ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

اصول و قواعد سکس

اصول و قواعد سکس

سکس به معنای برقراری رابطه جنسی فردی با فردی دیگر است اما اینکه رابطه جنسی با چه کسی باشد و چه شرایطی داشته باشد، اصول و قواعدی دارد که بهتر است آنها را بدانیم.

ارتباط سکس با هوش هیجانی

سکس مانند هر احساس غریزی دیگری با میزان بالایی از هوش هیجانی و انتشار هورمن آمفتامین و آدرنالین در بدن همراه است که در خود سرخوشی و لذت را هم به همراه دارد. اما اصول و قواعدی که باید آنها را رعایت کنیم به دلیل بهره نبردن از این لذت نیست بلکه دلیل مهم تری به نام دور ماندن از آسیب جنسی دارد.

آسیب های جنسی از گذشته ها تا به امروز دامن گیر افراد و اجتماعی هستند که بدون در نظر گرفتن عواقب عملشان در برطرف کردن نیازهای جنسی شان مبادرت داشته اند.

/// شماره های تماس ///

بیماری های جنسی

بیماری های جنسی یکی از مهم ترین این آسیب ها است که در روابط جنسی غلط و اشتباه به وجود می آید و در بیشتر آنها درمانی وجود ندارد و یا درمان های طولانی و دردآوری دارند. بنابراین اطلاع داشتن از اینکه با چه کسی و چگونه مشغول برقراری این رابطه میشویم، بسیار مهم است. ایدز، زگیل آلت تناسلی و هپاتیت از جمله این بیماری ها هستند که بسیار سخت هستند و به راحتی درمان پذیر نمی باشند.

مراقب های جنسی این هشدار را به افراد میدهند که با چشم پوشی از لذتی که نمیدانیم عواقب آن چیست، خودمان را در امان نگه داریم.

وقتی از قوانین رابطه جنسی حرف میزنیم، به معنای عملکرد صحیح با فرد صحیح است. افرادی که در سکس دچار تعدد روابط هستند حتی نمیتوانند تشخیص دهند چرا و چگونه دچار بیماری شده اند. رعایت اصول اخلاقی در سکس، داشتن شریک جنسی سالم و آشنایی از مواردی که باعث جلوگیری از بیماری های مقاربتی میشود، بسیار مهم است.

نقش پدر و مادر در آموزشهای جنسی

اینگونه موارد باید از دوره دبیرستان به دانش آموزان از طریق پدر و مادر آگاهی داده شود. آشنایی، قدم مهمی در حفظ سلامت و دور ماندن از آسیب است. ترس، تهدید و دلهره تنها باعث میشود فرد اگر به صورت پنهانی رفتار جنسی را تجربه کرد، دچار اضطراب شود و به دلیل این پنهان کاری عواقب بیشتری را متحمل شود.

مادران باید با دختران خود و پدران با پسران خود در مورد روابط جنسی و زمان ایجاد این رابطه صحبت کنند. اینکه فرزندان بدانند میتوانند از سطحی از لذت چشم پوشی کنند تا زمانیکه در شرایط و موقعیت و درک یک رابطه واقعی قرار گیرند که از وجود سلامت روان و جسم در آن آگاه باشند بسیار مهم است.

زیرا در بیشتر موارد نوجوانان از سر خشم یا از سر لذت پنهان کردن مسائلشان، دست به رفتارهایی میزنند که در این موارد بسیار آسیب رسان است. اگر والدین از توضیح مسائل اینچنینی شرم حضور دارند، میتواند از یک مشاور روانشناس سکس تراپ بخواهند با فرزندشان در این مورد، برای آگاهی و دور ماندن از آسیب احتمالی صحبت کند و او را در جریان قرار دهد؛ زیرا افراد آگاه احتمال خطایشان بسیار کمتر از هر فرد دیگری است که در ناآگاهی، عملی را انجام میدهد.

اصول سکس

بار عاطفی در رابطه جنسی

پیش از دانستن اصول و قواعد سکس باید بدانیم که قطعا یکی از مهمترین تجربه های انسانی در رابطه جنسی بین دو نفر، بالا بردن بار عاطفی رابطه است. روابط جنسی که محتوای خاصی ندارند و در شروع یک رابطه شکل میگیرند، قطعا انطباقی با برقراری یک رابطه عاطفی ندارد و صرفا از سر هیجان و لذت طلبی است. 

زمانی که هر دو نفری که با یکدیگر آشنا میشوند، پیش از آنکه سختی های یک رابطه را متحمل شوند و بتوانند خود را در آن رابطه مورد آزمایش قرار بدهند که آیا میتوانند با یکدیگر در هر شرایطی در سازگاری بسر برند، شروع به ایجاد رابطه جنسی و لمس یکدیگر کنند، راه شناخت را از هر دو طرف سلب میکند و به رابطه، سمت و سویی متفاوت از شناخت میدهد. بنابراین رابطه نمیتواند در مسیر شناخت، رشد و بهبود قرار گیرد.

در این موارد هر کسی پس از رابطه جنسی میتواند این احساس را تجربه کند که به او اجحاف شده است. زیرا هر نادیده شدنی پس از رابطه جنسی، حمل بر نخواستن و نداشتن میل عاطفی دارد. وجود بار عاطفی و مقابله با سختی ها و شناخت میتواند میل و خواسته وجودی فرد را بیشتر و قوی تر کند. فرصت دادن، صرف زمان و شناخت هیجانات هر دو طرف نیز به ایجاد بار عاطفی پیش از رابطه جنسی کمک خواهد نمود.

تفکر صحیح در مورد رابطه جنسی

یکی از مفاهیم مهم اصول و قواعد سکس در این است که ما در برقراری سکس چه تفکری داشته باشیم. قاعده شخصی ما برای سکس ‌و ایجاد رابطه جنسی چه خواهد شد؟ اگر خود را مجبور به رابطه جنسی میدانیم و آن را در شروع یک رابطه وظیفه خود میدانیم، تفکر مخربی داریم که رابطه جنسی در آن یک وسیله برای رسیدن به تخریب خود است.

اگر سکس را دلیلی برای شناخت میدانیم نیز باید به این آگاهی رسیده باشیم که سکس دلیلی برای ایجاد شناخت نمیشود و صرفا در دوره پس از شناخت واضح، میتواند در ایجاد یک رابطه خوب عمل کند. در پایان باید بدانیم که عوارض هر گونه ارتباط جنسی و سکس بدون ازدواج شرعی، مشکلات روحی، روانی و جسمی زیادی را در بلند مدت برای ما به همراه خواهد داشت.

نویسنده: مینا حسن زاده

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(15 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: اصول و قواعد سکس

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی