22004925 - 021

تربیت جنسی کودکان و نوجوانان

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(27 رای)
تربیت جنسی کودکان و نوجوانان

دکتر روانشناس کودک با تخصص سکس تراپی در مورد تربیت جنسی کودکان و نوجوانان راهکارهایی را در این مقاله برای شما بیان می کند. در بحث تربیت جنسی کودکان و نوجوانان ما معمولاً به دو مقوله میپردازیم:

تربیت جنسی کودکان و نوجوانان

تربیت جنسی را از کودکی آغاز کنید و باید ها و نباید ها و خط و خطوط رفتار جنسی را متناسب با فرهنگ آموزشدهید یا از متخصص کمک بگیرید. در بحث تربیت جنسی برخلاف اینکه اغلب افراد تصور می کنند، کهاین آموزشها در دوران ازدواج صورت می گیرد اما تحقیقات نشان می دهند که آموزش جنسی با همان شروع بلوغ می بایست آغاز شود.

در دوران پیش از بلوغ ما به کودک یاد میدهیم که دیگر مسئول اعمال و کارهای خودش است. او بعد از تربیت جنسی حالا اطلاعات زیادی درباره بدن خود و بدن جنسی مخالف خود دارد و یاد گرفته است که چگونه از خود مراقبت کند تا مسئول بدن خود و اعمال خود باشد.

آموزش جنسی

با شروع بلوغ، موضوع از این مبحث فراتر گذاشته می شود؛ علاوه بر آموزشهای بلوغ که می بایست به عنوان آموزشهای مقدماتی تربیت جنسی صورت گیرد. او یاد می گیرد که چه تغییراتی در بدن خود و جنس مخالف پیش می آید و این تغییرات به چه منظور صورت میگیرد.

علاوه بر این مباحث که مربوط به وضعیت جسمی و روانی کودکان و نوجوانان است و تایید بر سلامت جسم و روان آنها دارد، بحث بسیار مهم دیگری است که در این دوران باز می شود و آینده بهتری را در او رقم می زند.

آموزش جنسی توسط روانشناس کودک

آموزشهای تربیت جنسی در دوران کودکی به حدی مهم است که می تواند بیش از 30 درصد از آسیب های روابط جنسی، زناشویی و اتفاقات مهمی مثل طلاق را مهار کند.

آموزشهای اجتماعی دوران بلوغ می بایست توسط دکتر روانشناس و مراکز تخصصی روانشناسی صورت گیرد. زیرا این مراکز مطالعات ویژه ای را برای این دوره از سر گذرانده و به راهکارهای مفید تری دست پیدا کرده اند.

همچنین در دوران بلوغ حتماٌ پس از انتخاب دوست و گروه های دوستی توسط فرزند شما بهتر است با او درباره عشق صحبت کنید. اینکه عشق سه بعد دارد: صمیمیت، هیجان، تعهد و مسئولیت. علاوه بر اینکه مفصل با او درباره ابعاد عشق صحبت کنید و به او یاد دهید که این سن برای شروع ارتباط با غیر همجنس زود است. فرد نوجوان یاد میگیرد که دیگر مسئول نگهداری، مراقبت و کنترل رفتار خود در برابر جنس مقابل یا عشق خود نیز هست و برای این ارتباط باید صبور باشد. پس در این زمینه دکتر روانشناس کودک تربیت جنسی، سعی میکند با کار کردن بر روی هیجانات نوجوان، این مسئولیت و احساس تعهد را نیز در آنها نهادینه کنند.

در گام بعدی که نوجوان پا به عرصه جوانی می گذارد، اگر آموزش های لازم را دیده باشد. دیگر جوان را با کمترین مخاطرات می توانید به جامعه بسپارید تا کمترین مشکل برای آنها به وجود آید. معمولاً افراد از لحاظ امیال جنسی در دوره جوانی متعادل تر میشوند، بنایراین این دوره بهترین دوره برای ازدواج و برقراری نقش صمیمانه در زندگی است.

افزودن نظر:
CAPTCHA2
ورود / عضویت
صفحه اصلی ذهن و دارو سنجش هوش و استعدادیابی کارگاه ها همکاری با مکث طرف های قرارداد تماس با مکث