22006198 021

اصول و قواعد سکس و ارتباط آن با هوش هیجانی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(32 رای)
اصول و قواعد سکس و ارتباط آن با هوش هیجانی

سکس یا رابطه جنسی زناشویی به معنای برقراری رابطه جنسی با فردی غیر همجنس پس از ازدواج است. اما اینکه رابطه جنسی با چه کسی باشد و چه شرایطی داشته باشد، اصول و قواعد سکس نام دارد که بهتر است آن ها را بدانید. همچنین لازم به ذکر است اگر در هر قسمت فرایند ارتباط جنسی مشکلی دارید و یا احساس داشتن اختلال جنسی را در خود می بینید، می توانید با سکس تراپیست یا دکتر روانشناس مرکز مشاوره مکث وقت مشاوره بگیرید.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت جنسی

ارتباط سکس با هوش هیجانی

سکس مانند هر احساس غریزی دیگری با میزان بالایی از هوش هیجانی و انتشار دوپامین و اوکسی توسین در بدن همراه است که در مغز سرخوشی و لذت را هم به همراه می آورد. اما اصول و قواعد سکس پس از ازدواج که باید آن ها را رعایت کنیم به دلیل بهره نبردن از این لذت نیست بلکه دلیل مهم تری به نام دور ماندن از آسیب جنسی دارد.

آسیب های جنسی از گذشته ها تا به امروز دامن گیر افراد و اجتماعاتی هستند که بدون در نظر گرفتن عواقب عملشان در برطرف کردن نیازهای جنسی شان مبادرت داشته اند.

معمولا زوج هایی که روابط قوی و شکوفا دارند، هوش هیجانی خوبی دارند. هوش هیجانی توانایی فرد را برای آگاهی، کنترل و ابراز احساسات به شیوه ای سالم توصیف می کند. به عبارت دیگر، ظرفیت مدیریت مناسب و همدلانه روابط است. در یک رابطه، هوش هیجانی به توانایی ارتباط با احساسات خود و همچنین احساسات شریک زندگی تبدیل می شود. ظرفیت فرد برای همدلی و توانایی صحبت کردن درباره احساسات به شیوه ای سالم و محبت آمیز هر دو بخشی از هوش هیجانی هستند. در یک ازدواج، هوش هیجانی ممکن است در بسیاری از زمینه ها نمود داشته باشد باشد و برای دوام عشق ضروری است.

بیماری های جنسی چگونه اند؟

بیماری های جنسی یکی از مهم ترین این آسیب ها است که در روابط جنسی غلط و اشتباه به وجود می آید و برای بیشتر آن ها درمان وجود دارد. همچنین بیماری های جسمی و روانی جنسی را می توان به دو دسته اختلالات جنسی و انحرافات جنسی تقسیم بندی کرد. بنابراین اطلاع داشتن از انواع بیماری های روانی جنسی بسیار مهم است. اما از بیماری های روابط جنسی می توان به: ایدز، زگیل آلت تناسلی و HPV و انواع هپاتیت اشاره کرد.

مراقبت های جنسی می تواند ما را در ارتباط جنسی به سلامت نگه دارد. این هشدار را به افرادی می دهند که با چشم پوشی از لذتی که نمی دانیم عواقب آن چیست، خودمان را در امان نگه داریم.

وقتی از قوانین رابطه جنسی حرف می زنیم، به معنای عملکرد صحیح با فرد صحیح است. افرادی که در سکس دچار تعدد روابط هستند حتی نمی توانند تشخیص دهند چرا و چگونه دچار بیماری شده اند. رعایت اصول اخلاقی در سکس ویا رابطه جنسی داشتن شریک جنسی سالم و آشنایی از مواردی که باعث جلوگیری از بیماری های مقاربتی می شود، بسیار مهم است.

درمان بیماری های جنسی با آموزش های جنسی

ترس، تهدید و دلهره تنها باعث می شود فرد اگر به صورت پنهانی رفتار جنسی را تجربه کرد، دچار اضطراب شود و به دلیل این پنهان کاری عواقب بیشتری را متحمل شود. نکته بسیار مهم این است که با آسان سازی ازدواج و پایین آوردن سن ازدواج می توان از بسیاری از مشکلات جنسی پیشگیری کرد.

معمولا مادران باید با دختران خود و پدران با پسران خود در مورد روابط جنسی و زمان ایجاد این رابطه صحبت کنند. اینکه فرزندان بدانند می توانند از سطحی از لذت چشم پوشی کنند تا زمانیکه در شرایط و موقعیت و درک یک رابطه واقعی قرار گیرند که از وجود سلامت روان و جسم در آن آگاه باشند بسیار مهم است.

زیرا در بیشتر موارد نوجوانان از سر خشم یا از سر لذت پنهان کردن مسائلشان، دست به رفتارهایی می زنند که در این موارد بسیار آسیب رسان است. اگر والدین از توضیح مسائل اینچنینی شرم حضور دارند، می تواند از یک مشاور روانشناس سکس تراپ بخواهند با فرزندشان در این مورد، برای آگاهی و دور ماندن از آسیب احتمالی صحبت کند و او را در جریان قرار دهد. زیرا افراد آگاه احتمال خطایشان بسیار کمتر از هر فرد دیگری است که در ناآگاهی، عملی را انجام می دهد.

