22006198 021

چگونه وبلاگ نویس مشهور و تاثیرگذار شویم؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
چگونه وبلاگ نویس مشهور و تاثیرگذار شویم؟

شاید برخی از شما بگویید که تا بحال موفق نشدید که مطلبی در فضاهای مجازی مانند اینستاگرام پست کنید، اما در حال حاضر برخی از اصول وبلاگ نویسی علمی برگرفته از منابع مختلف علم روانشناسی کاملاً در دسترس است. برای مثال اصطلاحاتی مانند وبلاگ نویسی مهم است. بهتر است چیزی مانع شما نشود که هیچ تجربه ای در این زمینه نداشته باشید. زیرا امروزه داشتن تجربه در وبلاگ نویسی تا حدودی اهمیت دارد. آنچه مهم است «رسیدن به هدف» است که به شما عزت نفس و اعتماد به نفس خواهد داد.

کارهایی که لازم است از قبل بدانید؟

حتی اگر تا بحال هرگز اینکار را انجام نداده اید ما به شما خواهیم گفت. یک اسم جالب برای صفحه خود احتیاج دارید. داشتن یک عکس همراه با لبخند از خود نیز کمک میکند. یکی از موضوعاتی که در جذب مخاطبین کمک میکند اینست که ممکن است به تلاش کردن برای داشتن یک لحن معتبر احتیاج داشته باشید و در عین حال بر شخصیت دوست داشتنی خود بیشتر تأثیر گذارید. البته منظور از دوست داشتنی، نفرت انگیز یا بی رغبتی است اما درک آن برای شخصی که بدنبال تجربه بلاگری است، آسان است. اینکه چه شخصیتی داشته باشید تا در نظر مخاطب خسته و کسل کننده به نظر نیایید. یکی از مهارتهایی که از نان شب نیز واجبتر است، داشتن مهارت جرات ورزی است. زمانی که موضوعی کاملا غیرمعمول بیان میشود، قبل از عقب نشینی از طریق عوارض و هشدارها از ارزشهای خود بدون خشونت کلامی، بهتر دفاع کنید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: چگونه با جرات، جذاب و تاثیرگذار حرف بزنیم؟

بلاگری کمک میکند که اعتماد به نفس شما در حین نوشتن افزایش یابد. تصور کنید دنیا چشمان تنها و ناامید خود را اول به سمت سخنان شما میچرخاند و این چنین مسئولیت سنگینی بر عهده دارید. این بدان معناست که از یک کشور 90 میلیونی، درصد قابل توجهی (حدود 0.015 درصد) در صورت موفقیت شما (50,000 بازدید یا بیشتر) کلمات و ایده های شما را به دقت بررسی میکنند. ممکن است گاهی عاقلانه باشد که از نظر سیاسی بحث برانگیز شوید، به این معنی که تفکر نقادانه داشته باشید. و یا خودکفایی ذهنی را برای هر فرد دیگری نیز به ارمغان بیاورید. یکی از امتیازات بلاگری برای ارتقا شخصیت اینست که اخلاق مدار باشید! مخالفان را محکوم و تمسخر نکنید، برخی چیزها تغییر نمیکنند. یک دلیلی برای مطرح کردن صلح، جنگ، عشق، نفرت و غیره پیدا کنید؛ زیرا اینکار برای افزایش بازدیدهای پست وبلاگ شما کارساز خواهد بود.

همچنین افراد مشهور دیگری را که می شناسید یا حداقل یک بار در زندگی تان با آنها صحبت کرده اید، نامشان را ذکر کنید تا اسم آنها در جستجوی گوگل بیاید. بر فرض مثال مطمئناً متفکران بزرگی مانند روانشناس جان گاتمن، طنزپرداز A.J. جیکوبز و هنرمند درو فریدمن از این یادآوریها قدردانی خواهند کرد و بر محبوبیت صفحه شما نیز افزوده خواهد شد.

این اصول علمی، ممکن است در رسانه های اجتماعی کمی متفاوت باشد. اما با استفاده از این اصول مطرح شده و محفوظ از خطا و شکست، میتوانید به مهارت بالای خودکنترلی برسید. خودتان را مسئول کاری که انجام داده اید، بدانید. کاری که در مورد آن احساس و فکر میکنید. علم روانشناسی در همه امور بررسی خواهد کرد که چگونه در دنیایی که اغلب غیرمنطقی است، منطقی زندگی کنید و در عین حال خودتان را برای غلبه بر نا رضایتمندی به چالش بکشید. «هدایت کردن خود» یک هدف است. همه ما یک چیز را میدانیم: این دنیایی است که به سرعت در حال تغییر است و تظاهر به درک کامل آن، بهترین حفاظت برای پستهای وبلاگ شما میباشد.

