22006198 021

خود ارضایی در نوجوانان، ریشه ها، عوارض و درمان آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(164 رای)
خود ارضایی در نوجوانان، ریشه ها، عوارض و درمان آن

خود ارضایی در نوجوانان امری اشتباه و خطرناک است که معمولا در دوران نوجوانی اوج میگیرد. ولی با آموزشهای لازم توسط یک سکس تراپیست میتوان آنرا در نوجوانان مدیریت یا درمان کرد. افزایش خود ارضایی با عواملی مانند دیدن فیلم پورن و سکس چت ارتباط مستقیم دارد. اعتیاد به فیلم های پورن همراه با خود ارضایی یکی از عوامل مهم ایجاد انحرافات جنسی (Parafilic Disorde) در بزرگسالی است. ارضای جنسی در زمانیکه دخترها و پسرها به بلوغ میرسند بیشتر میشود ولی تکنیکهای زیادی برای جلوگیری و کاهش خود ارضایی در نوجوانان وجود دارد که والدین میتوانند در این زمینه از روانشناس بالینی یا کلینیک سکس تراپی کمک بگیرند. در غیر این صورت اگر رابطه مؤثر و مفید جنسی یعنی همان ازدواج کردن صورت نگیرد، خود ارضایی میتواند افزایش پیدا کند.

دوره نوجوانی که همراه با بلوغ و رشد جنسی است، مقطعی است که بدن به هر چیزی که شکل و نقش جنسی داشته باشد، سریعاً واکنش نشان میدهد. همچنین رشد و فعالیت بسیار زیاد هورمون های جنسی باعث افزایش تحریک خود ارضایی در نوجوانان میشود.

بهترین روانشناس گروه روانشناسی اینجا مکث در سال 1402: بهزاد متین

روشهای درمانی خود ارضایی در نوجوانان:

  1. ارزیابی و تشخیص
  2. تست های بالینی و شخصیتی
  3. آموزش تکنیک های کنترلی
  4. یادگیری مدیریت میل جنسی
  5. مدیریت خود ارضایی با توجه به شرایط بالینی نوجوان
  6. شروع درمان

نوجوانی دوره ای است که همراه با واکنشهای سریع و یا عدم کنترل تکانه های مختلفی همراه است. مواجه شدن با صحنه های تحریک کننده ساعت ها ذهن نوجوان را درگیر می کند، خیال بافی و تصویر سازی های ذهنی می تواند باعث افت تحصیلی شود. این انرژی بسیار قوی جنسی در بعضی از نوجوانان به سمت درس خواندن و ورزش های افراطی می رود. اما آن دسته از نوجوانانی که در جلوگیری از خود ارضایی ناکام ماندند و در فضایی گیج و پر تنشی قرار گرفتند دچار (پرخاشگری، احساس طرد شدگی و افسردگی) می شوند.

نتایج سرکوب اشتباه خود ارضایی در نوجوانان

عوارض جلق با خودارضایی در نوجوان

عوارض خود ارضایی در نوجوانان

سه عارضه مهم وجود دارد که باعث میشود به صورت تأکیدی بیان کنیم. انجام خود ارضایی در نوجوانان در این سه حالت و با مواجه شدن با این سه مقوله زیان آور است. خود ارضایی ماهیتا به دلیل اینکه سطحی از اضطراب را تخلیه میکند، میل شدیدی به تداوم در این عمل را در نوجوان مضطرب بر می انگیزد. بنابراین انجام این عمل نه تنها صرفا به دلیل ارضا شدن بلکه به دلیل پایین آوردن سطح زیادی از استرس اضطراب است همچنین باعث خوشحالی و آرامش لحظه ای در فرد میشود.

1. بازماندن از رشد در زمینه های دیگر

نوجوان به دلایلی که پیش از آن توضیح دادیم (تغییر شکل بدن، ترشح هورمن های جنسی در بالاترین حد خود و اضطراب دوره بلوغ) در این سن نه تنها به آرامش جنسی نرسیده بلکه با هجمه ایی از حالات و روحیات جنسی مواجه شده که ارتباط بسیار زیادی با تهاجم فرهنگ غربی و فاصله گرفتن از آموزه های اسلامی دارد. اما اگر نوجوان بیش از دو بار در هفته زمان و ذهن خود را معطوف به این امر کند از رشد در زمینه های دیگر در سن خود و خلاقیت و شکوفایی باز می ماند و تنها ایده آل او دسترسی به موقعیتی برای ارضای نیاز خود میشود.

بنابراین خانواده ها باید متوجه باشند زمینه های رشدی نوجوان را از طریق کمک گرفتن از روانشناس ایجاد شرایط جدید ورزشی که هم میتوانند به تخلیه انرژی به بهترین شکل باشد و هم ظاهری مناسب برای نوجوان ایجاد کند. در این حالت نوجوان احساس رشد، بالندگی و قدرت را تجربه می کند. اما عکس آن نوجوان؛ واپس خورده، بی عزت نفس و اخساس بی کفایتی می کند. بنابراین حمایت و توجه خانواده به نوجوان در این سن بسیار مهم است.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را حتما بخوانید: بهترین مراکز مشاوره در شمال تهران

2. ایجاد وسواس

اگر انجام این عمل به صورت وسواسی باشد، برای تمام گروه سنی ایجاد مشکل می کند. در واقع رفتارهای وسواسی که ریشه در اضطراب شدید دارند، تداوم، مراسم و آیین مشخص خود را شکل می دهند. مثلا فردی که وسواس شست و شو دارد دست هایش را ۲۰ بار می شوید تا به صورت موقت آرام شود. همین حالت در خود ارضایی وسواسی نیز شکل می گیرد.

