ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: مشاوره ازدواج [آپدیت 2019]

مشاوره ازدواج [آپدیت 2019]

مشاوره ازدواج و یا در واقع همان مشاوره پیش از ازدواج به مشاوره دو نفر که قصد و نیت و هدفشان از برقراری ارتباط با یکدیگر، ازدواج است مربوط میشود.

زمان نیاز به مشاوره ازدواج

هر گاه دو نفری که نیاز پیدا میکنند به شناخت بیشتر از هم، لازم است مدت زمان مشخصی را در مراکزی که مشاوره ازدواج میدهند وقت بگذرانند تا با شناخت از خودشان، سلیقه و عقایدشان، بتوانند فردی را هم که برای ازدواج انتخاب کرده اند، بشناسند.

در مشاوره ازدواج افراد بر اساس خواسته خودشان و میل قلبیشان از همسری که در آینده میخواهند داشته باشند، به مشاوره با فرد مورد نظرشان در کنار یک مشاور روانشناس در مورد خواسته و ایده آل هایشان میپردازند.

هدف از مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج این امکان را به ما میدهد که اگر دغدغه شناخت داشته باشیم و بخواهیم نسبت به تصمیمی که میگیریم بسیار واقع بینانه عمل کنیم، بتوانیم در انجام این تصمیم کمی آگاهی پیدا کنیم. در واقع با هزینه کردن وقت، انرژی و پولمان بتوانیم با درک روشن به هدفی که میخواهیم برسیم.

مشاوره ازدواج
از آنجایی که زمانی که پیش از ازدواج برای شناخت صرف میشود صرفاً به معاشرت های دوستانه، رستوران رفتن و یا نمایش ظاهر و آمال و آرزوها پرداخته میشود تا آنچه که هستیم و آنچه که میخواهیم داشته باشیم، به همین دلیل میتوانیم در چندین جلسه مشاوره پیش از ازدواج به شناخت عمیقی از طرف مقابلمان دست پیدا کنیم.

راه های بهبود مشکلات با مشاوره ازدواج

مشاوره های پیش از ازدواج، اگر به وسیله مشاوره روانشناس زبده انجام شود میتواند اختلالات شخصیتی، مشکلات عمیق خانوادگی و حتی راه های بهبود آن را به ما بشناسد، در واقع اگر مشاوره پیش از ازدواج صورت بگیرد، افراد پس از ازدواج شکه نمیشوند که من از همسرم انتظار چنین یا چنان رفتاری را نداشته ام.

با گذراندن وقت در کنار مشاوران روانشناس پیش از ازدواج، حتی اگر نشانی از اختلال های شخصیتی وجود داشته باشد، آنگاه میتوانیم با روشن بینی به این نتیجه برسیم آیا میخواهیم وارد این رابطه شویم و فردی که با این خصوصیات اخلاقی همسر خودمان بدانیم یا خیر.

زمینه ای از آگاهی و شناخت که باعث تصمیم گیری درست و یا قبول مسئولیت از آنچه که میخواهیم انجام بدهیم، تنها در کنار مشاوران روانشناس پیش از ازدواج امکان پذیر است

گذراندن وقت مناسب با فردی که قصد و نیت ازدواج با او را داریم خود به تنهایی کافی نیست مگر اینکه بتوانیم فرصتی از ۶ تا ۹ ماه را در شفافیت کامل، با معاشرت های خانوادگی با فرد مورد نظرمان بگذرانیم.

این که ما چه رنگی و یا چه عطری دوست داریم زمینه تفاهم و شناخت و آشنایی نیست، اما اینکه پدرمان به چه میزان سنخیت رفتاری با پدر فرد مورد نظرمان دارد، مادرمان و یا اقوام ما به چه میزان  تناسب رفتاری با مادر و یا اقوام فرد مورد نظرمان دارند.

معاشرت های ما نباید شبیه مهمانی هایی باشد که از پیش تعیین شده و فقط آمادگی قبلی برای مهمانی خاص باشد، بلکه معاشرت ها باید صمیمی و دوستانه باشد، رفت و آمدهای دو طرف باید با روتین زندگی هر دو خانواده باشد و نه با تجمل و مهمان نوازی های معذب و دست و پا گیر که  اصل و منش یک خانواده را به صورت اجمالی تشخیص بدهیم و بتوانیم با خودمان نسبت بگیریم که آیا این فرد، اعتقادات، خانواده و فرهنگ اش به من، اعتقادات، فرهنگ و خانواده ام میخورد یا خیر.

به هر صورت مشاوره پیش از ازدواج میتواند زمان شناخت را برای افرادی که مایل به ازدواج هستند کوتاه تر کند و با صحبت کردن و پی بردن به مسائل شخصی، خانوادگی و درونی هر فردی، نظر مشاور را راجع به تداوم رابطه دو نفر بدانیم و تصمیم نهایی را به عهده دو طرف بگذاریم.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(9 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشاوره ازدواج [آپدیت 2019]

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA