنیم. کسانی هم هستند که دلداری مان میدهند، اما بعد از گذشت چند روز حالمان بهتر میشود و از آن غم های روز اول دیگر خبری نیست. برای تمام شدن یک رابطه هم باید سوگواری کرد تا بتوان با آن کنار آمد. سوگواری برای عشقتان، یعنی غمگین بودن، گریه کردن و حرف ها را به یک آدم مطمئن گفتن. اگر کسی در دسترس نیست، نوشتن باعث تخلیه ناراحتی می شود. این امر می تواند به کم شدن غم و غصه در روزهای بعدی کمک بسیاری کند. اگه نتوانستید تنهایی کنار بیایید، میتوانید از یک مشاوره کمک بگیرید.

سعی کنید به هر شکلی که شده خودتان را مشغول نگه دارید

یکی از معضلاتی که بعد از شکست عشقی سراغ آدم می آید، یادآوری خاطرات گذشته و هزار تا سوال بی جواب است. راه حلی که ما پیشنهاد میدهیم این است که ذهن تان را مشغول کنید. مشغله فکری باعث میشود کمتر وقت فکر کردن به گذشته را داشته باشید. اگر برای انجام کارهای روزمره دست دلتان به کار نمیرود، کارهایی را بکنید که تا حال انجام نداده اید. این مسئله باعث میشود که در آن لحظه، احساسات شما تغییر و فکر شما به موضوع دیگری منحرف شود.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست پیش از ازدواج

خودتان را منزوی نکنید و سعی کنید کنار عزیزان تان باشید

تنهایی خود یک عاملی است که ذهن را به سمت خاطرات گذشته می کشاند. سعی کنید ساعاتی را در کنار خانواده و دوستان باشید و از وجود آنها لذت ببرید. این کار شاید سخت به نظر آید، اما شدنی است.

عجله ای برای شروع یک رابطه جدید نداشته باشید

تا زمانی که از احساسات خود نسبت به رابطه قبلی مطمئن نشده اید، به سمت تشکیل یک رابطه جدید نروید. این کار شما را با بحران های جدیدی روبرو می کند. رابطه جدید باید زمانی شکل گیرد که وقتی شما به نفر قبلی فکر می کنید به جز چند خاطره خوب، هیچ حس دیگری نداشته باشید.

نظرات کاربران:
پیمان
پاسخ به این نظر
1402/11/21

من 4 ساله ازدواج کردم بسیار همسر خوب و مهربون و زندگی خوبی دارم اما هنوز خانمی که دردوران مجردی باهاش درارتباط بودم و خانواده ایشون اجازه ازدواج بهمون ندادن رو نتونستم فراموش کنم خودم هم ناراحتم ازاین موضوع اما واقعا دست خودم نیست ایا کمک گرفتن از یک مشاور مشکلم رو حل میکنه؟ دلم نمیخواد مشکلی درزندگیم ایجاد بشه

1 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