22004925 021
کارگاه سکس تراپی مرکز مشاوره مکث

کارگاه سکس تراپی مرکز مشاوره مکث، کارگاهی آموزشی است، که طبق اصول برای روانشناسان کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد که مایل هستند در زمینه سکس تراپی شروع به مشاوره کنند برگزار میشود. طبق این کارگاه و آموزه های این کارگاه، هر آنچه که مربوط به رابطه جنسی، بخشی از اختلالات جنسی، ایجاد روابط جنسی بهتر و رفع ابهامات و ایرادات جنسی است آموزش داده میشود.

در کارگاه سکس تراپی چه چیزی یاد میگیریم

 در واقع در کارگاه سکس تراپی، مشاور روانشناس میتواند بیاموزد چگونه به افرادی که در این زمینه ها به اشکالاتی بر میخورند آموزش بدهد و اساس این آموزش ها چیست و چگونه زوجی را که به دلیل رابطه جنسی بد به مشکل برخورده اند را درمان کند.

گرایش درمانی سکس تراپی

در کارگاه سکس تراپی، دانشجویان روانشناسی میتوانند حضور داشته باشند و همچنین با آموختن مهارت هایی میتوانند پس از اتمام دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشدشان، با گرایش درمانی سکس تراپی، به درمان بپردازند. در این کارگاه عنوان و سر تیتر هایی وجود دارد که بر اساس نوع آموزش هر مربی عنوان ها تغییر میکند.

اما اساس آموزش بر آشنایی و آموزش مشاوران روانشناس در حوزه سکس تراپی است. سکس تراپ ها صرفا میتوانند فقط سکس تراپ باشند و یا میتوانند دوره های روان درمانی را نیز گذرانده باشند اما نکته مهم در هر دو حالت دست آورد یک سکس تراپ در درمان مراجعین خود است. 

مراجعین سکس تراپ چه کسانی هستند

مراجعین سکس تراپ اصولا فرد و یا زوجی هستند که در مورد مسائل جنسی خود به مشکل برخورده اند و یا از سر ناآگاهی در برخی از مسائل جنسی یا احساس گناه میکنند و یا زوجی هستند که روابط میان فردیشان به مشکل خورده است. دراین بین چه کسی بهتر و دانا تر از یک مشاور روانشناس سکس تراپ است که باواند در این حوزه ابهامات فردی را از بین ببرد و با شکستن تابو های جنسی افرادی را که درگیر مسائل جنسی پیش پا افتاده هستند را به سمت بهبود هدایت کند.

آموزش های لازم و کافی به مشاوران روانشناس

در یک کارگاه سکس تراپی، با آموزش های لازم و کافی به مشاوران روانشناس میتوان سکس تراپ هایی را تربیت کرد که راه درمان مراجعین را به خوبی یاد گرفته اند. سلامت و بهداشت روانی از جمله مواردی است که بر استس آن سکس تراپ ها به مشاوره با زوج ها میپردازند.

شاید تفکر عموم این باشد که افرادی‌که دچار اختلالات جنسی هستند نیازمندند که به سکس تراپ مراجعه کنند، که باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه است، زیرا اختلالات جنسی در بیش تر مواقع به وسیله مشاوران روانشناس روانپویشی نیز درمان میشود و نیازمند کار درمانی عمیقی است.

اما مسائلی همچون 

  • چگونگی و ایجاد یک رابطه صحیح جنسی
  • شناخت نقاط حساس بدن
  • ایجاد صمیمت در رابطه جنسی
  • احساس گناه در رابطه جنسی 
  • دوری از روابط آسیب رسان و پر خطر جنسی 
  • چه روابطی میتواند نشان از اختلالات جنسی داشته باشد و اقدام برای درمان آنها 
  • چگونگی رسیدن به ارگاسم 
  • روابط جنسی دردناک و بیمارگون 

و هزاران نکته دیگر که در روابط جنسی گاها به اشتباه میتواند هر فردی را دچار این تفکر بکند که در حال رفتاری صحیح است و یا رفتاری غلط.

اشتباه در ارتباط جنسی 

برخی از روابط جنسی از اساس و پایه اشتباه هستند و نشانه هایی از بیماری جنسی و اختلالات جنسی دارند، ناآگاهی در زمینه جنسی باعث میشود شریک جنسی چنین افرادی با این ابهامات تن به خواسته بیمارگون شریک جنسیشان بدهند و فرض کنند، رابطه جنسی همین است. 

روابط صحیح و غلط

اما مشاوران سکس تراپ با آموزش و راهنمایی این نکته را برای افراد واضح میکنند، که چه روابطی صحیح و یا چه روابطی غلط است. همچنین در روابط زناشویی ممکن است به دلیل شرم و نداشتن آگاهی، زوج ها نتوانند رابطه ایی عمیق و لذت بخشی را تجربه کنند، که میتوانند با مراجعه به یک سکس تراپ با مهارت و شناخت مسائل جنسی و بیان مشکلاتشان ابهاماتشان را در این زمینه از بین ببرند و خود و رابطه شان را نجات بدهند. در کل، یک کارگاه سکس تراپی مفید، با مربی با مهارت میتواند سکس تراپیست خایی را آموزش بدهد که خدف های درمانیشان مشخص و واضح است و میتوانند به افراد زیادی در حوزه فعالیتشان کمک کنند و روابط بین فردیشان را نجات دهند.