3. ترجیح خود ارضایی به رابطه سالم

اگر نوجوان یا بزرگسال خود ارضایی را به ایجاد رابطه جنسی با همسر خود ترجیح دهد. دچار مشکلات بسیار زیادی در مینه زناشویی می شود. این فرد چه مرد و چه زن نیاز فوری به درمان اعتیاد خود ارضایی خود دارد. همچنین برای افزایش کیفیت رابطه جنسی با همسرتان؛ شما نیاز به شناخت خود، شخص فرد مقابل، تایید او و احساس خوشایند از رابطه را، در زندگی زناشویی بیان و ابراز کنید. در هر صورت معاشقه و رابطه جنسی نقش بسیار پر رنگی در شادابی یک زندگی زناشویی دارد.

خود ارضایی در نوجوانان

6 راهکار درمان خود ارضایی

1. دوری کردن از فیلمهای پورن

قرار گرفتن در معرض فیلمهای پورن میل به خود ارضایی را زیاد می کند و نوجوان را به سمت خود ارضایی سوق دهد. افرادی که می خواهند در جهت درمان خود ارضایی حرکت کنند، باید از دیدن فیلم ها، تصاویر و وب سایت های مستهجن خودداری کنند. اگر فرد بتواند مانعی بین خود و فیلم های مستهجن قرار دهد، می تواند به شکستن عادت خود کمک کند. متاسفانه امروزه دسترسی به فیلمهای مستهجن بسیار آسان شده است. با این حال، مردم می توانند با استفاده از فیلترهای دستگاههای الکترونیکی که انواع خاصی از محتوا مانند مواد مستهجن را مسدود می کنند، دسترسی خود را به مستهجن محدود کنند. اگرچه فرد می تواند چنین وب سایت هایی را مسدود کند، اما داشتن وقت کافی برای انجام این کار می تواند به آنها فرصت دهد تا دوباره کنترل تکانه های خود را از دست بدهد و اجازه عبور را برای خود صادر کند.

2. اکتیو یا فعال شدن یا فعال ماندن

یکی از راهکارهای درمان خود ارضایی در نوجوانان میتواند اکتیو شدن باشد. فعال بودن برای نوجوان میتواند بسیار مفید باشد. این امر باعث ایجاد از بین رفتن میل به خود ارضایی در نوجوانان میشود. یافتن محلهای پرانرژی میتواند جایگزین زمان صرف شده برای خود ارضایی شود. افراد میتوانند با در نظر گرفتن یک سرگرمی جدید یا یادگیری مهارت جدید مانند یادگیری یک ساز موسیقی یا تلاش برای ورزش جدید ذهن خود را برای عدم انجام خود ارضایی تمرین دهند. توسعه اهداف جدید میتواند به فرد کمک کند تا انرژی خود را مجدداً متمرکز کند و در چیزهای دیگر هیجان و انگیزه پیدا کند. همچنین میتواند با پیدا کردن اهداف و آرزوهای خود مسیرهای جذاب تری را نسبت و خود ارضایی پیدا کند.

3. به دنبال کمک گرفتن حرفه ای از یک روانشناس یا سکس تراپیست باشید

زمانی که خود ارضایی آسیبهای جدی به زمان و کار شما می رساند شما حتماً نیاز به گرفتن کمک از یک روانشناس را دارید. ممکن است خود ارضایی شما تبدیل به یک نوع وسواس شده باشد که نیاز به کمک دارویی و روان درمانی بسیار پر ضرروی است. در بسیار از موارد و در درمان خود ارضایی درمانگران متوجه می شوند که فرد روحیه و عزت نفس خود را از دست داده است و به صورت نا خودآگاه به سمت افسردگی می رود.

4. وقت گذاشتن با سایر افراد

برخی از افراد ممکن است خود ارضایی کنند زیرا احساس تنهایی می کنند و یا چیز دیگری برای پر کردن وقت خود ندارند. صرف داشتن وقت کمتر به تنهایی فرصت های خود ارضایی را کاهش می دهد. گذراندن وقت با دیگران نه تنها شخص را مشغول خواهد کرد بلکه می تواند تمرکز او را نیز از خود ارضایی تغییر مسیر دهد. روش های مختلفی برای کاهش تنهایی وجود دارد، مثلاً افراد می توانند با دوستان یا خانواده خود ملاقات کنند، کلاس بگذرانند یا به یک سالن ورزشی بپیوندند تا از لحاظ اجتماعی با دیگرانارتباط بیشتری داشته باشند.

5. ورزش کردن

ورزش راهی مؤثر برای کاهش تنش و تمرکز مثبت انرژی است. فعالیت هایی مانند دویدن، شنا و وزنه برداری می تواند بدن را تقویت کرده و اندورفین هایی را آزاد کند که احساس بهزیستی را تقویت می کند. احساس خوشبختی و آرامش بیشتر ممکن است اشتیاق به خود ارضایی را هرچه بیشتر کاهش دهد.

6. پیدا کردن گروهای مشاوره ای یا همان گروه درمانی

امکان شرکت در گروه درمانی های خود شناسی و مدیریت خود و سایر حوزه ها می تواند بسیار زیاد در بهبود شرایط برای افراد کمک کننده باشد.

