ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: اصول و قواعد سکس

اصول و قواعد سکس

سکس به معنای برقراری رابطه جنسی فردی با فردی دیگر است اما اینکه رابطه جنسی با چه کسی باشد و چه شرایطی داشته باشد، اصول و قواعدی دارد که بهتر است آنها را بدانیم.

ارتباط سکس با هوش هیجانی

سکس مانند هر احساس غریزی دیگری با میزان بالایی از هوش هیجانی و انتشار هورمن آمفتامین و آدرنالین در بدن همراه است که در خود سرخوشی و لذت را هم به همراه دارد.

اما اصول و قواعدی که باید آنها را رعایت کنیم به دلیل بهره نبردن از این لذت نیست بلکه دلیل مهم تری به نام دور ماندن از آسیب جنسی دارد.

آسیب های جنسی از گذشته ها تا به امروز دامن گیر افراد و اجتماعی هستند که بدون در نظر گرفتن عواقب عملشان در برطرف کردن نیازهای جنسی شان مبادرت داشته اند.

اصول سکس

بیماری های جنسی

بیماری های جنسی یکی از مهم ترین این آسیب ها است که در روابط جنسی غلط و اشتباه به وجود می آید و در بیشتر آنها درمانی وجود ندارد و یا درمان های طولانی و دردآوری دارند.

بنابراین اطلاع داشتن از اینکه با چه کسی و چگونه مشغول برقراری این رابطه میشویم، بسیار مهم است. ایدز، زگیل آلت تناسلی و هپاتیت از جمله این بیماری ها هستند که بسیار سخت هستند و به راحتی درمان پذیر نمی باشند.

مراقب های جنسی این هشدار را به افراد میدهند که با چشم پوشی از لذتی که نمیدانیم عواقب آن چیست، خودمان را در امان نگه داریم.

وقتی از قوانین رابطه جنسی حرف میزنیم، به معنای عملکرد صحیح با فرد صحیح است. افرادی که در سکس دچار تعدد روابط هستند حتی نمیتوانند تشخیص دهند چرا و چگونه دچار بیماری شده اند.

رعایت اصول اخلاقی در سکس، داشتن شریک جنسی سالم و آشنایی از مواردی که باعث جلوگیری از بیماری های مقاربتی میشود، بسیار مهم است.

نقش پدر و مادر در آموزشهای جنسی

اینگونه موارد باید از دوره دبیرستان به دانش آموزان از طریق پدر و مادر آگاهی داده شود. آشنایی، قدم مهمی در حفظ سلامت و دور ماندن از آسیب است.

ترس، تهدید و دلهره تنها باعث میشود فرد اگر به صورت پنهانی رفتار جنسی را تجربه کرد، دچار اضطراب شود و به دلیل این پنهان کاری عواقب بیشتری را متحمل شود.

مادران باید با دختران خود و پدران با پسران خود در مورد روابط جنسی و زمان ایجاد این رابطه صحبت کنند. اینکه فرزندان بدانند میتوانند از سطحی از لذت چشم پوشی کنند تا زمانیکه در شرایط و موقعیت و درک یک رابطه واقعی قرار گیرند که از وجود سلامت روان و جسم در آن آگاه باشند بسیار مهم است.

زیرا در بیشتر موارد نوجوانان از سر خشم یا از سر لذت پنهان کردن مسائلشان، دست به رفتارهایی میزنند که در این موارد بسیار آسیب رسان است.

اگر والدین از توضیح مسائل اینچنینی شرم حضور دارند، میتواند از یک مشاور روانشناس سکس تراپ بخواهند با فرزندشان در این مورد، برای آگاهی و دور ماندن از آسیب احتمالی صحبت کند و او را در جریان قرار دهد؛ زیرا افراد آگاه احتمال خطایشان بسیار کمتر از هر فرد دیگری است که در ناآگاهی، عملی را انجام میدهد.

نویسنده: مینا حسن زاده

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(14 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: اصول و قواعد سکس

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA