22006198 021

کاکولدیسم چیست؟ + انواع کاکولدیسم و درمان آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(25 رای)
کاکولدیسم چیست؟ + انواع کاکولدیسم و درمان آن

کاکولدیسم یکی از اختلالات و انحرافات جنسی به شمار میرود. در این انحراف فرد از تماشای رابطه جنسی پارتنر، همسر یا شریک جنسی خود با یک فرد غریبه لذت برده و ارضا میشود. افرادی که مبتلا به این اختلال هستند بیشتر از اینکه تمایل به برقراری ارتباط جنسی با شریک خود داشته باشند، ترجیح میدهند تماشاگر رابطه جنسی آنها با دیگران باشند. اینگونه افراد با تماشای ارتباط جنسی شریک خود با فرد دیگر دچار برانگیختگی جنسی و ارضا میشوند. این اختلال مختص به جنسیت خاصی نمیباشد. در واقع ممکن است هم مردان و هم زنان دچار چنین انحرافی که نوعی پارافیلیا و شبیه به اختلال تماشاگری جنسی است میباشد.

بهترین روانشناس گروه روانشناسی اینجا مکث در سال 1402: بهزاد متین

وجه تسمیه کاکولد

در واقع واژه کاکولد از نام یک پرنده معروف به کوکو برگرفته شده است. این پرنده هنگام تخم گذاری به لانه پرنده دیگری هجوم میبرد و تخمهای خود را در آن لانه میگذارد. به این صورت جوجه های به دنیا آمده توسط پرندگان دیگر بزرگ میشوند. نخستین بار اصطلاح کاکولد در قرون وسطی برای افرادی به کار برده شد که همسرانشان به آنها خیانت کرده بودند. آنها نیز بی خبر از خیانت همسر به بزرگ کردن فرزندان که برای او نبودند میپرداختند. اما امروزه کاکولدیسم به عنوان یک فتیش یا انحراف جنسی شناخته میشود و معنی آن با اصطلاحی که در قدیم رایج بوده است، کاملاً متفاوت است. زیرا افرادی که دچار این اختلال هستند، به خوبی از ارتباط شریک خود خبر دارند و رضایت کامل برای انجام این عمل دارند.

کاکولدیسم

آشنایی با انواع کاکولدیسم

اختلال کاکولدیسم نیز همچون خیلی از اختلالهای روانی دارای انواع مختلفی میباشد که قصد داریم در ادامه به بررسی آنها بپردازیم.

کاکولد Hot wife Cuckold

در این نوع از اختلال کاکولدیسم، فرد مبتلا تمایل دارد تا همسر یا شریک جنسی اش بطور مداوم با دیگران رابطه جنسی برقرار کند. سپس از ارتباط خود برای وی تعریف کند و عکس و فیلم به او نشان دهد. در واقع او از تماشا و شنیدن در مورد رابطه جنسی شریکش کسب لذت میکند.

کاکولد حقیر

افراد مبتلا به این نوع اختلال از تحقیر شدن بوسیله همسر و شخص ثالث لذت زیادی کسب میکنند. در واقع تحقیر شدن و کوچک شدن توسط این افراد آنها را به اوج لذت جنسی میرساند. این نوع اختلال را میتوان به مازوخیسم تشبیه کرد.

کاکولد حاکم

فرد مبتلا در این نوع اختلال، به شریک جنسی خود و شخص ثالث دستور میدهد. در واقع او است که رابطه جنسی آن دو را کنترل میکند. حتی گاهی نیز برای ارضای فانتزی های جنسی خود به آنها دستور میدهد از ابزار و وسایل جنسی استفاده کنند.

کاکولد مطیع

افرادی که به این نوع از اختلال مبتلا هستند کاملاً برعکس فرد قبلی عمل میکنند. آنها ترجیح میدهند که شریک جنسی و فرد سوم به او دستور دهند که چه کاری بکند. در واقع او بطور کامل مطیع آنها است. حتی گاهی بدستور آنها خود نیز وارد رابطه جنسی میشود و رابطه ای سه نفره تشکیل میدهند.

درمان کاکولدیسم

متاسفانه برخی از افرادی که دچار انحراف کاکولدیسم میشوند، تصور میکنند این کار راهی برای مقابله با تکرار و کسالت بار شدن رابطه جنسی آنها میباشد. اما واقعیت این است که این اختلال و انحراف صدمات بسیار گسترده ای به زندگی مشترک افراد وارد میکند و سبب از هم پاشیده شدن آن میگردد. این انحراف جنسی حتی پیامدهای مخربی نیز برای اجتماع نه تنها ایران بلکه در کل جهان دارد. بهترین راه برای درمان این اختلال کمک گرفتن از مشاوری مجرب در زمینه سکس تراپی میباشد. این افراد به راحتی و بدون ترس از قضاوت شدن، انتظارات و خواسته های جنسی خود را با روان درمانگر مناسب در میان بگذارند. تا به این صورت روان درمانگر و مشاور بتواند به درمان این افراد کمک کند. اما افراد مبتلا به این پارافیلیا تنها با استفاده از چند راهکار ساده نمیتوانند به درمان اختلال خود بپردازند.

البته دانستن تعدادی راهکار پیش از شروع درمان راهکار بدی نیست:

  • بهتر است که افراد به احساسات خود پیش و پس از رابطه جنسی توجه زیادی داشته باشند. سپس در مورد این احساسات با همسر یا شریک جنسی خود گفتگو کنند. این افراد باید به تمرین گوش دادن فعال بپردازند و اشخاص ثالث را در روابط زناشویی خود دخالت ندهند.
  • یکی از راهکارهای خوب برای درمان کاکولدیسم این است که افراد ارتباطات خود با همسر یا شریک جنسی خود را ارتقا دهند. تجربیات جنسی کافی ای با هم به اشتراک بگذارند و به همسر یا شریک خود ابراز احساسات کنند.
  • بهتر است این افراد برای مدیریت نمودن بهتر شرایط جنسی خود، مجموعه ای قوانین را تعیین و تنظیم کنند. با شریک جنسی خود هیچگونه فعالیت ناخوشایند انجام ندهند. همچنین فعالیت های جنسی با اشخاص ثالث را محدود نمایند.

انجام دادن این تمرینات به افراد مبتلا به این اختلال جنسی کمک میکند، تا انحراف خود را درمان کنند و به زندگی عادی باز گردند. تا این روند به سمت ارتباط تری سام نرود، ارتباطی که اعتیاد زیادی دارد.

رابطه سه نفره یا تری سام چیست؟

رابطه سه نفره یا تری سام شبیه به کاکولیسم و تماشاگری جنسی است با این تفاوت که که از آن دو، عمق روانی کمتری دارد. رابطه تری سام در افرادی که اعتیاد به سکس دارند بیشتر دیده میشود و به نوعی برای کاهش استرس و حس بزرگ منشی بخصوص در مردان دیده میشود. در بسیاری از موارد در رابطه سه نفره مردان از همسر یا پارتنر خود انتظار دارند تا خود او فردی را به رابطه جنسی اضافه کند. معمولا بهانه های اولیه هیجان دادن و ایجاد تنوع است که بار عاطفی کمتری به همسر وارد شود.

انواع رابطه تری سام یا سه نفره

  • رابطه 3 مرد با هم
  • رابطه 3 زن با هم
  • رابطه 1 مرد یا 2 زن
  • رابطه یک زن با 2 مرد

هر کدام از موارد بالا روند درمانی متفاوتی دارد که پروتوکوا توسط یک سکس تراپیست مشخص میگردد، همچنین آسیب های بسیار زیادی نیز در ادامه ارتباط های تری سام از نظر روحی و جسمی به افراد وارد میشود که در کوتاه مدت و بلند مدت خود را نشان میدهد.

درمان تری سام یا رابطه سه نفره

درمان تری سام یا رابطه سه نفره با نوع صمیمت زوج، مشکلات بین فردی، اختلالات شخصیت، طرحواره ها، استرس های فعلی، حاد یا مزمن بودن، علاقه داشتن هر دو یا عدم علاقه یک فرد یا کنار گذاشتن بدلیل ترس از بیماری و بسیاری از اعوامل دیگر در ارتباط دارد. پس در درمان تری سام یا رابطه سه نفره ارزیابی یک فرد یا هر دو فرد برای تشخیص توسط سکس تراپیست بسیار مهم است. توجه داشته باشید که در صورت تشخیص درست، این بیماری قابل درمان است. این بیماری یا انحراف جنسی که به اشتباه بعضی آنرا فانتزی جنسی میدانند مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کرده است. در هیچ کجای دنیا رابطه 3 نفره مورد قبول نیست و در مورد عوارض کوتاه مدت و بلند مدت آن هشدارهای زیادی توسط روانشناسها و روانپزشکها داده شده است.

نظرات کاربران:
amin
پاسخ به این نظر
1402/10/17

من وهمسرم 4 ساله ازداج کردیم و تقریبا از همون اول رابطه خوبی نداشتیم چون که مطابق فانتزی من پیش نمیرفت لذت نمیبردم حدود یکساله با افراد دیگه ای تو رابطم و به تازگی با دختری که 10 سال از من کوچیکتره رابطه دارم چجوری این موضوعو با همسرم مطرح کنم نمیخوام ازش جدا شم دوسش دارم اما خب نمیتونم فقط با اون در ارتباط باشم

0 3
رضا
پاسخ به این نظر
1402/10/14

سلام من دوساله بیغیرتم و فقط هنگام سکس اسم دوستمو میاریم.. خانمم خواهش میکنه ک نگو ولی وقتی میبینه من فقط اینجوری تحریک میشم مجبور میشه اسم دوستمو بیاره که من میخام.. و این موضوع فقط فقط هنگام سکسه.. بعدش زندگیمون خیلی خوبه.. ولی ولی میخام از دست کاکولدی راحت بشم و ترکش کنم ولی نمیشه

1 0
مهدی
پاسخ به این نظر
1402/4/29

منم یه مدتی حس کاکولدیدارم دوس دارم نفر سومی هم با شریک جنسیم شریک باشه نمیدونم چرا؟شاید بخاطر زود ارضاءشدنم باشه.ولی وقتی حتی بهش فکر میکنم لذت میبرم.

6 1
زیبا
پاسخ به این نظر
1402/4/25

منم دوست دارم شوهرم نفر سومی رو بیاره بینهایت لذت بخشه

20 3
Reza
1402/8/30

شوهرت حساب رو درک کرده؟ چجور نفر سومی مد نظرته؟

0 2
سیاوش
1402/7/28

جدی؟!

2 2
احسان
پاسخ به این نظر
1402/4/19

مدتیه‌ شدید حس کاکولدی دارم‌کسی میتونه‌کمک‌کنه؟

4 2
مهدی
1402/4/29

منم مثل تو شدم نمیدونم چرا آخه

2 0
ارتوش
پاسخ به این نظر
1402/3/31

منم عاشق این زن هستم. کاش زن من بودی

1 6
امیر
پاسخ به این نظر
1402/3/27

کاش میشد تخیلاتمونو به اشتراک بزاریم

3 0
مرکز مشاوره مکث
پاسخ به این نظر
1402/2/18

با سلام. دوستان کاکولدیسم یک اختلال روانی بسیار شدید است که می تواند به زندگی فردی و کانون خانواده آسیب های وحشتناکی بزند به همین دلیل بهتر است هر چه سریع تر جهت درمان این اختلال اقدام کنید.

4 4
بهروز
پاسخ به این نظر
1402/2/18

در حال حاظر سکس یک نوع تخلیه کردن چه از لحاظ شهوت چه از لحاظ روحی روانی.. پس چه بهتر که این عکس العمل با شرایطی همراه باشه که طرف مقابل هم لذت چندین برابر براش ایجاد بشه حالا اگه این رفتار با رضایت طرفین هم مواجه بشه به طوری که تو حین سکس از تمام لحظاتش برا ارضاء شدن به ارگاسم رسیدن به نحو احسن لذت بهره ببریم چه اشکالی داره که از شخص ثالت هم استفاده کنیم تا حدی که برامون لذت بخشه بعد از اتمام سکس و ارضاء شدن سریع به شرایط قبل سکس برگردیم و تا زمان دیگر از رفتارهای قبلی باز گو نکنیم با این وضعیت سکس بینهایت لذت بخش خواهد بود حتمن با همسران مشورت کنید وانجام دهید

4 3
نرگس
پاسخ به این نظر
1402/2/14

من سالها است که همسرم از دیده شدن من توسط دوستش لذت میبره و من این موضوع رو فهمیدم به خاطر همین همیشه یه کاری میکنه که بریم استخر تا دوستش منو ببینه و دقیقه میفهمم که وقتی دوستش نسبت به من تحریم میشه تازه اون موقعه است که اونم نسبت به من تحریک میشه و یه جوری تو اب با من من ارتباط میگیره که اونم یه جورایی نامشهود ببینه جالب اینج است که دوست دختر دوستشو اصلا دید نمیزنه و فلقط چشم به دوستشه که منو نگاه میکنه یا نه.

5 3
مهرداد
پاسخ به این نظر
1402/2/7

برام جالبه هرچیزی که ریشه مذهبی تا اعتقادی نداره رو اختلال رفتاری میدونیم. ذهن انسان میتونه به بی نهایت طرق مختلف فکر کنه و فانتزی های ذهنی تولید کنه, حالا این وسط افرادی هستن که جامعه عمل میپوشونن و عده ای این جسارت رو ندارن, چرا فکر میکنید این ادما مریضن و باید درمان شن و شما خوبید

7 4
امیر عباس پهلوان
1402/8/6

اگرطبق منطق تو در نظر بگیریم زوفیلیا نکروفیل و پدوفیل هم کارهای عادی هستند که فانتزی مغز انسانن حتما هرچیزیو که تصور کردی باید انجام بدی؟ شما احمقا هستید که خوک بودن رو تو جامعه ترویج کردید راه ارگاسم رابطه جنسیه اگر از این بره بیرون میشه انحراف همین مونده بیغیرتی هم عادی کنید

6 5
yalda
1402/6/1

کاملا موافقم ، با افتخار هاتوایف هستم و همسرم هم کاکولدیسم ، زندگی فوق العاده لذتبخشی داریم و جفتمون بینهایت راضی هستیم خداروشکر

14 4
فرهاد
1402/3/16

اگر اعتقادات مذهبی نداشته باشین و اگر اعتقادی به اینکه خدا و پیغمبری وجو داره و اعتقاد به این موضوع نداشته باشین که کاکولدی بشدت در دین نهی شده، و اگر دو طرف راضی باشند چه مانع دیگری سر راه این کار وجود داره و نه تنها این کار بلکه خیلی کارهای دیگه که اگر از چشم قانون دور بمونند میشه انجامشون داد. اگر اعتقاد داشته باشین خب با رضایت طرفین هم انجام نمیدین اگر نداشته اشین میشه ی موضوع شخصی.

0 3
علی
1402/3/11

????????????????????????????

0 0
امیر
پاسخ به این نظر
1401/12/22

هیچ حسی برای من زیباتر از تعریف داستانهای کاکول نیست

5 7
احسان
پاسخ به این نظر
1401/12/5

من ۳۷ ساله و کاکولد هستم . بنظرم کاکولدی دو دلیل عمده داره ۱- ضعف اعصاب و پایین بودن سروتونین خون ۲- احساس حقارت و سرکوب های نهادینه شده من با خانمم میخاستم ازدواج کنم اما مدام مادرم دوسال تمام تحقیرم میکرد . خواهرهام تحقیرم میکردن. به خانمم تهمت میزدن درصورتیکه واقعا زن خوبی بود و هست . پوشش خوبی هم داره . اما مادرم بهم مدام میگفت بیغیرت . چون فکر میکرد اگه دختری با پسری تلفنی صحبت کنه یا پیامک بده خرابکار هست و قبلا هم با پسرای دیگه ای بوده . متلک های مادرم و خواهرم بقدری تخریبم کرد که ضعف اعصاب گرفتم و کارم به دکتر روانپزشک کشید . موقع هایی که تو اتاقم بودم صداشو عمدا بلند میکرد و میگفت : پسرایی که دوس دخترشون رو میگیرن بیغیرت هستن زناشون هم خرابکار هستن و اینا هزارمی نفر هستن !!! کم کم حس میکردم شاید راست میگن و من واقعا بیغیرت هستم. اعتماد بنفس م رو از دست دادم. مث کسی که مدام به شما بگه دیوونه . و شما واقعا فکر کنید دیوونه هستید. خودم دچار شبهه و گیجی شده بودم . تو قلبم میدونستم که این دختر خوبیه و من عاشقش هستم اما بهم القا شده بود که این بیغیرتی هست . الان حس کاکولدی رو دارم و فکر میکنم خانمم قبلا با هزارنفر دوست بوده ، درصورتیکه میدونم نبوده !!

6 1
جلال
1402/7/1

برادر من اتفاقا شما درست ترین کار ممکن رو کردی . دوست دختر مثل همسر هست فقط ثبت نشده . ضمنا مطمئنم خانم شما خیلی ادم خوبیه که در کنار چنین مادرشوهری داره زندگی میکنه . و در اخر گذشته هرکسی به خودش مربوطه ، اگر هم برات مهم بود باید قبل ازدواج میپرسیدی. بشین زندگیت و بکن دم مادر و خواهرتم بچین

3 0
مهدی
1402/4/29

دقیقا باهات موافقم

1 0
امین
1401/12/6

منم دقیقا شرایط تو رو دارم و میفهمم چی میگی ولی اعتماد به نفسم رو جلوی خانومم از دست دادم و نمیدونم باید چی کار کنم؟ اونم به خاطر همین موضوع سر چیزای مختلف داره به من فشار میاره تو ارتباط جنسی هم دیگه زود انزال شدم و اصلا هیچ کاری نمیتونم بکنم اصلا باورم نمیشه که خودم نیستم وقتی قبلا برای تداعی شد برگشتم به عقب همه چی برای عوض شد فکر میکنم دیگه هیچی درست نمیشه و هیچ کاری نمیشه کرد و زنم هم ولم میکنه یا بیشتر خیانت میکنه بهم.

4 2
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