واکنش والدین به خود ارضایی نوجوان

قطعا هر والدی با مواجه شدن با چنین رفتاری در نوجوان خود شرمگین میشود و به همان میزان نوجوان میتواند از اینکه والد او با چنین رفتاری مواجه شود احساس گناه، خشم و شرم کند. بنابراین والدین باید آگاه باشند که خود ارضایی در نوجوان یک امر اشتباه است و مواجه شدن با آن بدون کمک روانشناس میتواند احساسات منزجر کننده ایی را در هر دو طرف به وجود آورد. اما والدین میتوانند با ایجاد فضایی دوستانه و راهنمایی نوجوان خود به مسیری بهتر، او را در راه رفتارهای مناسب تر قرار دهند. اگر نوجوانی در بیشتر ساعات شبانه روز در خانه تنها بماند و یا دسترسی او به اینترنت و ماهواره بدون آگاهی والدین باشد، قطعا رفتارهای اشتباه او از یک رفتار غریزی به رفتاری وسواس گونه و بیمارگونه تبدیل خواهد شد.

تاثیر ورزش برای جلوگیری از خود ارضایی

نوجوانی که میتواند زمان های بیشتری را در ورزش و تفریحات گروهی سالم بگذراند، به طور قطع فرصت کمتری برای پرداختن به رفتارهای جنسی پیدا میکند. همچنین نوع معاشران و دوستان نوجوان بسیار مهم است. والدین باید تاکیدا بدانند فرزندشان در چه مکانی و با چه افرادی معاشرت میکند و میزان صمیمت او با دوستان و همکلاسی ها چگونه است. جدای از تمام این موارد، آگاهی دادن به نوجوان در مورد رفتارهای جنسی و خود ارضایی میتواند قدم مهمی در صمیمت بین والدین و فرزندان باشد. در اینصورت خود ارضایی در نوجوان منجر به رفتارهای غلط جنسی که میتواند آسیب بیشتری به او برساند، نمیشود.

القای احساس گناه ممنوع

دلیل عمده اینکه در ذهن ما خود ارضایی گناهی بزرگ محسوب میشود، اجبار به این رفتار بصورت وسواس گونه و همچنین عادت به چنین رفتاری است. نوجوان با انجام این رفتار، با إحساس شرم و گناه خود نیز درگیر میشود و مدام مضطرب تر میشود. اما اگر والدین این آگاهی را به نوجوان دهند که چنین رفتاری میتواند عادت غلطی شود و در آینده میل به رابطه جنسی سالم را از دست دهد، قطعا نوجوان میتواند در انجام رفتار خود تجدید نظر کند. در صورت ناتوانی فرد در جلوگیری از این عمل نامناسب بایستی حتما فرد به روانشناس یا سکس تراپیست مراجعه کند.

نظرات کاربران:
نیما
پاسخ به این نظر
1403/3/16

سلام من پسرم ۱۴ ساله از ۱۲ سالگی شروع به خود ارضایی کردم و به خش اعتیاد پیدا کردم نمیتونم ترکش کنم و دوست دارم ترکش کنم و الآنم کمر درد شدید داریم و فکر میکنم به خاطر همین موضوع باشه لطفاً کمکم کنید من نمیتونم به مامانم بگم و با تحقیقاتی که داشتم فهمیدم دارم خودمو نابود میکنم و ۱ روز در ملیون جق میزنم ای خدا من چه گناهی کردم که اینجوری بدبخت شدم????

0 0
...
پاسخ به این نظر
1403/3/15

سلام من ی دخترم و ۱۶ سالمه من در سن کم با دیدن ی فیلم شروع کردم و تازه فهمیدم ک این کار چقدر اشتباهه احساس خجالت گناه میکنم و واقعا این موضوع منو خیلی اذیت میکنه خیلی تلاش کردم ترک کنم ولی وقتی خابم این اتفاق برام میوفته و ارضا میشم بعد اینک از خلب بیدار میشم احساس غذاب وجدان بیشتری میگیرم و نمیتونم درس بخونم زندگیه عادی داشته باشم همیشه احساس ناراحتی میکنم و این موضوع باعث از بین رفتن اعتماد بنفسم انگیزم هدف میشه من ت بیداری اینکارو نمیکنم ترک کردم ولی تو خواب اتفاق میوفته برام و نمیتونم ترکص کنم اذیتم میکنه لطفا بهم کمک کنید

0 0
ناشناس
پاسخ به این نظر
1403/1/15

سلام من دوازده سالمه دخترم از حدودای ده سالگی شروع کردم و تا الان هفته ای یکی دوبار انجامش میدم مدتیه تصمیم گرفتم ترک کنم ولی همش با چیزای کوچیک تحریک میشم دست خودم نیست هرکاری میکنم از بین نمیره و همش دلم میخواد انجامش بدم خسته شدم میدونم برام ضرر داره ولی با این حال دلم انجام دادنشو میخواد نمیدونم باید چطوری از دستش خلاص بشم

0 0
اینجا مکث
1403/2/10

سلام دوست عزیز با توجه به موضوعی که مطرح کردید لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل راهنمایی کنیم. 021- 021-

0 0
...
پاسخ به این نظر
1403/1/4

من 13 سالمه.. یه مدته که هر دو سه هفته... انگار معتادش شدم. تنها چیزی که باعث شده همیشه اینکارو نکنم اینکه همیشه خونوادم هستن و بخاطرش... نمیدونم چی بگم من فقط یه مدته شروع به خود ارضایی کردم و تو همین مدت عوارضش رو فهمیدم و میخوام تا وقتی شدید نشده کنارش بزارم ولی هیچ کاری تا حالا روم تأثیر نداشته وخونوادم نمیدونن اولین باری که پورن دیدم 10 سالم بود و تو 12 سالگی دیگه ندیدم ولی نمیدونم چرا یهو اولین بار به سرم زد که خودارضایی کنم و خیلی هم پشیمونم تا حالا 6 بار منیم ریخته و حالا که عوارضش رو فهمیدم میخوام ترک کنم تو رو خدا یه روش درست حسابی بهم بدید! اصلا روم نمیشه به خونوادم و سکس تراپی موضوع رو بگم!

