22006198 021

کاکولدیسم چیست؟ + انواع کاکولدیسم و درمان آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(7 رای)
کاکولدیسم چیست؟ + انواع کاکولدیسم و درمان آن

کاکولدیسم یکی از اختلالات و انحرافات جنسی به شمار میرود. در این انحراف فرد از تماشای رابطه جنسی پارتنر، همسر یا شریک جنسی خود با یک فرد غریبه لذت برده و ارضا میشود. افرادی که مبتلا به این اختلال هستند بیشتر از اینکه تمایل به برقراری ارتباط جنسی با شریک خود داشته باشند، ترجیح میدهند تماشاگر رابطه جنسی آنها با دیگران باشند. اینگونه افراد با تماشای ارتباط جنسی شریک خود با فرد دیگر دچار برانگیختگی جنسی و ارضا میشوند. این اختلال مختص به جنسیت خاصی نمیباشد. در واقع ممکن است هم مردان و هم زنان دچار چنین انحرافی که نوعی پارافیلیا و شبیه به اختلال تماشاگری جنسی است میباشد.

وجه تسمیه کاکولد

در واقع واژه کاکولد از نام یک پرنده معروف به کوکو برگرفته شده است. این پرنده هنگام تخم گذاری به لانه پرنده دیگری هجوم میبرد و تخمهای خود را در آن لانه میگذارد. به این صورت جوجه های به دنیا آمده توسط پرندگان دیگر بزرگ میشوند. نخستین بار اصطلاح کاکولد در قرون وسطی برای افرادی به کار برده شد که همسرانشان به آنها خیانت کرده بودند. آنها نیز بی خبر از خیانت همسر به بزرگ کردن فرزندان که برای او نبودند میپرداختند. اما امروزه کاکولدیسم به عنوان یک فتیش یا انحراف جنسی شناخته میشود و معنی آن با اصطلاحی که در قدیم رایج بوده است، کاملاً متفاوت است. زیرا افرادی که دچار این اختلال هستند، به خوبی از ارتباط شریک خود خبر دارند و رضایت کامل برای انجام این عمل دارند.

کاکولدیسم

آشنایی با انواع کاکولدیسم

اختلال کاکولدیسم نیز همچون خیلی از اختلالهای روانی دارای انواع مختلفی میباشد که قصد داریم در ادامه به بررسی آنها بپردازیم.

کاکولد Hot wife Cuckold

در این نوع از اختلال کاکولدیسم، فرد مبتلا تمایل دارد تا همسر یا شریک جنسی اش بطور مداوم با دیگران رابطه جنسی برقرار کند. سپس از ارتباط خود برای وی تعریف کند و عکس و فیلم به او نشان دهد. در واقع او از تماشا و شنیدن در مورد رابطه جنسی شریکش کسب لذت میکند.

کاکولد حقیر

افراد مبتلا به این نوع اختلال از تحقیر شدن بوسیله همسر و شخص ثالث لذت زیادی کسب میکنند. در واقع تحقیر شدن و کوچک شدن توسط این افراد آنها را به اوج لذت جنسی میرساند. این نوع اختلال را میتوان به مازوخیسم تشبیه کرد.

کاکولد حاکم

فرد مبتلا در این نوع اختلال، به شریک جنسی خود و شخص ثالث دستور میدهد. در واقع او است که رابطه جنسی آن دو را کنترل میکند. حتی گاهی نیز برای ارضای فانتزی های جنسی خود به آنها دستور میدهد از ابزار و وسایل جنسی استفاده کنند.

کاکولد مطیع

افرادی که به این نوع از اختلال مبتلا هستند کاملاً برعکس فرد قبلی عمل میکنند. آنها ترجیح میدهند که شریک جنسی و فرد سوم به او دستور دهند که چه کاری بکند. در واقع او بطور کامل مطیع آنها است. حتی گاهی بدستور آنها خود نیز وارد رابطه جنسی میشود و رابطه ای سه نفره تشکیل میدهند.

درمان کاکولدیسم

متاسفانه برخی از افرادی که دچار انحراف کاکولدیسم میشوند، تصور میکنند این کار راهی برای مقابله با تکرار و کسالت بار شدن رابطه جنسی آنها میباشد. اما واقعیت این است که این اختلال و انحراف صدمات بسیار گسترده ای به زندگی مشترک افراد وارد میکند و سبب از هم پاشیده شدن آن میگردد. این انحراف جنسی حتی پیامدهای مخربی نیز برای اجتماع نه تنها ایران بلکه در کل جهان دارد. بهترین راه برای درمان این اختلال کمک گرفتن از مشاوری مجرب در زمینه سکس تراپی میباشد. این افراد به راحتی و بدون ترس از قضاوت شدن، انتظارات و خواسته های جنسی خود را با روان درمانگر مناسب در میان بگذارند. تا به این صورت روان درمانگر و مشاور بتواند به درمان این افراد کمک کند. اما افراد مبتلا به این پارافیلیا تنها با استفاده از چند راهکار ساده نمیتوانند به درمان اختلال خود بپردازند.

البته دانستن تعدادی راهکار پیش از شروع درمان راهکار بدی نیست:

  • بهتر است که افراد به احساسات خود پیش و پس از رابطه جنسی توجه زیادی داشته باشند. سپس در مورد این احساسات با همسر یا شریک جنسی خود گفتگو کنند. این افراد باید به تمرین گوش دادن فعال بپردازند و اشخاص ثالث را در روابط زناشویی خود دخالت ندهند.
  • یکی از راهکارهای خوب برای درمان کاکولدیسم این است که افراد ارتباطات خود با همسر یا شریک جنسی خود را ارتقا دهند. تجربیات جنسی کافی ای با هم به اشتراک بگذارند و به همسر یا شریک خود ابراز احساسات کنند.
  • بهتر است این افراد برای مدیریت نمودن بهتر شرایط جنسی خود، مجموعه ای قوانین را تعیین و تنظیم کنند. با شریک جنسی خود هیچگونه فعالیت ناخوشایند انجام ندهند. همچنین فعالیت های جنسی با اشخاص ثالث را محدود نمایند.

انجام دادن این تمرینات به افراد مبتلا به این اختلال جنسی کمک میکند، تا انحراف خود را درمان کنند و به زندگی عادی باز گردند. تا این روند به سمت ارتباط تری سام نرود، ارتباطی که اعتیاد زیادی دارد.

رابطه سه نفره یا تری سام چیست؟

رابطه سه نفره یا تری سام شبیه به کاکولیسم و تماشاگری جنسی است با این تفاوت که که از آن دو، عمق روانی کمتری دارد. رابطه تری سام در افرادی که اعتیاد به سکس دارند بیشتر دیده میشود و به نوعی برای کاهش استرس و حس بزرگ منشی بخصوص در مردان دیده میشود. در بسیاری از موارد در رابطه سه نفره مردان از همسر یا پارتنر خود انتظار دارند تا خود او فردی را به رابطه جنسی اضافه کند. معمولا بهانه های اولیه هیجان دادن و ایجاد تنوع است که بار عاطفی کمتری به همسر وارد شود.

انواع رابطه تری سام یا سه نفره

  • رابطه 3 مرد با هم
  • رابطه 3 زن با هم
  • رابطه 1 مرد یا 2 زن
  • رابطه یک زن با 2 مرد

هر کدام از موارد بالا روند درمانی متفاوتی دارد که پروتوکوا توسط یک سکس تراپیست مشخص میگردد، همچنین آسیب های بسیار زیادی نیز در ادامه ارتباط های تری سام از نظر روحی و جسمی به افراد وارد میشود که در کوتاه مدت و بلند مدت خود را نشان میدهد.

درمان تری سام یا رابطه سه نفره

درمان تری سام یا رابطه سه نفره با نوع صمیمت زوج، مشکلات بین فردی، اختلالات شخصیت، طرحواره ها، استرس های فعلی، حاد یا مزمن بودن، علاقه داشتن هر دو یا عدم علاقه یک فرد یا کنار گذاشتن بدلیل ترس از بیماری و بسیاری از اعوامل دیگر در ارتباط دارد. پس در درمان تری سام یا رابطه سه نفره ارزیابی یک فرد یا هر دو فرد برای تشخیص توسط سکس تراپیست بسیار مهم است. توجه داشته باشید که در صورت تشخیص درست، این بیماری قابل درمان است. این بیماری یا انحراف جنسی که به اشتباه بعضی آنرا فانتزی جنسی میدانند مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کرده است. در هیچ کجای دنیا رابطه 3 نفره مورد قبول نیست و در مورد عوارض کوتاه مدت و بلند مدت آن هشدارهای زیادی توسط روانشناسها و روانپزشکها داده شده است.

افزودن نظر:
captcha