چه مردان و زنانی برای ازدواج مناسب هستند؟


injamax.com

تاریخ نگارش: 21 آذر 1397

شاید پیش از آنکه بخواهیم بدانیم چه مردان و زنانی برای ازدواج مناسب هستند، بهتر است سعی در دانستن این نکته کنیم که آیا خودمان برای ازدواج مناسب هستیم یا خیر. پیش از آن لازم به ذکر است که حتما موارد و نکات زیادی را که انتهای مقاله آمده در مورد مردان و زنان مناسب برای ازدواج آمده است را به صورت کامل مطالعه کنید.

نکته ایی که شاید به درستی به آن نپرداخته ایم این است که همیشه ملاک اصلی در ازدواج خودمانیم. تمام ایده آل هایمان را بررسی کرده ایم و شاید به این مشکل خورده ایم که فردی که بتواند همسرمان باشد، پیدا نمیشود. یا اینکه چرا هیچ کسی با معیارها و ملاک من جور در نمی آید.

مردان و زنان مناسب ازدواج

دلیل پیدا نکردن شخصی با معیارهایمان

شناخت خودمان در انتخاب هایمان یکی از مهم ترین عواملی است که باید به آن توجه کنیم. این که ما دقیقاً چه کسی هستیم، چه توانایی ها و استعدادی داریم، چقدر در به دست آوردن آنچه که میخواهیم کوشا هستیم. چه زمانی غمگین میشویم و دلیل آن چه میتواند باشد، چه چیزهایی من را شاد میکند و آیا این شادی واقعی است. دلیل این شادی چیست و هزاران نکته دیگر که از شناخت خودمان به دست می آوریم که باعث میشود بتوانیم با خودمان، احساس قلبیمان به آنچه که میخواهیم و نیازهایمان آشنا شویم. برای شناخت دقیقتر خودتان می توانید به یک روانشناس مراجعه کنید.

شناخت خود

بنابراین آشنایی ما با خودمان و نیازهایمان باعث میشود به مرور بهتر متوجه بشویم آیا فردی که فکر میکنیم، میتواند برای ما زوج مناسبی باشد و با شناخت ما از خودمان واقعا آنقدر ها برایمان مناسب است که بخواهیم سالهایی از عمرمان را کنار او بگذرانیم.

نکته مهم این شناخت از خودمان به شناخت از دیگران و محیط پیرامونمان منجر میشود و باعث میشود به مقدار زیادی واقع نگر باشیم.

انسان واقع نگر

اصل مهمی که برای ادامه زندگی، شناخت و انتخابهایمان بسیار مهم است آن موضوع میباشد که انسان واقع نگر دیگر وابسته خیالات، توهمات و آرزوهای خود نیست. او خودش را در شرایط فعلی به صورت انسانی مستقلی میبیند که نیازمند داشتن یک زوج مناسب است. در واقع او نه شاهزاده می خواهد نه خود را شاهزاده می داند.

بنابراین با این سه ملاک مهم «شناخت خودمان، احساساتمان و خواسته هایمان» و همچنین واقع نگر بودن، میتوانیم به حداقلی از خواسته خود با روشن بینی دست پیدا کنیم. پیش از همه این موارد برای ارزیابی دقیق همسر آینده بهتر است مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیریم.

نشانه های ماندن در یک رابطه سمی

ملاک های مردان و زنان مناسب برای ازدواج

چه مردان و زنانی برای ازدواج مناسب هستند؟

مثال: مردی را در نظر بگیرید با موقعیت مالی متوسط، تحصیلاتی متوسط و ظاهری معمولی، همسری زیبا، ثروتمند و تحصیلکرده میخواهد. حال اگر این مرد به چنین همسری دست پیدا کند، زمانی که میتواند کنار او باقی بماند یک تا دو سال بیش تر نیست.

مهم این نیست که ما به چه فردی را اناخاب میکنیم. در واقع مهم این است که فردی که در کنار ما خواهد بود، ماندن، بودن و رشد کردن متقابلمان را در ادامه زندگی تسهیل کند.

در واقع سالهایی که در کنار یکدیگر زندگی میکنیم حداقل جنگ، دعوا، داد و فریاد را داشته باشیم. در واقع فردی که میتواند شخص مناسبی برای همسرش باشد، به غیر از داشتن ملاک های اولیه که سلامت جسم و روان است، باید ملاک های اجتماعی نیز داشته باشد. مانند شغل، درآمد، معاشرت های اجتماعی و دوستانه، خانواده ایی که در اجتماع پذیرفته شده باشند و مورد تأیید جامعه و نقش خودشان باشند، برخوردار باشد.

بسیار مهم است بدانیم فردی که برای ازدواج در نظر میگیریم باید در جامعه و محیط اطراف خود پذیرفته شده باشد. افراد خجالتی، دوری گزین با واکنش های عصبی، قبل از ازدواج در پنهان کردن مشکلات خود بسیار ماهرند. اما صحبت های دو خانواده پیش از ازدواج در ساعت ها و زمان های طولانی (نه تنها صرف یک شام و ناهار) بلکه نشست هایی که به گپ های طولانی منجر شود که با عقاید، اعتقادات و خواسته و نظرات آن خانواده به خوبی آشنا شوند.