1 3
نا امید
پاسخ به این نظر
1402/12/28

سلام نمیدونم چی بگم صبرم به سر اومده بعضی وقتا دلم میخواد بخوابم وددیگه بلند نشم وعضیتم واقا خرابه کمکم کنید من از 11تا12 سالگی بود که این کار رو شروع کردم 5 دقیقه قبل این کار کثیف رو انجام دادم الان هم 14 سالمه لطفا اگر کسی میتونه به هر نهوه ای بهم کمک کنید چون انگار جون یه ادم رو نجات دادید ممنون

1 0
سجاد
1403/2/24

نماز اول وقت ،هيئت

0 0
اراد
پاسخ به این نظر
1402/12/28

من در سن خیلی پایین یه فیلمی دیدم که همیشه درذهنم موند بعد از سن بلوغ من گاها این کاررو میکردم اما کم کم بیشترشد و الان من خیلی درگیرشدم اما خسته شدم و دوست دارم کنار بذارمش میشه کمکم کنید

0 0
سجاد
1403/2/24

نماز اول وقت،هيئت

1 1
سنبل
پاسخ به این نظر
1402/12/27

متاسفانه مدتیه متوجه این مشکل در پسر 15 سالم شدم و نمیدونم حتی چطوری باید مطرح کنم که هم روش تو روی من باز نشه هم اینکه بتونم کاری بکنم این کارو ترک کنه مشاوران شما میتونن به من کمک کنند؟

0 0
~~
پاسخ به این نظر
1402/12/26

دوستان همه این ها برای جوانی یا نوجوانی هست کلا خیلی سخته تا ترک کردنش من خودم خیلی سعی کردم ولی نشد از ۱۲ سالگی شروع شد تا ۱۷ سالگی ک الان هستم خیلی سعی کردم ترک کنم نمیشه و خانواده ام هم خبر ندارن لطفا بگید چی کار کنم...

0 2
reza
پاسخ به این نظر
1402/12/26

من سربازم و متاسفانه تو خدمت به این مشکل دچار شدم دارم اذیت میشم و چون میخوام ازدواج کنم میترسم به مشکلی بربخورم چطوری میتونم مشکلمو درمان کنم؟

0 0
امیرمحمد
پاسخ به این نظر
1402/11/23

لطفا کمکنید بچه ها.من نظر همه ی شماروتک و توک خوندم و درکتون کردم چون من پسرم 12 سالمه و احساس حول میکنم از 3ماه پیش اولین بار توی حموم شروع به خودارضایی کردم و 3ماهه به هر سایتی مراجعه میکنم هیچ روشی روم اثرنمیکنه و تنها نظرات سایته که من میتونم بفهمم هم دردام تو چه حالین. هر لحظه که جق میزنم احساس میکنم یکیو دارم میکنم به مقعدش و بعد ریخته شدن اب منیم احساس گناه وحشتناکی میکنم و به فکرم میزنه که من چقدر نفرت انگیزم..من نمیتونم این موضوع رو با خانواده یا سکس تراپیست در میون بذارم حتی همین الان که دارم این نظرو مینویسم از خود ارضایی برگشتم و احساس منی روی پام احساس گناه میکنم و همین باعث شد که بیام و کامنت بنویسم لطفا کمک کنید

0 0
~~
1402/12/26

دوستان منم حدودا ۱۷ سالمه و به این درک رسیدم ک این برای نو جوان ها یا جوان ها کاملا طبیعی هست و حدودا تا سن ۲۰ سالگی ترک کردنش سخته !

0 0
یه دختر
پاسخ به این نظر
1402/11/11

سلام من دخترم ۱۵ سالمه وز ۱۳ سالگی با پتو اینکارو میکردم میشه بگید چطوری ترکش کنم

0 0
دوست
1403/2/24

نمازاول وقت،هئيت،دوری ازپسر،تنهانماندن

0 1
بدون نام
پاسخ به این نظر
1402/10/23

من دختر هستم و ۱۳ سالمه و از ۱۱ سالگی خودمو با پتو خود ارضایی میکنم و خیلی الان پشیمونم و دوست ندارم دیگه این عمل زشت رو انجام بدم اون موقع خیلی کنجکاو بودم زیاد از عوارض خود ارضایی و....نمیدونستم و شروع به این کار کردم خانواده ام هم خبر ندارن هرموقع تنها میسم این کار رو انجام میدم،چند بار هم تلاش کردم ترکش کنم ولی نشد هربار که تصمیم میگیرم انجام ندم بیشتر میرم سمتش و اصلا فیلم های سومر هم نمیبینم و نمیتونم پیش سکس تراپی هم برم و به خانوادم هم مشکلم رو بگم باید چکار کنم؟

2 0
سهیل
پاسخ به این نظر
1402/10/23

سلام من الان ۱۸ سالمه و از ۱۴ سالگی این عمل زشت رو شروع کردم . بارها بارها سعی کردم تلاش کنم اما نشد ولی از همین امروز به بعد تصمیمم رو گرفتم به طور جدی تر با این بیماری مبارزه کنم ، آیا بعداز ترک خودارضایی عوارضش هم از بین میرن لطفأ جواب بدید ؟ اینم بگم که من بدنسازی کار میکنم ، اوایل کم میرفتم اما دیگه تصمیم گرفتم به طور حرفه ای دنبال کنم

0 0
:/
پاسخ به این نظر
1402/10/20

خوندن ھمین مطالب تحریکم میکنه دلم میخواد بیشتر جق بزنم

9 0
ایمی
پاسخ به این نظر
1402/10/11

ولی پس اون پورن تور ها چی کار می کنن؟

2 0
خسته ازدنیا
پاسخ به این نظر
1402/10/9

من از ۱۴سالگی دچار خود ارضایی شدم البته قبلنا فیلم پورن نمی‌دیدم ولی الان میبینم . بخدا من چند بار قصد ترک داشتم ولی نتونستم انجام بدم .خیلی احساس گناه میکنم اصن خدا دوستم نداره هرچی با خودم میگم که ترکش میکنم بیشتر میرم سراغش نمی‌دونم مشکل از کجاست .هنوز خانوادم از مشکلم خبر ندارن .اگر میشه راهنماییم کنین بخدا موندم

0 3
پارسا
1402/10/14

یکی از بهترین سکس تراپ ها که من رفتم پیشش و مشکل من رو تو خود ارضایی حل کرد دکتر بهزاد متین هست

0 0
ناشناس
پاسخ به این نظر
1402/10/5

برادرم ۱۲ سالشه خیلی وقتا اونو در حال خود.ارضایی مچشو میگیرم مادرم هم میدونه و خیلی باش صحبت کرده وقتی که متوجه میشم این کارارو داره انجام میده به مادرم میگم و اون باش صحبت میکنه ولی این کارا فایده ای نداره و خودم خیلی حس بدی بهم دست میده وقتی به مادرم میگم راهکار چیه؟چیکار کنم؟ کارم درسته که به مادرم میگم؟

1 0
رضا
پاسخ به این نظر
1402/10/5

من یه راهی دارم که حداقل تنها روشی بود که باعث شد من دو روز یکبار این کارو بکنم اونم این بود که یک حرکتی مثل بالا پایین کردن مدام انگشت یا حرکت الکی پا رو انجام بدین شبیه یک عادت ، امیدوارم که اینکار حداقل باعث بهبود روند شما بشه

0 0
رضا
پاسخ به این نظر
1402/10/5

سلام من خیلی قبل اینکارو میکردم ولی وقتی تو سن ۱۳ سالگی فهمیدم گناهه و عوارض داره ترکش کردم ولی بعد تو ۱۶ سالگی خیلی اذیتم میکنه و هر دو روز اینکارو انجام میدم اصلا نمیشه فاصله اش رو زیاد کرد من هر بار که اینکارو انجام میدم میرم یک حرکت جدید میزنم ولی اصلا کار نمیده و انقدر دچار استرس میشه که دست پام از سرما یخ میزنه الان هم میخوام در کنار کار های دیگری که میکنم آب یخ رو هم امتحان کنم

0 0
v
پاسخ به این نظر
1402/10/2

درود برشما.لطفا راهنمایی کنین.که چجوری باید نوجوان دختر را از این کار منع کرد? من مادرشم وچند بار تا حالا دیدم ولی واقعا روم نشده در این مورد باهاش صحبت کنم.اصلا نمیدونم چی بهش بگم. فقط درک میکنم که نیازه????

3 1
abolfazl
1402/10/11

من دخترداداش روبدون هزینه دکتروپول ترکش دادم خواستیددرخدمت

4 0
هیچکس
پاسخ به این نظر
1402/8/11

من دخترم و از ۵ سالگی خودارضایی میکردم بخاطر استرس در حالی که پدر و مادرم هیچی بهم درباره اعضای بدن نگفتن البته نباید اونا رو‌ هم مقصر دونست چون اختلاف داشتن باهم کامل یادم نمیاد ولی تا کلاس پنجم خوب بودم عوارضی نداشتم ولی از اون موقع به بعد اعتیاد پیدا کردم هر روز بیشتر میشد تا کلاس هفتم شدم یخورده اطلاعاتم رفت بالا ولی ترک نکردم سال بعدش توی مدرسه دوستام داشتن در موردش حرف میزدن که اون موقع بود فهمیدم چه عوارضی داره تابستون ورودی نهم بلاخره تونستم ترک کنم الان که ابانه هنوز خودارضایی نکردم البته هرز از گاهی دلم میخواد ولی با ورزش کردن خودمو مشغول میکنم پس دوستان به هیچ وجه اینکارو نکنید اگه هم انجام دادید تصمیم به ترکش بگیرید فیلم های پورن نبینید وقتی خواستید خودارضایی کنید برید سمت ورزش من بدون هیچ مشاوره ایی با پدر و مادر یا هرکسی که بگی ترک کردم پس بجای اینکه بری دکتر اینجور چیزا اراده داشته باش همین

1 0
ناشناس
پاسخ به این نظر
1402/7/3

الان روز 24یا 25 که ترکم ولی خیلی خستم و حالم خوب نیست ولی میرم جلو چون دیگه راه برگشتی ندارم

7 4
پاسخ به این نظر
1402/6/8

سلام عزیزان من از سن 11 سالگی در حالی که اصلا هیچی از سکس یا رابطه نمیدونستم خودارضایی رو شروع کردم و اونوقتا نمیدونستم چیه و تا همین الان که 14 سالمه نتونستم ترکش کنمو تازه فهمیدم که چقد عوارض داره و واقعا نمیدونستم دلیل اینکه موهام خشک و شکننده شده یا اینکه پوستم تیره و ترک خورده شده یا زیر چشام گود افتاده و ... چیه البته چند باری هم خواستم ترکش کنم اما موفق نشدم الان هم ازتون خواهش میکنم سراغ اینجور کارا نرین چون مطمئن باشین که پشیمون میشین ولی دیگه اون موقع برای پشیمونی خیلی دیره. لطفا هر کدومتون هم که راهکاری برای ترک خودارضایی دارین بگین.

