22004925 021

ازدواج راهی برای درمان شکست عشقی نیست!

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(32 رای)
ازدواج راهی برای درمان شکست عشقی نیست!

ازدواج راهی برای درمان شکست عشقی، بر طرف کردن تنهایی و یا از بین بردن میل جنسی نیست. واضح است که وقتی نیازی در خود می بینیم، سعی می کنیم که آن را بر طرف کنیم، ولی باید به این موضوع فکر کنیم که اگر اشتباه عمل کنیم وضعیت می تواند از قبل هم بدتر شود. اگر شما قبلا شکست عاطفی را تجربه کردید و به این موضوع فکر می کنید که تنها فردی من را رها نمی کند، که با آن فرد به صورت رسمی ازدواج کرده باشم سخت در اشتباه هستید.

اما نکته مهم در شکست عشقی این است که، بتوانم این زمان را که معمولا شش ماه است با موفقیت پشت سر بگذاریم و بتوانم بعد از آن ارتباط دقیق تر و بهتری را انتخاب نمایم. دوره سوگ شکست عشقی تنها یک مرحله است که با غم از دست دادن هایمان به وجود می آید و گذر از این دوره مهم است. کسانی که از ماندن در این دوره به صورت ناخودآگاه لذت میبرند، مدام در غم و اندوه هستند و حتی شریک عاطفیشان را گاهی در کنارشان متصور میشوند، به نوعی درگیر خود آزاری میشوند که در کلیت ماجرا، احساس ناخوشایندی را به همراه خواهد داشت.

/// شماره های تماس ///

ازدواج راهی برای فرار از عشق

جواب کاملاً واضح است که (خیر) در واقع فرار، فرار است و به هیچ عنوان جنبه سازندگی و رشد را به همراه نخواهد داشت. اگر ما به دنبال این هستیم که خودمان را نجات بدهیم، نباید فرد دیگری را به بدبختی بکشانیم.

در واقع اگر هدف یک ازدواج فرار از موقعیت قبلی بوده باشد دستاوردی ندارد و پس از دوره ایی کوتاه مشکلات جدید حضور پیدا میکنند، اما این بار به کجا میتوانیم فرار کنیم. در کلیت ماجرا ما در فرار از خودمان هستیم، زمانی که احساس شادی نمیکنیم، کسی را که دوست داشته ایم و در کنارمان نمیبینیم، ناراحتیم، تمام احساس های ناخوشایند را به یکباره تجربه میکنیم و باید بدانیم تجربه این احساسات و قبول گذر از این زمان بسیار مهم است.

ازدواج راهی برای درمان شکست عشقی نیست

درمان نکردن درد یا تحمل نکردن درد

اگر نخواهیم در مقابل دردمان تحمل داشته باشیم و سریعاً به دنبال دستاویز جدیدی باشیم بنابراین مجدد پس از به وجود آمدن رنجی جدید باید به فردی دیگر پناه ببریم و یا به دنبال فرار جدید باشیم. بنابراین صبر و شکیبایی در مقابل دردها، مشاوره گرفتن از روانشناسان با مهارت باعث میشود، دوره سوگواری ما به شناخت از خودمان و انتخاب هایمان منجر شود که بتوانیم پس از آن با شناخت از خودمان دستاورد جدید و بهتر که با میزان شناخت ما از خودمان به دست آمده، داشته باشیم.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین پیش از ازدواج

واقعیت این است که باید بتوانیم با شکست هایمان هر چند دردناک مواجه شویم، مسئولیت رفتارمان را به عهده بگیریم و بتوانیم باور کنیم همه انسان ها متحمل شکست میشوند و کسی در جهان هستی وجود ندارد که از دست دادن را تجربه نکرده باشد. از این رو وقتی خودمان و دردمان را با همه مردم شریک بدانیم، قبل رنجشمان بیشتر میشود و پس از آن دلایل شکست و از دست دادنمان را در کنار مشاور روانشناسمان میتوانیم تجربه کنیم که دستاورد مهمی محسوب میشود.

بنابراین تصمیمات بعدیمان بهتر و واضح تر میشود و نسبت به آنها مسئولیت بیشتری را میپذیریم. اینگونه است که باید مطمئن باشیم، پس از شکست عشقی نباید کورکورانه و برای فرار از احساس شکست و رخوت در زندگیمان فردی دیگر را وارد کنیم و مهم ترین تصمیم زندگیمان را به دلیل ناتوانی در قبول شکستمان بگیریم. در نهایت باید بدانیم که ازدواج راهی برای درمان شکست عشقی نیست.

افزودن نظر:
captcha