22006198 021

تکنیک پاکسازی هوئوپونوپونو چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
تکنیک پاکسازی هوئوپونوپونو چیست؟

هوئوپونوپونو یک تکنیک باستانی هاوایی است که برای حل مشکلات و پاکسازی برنامه های مخرب تعبیه شده در ناخودآگاه افراد بوجود آمده است. در جزایر هاوایی، قاطعانه بر این باورند که سرنوشت هر فرد روی زمین این است که رهایی درونی را بیاموزد. یعنی در هر موقعیت منفی، افراد این فرصت را دارند که مسئولیت کامل خود را بر عهده بگیرند. انسانها باید بتوانند که هر چالشی را فرصتی عالی ببینند و اجازه دهند تغییراتی در زندگی آنها رخ دهد و در عین حال ببینند که تقدیر آنها را به کجا می برد. تکنیک هوئوپونوپونو با طیف گسترده ای از ابزارهای «پاکسازی» به شما امکان میدهد به حالت «صفر» برسید و بر اساس آرامش درونی عمل کنید.

ما چگونه تغییر می کنیم؟

اگر میتوانیم بپذیریم که ما با مجموع افکار، احساسات، کلمات، کردار و اعمال گذشته خود روبرو هستیم و زندگی و انتخابهای کنونی ما با این حافظه رنگ آمیزی میشود یا سایه می اندازد، شروع به دیدن این میکنیم که چگونه یک فرآیند اصلاح یا تنظیم میتواند زندگی، خانواده و جامعه ما را تغییر دهد.

شعار تکنیک هوئوپونوپونو: از طریق روش پاکسازی خود، از زندگی خود به طور کامل لذت ببرید.

این رویکرد شامل چند پیش فرض در مورد چگونگی درک ما از زندگی و روابط است. جهان فیزیکی به فعلیت رساندن افکار ماست. افکار ما اغلب منعکس کننده تجربیات خودآگاه و ناخودآگاه خود و اجدادمان هستند.این خاطرات بر ذهن ما تسلط دارند. روح متشکل از ضمیر ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه، از طریق بازپخش خاطرات و الهامات، عمل می کنند. دنیای درون و بیرون یکسان هستند. همه چیز به صورت افکار در ذهن ما وجود دارد. ماهیت افکار ما، ماهیت واقعیت ما را ایجاد می کند.به عنوان مثال، اگر افکار من مضطرب باشند، یک واقعیت فیزیکی مضطرب ایجاد می کنند.اگر افکار من از فضای الهی الهام گرفته شود، یک واقعیت فیزیکی پر از عشق ایجاد می کند.

ما 100% مسئول جهان فیزیکی خود هستیم.ما 100% مسئول اصلاح زمانی هستیم که واقعیت فیزیکی ما شامل بیماری، درد، خشم و در واقع هر چیزی غیر از سعادت باشد.

تکنیک پاکسازی هوئوپونوپونو

تعریف مشکل و منبع بیماری

اغلب ما فکر می کنیم مشکل در دنیا با خودمان است.ما می گوییم: کاش من باهوش تر، آرام تر، زیباتر، منضبطتر بودم. اگر شریک زندگی ام شادتر بود، کاش معلم های بهتری داشتم، اگر سیاستمداران صادق تر بودند، اگر پدرم فهمیده تر بود! و این لیست ادامه دارد، همه سعادت خواهند بود اگر فقط….

مردم هاوایی باستان معتقد بودند که هر عمل نادرستی در درون خود حفظ می شود و در هر موجود و شیئی که در زمان وقوع آن عمل وجود داشته است منعکس می شود.ما نیز از گناهان اجدادمان رنج خواهیم برد و اینگونه است که گناهان پدر بر فرزندان خواهد افتاد.اگر کودکی بیمار باشد، ممکن است والدین با هم دعوا کرده باشند یا رفتار خوبی نداشته باشند. همچنین بلایا ممکن است ناشی از بی نظمی اجتماعی باشد.

هر فکر و خاطره ای از زمانی که ما برای اولین بار خلق شدیم در ناخودآگاه ما یا کودک درون ما ذخیره می شود.این بانک حافظه بخشی جدایی ناپذیر از خود است. خود از کودک-ناخودآگاه، مادر-آگاه و پدر-فوق آگاه تشکیل شده است.نه تنها هر یک از ما به عنوان افراد، دارای خانواده درونی خود هستیم، بلکه هر اتم، سلول و مولکول خانواده درونی خود را نیز دارد.در این سنت همه مشکلات به عنوان یک خاطره دردناک شروع می شوند.اما داشتن خاطره به خودی خود مشکل نیست. مشکل عواقب خاطرات است که ضمیر ناخودآگاه ما را اشغال می کند!

خاطرات خودآگاه و ناخودآگاه نیاز به پاکسازی دارند

در هر ثانیه، میلیون ها بیت اطلاعات به سیستم ما می رسند که ما می توانیم آگاهانه تنها 20 درصد آن را پردازش کنیم.در مورد اجداد ما هم همین اتفاق افتاده بود. ما از تحقیقات علمی می دانیم که DNA ما حامل خاطرات اجدادمان است.بنابراین ضمیر ناخودآگاه ما مملو از انبوهی از خاطرات است که ما حتی از آنها آگاه نیستیم، اما ممکن است بگوییم کودک درونی ما حامل آن است.بدن و جهان در ضمیر ناخودآگاه ساکن هستند. آنها دائماً با پخش مجدد خاطرات و گهگاه توسط الهامات مشغول ارتباط با ما می باشند. تنها زمانی که این خاطرات پاک شوند، روحیه تازه می تواند راه خود را به آگاهی ما پیدا کند.

  • اما چه کسی این تکرار خاطرات را کنترل می کند؟
  • چه زمانی و چگونه الهام می تواند به ما برسد؟

ما از تحقیقات حال حاضر در مورد اراده آزاد می دانیم که تصمیمات خود را در سطح آگاهانه نمی گیریم.به نظر می رسد ما در دام خاطرات ناخودآگاه و ناخودآگاه جمعی خود هستیم که به نسل ها و نسل ها قبل برمی گردد.به همین دلیل است که گاهی احساس می کنیم خیلی در این دنیا گم شده ایم.

تمیز کردن با هوئوپونوپونو چگونه کار می کند؟

ذهن خودآگاه ما ناامیدانه تلاش می کند تا تأثیرات این خاطرات را حل کند. فرض کنید یک بیماری جسمی را تجربه کرده اید، یا احساسات شدیدی نسبت به موقعیتی مانند ترس، اضطراب، عصبانیت یا مشکلات ذهنی مانند ناتوانی در تمرکز و انجام به موقع کارها دارید یا از اعتیاد رنج می برید، مانند مشکلات خوردن یا نوشیدن، ما می دانیم که اینها اثرات خاطرات دردناکی است که کودک درونی شما با خود حمل میکند. حتی ممکن است محتوای دقیق مشکل را ندانید، اما هوئوپونوپونو، انرژی همه چیز مرتبط با این مشکل را پاک میکند.

در اینجا نحوه انجام تمیز کردن آمده است.فرض کنید وقتی فرزندتان سر و صدای زیادی می کند، یا وقتی همسرتان به طور مداوم در مورد یک موضوع حساس شما را درک نمی کند، احساس عصبانیت در روح و جسم خود می کنید. حال چه کار کنیم؟

  1. میتوانید با گفتن «دوستت دارم» شروع کنید.اما با عصبانیت من و کودک درونم چه کار کنم؟ و حتی ممکن است تعجب کنید که چرا باید بگویید که عاشق احساسی هستید که بسیار ناراحت کننده است.ما اغلب نسبت به خودمان فوق العاده انتقادی هستیم و در اعماق وجودمان احساس می کنیم که دوست داشتنی نیستیم. عمل تمیز کردن، به دردهایی که در طول نسل ها انباشته شده است کمک می کند تا پاک شود. توجه داشته باشید که چگونه در زمانی که شما مسئولیت کامل پاک کردن را بر عهده می گیرید، هیچ سرزنشی، هیچ قضاوتی، هیچ برچسبی و هیچ زوری وجود ندارد. این کلمات محبت آمیز به معنای واقعی کلمه دروازه ای را برای خاطرات آگاهانه و ناخودآگاه ثبت شده در DNA ما باز می کند که از اجداد ما برای پاکسازی و تبدیل به عشق می آیند.
  2. بخش دیگری از نظافت شامل گفتن «متاسفم» است.لطفاً مرا به خاطر همه دلایلی که می دانم و نمی دانم که به این عصبانیت کمک کرده است ببخشید.

