22004925 021

کاکولدیسم چیست؟ + انواع کاکولدیسم و درمان آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
کاکولدیسم چیست؟ + انواع کاکولدیسم و درمان آن

کاکولدیسم یکی از اختلالات و انحرافات جنسی به شمار می رود. در این انحراف فرد از تماشای رابطه جنسی پارتنر، همسر یا شریک جنسی خود با یک فرد غریبه لذت برده و ارضا میشود. افرادی که مبتلا به این اختلال هستند بیشتر از اینکه تمایل به برقراری ارتباط جنسی با شریک خود داشته باشند، ترجیح میدهند تماشاگر رابطه جنسی آنها با دیگران باشند.

اینگونه افراد با تماشای ارتباط جنسی شریک خود با فرد دیگر دچار برانگیختگی جنسی و ارضا میشوند. این اختلال مختص به جنسیت خاصی نمی باشد. در واقع ممکن است هم مردان و هم زنان دچار چنین انحرافی گردند.

وجه تسمیه کاکولد

در واقع واژه کاکولد از نام یک پرنده معروف به کوکو برگرفته شده است. این پرنده هنگام تخم گذاری به لانه پرنده دیگری هجوم می برد و تخم های خود را در آن لانه میگذارد. به این صورت جوجه های به دنیا آمده توسط پرندگان دیگر بزرگ میشوند.

نخستین بار اصطلاح کاکولد در قرون وسطی برای افرادی به کار برده شد که همسرانشان به آنها خیانت کرده بودند. آنها نیز بی خبر از خیانت همسر به بزرگ کردن فرزندان که برای او نبودند می پرداختند.

اما امروزه کاکولدیسم به عنوان یک فتیش یا انحراف جنسی شناخته میشود و معنی آن با اصطلاحی که در قدیم رایج بوده است، کاملاً متفاوت است. چرا که افرادیکه دچار این اختلال هستند به خوبی از ارتباط شریک خود خبر دارند و رضایت کامل برای انجام این عمل دارند.

کاکولدیسم

آشنایی با انواع کاکولدیسم

اختلال کاکولدیسم نیز همچون خیلی از اختلال های روانی دارای انواع مختلفی می باشد که قصد داریم در ادامه به بررسی آنها بپردازیم.

کاکولد Hot wife Cuckold

در این نوع از اختلال کاکولدیسم، فرد مبتلا تمایل دارد تا همسر یا شریک جنسی اش به طور مداوم با دیگران رابطه جنسی برقرار کند. سپس از ارتباط خود برای وی تعریف کند و عکس و فیلم به او نشان دهد. در واقع او از تماشا و شنیدن در مورد رابطه جنسی شریکش کسب لذت میکند.

کاکولد حقیر

افراد مبتلا به این نوع اختلال از تحقیر شدن به وسیله همسر و شخص ثالث لذت زیادی کسب میکنند. در واقع تحقیر شدن و کوچک شدن توسط این افراد آنها را به اوج لذت جنسی میرساند. این نوع اختلال را میتوان به مازوخیسم تشبیه کرد.

کاکولد حاکم

فرد مبتلا در این نوع اختلال، به شریک جنسی خود و شخص ثالث دستور میدهد. در واقع او است که رابطه جنسی آن دو را کنترل میکند. حتی گاهی نیز برای ارضای فانتزی های جنسی خود به آنها دستور میدهد از ابزار و وسایل جنسی استفاده کنند.

کاکولد مطیع

افرادی که به این نوع از اختلال مبتلا هستند کاملاً برعکس فرد قبلی عمل میکنند. آنها ترجیح میدهند که شریک جنسی و فرد سوم به او دستور دهند که چه کاری بکند. در واقع او به طور کامل مطیع آنها است. حتی گاهی به دستور آنها خود نیز وارد رابطه جنسی میشود و رابطه ای سه نفره تشکیل میدهند.

درمان کاکولدیسم

متاسفانه برخی از افرادیکه دچار انحراف کاکولدیسم میشوند، تصور میکنند این کار راهی برای مقابله با تکرار و کسالت بار شدن رابطه جنسی آنها میباشد. اما واقعیت این است که این اختلال و انحراف صدمات بسیار گسترده ای به زندگی مشترک افراد وارد می کند و سبب از هم پاشیده شدن آن میگردد. این انحراف جنسی حتی پیامدهای مخربی نیز برای اجتماع دارد.

بهترین راه برای درمان این اختلال کمک گرفتن از مشاوری مجرب در زمینه سکس تراپی می باشد. این افراد به راحتی و بدون ترس از قضاوت شدن انتظارات و خواسته های جنسی خود را با روان درمانگر مناسب در میان بگذارند. تا به این صورت روان درمانگر و مشاور بتواند به درمان این افراد کمک کند. اما افراد مبتلا به این اختلال میتوانند با استفاده از چند راهکار ساده به درمان اختلال خود بپردازند.

بهتر است که افراد به احساسات خود پیش و پس از رابطه جنسی توجه زیادی داشته باشند. سپس در مورد این احساسات با همسر یا شریک جنسی خود گفتگو کنند. این افراد باید به تمرین گوش دادن فعال بپردازند و اشخاص ثالث را در روابط زناشویی خود دخالت ندهند.

یکی از راهکارهای خوب برای درمان کاکولدیسم این است که افراد ارتباطات خود با همسر یا شریک جنسی خود را ارتقا دهند. تجربیات جنسی کافی ای با هم به اشتراک بگذارند و به همسر یا شریک خود ابراز احساسات کنند.

بهتر است این افراد برای مدیریت نمودن بهتر شرایط جنسی خود، مجموعه ای قوانین را تعیین و تنظیم کنند. با شریک جنسی خود هیچگونه فعالیت ناخوشایند انجام ندهند. همچنین فعالیت های جنسی با اشخاص ثالث را محدود نمایند.

انجام دادن این تمرینات به افراد مبتلا به این اختلال جنسی کمک میکند، تا انحراف خود را درمان کنند و به زندگی عادی باز گردند.

افزودن نظر:
captcha