22006198 021

اعتیاد به برنامه نویسی و سئو

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
اعتیاد به برنامه نویسی و سئو

هر فردی به چیزی اعتیاد دارد. برای یک برنامه نویس، کدنویسی یا برنامه نویسی سئو، مانند خوردن و نوشتن است! هر توسعه دهنده ای دلیلی برای انتخاب کدنویسی دارد. اما اغلب توسعه دهنگان وب، به این کار اعتیاد دارند. اگر از آنها بپرسید، خواهید دید که گاهی فراموش کرده اند غذایی بخورند یا بنوشند و بیش از 18 ساعت در روز، با وقفه کم یا بدون وقفه، بدون تعطیلات آخر هفته، بدون زمانی برای ایستادن، بازی و بررسی وضعیت آب و هوا، در حال برنامه نویسی و سئو هستند. حتی گاهی اوقات به اینکه هوا تاریک شده است و باید چراغ را روشن کنند نیز توجهی نمیکنند. اگر شما نیز به عنوان یک توسعه دهنده وب چنین ویژگیهایی را دارید، بدون شک شما به برنامه نویسی معتاد هستید.

دلایل اعتیاد به برنامه نویسی و سئو (SEO)

اعتیاد به برنامه نویسی و سئو درست مانند اعتیاد به کوکائین، الکل، رابطه جنسی و ماری جوانا است و همه این اعتیادها بدلیل ترشح ماده ای در مغز به نام دوپامین ایجاد میشود. دوپامین تاثیر بسیاری زیادی بر مغز گذاشته و منجر میشود که فرد به سطح بسیار بالایی از لذت برسد. زمانی که توسعه دهندگان وب، پروژه ای را با موفقیت پشت سر میگذارند، آنقدر لذت بالایی را تجربه خواهند کرد که تمام ساعات صرف شده در یک سیستم کامپیوتر و بی خوابی ها را فراموش میکنند. در این زمان، توسعه دهندگان وب ترشح دوپامین در مغز را تجربه خواهند کرد که موجب میشود به عنوان فعالیتی اعتیادآور آنرا انجام دهند.

در حقیقت، پژوهشها نشان داده است که برنامه نویسی میتواند با مواردی مرتبط باشد که باعث آزاد شدن دوپامین در مغز میشود. اغلب برنامه نویسان ساعتها مشغول خیره شدن به کامپیوتر هستند و در نتیجه بطور ناخواسته زمان را فراموش میکنند. به این ترتیب، آنها وعده های غذایی و نوشیدنی را از دست میدهند، خود را در معرض گرسنگی غیرضروری قرار میدهند و این چرخه مدام تکرار میشود.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین اعتیاد به اینترنت

در ادامه قصد داریم تا به برخی از دلایلی که توسعه دهنگان وب برای اعتیادشان به برنامه نویسی می آورند اشاره کنیم:

1. خلق چیزی جدید

یک توسعه دهنده وب یا طراح وب، از یک صفحه خالی شروع میکند و در نهایت یک کار عالی را تحویل میدهد. در نتیجه احساس میکند خالق و مخترع یک چیز است. به حتم اینکار اعتیادآور خواهد بود؛ چرا که میتواند زندگی فردی را متحول کند و این دلیلی است که برنامه نویسان میتوانند بواسطه آن از کار خود راضی باشند.

2. کنترل داشتن

زمانی که یک برنامه نویس احساس کنترل کند، بیشتر به کار خود اعتیاد پیدا میکند. کنترل موقعیت، فعالیت، میزان پیشرفت و بسیاری از موارد دیگر، در دستان خود برنامه نویس است. آنها قدرت تغییر شغل خود و قدرت کافی برای قبول یا رد پروژه ها را دارند. همچنین مهارتهای آنها مورد نیاز همه شرکتها و سیستمها است.

3. حل کردن مشکلات

حل وظایف پیچیده، برای برنامه نویسان جذاب است. با وجود اینکه فرآیند حل مشکلات پیچیده سخت است، اما در عین حال چیزی است که آنرا جذاب میکند و موجب میشود شخصیت و دانش برنامه نویسان، به سرعت نسبت به سایر افراد رشد کند. حل مسائل و شاهد دیدن نتایج عالی یک پروژه، چیزی است که برنامه نویسان را کاملا به این کار معتاد میکند!

4. پیشرفت مستمر

ماهیت برنامه نویسی و سئو، دائما در حال تغییر است. به همین علت، توسعه دهندگان و طراحان وب، تشنه دانش و یادگیری چیزهای جدید هستند. این ویژگی برای آنها موجب میشود تا برنامه نویسی فعالیتی اعتیادآور باشد. چرا که هر بار درحال ارتقای مهارتهای خود هستند.

5. مانند جادو عمل کردن

از نظر بسیاری از برنامه نویسان، کدنویسی مانند یک جادو است. آنها تنها به یک ویرایشگر کد، لپ تاپ و ایده نیاز دارند و میتوانند از این طریق یک ایده عالی خلق کنند که دنیا را تغییر دهد؛ درست مانند جادو!

اعتیاد به برنامه نویسی و سئو

آیا اعتیاد به برنامه نویسی عوارض جانبی دارد؟

مؤسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر، در مقاله خود با عنوان « مواد مخدر، مغز و رفتار: علم اعتیاد»، گزارش داده است که اعتیاد منجر به ایجاد چند مشکل پزشکی از جمله سکته، سرطان، بیماریهای ریوی و قلبی عروقی میشود. البته در مقاله یاد شده، منظور از اعتیاد، اعتیاد به برنامه نویسی و طراحی وب نبوده است. در حال حاضر میتوان موارد زیر را به عنوان عوارض جانبی اعتیاد به برنامه نویسی در نظر گرفت:

  • اضطراب: برنامه نویسان همیشه میخواهند کدهای آنها به خوبی اجرا شود و مطابق میل خودشان و مشتریان باشد. این موضوع میتواند اضطراب زیادی را به آنها وارد کند. بویژه زمانی که کدنویسی، آنطور که میخواهند پیش نمیرود.
  • فرسودگی شغلی: اغلب برنامه نویسان در طول برنامه نویسی، دچار احساس خستگی جسمی و عاطفی میشوند. بخصوص زمانی که شرایط مطابق انتظارات پیش نمیرود.
  • نشستن بیش از حد: پژوهشها نشان میدهد برنامه نویسان بیش از سه چهارم وقت خود در شبانه روز را به برنامه نویسی اختصاص میدهند. از طرفی دیگر پژوهشهای جدید نشان میدهند نشستن بیش از حد و بدون وقفه (بیش از 12 ساعت)، بیشتر از هر چیز دیگری خطر مرگ را افزایش میدهد.

آیا هیچ درمانی برای اعتیاد به برنامه نویسی وجود دارد؟

برای هر بیماری، درمانی وجود دارد و اعتیاد به برنامه نویسی از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه معمولا برنامه نویسی یک حرفه است، اما اعتیاد به آن میتواند یک بیماری در نظر گرفته شود. چرا که سلامتی افراد را به چالش میکشد و نیازمند بررسی و اقدامات مختلفی است.

بر خلاف اعتیاد به موارد مخدر، توانبخشی و بازپروری برای اعتیاد به برنامه نویسی، از یک برنامه نویس به برنامه نویس دیگر متفاوت است. به عنوان مثال برای یک برنامه نویس، شاید برداشتن کامپیوتر یا لپ تاپ از مقابل او، عملی مفید باشد و بتوان اعتیاد او را کنترل کرد. اما ممکن است برای یک برنامه نویس دیگر، این راه حل کارکرد نداشته باشد. بنابراین در طی روند ترک اعتیاد باید همواره این نکته در نظر گرفته شود که چگونه میتوان یک برنامه نویس را از فعالیت مستمر پشت کامپیوتر بازداشت. بصورت کلی، اقدامات زیر میتواند برای کنترل اعتیاد به برنامه نویسی به کار گرفته شود:

  • تغییر علایق: به وضوح این مورد کمی سخت است. زیرا برنامه نویسی یک فعالیت حرفه ای است. اما میتوانید مدتی از برنامه نویسی فاصله گرفته و قبل از بازگشت دوباره، در فعالیتهای جالب دیگر شرکت کنید که ممکن است برای مدت معینی شادی و خوشحالی به همراه داشته باشد.
  • پشتیبانی و کمک گروهی: میتوانید با برنامه نویسان دیگر همراه شوید و هر فردی راه های مختلف خود را برای کنترل یا مهار اعتیاد به برنامه نویسی به اشتراک بگذارد.

آیا کدنویسی اعتیاد آور است؟

بحث و نتیجه گیری

این مقاله، تنها به بخشی از تجربیات برنامه نویسان و کسانی که به برنامه نویسی اعتیاد دارند، پرداخت. برنامه نویسان، تمام وقت را در حالتی مانند خلسه هستند تا بتوانند نتیجه دلخواه خود را بدست بیاورند. ممکن است برنامه نویسی حرفه ای اعتیادآور و لذت بخش باشد اما فراموش نکنید که حد متعادل آن میتواند به زندگی شما شادی ببخشد. بطور کلی وجود هر چیزی یه گونه ای بیش از حد، میتواند برای جسم، روان و روابط مضر باشد. اینکه وعده های غذایی خود را فراموش کنید یا سبک زندگی بی تحرکی داشته باشید، اصلا سالم نیست. کنترل اعتیاد به برنامه نویسی، میتواند یک تغییر سخت و شجاعانه باشد اما به یاد داشته باشید، سلامتی شما ثروت شما است.

منابع: medium.com و steemit.com

نظرات کاربران:
EyeJum
پاسخ به این نظر
1402/2/5

amoxicillin 4 500mg

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