مردان مناسب برای ازدواج

ازدواج در کشور ما پیوند دو خانواده است و هر چه خانواده ها به یکدیگر شبیه تر باشند و پیوند اعتقادی، اخلاقی و سطح اجتماعی یکدست تری داشته باشند، احتمال خطا در آن ازدواج کمتر میشود.

همچنین زمانی که دو نفر پیش از ازدواج برای معاشرت و آشنایی با یکدیگر میگذارند، باید توجه کنند این مصرف زمان، صرف گردش و سینما رفتن نیست. بلکه باید موشکافانه در معاشرت های خانوادگی و رفت و آمد های طولانی از اخلاقیات و خواسته های هم مطلع بشوند و بدانند با صرف زمانی شش و یا نه ماه در شناخت درست میتوانند یک عمر زندگیشان را در کنار یکدیگر بدون دغدغه هایی غیر واقعی بگذرانند.

7 ویژگی های مردهای خوب برای ازدواج

خصوصیات یک دختر خوب برای ازدواج چیست؟

چگونه بفهمید که زن مناسب برای ازدواج با شما چه کسی است؟

مواردی که قبل از ازدواج باید بدانید چیست؟

13 علامت که نشان می دهد نیاز به مراجعه به یک مشاور ازدواج دارید

ما برای ازدواج شرایط افسانه ای در نظر می گیریم. با «یکی» ملاقات کنید، یک طوفان ایجاد کنید، ازدواج کنید و بیشتر از گذشته زندگی شاد داشته باشید. آنچه افسانه ها به شما نمی گویند این است که روابط به این نتیجه می رسند.

اغلب اوقات، ما از ابزارهایی برای مدیریت چالش ها، استفاده نمی کنیم، وقتی که بخواهیم شرایط مثبت ایجاد می شوند. منظور ما به کمک یک مشاور یا درمانگر است که می تواند به شما در یادگیری روش های جدید ارتباط با شریک زندگی کمک کند.

سؤال این است: چه زمانی وقت آن است که به مشاوره ازدواج مراجعه کنید؟ در اینجا برخی از نکات و رفتارها وجود دارد که ممکن است شما به شما کنند.

1. هنگامی که شما در حال صحبت کردن نیستید

در حقیقت، بسیاری از چالش های روابط صرفاً چالش های ارتباطی هستند. یک درمانگر می تواند به تسهیل راه های جدید برای برقراری ارتباط با یکدیگر کمک کند. هنگامی که ارتباطات رو به وخامت گذاشته است، بازگرداندن آن در جهت صحیح، دشوار است.

2. وقتی صحبت می کنید، اما همیشه منفی است

ارتباطات منفی می تواند شامل مواردی باشد که به یکی از شرکا احساس قضاوت، شرم، بی اعتنایی، ناامنی یا تمایل به خروج از مکالمه بدهد. ارتباطات منفی همچنین شامل لحن گفتگو است زیرا همیشه این چیزی که شما می گویید مهم نیست بلکه نحوه بیان آن اهمیت دارد. ارتباطات منفی می تواند منجر به احساس سوء استفاده عاطفی و همچنین ارتباطات غیر کلامی بیشتر شود.

3. وقتی می ترسید حرف بزنید

وقتی حتی وحشتناک است در مورد برخی مسائل صحبت کرد این می تواند هر چیزی باشد از رابطه جنسی تا پول یا حتی عاداتی که آزار دهنده باشد. کار یک درمانگر این است که به زوجین کمک کند تا درمورد مسائل خود شفاف صحبت کنند و به آنها کمک کنند تا در مورد آنچه واقعاً در مورد آن صحبت می کنند درک داشته باشند.

4. هنگامی که محبت به عنوان مجازات محفوظ می ماند

بعضی افراد عصبانیت خود را از چیزهای کوچک با توقف محبت کردن نشان می دهند (از جمله سکوت کردن). اگر یکی از شرکا به عنوان «والدین» یا «تنبیه کننده» عمل کند، عدم تعادل در رابطه وجود دارد.

5. وقتی شریک زندگی خود را به عنوان یک دشمن متبحر می بینید

شما و شریک زندگیتان دشمن نیستید. شما در همان تیم هستید اگر احساس کردید که در طرف های مقابل هم هستید، پس وقت آن است که به دنبال کمک باشید.

6. زمان نگه داشتن اسرار

هر شخص در یک رابطه حق داشتن حریم خصوصی دارد، اما وقتی اسرار از یکدیگر نگهداری می کنید، چیزی در این رابطه درست نیست.

