22006198 021

آرکتایپ آرتمیس و آشنایی با این شخصیت

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
آرکتایپ آرتمیس و آشنایی با این شخصیت

آرکتایپ آرتمیس یک اسطوره یونانی است. درباره کلمه آرکتایپ که از دو کلمه آرک و تایپ تشکیل شده است که کلمه آرک به معنی اصیل بودن، قدیمی بودن است و تایپ یا تیپ هم به معنی الگو، مدل و مفاهیمی همچون این ها است که در زبان فارسی مفهوم کلی آرکتایپ به معنا کهن الگو به کار می رود. در واقع آرکتایپ یک الگو یا نمونه است که الگو ها و نمونه های دیگر از آن تقلید کرده و یا شباهت های زیادی به هم دارند.

اما درباره آرتمیس باید بگوییم که یک اسطوره یونانی است که نماد و یا ایزد بانوی شکار و طبیعت و پاکدامنی است که خواهر دوقلو آپولون خدای موسیقی و هنر است و همچنین فرزند لتو و زئوس است.

درباره آرکتایپ آرتمیس هم می توان گفت که یک شخصیت زنانه است که رها و آزاد است و می خواهد که مستقل باشد و استقلال خیلی برایش مهم است و پدرش هم به او اجازه می دهد که مستقل باشد و در هر جایی که می خواهد زندگی کند.

ویژگی شخصیت آرکتایپ آرتمیس

  • شخصیت آرکتایپ آرتمیس اینگونه است که عاشق رفتن به کوهنوردی و طبیعت است و همچنین همواره در حال ورزش و دویدن است.
  • شخصیت وی آرمانگرا است و هدف و مهم ترین چیز در زندگی او آرمان است و نمونه یک زن است که اهداف خود را دنبال می کند و بر روی آن متمرکز می شود و اجازه این را به کسی نمی دهد که مانع رسیدن به اهدافش شوند.
  • در انجام امور و کار های خود و برای رسیدن به اهدافش می جنگد و کم نمی آورد و همواره در حال تلاش کردن است و خستگی ناپذیر است.
  • معمولاً اخلاق برایش بسیار اهمیت دارد و اهل ریا و دورویی هم نیست و همه جا خودشان هستند و اهل نقش بازی کردن نیستند.
  • همواره در طول زندگی در حال سعی و تلاش است و وقت خود را برای استراحت کردن هدر نمی دهد.
  • اهل نشان دادن احساسات خود نیست و گریه نمی کند چون که از ضعیف بودن بدش می آید و دوست دارد همواره قوی باشد.
  • از کسانی که او را نصیحت می کنند و درباره او اظهار نظر می کنند عصبانی می شود و همچنین اگر دچار خطا و یا اشتباهی شده باشند هرگز از کسی عذر خواهی نمی کند و به حرف کسی گوش نمی دهد و انتقاد ناپذیر است.
  • اهل ازدواج نیست و اگر هم بخواهد ازدواج کند در انتخاب همسر بسیار آرمانگرا است.
  • به طور کل شخصیت آرکتایپ آرتمیس همانند مردان است و دوست دارد همچون مردها قوی باشد و در انجام کارهای خود انرژی بالایی دارد و همواره دوست دارد آزاد و رها بوده و در هیچ قید و بندی نباشد و کسی مزاحم آزادی او نشود.
  • معمولاً این شخصیت با خانم ها ارتباط خوبی دارد و با مردان هم مانند برادر خود رفتار می کند و به فکر روابط جنسی و عاطفی نیست.

آرکتایپ آرتمیس

تاریخچه آرکتایپ آرتمیس

آرتمیس یک روح مستقل بود که از پرسه زدن در جنگل و شکار لذت می برد. او مهارت های خوبی در تیراندازی با کمان داشت و عشق زیادی به حیات وحش داشت، بنابراین به طور مداوم توسط گروهی از سگ های شکار و حیوانات مختلف احاطه می شد. او برای ادامه زندگی به دنبال غذا می گشت، به خصوص غذای سختی را که برای بیابان انتخاب کرده بود. آرتمیس کسانی را که قصد کشتن حیوانات باردار را داشتند شکار کرد زیرا این امر در تجدید حیات زمین اختلال ایجاد می کند.

قدرت آرکتایپ آرتمیس

درباره قدرت آرکتایپ آرتمیس باید بگوییم که با توجه به ویژگی های شخصیتی او و همانطور که گفتیم به خاطر شخصیت آزاد و رها وی در قدرت بسیار شبیه به مردان می باشد. اهل عمل است و در عمل بی پروا است و از چیزی نمی ترسد و به مردان هیچ وابستگی ندارد و به خود باور دارد.

با توجه به این مواردی که گفته شد شخصیت وی از قدرت بالایی برخوردار است ولی این شخصیت با توجه به اینکه به بعد و وجه زنانگی و البته به احساسات و نیازهای عاطفی بی توجه است دارای نقاط ضعف هم است.

ازدواج با آرتمیس

آرکتایپ آرتمیس به خاطر ویژگی شخصیتی مانند قوی بودن و مستقل بودن معمولاً تن به ازدواج نمی دهد و ازدواج در اولویتش قرار نمی گیرد و از آن جایی که هدفش آزادی است و از در قید و بند بودن بدش می آید و نمی خواهد با ازدواج استقلال و آزادی اش محدود شود پس ازدواج نمی کند و اگر هم ازدواج کند رابطه به طور دوستانه و غیر جنسی است و همچنین از حاملگی و مادر شدن متنفر است اما در عین حال بچه ها را دوست دارد و اگر هم مادر شود مادر خوبی خواهد بود و به فرزندان خود هم استقلال را یاد می دهد.

کهن الگوی آرتمیس

کهن الگو آرتمیس همانند دیگر کهن الگو ها نیست و با عشق و احساسات میانه خوبی ندارد و مخالف آن است. این کهن الگو نمونه زنانی است که ناامید نمی شوند و به آینده و هدف هایشان اهمیت می دهند است.

این کهن الگو بدون وجود مرد می تواند زندگی کند و برای کامل کردن خودش هیچگونه احتیاجی بهمردان ندارد و معمولاً از حقوق زنان دفاع می کند و با اینکه به راحتی در جامعه زندگی می کند و با مردان هم رابطه خوب دارد و در تعامل است ولی وارد رابطه جنسی نمی شود. کهن الگو و یا آرکتایپ آرتمیس معمولاً از سنت های جامعه پیروی نمی کند و توجهی به آن ندارد و به نوعی سنت شکن است.

از زنان ضعیف و حقوق آن ها دفاع می کند ولی با این حال از زنان ضعیف متنفر است. معمولاً در کار خود بسیار جدی بوده و به دنبال پیشرفت کرد و مدیریت و حقوق و درآمد خوب است و همچنین در کار خود رقابت را می پذیرد و آن را عامل پیشرفت خود می داند.

شخصیت آرکتایپ آرتمیس

پیشنهاداتی به آرتمیس

از آن جایی که در مورد شخصیت آرکتایپ آرتمیس صحبت شد به کسانی که دارای شخصیت های آرتمیسی هستند پیشنهاداتی می شود و از آن جایی هم که این نوع شخصیت ها انتقاد پذیر نیستند و از نصیحت و نصیحت کردن بدشان می آید بهتر است در مواقعی به حرف های دیگران هم اهمیت ندهند و خود رای نباشند و از تجربه دیگران هم استفاده کنند.

معمولاً افرادی لجباز هستند که با دیگران مدام در حال بحث و کل کل کردن است از این رو انرژی خود را بیهوده هدر می دهند. پس بهتر است که از این کار ها دوری کنند.

افرادی هستند که شخصیتی مردانه دارند پس بهتر است که به زنانگی خود هم اهمیت دهند و به فکر برقراری ارتباط و روابط احساسی باشند.

معمولاً افرادی نترس و شجاع هستند ولی محتاطانه عمل کردن یک فرد نشانه ترسو بودن نیست پس بهتر آن که در کار های خود احتیاط کنند و اینکه از دیگران هم توقع داشته باشند که مانند او فکر و عمل کنند توقعی بیجا است و هر کس شخصیت خود را دارد.

افزودن نظر:
captcha