وبلاگ نویسی از منظر روانشناسی

وبلاگ نویسی و افراد ناراضی

هنگامی که شما یک وبلاگ مینویسید یا هر تفسیر عمومی دیگر، افراد ناراضی و غیر متمدن را دعوت میکنید تا به شما حمله کنند. گویا آنها اغلب سعی میکنند تا شما را تا حد استخوان چنگ بزنند. چه چیزی باعث میشود افراد در خانه بنشینند. من آنها را با لباس زیر تصور می کنم که از رایانه شخصی در زیرزمین خانه مادرشان استفاده میکنند. جایی که آنها برای حمله به افرادی که دارای مدرک روانشناسی یا مدرک دیگری هستند و شرایط لازم برای نوشتن وبلاگ را در جامعه فراهم میکند، حمله کنند؟

روانشناسان میگویند که این مسئله فقط یک فرصت برای بعضی افراد است که ناراحتیهایی که نه از دست شما بلکه از زندگی خود دارند را از بین ببرند. اوه می توانم حدس بزنم که آنها واقعاً این مقاله من را دوست نخواهند داشت اگرچه بدترین توهین کنندگان نیز هرگز ایده های توهین آمیز یا کاستی های خاصی را در مقاله من یافت نمیکنند. از طرفی اگر مطالبم را با دقت بخوانید حتما برای کاهش ناراحتیهای روحی به روانشناس مراجعه میکنید.

چنانچه میبینید اینترنت به روشهای بی شماری بر ارتباطات افراد تأثیر میگذارد. یکی از مزایای آن این است که جنبه جهانی بودن وجود دارد. اینکه افرادِ همفکر میتوانند با وجود اینکه همدیگر را نمیشناسند، یکدیگر را در سراسر جهان پیدا کنند. اشخاص میتوانند چیزهایی را در آنجا بگویند که هرگز جرأت بیان کردنشان را نداشتند. در نظر داشته باشید که طبیعتا در اینترنت با ناامیدیها و محدودیتهایی نیز دست به گریبان میشوید. بعضی دیگر آماده اند تا اولین نشانه ضعف (واقعی یا خیالی) را در فردی که موفق عمل میکند را پیدا کنند یا نقاط ضعف یک فرد را حداقل قابل مشاهده تر از آنچه هست، تشخیص دهند. همه این موارد برای این است که آمادگی روحی داشته باشید و از قبل پیش بینی کنید تا دچار آسیب روحی نشوید. بله گاهی تصویر زیبایی وجود ندارد.

اصول نوشتن وبلاگ منجر به شهرت

نظر پایانی

این مقاله با توجه به محدودیتهایی زیادی که در منابع وجود داشت، نوشته شده است. از طرفی در عصر ارتباطات، اهمیت سلامت روان مردم، یکی از دغدغه های ذهنی هر روانشناس است. نقطه قوت این مقاله، دادن خودآگاهی به فرد قبل از اجرای بلاگری برای رسیدن به آرزوهایش هست. همچنین روانشناسان بر خود تنظیمی افراد در فضای مجازی تمرکز میکنند. بطور خاص درمانگران به وضوح پتانسیل شکست خودتنظیمی را زمانی که فرد بلاگر با شرایط بدی مانند فعالیتهای خسته کننده یا با فعالیتهایی مواجه میشود که در مورد توانایی برای انجام شغل، احساس عدم اطمینان میکند را تایید میکند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: موسیقی درمانی بر سلامت روان چه تاثیری دارد؟

با تکیه بر نظریه بندورا میتوان گفت که وقتی افراد با چنین وظایفی مواجه میشوند، ممکن است سعی کنند این احساسات را از طریق نادیده گرفتن خود (مثلاً مصرف مواد مخدر یا مواد دیگر) یا سایر راه های فرار تسکین دهند. تسلیم شدن برای احساس خوب! بله، به تعویق انداختن یک موضوع ساده که برای کاهش شرایط روحی سودمند نیست بلکه مسئله فرار از احساسات فعلی نیز است. همیشه مهم است که به یاد داشته باشید شغل بلاگری چقدر میتواند اغوا کننده و بصورت بالقوه مشکل ساز باشد. لذا شناخت ویژگیهای مشکلات، اولین قدم برای حفظ توانایی خود تنظیمی شما است. یکی از تمرینات ساده خود تنظیمی این است که یکبار در طول صبح، بعد از ظهر و عصر، پنج دقیقه وقت بگذارید و هیچ کاری انجام ندهید. جز اینکه آگاهی خود را بر جریان طبیعی دم و بازدم خود متمرکز کنید و نفس عمیق بکشید.

منبع: psychologytoday.com

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