اصول سکس

بار عاطفی در رابطه جنسی

پیش از دانستن اصول و قواعد سکس باید بدانیم که قطعا یکی از مهم ترین تجربه های انسانی در رابطه جنسی بین دو نفر، بالا بردن بار عاطفی رابطه است. روابط جنسی که محتوای خاصی ندارند و در شروع یک رابطه شکل می گیرند، قطعا انطباقی با برقراری یک رابطه عاطفی ندارد و صرفا از سر هیجان و لذت طلبی است.

زمانی که هر دو نفری که با یکدیگر آشنا می شوند، پیش از آنکه سختی های یک رابطه را متحمل شوند و بتوانند خود را در آن رابطه مورد آزمایش قرار بدهند که آیا می توانند با یکدیگر در هر شرایطی در سازگاری بسر برند، شروع به ایجاد رابطه جنسی و لمس یکدیگر کنند، راه شناخت را از هر دو طرف سلب می کند و به رابطه، سمت و سویی متفاوت از شناخت می دهد. بنابراین رابطه نمی تواند در مسیر شناخت، رشد و بهبود قرار گیرد.

در این موارد هر کسی پس از رابطه جنسی می تواند این احساس را تجربه کند که به او اجحاف شده است. زیرا هر نادیده گرفتنی پس از رابطه جنسی، حمل بر نخواستن و نداشتن میل عاطفی می تواند تصور شود. وجود بار عاطفی و مقابله با سختی ها و شناخت می تواند میل و خواسته وجودی فرد را بیشتر و قوی تر کند. فرصت دادن، صرف زمان و شناخت هیجانات هر دو طرف نیز به ایجاد بار عاطفی پیش از رابطه جنسی کمک خواهد نمود.

تفکر صحیح در مورد اصول و قواعد سکس

یکی از مفاهیم مهم اصول و قواعد سکس در این است که ما در برقراری سکس چه تفکری داشته باشیم. قاعده شخصی ما برای قواعد سکس و ایجاد رابطه جنسی چه خواهد شد؟ اگر خود را مجبور به رابطه جنسی می دانیم و آن را در شروع یک رابطه وظیفه خود می دانیم، تفکر مخربی داریم که رابطه جنسی در آن یک وسیله برای رسیدن به تخریب خود است.

اگر سکس را دلیلی برای شناخت می دانیم نیز باید به این آگاهی رسیده باشیم که سکس دلیلی برای ایجاد شناخت نمی شود و صرفا در دوره پس از شناخت واضح، می تواند در ایجاد یک رابطه خوب عمل کند. در پایان باید بدانیم که عوارض هر گونه ارتباط جنسی و سکس بدون ازدواج شرعی، مشکلات روحی، روانی و جسمی زیادی را در بلند مدت برای ما به همراه خواهد داشت.

سوالات متداول

1. آیا رابطه جنسی باعث بهبود عملکرد مغز می شود؟ به تقویت حافظه کمک می کند
برخی از محققان نتیجه می‌گیرند که به این دلیل است که رابطه جنسی رشد سلول‌های مغز را در مناطقی از مغز که با حافظه مرتبط است افزایش می‌دهد، در حالی که برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند که این به دلیل «درخشش پسین» جنسی است که ما را مملو از دوپامین و اکسی توسین پمپ می‌کند. تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد

2. هنگام رابطه جنسی چه اتفاقی برای مغز شما می افتد؟
به گفته کرلمن، رابطه جنسی باعث می شود مغز سطوح بسیار بالاتری از برخی مواد شیمیایی عصبی را آزاد کند. Prause می گوید این تغییرات شیمیایی به تنظیم و سرعت بخشیدن به فعالیت های جنسی کمک می کند. کرلمن می‌گوید یکی از این انتقال‌دهنده‌های عصبی، دوپامین است که باعث ایجاد احساس میل، سرخوشی، رضایت و پاداش می‌ش

3. آیا نداشتن رابطه جنسی بر مغز تأثیر می گذارد؟
همانطور که لس پاروت، دکترا، روانشناس، در Prevention گفت: بدون رابطه جنسی در ازدواج می تواند به عزت نفس شما ضربه وارد کند، باعث احساس گناه شود و سطح اکسی توسین و سایر هورمون های پیوندی را کاهش دهد. این می تواند احساس شما از خود و همچنین امنیت شما را در رابطه به هم بزند.

4. آیا بدن شما به رابطه جنسی نیاز دارد؟
مطالعات نشان داده اند که رابطه جنسی برای سلامتی ما بسیار مفید است. سکس انواع مختلفی از انتقال دهنده های عصبی را فعال می کند که نه تنها بر مغز ما بلکه بر چندین اندام دیگر در بدن ما تأثیر می گذارد. فواید رابطه جنسی برای زنان عبارتند از: کاهش فشار خون.

افزودن نظر:
captcha