22006198 021

روانشناس ایرانی در مارسی فرانسه

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا.

مهسا بشار
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
روانشناس ایرانی در مارسی فرانسه

چرا بهتر است با روانشناس ایرانی در مارسی مشورت کرد؟ مگر در طول مشاوره اولیه با روانشناس فرانسوی چه اتفاقی می افتد؟ در کشوری که روانشناسی چون آلفرد بینه که اولین تست هوشی عملی را اختراع کرد، برای هر فردی رزرو وقت مشاوره می بایست هیجان انگیز باشد! البته معمای سختی به نظر نمی آید. کاملا طبیعی و مفید است که مراجعان ایرانی بخواهند از دانش و تجربه حرفه ای متخصص هم زبان استفاده کنند. به جهات خاصی، به ویژه اینکه نظر شخصی ما نیز می باشد که مراجع ایرانی با توصیف دقیق علائم مختلفی که دارد، رفتارهای مشکل ساز یا روابط بین فردی - با پاسخ های روانشناس فرانسوی هم به نتیجه می رسد، اما به نظر می آید شبیه چیزی است که می توان آن را بخشی از مشاوره نامید.

در واقع، تبادل حرفه ای و مختصر بین روانشناس و مراجعی که رنجور و ناامید است، صورت نمی گیرد این مسئله به دلیل عدم دانش و مهارت روانشناس فرانسوی نیست. اغلب، مراجعان می گویند با وجود متخصصین با سواد فرانسوی اما برای جلسه مشاوره انگیزه و هیجانی ندارند و شباهت به آنچه در جلسه درمانی با روانشناس ایرانی و هم فرهنگ اتفاق می افتد، نیست یا در جلسه های مشاوره آنلاین اینجا مکث، تعاملات پویا بین متخصص و مراجع، بخشی از چیزی است که آن را احساس می کنند که از نظر آنها جلسات مشاوره را منحصر به فرد، مرتبط، آموزنده، ارزشمند و حیاتی می کند.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت جنسی

طبق رویکرد کارل راجرز، اگر رابطه درمانی به شیوه اصولی آن شکل نگیرد، مراجع خود را در محوریت جلسه مشاوره نمی بیند و مشاوره مراجع- محور نخواهد بود. به دلیل اختلافات فرهنگی جلسات مشاوره با احساس مراجع طنین انداز نخواهد نشد. در واقع دریافت چنین مشاوره ای برای برخی ممکن است آزاردهنده، تکان دهنده، دردناک، برانگیزاننده اضطراب باشد و آن جلسه را ترک کند. گاهی مراجع احساس می کند در معرض فشار روحی و خجالت است. علاوه بر این، مشاوره چه به صورت حضوری و چه آنلاین، عمدتا مختصر، محدود و نسبتاً کلی می باشد.

برابری و وحدت برای فرانسوی ها مهم است. مانند هر جامعه دیگری، خانواده نیز در فرهنگ فرانسوی ارزش زیادی دارد. اما چنان چه واضح است نه من و نه هیچ روانشناس ایرانی دیگر نمی توانیم مشاوره مناسبی را برای یک فرانسوی زبان ارائه دهیم. وجود هرگونه مشاوره تلفنی یا تصویری و حضوری، بدون اشاره به ماهیت بسیار حساس همدلی، موفقیت آمیز نخواهد بود. لذا، نتیجه چنین مواردی است که نیاز به روانشناس ایرانی در مارسی فرانسه احساس می شود. بنابراین، مرکز مشاوره ما نیز بر آن شد تا جلسات مشاوره رسمی برای ساکنین شهر مارسی در قالب فضای آنلاین ایجاد کند. یعنی، این مسئله لزوماً مانع از ارائه خدمات نامحدود مشاوره به مراجعین ساکن شهر مارسی نمی شود. اگرچه به وضوح درک می شود که روانشناسان خارجی نیز مجوز و صلاحیت درمان را برای هموطنان خود دارند.

من معتقدم که این نوع مشاوره بین روانشناس و مراجع ایرانی جنبه مهم و معناداری در رابطه با آنچه در جلسه مشاوره لازم است اتفاق بیفتد، دارد و آن را فرصتی برای ارائه مشاوره مفید و به اشتراک گذاشتن برخی از تخصص های روانشناسان مجرب مان با مردم ساکن فرانسه می بینیم. یعنی فراتر از آنچه به طور رسمی در جلسه با روانشناس فرانسوی پیش می آید، رواندرمانی را پیش می بریم.

روانشناس ایرانی

مهارت روانشناس ایرانی در مارسی

با توجه به ماهیت بسیار شخصی جلسات مشاوره مراجعان، همه اینها اخیراً ما را به این فکر واداشت که ساکنین شهر مارسی، به ویژه آنهایی که هرگز با روانشناس ایرانی مشورت نکرده اند یا در نظر دارند به روانشناس ایرانی مراجعه کنند، ممکن است علاقه مند باشند که بدانند هنگام مشاوره دقیقاً چه اتفاقی می افتد.

 • چرا برخی برای اولین بار به دنبال مشاوره با روانشناس ایرانی هستند؟
 • در واقع در طول مشاوره با متخصص ایرانی چه اتفاقی می افتد؟
 • ساختار مشاوره چگونه است؟ و چه چیزی مورد بحث قرار می گیرد؟
 • ارزش بالقوه این ملاقات چیست؟

پاسخ به این سوالات بدون شک حتی از یک روانشناس ایرانی به روانشناس ایرانی دیگر بسیار متفاوت است و تا حدی به تجربه، آموزش، جهت گیری درمانی، سبک، تخصص و سایر متغیرها، از جمله مشکل ارائه شده یا دلیل مشاوره، که بیمار را ارجاع داده است، بستگی دارد. و در نهایت، هدف خاص مشاوره چه می تواند باشد. در مقایسه با سایر کشورهای غربی، به لحاظ جغرافیایی، مراقبت های روانپزشکی و روانشناختی در فرانسه نسبتاً کمتر مورد تحقیق قرار گرفته است. اما به طور کلی، روانشناسان ایرانی مانند هر روان شناس فرانسوی (که همه به عنوان متخصص آموزش دیده اند و به عنوان روانشناس فعالیت می کنند) می توانند در همه مواردِ آسیب های روحی مشاوره بدهند:

 • مراجع معمولاً توسط یک روانپزشک، معلم یا پزشک ارجاع داده می شود.
 • انتظار می رود یک گزارش کتبی در مورد علائم مراجع، تشخیص، و نتیجه گیری روانشناس مبنی بر اینکه آیا طبق نظر حرفه ای او، این علائم یا اختلالات خاص که در اثر آسیب یا رویداد خاص ایجاد شده تشدید می شوند یا خیر، تهیه شود.
 • به لحاظ زمانی نیز، بیشتر مشاوره ها طبق ارزیابی های روانشناس معمولاً حدود 45 دقیقه است که گاهی یک جلسه در هفته و یا گاهی چند جلسه در هفته می باشد که در این مورد با مراجع تصمیم گیری می شود.

اما چنانچه پیش تر مطرح شد، با همه شباهت ها، مزیت هایی وجود دارد تا ایرانی ها به روان شناس ایرانی در مارسی مراجعه کنند. چرا؟ دلایل بسیار متفاوتی در این بخش است.

 • مشکلات ایرانی ها شامل نگرانی در مورد پیدا کردن کار در محیط جدید یا عملکرد تحصیلی در دانشگاه می باشد.
 • تجربه علائم جسمی بدون علت فیزیولوژیکی قابل تشخیص (روان-تنی)
 • مبارزه با مسائل وجودی مانند احساس تنهایی و غربت
 • بی معنی بودن زندگی
 • وجود حملات پانیک، دوره های افسردگی اساسی و یا مانیک، علائم روان پریشی مانند توهم و هذیان، می باشد.
پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین میزان توانمندی و خودشکوفایی

در واقع، مخاطرات ممکن است بسیار زیاد باشد، گاهی اوقات موضوع مرگ یا زندگی است. بنابراین انجام یک مشاوره کامل، نتیجه گیری با تشخیص دقیق تر و در نهایت ارائه توصیه های درمانیِ مناسب طبق شناخت مراجع بر اساس آشنایی با فرهنگ و تربیت مراجع هم وطن ضروری است. مشکلاتی که شاید از دید یک روانشناس فرانسوی که در جهان اول زندگی می کند کمتر قابل تصور و درک باشد.از طرفی، اگرچه همه روان شناسان ایرانی ترجیح می دهند، مانند روان شناسان سراسر جهان، از تجربه های علمی استاندارد شده و خاص در طول مشاوره استفاده کنند اما فرآیند جمع آوری اطلاعات و ارزیابی مراجع، همدلی و شفقت معمولاً طبق گویش و زبانی که ماهیت محاوره ای و عامیانه دارد، صورت می گیرد.

در هر صورت، روانشناس ایرانی هنگام مشاوره اولیه برای استخراج، روشن کردن و درک کامل مشکلات ارائه شده از مراجع، منابع احتمالی آنها را در گذشته، حال و آینده در نظر می گیرند و بعدا برنامه درمانی ارائه می دهند که، عمدتاً بر اساس تجربه و شناخت خود به عنوان هم وطن و شواهد مبتنی بر شناخت مراجع، به طور مؤثر به آنها رسیدگی می کنند.

روانشناس ایرانی در مارسی

انواع خدمات روانشناس ایرانی در مارسی

در طول یکسال گذشته کلینیک اینجا مکث این امتیاز نادر را برای مراجعان در شهر مارسی فرانسه فراهم کرده است که شرح خدمات در این مقاله منتشر شده است. فرصتی که تک تک مراجعان برای آن احساس خوشحالی و سپاسگزاری کردند. در این مدت، گروه اینجا مکث به معنای واقعی کلمه، هزاران نظر و کامنت از شما مراجعان وفادار دریافت کرده است. روانشناسان ما همیشه نظرات، انتقادات و سؤالات شما را هوشمندانه، کنجکاوانه، متفکرانه، چالش برانگیز می داند و واقعاً از پاسخگویی به آنها در حد توانمان لذت می بریم. همچنین این واقعیت دنیوی وجود دارد که مشاوره های بالینی که همیشه هزینه قابل توجهی برای آن دریافت می شود، هم به صورت حضوری و هم در موارد بسیار که از طریق ویدیوکال شامل واتساپ، زوم، فیس تایم، گوگل میت، اسکایپ می باشد و معمولاً نزدیک به 45 دقیقه طول می کشد تا تکمیل شود.

در واقع، ساکنین شهر مارسی، همه روزه می توانند از متخصصین مجرب گروه اینجا مکث بهره مند شوند. این مشاوره و «غربالگری» قبل از رزرو، هر روز به صورت خصوصی اتفاق می افتد، زمانی که فردی با یک روانشناس بالینی تماس می گیرد و با اطمینان، دلیل درخواست مشاوره خود را در این زمان به اشتراک می گذارد، که روانشناس معمولاً نوعی غربالگری اولیه را ارائه می دهد. و افراد خدماتی مانند ذیل را طی جلسات مشاوره دریافت خواهند کرد:

 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • رواندرمانی افسردگی، اضطراب، حملات پنیک
 • کودک
 • سکس تراپی
 • ترس از تنهایی
 • مشاوره فردی
 • خودشناسی
 • اعتیاد

در آخر، متخصصان اینجا مکث صرف نظر از بعد مسافتی و جغرافیا، همیشه در دسترس اند تا برای مشاوره به ساکنین شهر مارسی وقت بگذارند. فردی که ممکن است در شرایط بحرانی و حاد باشد، مستقیماً برای ارزیابی بهکلینیک ما مراجعه کند تا با کمک متحصصین وارد یک برنامه توانمندی و ساختاریافته شود.

با شماره های مرکز مشاوره تماس بگیرید، با روانپزشک برای ارزیابی دارو صحبت کنید و یا اگر به دنبال درمان زناشویی یا زوج درمانی می باشید، یا در صورت لزوم برای مشاوره اولیه به ما مراجعه کنید و با متخصصین دیگر قرار ملاقات و مشاوره بگذارید.

منابع:

 • Introduction to Modern France, 1500-1640: An Essay in Historical Psychology First Edition, by Robert Mandrou (Author)
 • psychologytoday.com
 • hogrefe.com

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و توسعه فردی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، ورزشی و درمان اعتیاد به قمار.

بهزاد متین
تهران

مهسا بشار شماره عضویت سازمان نظام روانشناسی ۲۵۸۶۱ - عضو انجمن روانشناسی ایران و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا.

مهسا بشار
تهران

نسیم رضایی جوان - دکتری روانشناسی شناختی

نسیم رضایی جوان
تهران

سوسن میرزایان: روانشناس بالینی و روان درمانگر فردی و زوج درمانی و نوجوان

سوسن میرزایان
تهران

‫دکتر سمانه حقیری‬ دکتری تخصص روانشناسی ‫مدرس، تراپیست، کوچینگ و منتور گروه روانشناسی مکث و سازمان مدیریت صنعتی.

سمانه حقیری
تهران

امیر میرزانیا روانشناس بالینی روان پویشی کوتاه مدت (ISTDP)- فارغ التحصیل دانشگاه تهران

امیر میرزانیا
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

النا باقر زاده روانشناس بالینی و سکس تراپیست: رزومه کاری و حرفه ای، برگزاری دوره ها و سمینارها، بخشی از دوره های گذرانده شده و سوابق کاری

النا باقر زاده
تهران

دکتر ژاله بحرایی - دکتری روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازماننظام روانشناسی

ژاله بحرایی
تهران

دکتر مژگان رضائیان روانشناس و رواندرمانگر در زمینه (ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات) مشاوره توسعه فردی و زوج درمانی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

مژگان رضائیان
تهران

نفیسه سادات نکویی - کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

نفیسه سادات نکویی
تهران

زهرا شاهین کارشناسی ارشد روانشناسی - عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

زهرا شاهین
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