22004925 021

انواع انحرافات جنسی و علت آن ها

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)
انواع انحرافات جنسی و علت آن ها

رابطه جنسی موضوعی است که بندرت در مورد آن صریحاً صحبت می شود. برای رابطه جنسی سالم داشتن ذهن و جسم سالم مهم است. رابطه عادی به گونه ای لذت بخش محسوب می شود که هم برای شریک زندگی راضی کننده باشد و هم منطبق با هنجارهای اجتماعی و فرهنگی باشد. در همین راستا انواع انحرافات جنسی که باعث آسیب های زیاد روانی برای فرد می شود را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

رابطه جنسی می تواند به مشکل تبدیل شود زمانی که:

  • برای فرد یا شریک زندگی (به دلیل ترجیحات مختلف جنسی) اضطراب قابل توجهی ایجاد کند.
  • بین زوجین و روابط آنها (به دلیل انتظارات غیرواقعی) مشکلاتی ایجاد کند.
  • تحریک نشدن اندام های جنسی اولیه (به عنوان مثال آلت تناسلی مرد، واژن)
  • همراه بودن رابطه با اجبار، احساس گناه و یا اضطراب.

اختلال عملکرد جنسی ناتوانی هر دو شریک در لذت کامل بردن از رابطه است. این می تواند نه تنها برای داشتن فرزند بلکه در حفظ روابط مثبت، سالم و دوست داشتنی هم موانعی ایجاد کند.

انواع انحرافات جنسی

درمان عورت نمایی در شمال تهران (Exhibitionism)

عورت نمایی یا بدن نمایی کی از انواع انحرافات جنسی است، عورت نمایی هنگامی است که فرد از آشکار کردن ناحیه تناسلی و افشای اندام تناسلی خود برای تحریک جنسی در انظار عمومی لذت جنسی می برد. برخی از این مردان از شوک دادن به زن، لذت جنسی می برند. Triolismیا مقاربت جنسی سه نفری نوعی عورت نمایی است، هنگامی که دو نفر فعالیت جنسی دارند و شخص سومآنها را تماشا می کند، شخص سوم شخصی است که از مشاهده شخص برهنه یا دارای فعالیت جنسی لذت جنسی می برد. مراجعین مرکز مشاورره جنسی مکث را برای درمان انواع اختلالات جنسی به دلیل واقع شدن در شمال تهران جهت درمان حضوری گزینه مناسبی می دانند البته که همچنین از دیگر خدمات مرکز مشاوره مکث می توتان به درمان آنلاین اشاره کرد.

عورت نمایی از انحرافات جنسی

فتیشیسم (fetishism) یا شی پرستی

فتیشیسم هم یکی دیگر از انواع انحرافات جنسی می باشد، فتشیسم های مختلف زمانی رخ می دهد که فرد بر روی برخی از اشیا (که به آن فتیش می گویند) یا بر قسمتی از بدن شخص دیگری از نظر جنسی متمرکز می شود. در بیشتر موارد، این افراد برای تحریک جنسی به شی خاصی احتیاج دارند. نمونه هایی از فتیش جنسی شامل قسمت هایی از بدن مانند پا، مو، سینه یا باسن یا نوع خاصی از مواد فیزیکی (به عنوان مثال چرم، ابریشم) یا اشیایی مانند کفش، کیف پول، دستمال یا لباس زیر است.

مالش دوستی (Frotteurism)

مالش دوستی که یکی دیگر از انواع انحرافات جنسی می باشد بسیار آسیب زا است. مالش دوستی عملی است برای به دست آوردن لذت جنسی از طریق مالیدن قسمتی از بدن به ویژه دستگاه تناسلی بر روی شخص دیگر یا مالیدن شیئی است که به عنوان یک فتیش عمل می کند. شخصی که با مالش دادن به شخصی بدون رضایت، معمولاً در یک مکان شلوغ، تحریک جنسی می شود، ممکن است دچار اختلال جنسی به نام فتوریسم باشد. مالش دوستی نوعی علاقه پارافیل یا پارافلیا است.