اغلب زوج ها وقایع بسیاری را که نتوانسته اند حل کنند و روی هم انباشته کرده اند، به جلسات درمانی خود می آورند. در طول زوج درمانی شنیدن توسط مشاور زوج درمانگر به آنها کمک می کند تا رویدادها و حالات عاطفی یکدیگر را از زاویه ای متفاوت درک کنند.با این حال، وقتی به تمام دردها و رنج هایی که در این فرآیند وجود دارد فکر می کنم، به نظر می رسد که پاک سازی روشی کارآمد برای حرکت از چنین تعاملات دردناکی است. تا کار به جلسات درمانی کشیده نشود.

عمل ساده تمیز کردن با عبارتی مانند (از شما آهای، خشم و کودک درونم تشکر میکنم که به من اجازه تمیز کردن را دادی).ما واقعاً متشکریم زیرا وقتی روحیه مرتبط با چنین افکار و احساساتی آزاد می شود، احساس آرامش می کنیم.

آنچه بسیار زیباست این است که وقتی چیزی را در آگاهی خودمان پاک می کنیم، آن را برای همه، هر مکان و هر شیئی که با این خاطره مرتبط است، پاک می کنیم.در نتیجه فضای الهام باز می شود، راه حل های عالی خود را نشان می دهند. شهود فضا را پر میکند و ما هدف زندگی خود را کشف می کنیم و لحظه به لحظه به فردی تبدیل می شویم که قرار بود باشیم. ما به عنوان یک زوج به کارهایی فراتر از رویاهایمان دست پیدا می کنیم.

هوئوپونوپونو چیست؟

کمک پاک سازی به جهان هستی

به راحتی می توان فهمید که چگونه پاکسازی خودمان نیز جهان را شفا میدهد.همچنین با سخنان مولانا محقق و شاعر قرن سیزدهم طنین انداز می شود: «دیروز باهوش بودم، بنابراین می خواستم جهان را تغییر دهم، امروز من عاقل هستم، بنابراین خودم را تغییر می دهم.»

اگر فرزندان، شریک زندگی شما، دوستان یا جامعه شما در زندگی خود دچار تفرقه میشوند، روی خانواده درونی خود تمرکز کنید.چه ایده هایی در درون شما این بازتاب ها را به دنیای بیرونی شما کشیده است؟از هر فکری که منعکس کننده این تفرقه در زندگی شماست بخواهید که برای پاکسازی به میدان بیاید و برای داشتن چنین فکری که با اصل یگانگی و عشق همسو نیست طلب بخشش کنید.همانطور که شما خود را تمیز میکنید تفکر خود را مشاهده کنید و لذت ببرید که چگونه بر زندگی شما تأثیر میگذارد.

در اینجا خلاصه ای از آنچه حکمت بومی هاوایی توصیه می کند آورده شده است:

کلاه فکری خود را کنار بگذارید زیرا فکر کردن به معنای تلاش برای درک ماهیت چیزها است، به یاد داشته باشید که عقل ما به سادگی به آن بستگی ندارد. یک رابطه کاری با بخش الهی خود ایجاد کنید. یاد بگیرید که خواهان این باشید که اشتباهات در افکار، گفتار، اعمال و کردار تان پاک شود. اجازه دهید شرایط به طور طبیعی بدون تلاش یا رنج آشکار شود. برای الهام، باز بمانید. از تعادل صلح و عشق لذت ببرید.

منابع: irembray.com و minikar.ru

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