7. هنگامی که فکر می کنید (یا در حال داشتن) در یک رابطه هستید

خیال پردازی در این مورد علامت این است که شما می خواهید چیزی متفاوت از آنچه در حال حاضر دارید، داشته باشید. اگر چه ممکن است بعد از اینکه با یک شریک زندگی رابطه ای برقرار کردید، رابطه برقرار بماند، برای احتیاط لازم است که قبل از این اتفاق کمک بگیرید. اگر هر دوی شما به روند درمانی متعهد باشید و صداقت داشته باشید، ممکن است ازدواج نجات یابد.

8. هنگامی که از نظر مالی خیانت می کنید

خیانت مالی می تواند به همان اندازه -اگر نه بیشتر- برای یک رابطه آسیب برساند که یک رابطه جنسی آسیب می رساند. اگر یکی از شرکا همسر خود را در تاریکی نگه داشته و یا کنترل همه چیز در رابطه با پول را خودش داشته باشد، دیگر وقتش رسیده مسائل مالی را با خانواده مطرح کند. گفتن این کار غیر منطقی نیست «می خواهم صورت حساب ها و بودجه ماهانه، بدهی، چند حساب پس انداز / چک / بازنشستگیرا بهتر بشناسم.» اگر همسرتان اعتراض دارد، برای کمک به حل مناقشه با یک متخصص مشورت کنید.

9. وقتی احساس می کنید اگر او فقط تغییر می کرد همه چیز خوب می شد

تنها شخصی را که می توانید تغییر دهید خودتان هستید، بنابراین اگر منتظر تغییر او هستید، مدت طولانی منتظر خواهید ماند. این اغلب زمانی است که باید به یک مربی یا درمانگر مراجعه کنید تا بهتر بفهمید که چه کسی هستید و چه می خواهید. سپس، اگر چالش ها همچنان ادامه دارد، به درمانگر زوج کمک کنید تا ابزارهای بهتری برای ارتباط با یکدیگر بیاموزید.

10. وقتی زندگی جداگانه ای دارید و بیشتر از همسران متاهل شبیه هم اتاقی هستید

این ممکن است نشان دهنده نیاز به مشاوره باشد. این بدان معنا نیست که یک زوج فقط به دلیل اینکه همه کارها را با هم انجام نمی دهند دچار مشکل هستند. در عوض، اگر کمبود ارتباط، مکالمه و صمیمیت وجود داشته باشد یا احساس کنند که آنها فقط «با هم زندگی می کنند»، این ممکن است نشانگر آن باشد که زمان آن فرا رسیده است که یک پزشک ماهر را بیابید که بتواند به مرتب کردن آنچه از دست رفته و چگونگی دستیابی به آن کمک کند.

11. هنگامی که زندگی جنسی شما به میزان قابل توجهی تغییر کرده است

پس از مدتی کنار هم بودن، رابطه جنسی کمی کمرنگ می شود. با این وجود، تغییرات چشمگیر در اتاق خواب چیز درستی نیست. به هر حال، افزایش رابطه جنسی نیز نشانه ای از چالش ها است، زیرا می تواند نشان دهد یکی از شرکا تلاش می کند کاری را که انجام می دهد جبران کند و احساس اشتباه میکند.

زنان مناسب برای ازدواج

12. وقتی بارها و بارها درباره همان چیزهای کوچک بحث می کنید

هر فرد رفتارهای تحریک آمیز انجام می دهد - موارد خاصی که آنها را دیوانه می کند و باعث رنجش دیگر افراد نمی شود. این موارد می تواند شامل مواردی مانند لباسشویی، نحوه بارگیری ماشین ظرفشویی و داشتن اوقات زیاد برای شام باشد. شریک زندگی دیگر اغلب نمی داند که چرا این دعواها ادامه می یابد و چه کاری می تواند در مورد آن انجام دهد. یک درمانگر می تواند به زوجین کمک کند تا در مورد این موضوعات بحث کنند و بدانند که ریشه واقعی این مسئله چیست.

13. هنگامی که مسائل مداوم در رابطه وجود دارد

هر رابطه دارای نقاط مهمی است که ماه ها طول می کشد و هیچ نوع راه حلی برایش به چشم نمی آید. این شامل دیدگاه های مختلف در مورد مالی خانواده، مسائل جنسی ناسازگار و فلسفه های پرورش فرزند است. این چالش ها غیر قابل اجتناب هستند، اما میتوان آنها را حل کرد و هر دو شریک می توانند به یک تفاهم مناسب برسند. اگر هر دو طرف متعهد به درک دیدگاه دیگران باشند، و مایل به یافتن زمینه مشترک باشند. درمانگران میتواند به آنها کمک کند.

بیشتر زوج ها قبل از درخواست کمک خیلی صبر می کنند. در حقیقت، اگر زودتر از دشوار شدن مشکل درخواست کمک کنید، به شما بهترین خدمات داده می شود. نکته آخر، ما می توانیم برای اینکه بفهمیم دقیقاً چه مردان و زنانی برای ازدواج مناسب هستند به یک مشاور پیش از ازدواج خوب مراجعه کنیم.

منبع: huffpost.com