این اختلال کاملاً شناخته شده نیست و مشخص نیست که چقدر در عموم مردم رایج است. برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است حدود 30 درصد از مردان در برخی از زمان ها دست به اقدامات فتروتورولوژیکی زده باشند.

علائم مالش دوستی

مالش دوستی به طور خاص با رفتار فانتزی یا واقعی برقراری ارتباط جنسی با دیگران در یک مکان عمومی سروکار دارد. معمولاً این شامل مالیدن ناحیه لگن یا ناحیه آلت تناسلی در مقابل فرد بدون رضایت است.

مالش دوستی به طور بالینی به عنوان درگیر شدن در این رفتارها یا داشتن این تخیلات در طی یک دوره حداقل شش ماهه تعریف می شود. اگر این افکار یا اعمال با عملکرد روزمره تداخل داشته باشد، ممکن است شما مبتلا به فتوریسم باشید.

/// شماره های تماس ///

علل و عوامل خطر در انواع انحرافات جنسی

از نظر علمی هیچ دلیل یا فاکتور خطر برای این اختلال وجود ندارد. به هر حال نظریه هایی وجود دارد. شخصی که به طور تصادفی در میان جمعیت به شخصی ساییده شود و تحریک جنسی شود، ممکن است بخواهد آن تجربه را تکرار کند. این قسمت می تواند جایگزین روشهای سنتی دستیابی به برانگیختگی جنسی شود.

آسیب های دوران کودکی، مانند سوء استفاده جنسی یا اختلال اضطراب، می تواند فرد را از داشتن رشد روان جنسی عادی باز دارد. افراد مبتلا به این بیماری ممکن است احساس کنند که تماس با یک غریبه نوعی پیش بازی و صمیمیت است.

دلیل احتمالی دیگر این رفتار این است که فرد ممکن است در رفتار صمیمی و محبت آمیز با مشکل روبرو شود. این می تواند ناشی از آناتومی غیر طبیعی مغز باشد که بر سلامت عاطفی و کنترل تکانه آنها تأثیر می گذارد. علائم پارافیلیا اغلب قبل از بلوغ مشهود است. فردی که مشغول رابطه جنسی است ممکن است در معرض خطر بیشتری از فروتوریسم باشد.

مردها در سنین 15 تا 25 سالگی بیشترین احتمال ابتلا به این بیماری را دارند. این وضعیت در برخی از مردان مسن و ناامن از نظر اجتماعی نیز مشاهده شده است. زنان معمولاً منبع مورد علاقه این رفتارها هستند.

درمان بچه دوستی یا پدوفیلیا در تهران

پدوفیلیا که یکی از معروف ترین و شایع ترین در انواع انحرافات جنسی است. پدوفیلیا که به آن اختلال پدوفیلیک یا پدوفیلیا نیز گفته می شود و به طور کلی بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می دهد، با علاقه جنسی در برقراری ارتباط با کودکان کمتر از سن بلوغ و یا تلاش برای انجام اعمال جنسی با کودکان بزرگسال مشخص می شود که در واقع کودک آزاری نیز محسوب می شود. پدوفیلیا رابطه مقعدی بین دو مرد به خصوص یک مرد مسن و یک پسر بچه است. در اینجا کودک منفعل «کاتامیت» نامیده می شود. درمان پدوفیلیا معمولا باتوجه به عواقب قانونی که برای فرد دارد اولین اقدام او مقاومت برای درمان است ولی باید بداند که مراکز مشاوره تنها سعی در درمان آن فرد دارند.

پارافیلیا به عنوان یک اختلال پارافیل شناخته می شود تنها در صورت رعایت یک یا چند معیار زیر:

علاقه یا میل باعث ایجاد پریشانی یا آسیب اجتماعی در فرد آسیب دیده می شود، به دلایلی که با عدم تأیید جامعه ارتباط ندارد. این رفتار یا عمل ذاتاً شامل آسیب رساندن به دیگران است یا متوجه افراد ناخواسته یا افرادی است که قادر به دادن رضایت قانونی نیستند (مثلاً به دلیل سن آنها). در تشخیص اختلال پدوفیل DSM-5 همچنین تصریح می کند که میل یا عمل مورد نظر باید حداقل شش ماه برای تشخیص بالینی وجود داشته باشد و فرد مبتلا باید حداقل 16 سال سن و حداقل 5 سال بزرگتر از کودک (یا کودکان) باشد.

انحراف جنسی

درمان مازوخیسم در شمال تهران

یکی از انواع انحرافات جنسی رایج مازوخیسم است. شما در صورتی که خودتان یا عزیزان دچار اختلال در عملکرد زندگی و کاری خود شدید می توانید جهت درمان مازوخیسم در شمال تهران به مرکز مشاوره مکث مراجعخ کنید.لذت جنسی از دریافت درد جسمی یا روانی است که در بین انواع انحرافات جنسی شایع است. این اصطلاح از رمان نویس اتریشی لئوپولد فون ساخر- مازوخ (1895-1836) گرفته شده است که در مورد خواسته های جنسی مازوخیستی خود مطالبی نوشت. مازوخیسم جنسی نوعی پارافیلیا است، اما بیشتر افرادی که رفتار مازوخیستی دارند، معیارهای بالینی اختلال پارافیلا را برآورده نمی کنند که مستلزم آن است که رفتار، تخیلات یا اصرارهای شدید فرد منجر به پریشانی یا اختلال قابل توجه عملکرد بالینی در او شود. این شرایط باید 6 ماه به طور پیوسته نیز وجود داشته باشد.

شیوع شکل پارافیلیا اختلال مازوخیسم جنسی ناشناخته است. با این حال، یک گزارش واحد از داده های یک نظر سنجی در استرالیا (2001 تا 2002) نشان داد که 2.2٪ از مردان و 1.3٪ از زنان گزارش کرده اند که در 12 ماه گذشته در مازوخیسم جنسی و یا سادیسم درگیر شده اند.

تخیلات سادومازوخیستی و رفتار جنسی بین بزرگسالان هم جنس بسیار رایج است. فعالیت مازوخیستی تمایل به انجام تشریفاتی و طولانی مدت دارد. برای اکثر شرکت کنندگان، تحقیر و ضرب و شتم به سادگی انجام می شود. شرکت کنندگان می دانند که این یک بازی است و با احتیاط از تحقیر یا آسیب دیدگی واقعی جلوگیری می کنند. با این حال، برخی از مازوخیست ها با گذشت زمان شدت فعالیت خود را افزایش می دهند، به طور بالقوه منجر به آسیب جدی یا مرگ می شود.

فعالیتهای مازوخیستی ممکن است حالت ارجح یا انحصاری تولید هیجان جنسی داشته باشد. مردم ممکن است تخیلات مازوخیستی خود را در مورد خود اجرا کنند به عنوان مثال توسط:

  • سوراخ کردن پوست خود
  • اعمال شوک های الکتریکی
  • سوزاندن خود

یا ممکن است به دنبال شریکی بروند که یک سادیست جنسی است. شریک جنسی ای که:

  • چشمشان را می بندد
  • شلاقشان میزند
  • با ادرار یا مدفوع کردن تحقیرشان می کند
/// شماره های تماس ///

تماشاگری جنسی یا چشم چرانی

این افرادلذت جنسی را از مشاهده یک فرد برهنه یا فعالیت جنسی دیگران به دست می آورند. چشم چرانی به عنوان علاقه به مشاهده افراد بی خبر در حال عوض کردن لباس خود، افراد برهنه و یا افراد مشغول به فعالیت های جنسی، تعریف می شود. علاقه این افراد معمولاً بیشتر در تماشاکردن است نه مورد تماشا بودن.

فردی که مشغول تماشاست، تماشاگر نامیده می شود عنصر اصلی تماشاگری جنسی این است که شخصی که تحت تماشا قرار دارد، نمی داند که تحت مشاهده قرار گرفته است. این فرد معمولاً در مکانی است که انتظار محرمانه بودن آن را دارد مانند خانه یا مکان خصوصی.

تماشاگری جنسی مسئولانه چگونه است؟

تماشاگری جنسی، به ذات خود، نشان می دهد که یک طرف به فعالیت رضایت نمی دهد. اگر تمایلات تماشاگری جنسی دارید، روش هایی وجود دارد که آنها را بدون نقض رضایت یا حق حریم خصوصی شخص با مسئولیت پذیری برآورده کنید.

پورنوگرافی

پورنوگرافی ژانر نسبتاً محبوب تماشاگران جنسی است. در حالی که برخی از فیلم های این ژانر ممکن است نقض حریم خصوصی شخصی باشد، اما گزینه های متنوعی وجود دارد که شامل احزاب موافق است.

نقش آفرینی

اگر گزینه عملی تری را ترجیح می دهید، در مورد نقش آفرینی با شرکای موافق صحبت کنید. شما می توانید به تعداد دلخواه سناریوهایی را تنظیم کنید که از جمله تماشای آنها از راه دور یا حتی فیلمبرداری باشد.

بعلاوه، برخی از جوامع یا سازمانهای مثبت جنسیتی افراد و زوجین را به انجام تنظیمات گروهی یا یک به یک دعوت می کنند تا درگیر اکتشاف جنسی شوند. با جستجوی آنلاین یا استفاده از برنامه اختصاصی برای ارتباط با افرادی که علایق جنسی مشابهی دارند، یک گروه محلی پیدا کنید.

انحرافات جنسی

پادکست ها

اگر با کمی تخیل مشکلی ندارید، بارگیری پادکست های وابسته به عشق شهوانی را زیر نظر بگیرید. پادکست ها اگرچه یک رسانه تصویری نیستند، به شما این امکان را می دهند که به شخصی که مشغول فعالیت جنسی است گوش فرا دهید و یا داستانی را که از منظر تماشاگری جنسی بیان می شود دنبال کنید.

سادیسم

سادیسم رضایت جنسی از تحمیل درد جسمی یا روانی به دیگران است. این اصطلاح از مارکی دو ساد فرانسوی (1814-1740) گرفته شده است که از آسیب رساندن و حتی کشتن شریک های جنسی زن خود بسیار لذت می برد. افراد مبتلا به اختلال سادیسم جنسی یا با اصرار شدید وارد عمل می شوند و یا دارای تخیلاتی ناتوان کننده و آزار دهنده با مضامین سادیست جنسی هستند. این شرایط باید 6 ماه به طور پیوسته وجود داشته باشد.

سادیسم جنسی نوعی پارافلیا و انحراف جنسی است، اما رفتار سادیستیک خفیف یک عمل جنسی مشترک بین بزرگسالان دارای رضایت است، دامنه آن معمولاً محدود است، مضر نیست و معیارهای بالینی اختلال پارافیلا را برآورده نمی کند.

اکثر سادیست های جنسی خیالات مداوم دارند که در آن هیجان جنسیشان ناشی از رنج تحمیل شده به همسر، رضایت یا عدم رضایت آن است. وقتی با شرکای بدون رضایت این عمل انجام می شود، سادیسم جنسی فعالیت مجرمانه ای است و احتمالاً تا زمان دستگیری سادیست ادامه خواهد داشت. با این حال، سادیسم جنسی مترادف با تجاوز جنسی نیست. سادیسم جنسی در کمتر از 10٪ متجاوزان تشخیص داده می شود اما در 37 تا 75٪ افرادی که مرتکب قتلهای جنسی شده اند وجود دارد.

سادیسم جنسی به ویژه هنگامی که با اختلال شخصیت ضد اجتماعی در ارتباط باشد خطرناک است. این ترکیب اختلالات به ویژه در برابر هر نوع درمان روانپزشکی مقاومت بالایی دارند.

درمان انحرافات جنسی در شمال تهران

غیر عادی است که افراد مبتلا به اختلال سادیسم جنسی به تنهایی به دنبال درمان بروند. در عوض، افراد مبتلایی که در ارتکاب جرمی مرتبط دستگیر شده اند، طبق قانون مجبور هستند که به یک روانشناس یا روانپزشک که می تواند ارزیابی را انجام دهد مراجعه کنند. درمان اختلال سادیسم جنسی معمولاً شامل روان درمانی و دارو است.

درمان شناختی - رفتاری می تواند به فرد کمک کند تا الگوهای تحریک جنسی را تشخیص داده و پاسخ های جدید و سالم را بیاموزد. یک روش درمانی معروف به بازسازی شناختی می تواند به فرد کمک کند تا الگوهای تفکر تحریف شده را شناسایی و بر آنها غلبه کند. داروهای ضد افسردگی که مواد شیمیایی مغز را متعادل می کند و رفتارهای تکانشی را کاهش می دهد یا داروهای ضد آندروژنیک که سرکوب جنسی را سرکوب می کنند نیز ممکن است برای درمان اختلال سادیسم جنسی استفاده شود. درمان انواع انحرافات جنسی در شمال تهران توسط سکس تراپیست ها، روانپزشکها و روانشناسان بالینی مرکز مشاوره مکث انجام می گیرد.

منابع: bestonhealth، healthline، britannica، msdmanuals و psychologytoday

نظرات کاربران:
sara
پاسخ به این نظر
13:54 - 10 آبان 99

تازه فهمیدم شوهر پست من سادیسم داره. هرگز معنی واقعی سادیسم را نمیدونستم. و آسیب جسمی و شکنجه روحی که از این کثافت ندیدم! الهی تکه تکه شَ! من بدبخت چطور باید با این آسیب روحی کنار بیام!!!

3 0
s.p
13:01 - 29 شهریور 00

سلام خب چرا دکتر نمیرید که مشکلتون حل بشه ؟ شاید مشکلی بود که بشه حلش کرد به هرحال الان هم شما هم اون به مشاور نیاز دارید چون شما هم اسیب زیادی دیدید باید حتما برید روانشناس وگرنه بعدا مشکلاتتون بیشتر میشه ادم یک بار زندگی میکنه باید مشکلات رو حل کنه تا بتونه با ارامش زندگی بکنه و این مشکلات چیزایی نیستن که با دعوا و بحث درست بشن چون شخصیت طرف همینه دیگه کاریش نمیشه کرد به جز اینکه یه متخصص تصمیم بگیره که چی بهتره

0 0
شبنم
پاسخ به این نظر
15:39 - 23 شهریور 00

ایا قانون برای این اختلالات مجازات تعریف کرده

0 0
raha
14:51 - 6 مهر 00

تا جایی که من میدونم پدوفیلی مجازات داره چون تجاوز محسوب میشه اما بقیه اختلالارو نمیدونم ولی خ بکلا تو ایران قانون دربرابر مسائل جنسی خیلی ضعیف عمل میکنه حتی برای تجاوز وجود شاهد الزامیه که خیلی مسخرست بخاطر همین بعید میدونم که برای چیزی مثل عورت نمایی مجازات خاصی باشه ولی واقعا باید بررسی کنن ببینن چه روشی بهتره برای اینکه این مشکلات از بین برن

0 0
narjes
پاسخ به این نظر
14:14 - 22 مهر 00

سلام سوال من این هست که چطور باید قبل از ازدواج بفهمیم که طرف مقابل این اختلال هارو داره یا خیر من الان دارم با یه اقایی برای ازدواج اشنا میشم اما چیزی که همیشه ازش میترسم این هست که نکنه به اختلال جنسی خاصی مبتلا باشه حالا بقیه موارد و مشکلات رو میشه تا حدودی فهمید اما من احساس میکنم که اختلالات جنسی رو خیلی سخت میشه فهمید ایا واقعا راهی هست که بشه مطمعن شد فرد مورد نظر اختلال جنسی نداره؟

0 0
افزودن نظر:
captcha