3 1
بزار ناشناس بمونه بهتره
1402/8/6

من ۱۵ سالمه از ۱۳ سالگی خود ارضایی میکنم الان ۱۵ شالمه و میتونم ترکش کنم ولی میشه یکی بهم بگه زیر بیضه هام سفت شده مثل ی توپ کوچیک؟؟دلیلش چیه..هرکی میدونه بگه

0 0
عزراییل سیاه
پاسخ به این نظر
1402/4/15

من از ۴ سالگی خود ارضایی کردم تا الان که ۱۶ سالمه هیچ درمانی برای ندیدم، و فقط شکایت میکنم اگه میخواین روزی چند بار انجام میدم باید بدونید روزی ۸ بار من درست بشو نیستم خیلی کارا کردم... اما! نشد من تباه شدم بچه ها شما انجام ندید. من نمیتونم ترک کنم چون من زاده شیطانم ✝???? ببخشید امید وارم خدا کمکتون کنه من که هعی...

2 1
.
1403/2/22

انسان از بچگی دنبال کشف بدن خودشه و وقتی به بلوغ میرسه غریزه جنسیش فعال میشه البته ابتلا شدن به خودارضایی و افراط باعث یکسری مشکلات مثل عدم تمرکز و درک برای یک مدت کوتاه میشه و ممکن بعد از اون عذاب وجدان هم بگیره ولی شما سعی کنید آدم اجتماعی باشید و دوستانی رو انتخاب کنید که ذهنشون کمتر تو این مسائله اگه حرفی دارید درخدمتم ضمنا دهه هشتادی ام

0 0
abolfazl
1402/10/11

من الان توی۱۴سال پاکیم خواستی بزنگ تاراهکاربدم بدون دکتر وخرج واذیت

4 1
نجوا
1402/10/4

سلام دوست عزیز لطفا این حرف رو نزن شما هنوز جوان هستید و میتونید اشتباهتون رو جبران کنید من براتون یه پیشنهاد دارم که تجربه شخصی خودم بود تنها راه رهایی از این گناه فقط ارتباط با خدا و شهدا هست تا میتونید وقتهای خالی خودتون رو با خواندن زندگینامه شهدا پر کنید مخصوصا زندگینامه شهید ابراهیم هادی از ایشون کمک بخواهید حتما معجزات این شهید بزرگوار رو خواهید دید

0 0
ناشناس
1402/4/17

من سنم از تو کمتره ولی تو وضعت خیلی بدتر از منه ببین چرا دیوونه شدی زده شیطان چیه منم وقتی اینکارو میکنم بعدش احساس گناه زیادی میکنم و همین الان از انجامش برگشتم ولی اینبار احساس گناه زیادی ندارم چون سن ام به قدری رسیده که می خوام ازش دست بردارم روحیه ام بهتر شده و باید بشه واسه همین می خوام تمومش کنم الانم عذاب وجدان دارن چون انجامش دادم ولی می خوام بس کنم تو هم میتونی چرا اینجوری شدی زاده شیطان چیه تو فقط تو بچگیت مثل هر بچه ی دیگه ای که تو سن تو به بدن شون کنجکاون دست به جاهایی زدی که نباید و از حسش خوشت اومده برای همین ادامش دادی بخوای به طور منطقی ببینی اینا همش سادس و حاصل اشتباه در بچگیت بوده حالا هم انقدر با این حرفات بهانه نیار عذاب وجدان بعدش بهترین عامل برای انجام دوبارشه سعی کن روحیه ات رو خوب کنی و دیگه انجامش ندی همین منم می خوام اینکارو بکنم چون خیلی وقته انجامش میدم و دیگه باید همه چی برام تموم شه دنیا در حال تغییر پس من قدیمی هم باید تغییر کنم

0 0
Fox
پاسخ به این نظر
1402/2/26

شاید هفته ۴ بار میزنم و شایدم نزنم ولی وقتی بلند میشه حس میکنم واقعا کنترل کردن سخته و ۱۵ سالمه یه بیماری سخته آدم رو نابود میکنه

3 1
امیررضا
پاسخ به این نظر
1402/2/21

خیلی خلاصه ↓ بیکـار نباش تنها نبـاش چشمـتو بـپا روزه بگیـر

2 2
walking dead
پاسخ به این نظر
1402/2/18

منو ببینید و آینه ی عبرتتون قرار بدید سلام پسرم 21 سالمه از 7 سالگی مبتلا شدم و تا 15سالگی نمیدونستم چیه تو بازه زمانی 16 تا 18سالگی تصمیم گرفتم ترک کنم نه بخاطر عوارضش چون هنوز عوارضش سراغم نیومده بود فقط بخاطر اینکه گناه بود و منم یه پسر مذهبی بودم همه چی خوب بود و تا دوماهه ترک هم تونستم برم صورتم جذاب و خوشگل شده بود طوریکه بقیه تعریف میکردن اما بدبختی از وقتی شروع شد که ترک اینکارو به بهانه های مختلف عقب مینداختم و بجایی رسید که دیگه مسیر توبه و ترکو کنار گذاشتم و از 18 سالگی به بعد یعنی 18و 19 و 20 سالگی که با ایام کرونا و قرنطینه و خونه نشینی هم همراه شده بود خودارضایی افراطیو شروع کردم روزایی بود که 5 یا 6 بار انجامش میدادم از عرش به فرش سقوط کردم زیر چشمام کبود و گود شد موهام خشکو و بی کیفیت شد طوری که مجبور شدم چندین بار از ته کچل کنم درمیومدم ریزش مو هاش عذاب آور بود چشمام ضعیف شد و تاری دید گرفتم دماغم بد شکلو بد فرم شد پوسته صورتمم شل شد و رنگشم که سفید بود تیره و تاریک شد دیدین میگن رنگ به رخسار نداره دقیقا همین برام اتفاق افتاد خلاصه چهره زیبا و جذابم زشت شد طوری که از دیدن خودم تو آینه فراری بودم تا اینجا عوارض ظاهریمو براتون گفتم بزار بقیشم بگم : حافظم به معنای واقعی کلمه نابود شد و فراموشی گرفتم طوریکه هیچی یادم نمی موند زودرنجی شدید و احساس تنهایی شدید داشتم تنها و گوشه گیر و منزوی شدم چند باریم کمر درد سراغم اومد وقتایی که میزدم بعدش کلی خسته و کسل و بی حوصله میشدم طوریکه حال انجام دادن هیچ کاریو نداشتم فقط دلم میخواس بخوابم و زمان بگذره بخاطر این مرض سگی اعصابو روانم نابود شد و افسردگی گرفتم طوریکه شبا خوابم نمیبرد تا مرز خودکشی رفتم بخاطر اقدام به خودکشی چن روز تو تیمارستان بستری شدم الانم بیشتر از یه ساله شبانه روز 5 تا قرص میخورم و تا نخورم خوابم نمیبره از درسو تحصیل افتادم سه سال طول کشید امتحانات دوازدهم رو پاس کنم و دیپلمم رو بگیرم همشم به خاطر جق بود چون نه تمرکز برام میذاشت نه حافظه کلا عقلو هوشو یادگیریو به شدت کم میکنه طوریکه از درسو یادگیری می افتین هیچ دوستو رفیقی ندارم تنهای تنهام سه ساله خونه نشینم تو چشمای هیچ کس نمی تونم نگا کنم سرم همش پایینه و از اینکه کسی منو ببینه فراریم عزت نفسو اعتماد به نفس ندارم خ.ا باعث شده بیضه هام کوچی

6 1
عزراییل سیاه
1402/4/15

من از ۴سالگی انجام دادم روزی ۸ یا بیشتر ، تا الان من چطوری نمردم نمیدونم خداتون رو شکر کنید چون من هیچ وقت موفق به ترکش نبودم...

0 0
هیچی
پاسخ به این نظر
1402/2/15

تورو خدا یکی بگه خود ارضایی گناه؟؟

8 3
ناشناس
پاسخ به این نظر
1402/2/7

سلام من ۱۷ سالمه و از ۱۵ سالگی شروع کردم خودارضایی البته با فشار آب و اینکه تونستم ترکش کنم اما ۲ ماه هستش از دوران پریود بودنم میگذره و اینکه نمی دونم چکار کنم خوب بشم بنظر تون دلیلش چیه

4 2
M
پاسخ به این نظر
1401/12/9

سلام من ۱۸ سالمه یه ۸ ماهی بود ک این عمل زشتو انجام میدادم و الان خدارو شکر ۴۴ روزه ک ترکش کردم سوالم این بود ک من از سن ۱۰ سالگی فکرای جنسی میکردم هم تو بیداری و هم موقع خواب و در سن ۱۸ سالگی شدید شد میخواستم بدونم آیا فکرای جنسی در دوران کودکی ضرری داشته یا نه؟ ضرری همچون کوتاهی قد و...

2 0
محی
1401/12/13

ببخشید میگم چطوری خود ارضاییت رو ترک کردی به منم میگی؟ لطفا

1 0
حسام
پاسخ به این نظر
1401/10/22

تنها راهش این وقتی ذهنت ازاده بتوانی کنترلش کنی خب اونکی میتوان کنترلش کن باید ادم صبوری باش ولی ما صبر نیستم بابد یه جوری مشغل ذهنی داشت باشبم استرس داشت باشیم حال چطوری!؟ قاتل انجام بدیم بریده یه نفر بکشیده انقدر استرس دارید که کلا از ریشه خشک میشه

5 0
امیر حسین دوست خدا
پاسخ به این نظر
1401/10/21

التماس میکنم و پاتو می‌بوسم بخون این متنو تا نجات یابی و به سه مرحله ی ذکر شده عمل کن. راه حل راه حل بچه ها آماده باشید می‌خوام یک راه حلی بگم که برای همیشه از شر خودارضایی خلاص شوید یک روش اختراعانه: 1_با خدا دوست باش و راحت باش و توبه کن ۲_تمام فیلمای نامناسب گوشیتو پاک کن و در تنظیمات نصب برنامه های ناشناخته را برای همه ی برنامه ها به جز مایکت و بازار خاموش کن و تمام برنامه های منحرف را پاک کن و یا اینکه روی اون برنامه ها و تنظیمات قفل بگذار و رمزش رو جایی بگذار که به سختی بشه برداشت مثلا پشت یخچال یا جای باطری تلفن ثابت خانه چون در جمع است و تو معذب میشی بروی و برداریش و در ضمن فیلتر شکن هم نداشته باش و دوست عزیز بدان اگه میخواهی پاک باشی فیلتر شکن را حذف کن تا پورن نبینی. حساسترین مرحله یعنی مرحله ی سوم که مطمعنم برای همتون جواب میده چون روش درمانی_دارویی است که مهم ترین مرحله است البته با یاری خداوند غیب دان ۳_دوست عزیز تو باید به داروخانه مراجعه کنی و بگویی که من یک (((اسپری بی حس کننده ی دندان))) میخواهم که تاثیرش هم زیاد باشه البته باید زمانی که والدینت خونه نیست بروی و بخریش و وقتی خریدی در خونه به تمام قسمت های آلت تناسلی خودت (کیرت) بزن که تا ۵ تا ۶ ساعت آلت تناسلی ات را بی حس می‌کنه و تو نمیتونی خودارضایی کنی و بعد ۶ ساعت دوباره بی حسی کیرت از بین میرود و میشه قبلی، البته توصیه میشه در مواقع حشری شدن از اسپری استفاده کنید تا اسپری زود تموم نشه و من اسپری رو به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان خریدم و در ضمن اسپری را هم جایی بگذار که دسترسی خودت راحت تر باشه و پدر و مادرت هم نتونن پیدا کنن. التماست میکنم اگه دچار خودارضایی هستی حتما و حتما به ۳ مرحله ی بالا حتما عمل کن. در ضمن حتما با خدا دوست باشه و فکر کن خدا در قلبت یک تخت پادشاهی داره که روی اون نشسته و باهاش دوست باش و درد و دل کن. و اگه وقت کردی حتما کتاب راز کنترل شهوت داداش رضا رو هم بخون. پایت رو میبوسم به مراحل بالا عمل کن و مرحله ی ۳ را هم من اختراع کرده ام و مرحله ی ۳ هم در هیچ کجای جهان گفته نشده و هیچ ضرری هم نداره. من بهت عوارض نگفتم من بهت راه حل گفتم چون عوارض به هیچ دردی نمی‌خورند . خواهش میکنم نشر دهید و به ایمیل من پیام دهید و من را هم در شادی خود شریک کنید. ایمیل من: amirhoseinmail@gmail.com

3 0
f. m
1403/3/14

نه واقعا روش سوم رو امتحان نکنید چون ممکنه بعدا دچار نا باروری بشید اگرم انجام میدید ترکش کنید. همون دو تا روش اول خوبه فقط یه چیزی اگه دور از چشمه پدر مادرتون نماز بخونید و یکم با خودتون رو راست باشید خدا هم نظری میکنه و نجاتتون میده. غسل های واجب رو سر وقت انجام بدید و بجز اون هر وقت حموم میرید غسل با نیت توبه انجام بدید تا از زمزمه های شیاطین دور باشید شما یک روز این کارو انجام بدید. تا آخر عمرتون بهترین روزی میشه که تو ذهنتون میمونه فقط با یه ﷽ اون روزو شروعش کن. به خودتو خدای خودت قول بده. باشه؟

0 1
رضا
1402/10/5

اقا امیر حسین این روش سوم ضرری نداره؟

0 0
سلام
1402/3/14

عالی بود من به گفته های تو عمل کردم و خیلی خودارضایی ام را کاهش داد عالی بود.

0 0
یک بدبخت
پاسخ به این نظر
1401/10/15

سلام من از وقتی فهمیدم خود ارضایی چیه هی دارم اون کار رو میکنم اولاش هفته ای یک بار بود بعدش کم کم زیاد شد الا ۱۶ سالمه روزی ۴ بار انجامش ندم نمیتونم سر پا وایسم وضعیتم خیلی بده و به دلایلی هم نمیتونم ورزش کنم یا حرکت های فیزیکی. دوستایی هم ندارم باهاشون برم بیرون و از وقتی اینجوری شده تو درس هام هم افت کردم.

2 0
عباس
پاسخ به این نظر
1401/10/14

من از ۱۰ سالگی خود ارضایی میکنم الانم ۱۳ سالمه ، اولین روز که این کار زشت رو انجام دادم کنجکاو بودم ، الان بصورت طبیعی ارضا نشدم . میترسم

3 0
امیر حسین
پاسخ به این نظر
1401/10/8

من خودم تا ۵ساله پیش این کار را انجام می‌دادم و به سختی ترک کردم ولی الان یک همسر دارم و دو فرزند ه دو قلو دارم یک پسر و یک دختر دوستان اگر می‌خواهیم از این کار نجات بیایند عاشق بشویند و بعد ازدواج کنید . و برنامه غذایی مناسب داشته باشد . مثلاً غذایی تند نخورید این خودش تحریک کند ه است

0 3
علی
پاسخ به این نظر
1401/10/3

من ۱۵ سالمه . ۳ ساله این کارو انجام میدم و قدم کوتاهه آیا امکان داره خودارضایی باعث این کار شده باشه؟

6 1
رضا
1402/2/9

رفطی نره خودارضای باعث کمردردتارشودن چشم ریزش مومیشه خیلی چیزای دیگه ترک کنین بهترمخای دچارهیچ مشکلی نشی پسرخوب

0 0
پارسا
1401/10/11

اره برای همینه من از معلمم پرسیدم گفت اگه ادامه بدی کوتاه میمونی

0 0
پسرک جقی
پاسخ به این نظر
1401/10/2

من الان ۳ ساله درگیر خودارضایی هستم اوایل این کار ترک کردنش برام خیلی اسون بود ولی به مرور زمان ترکش سخت میشه و الان من اصلا نمیتونم ترک کنم فقط تونستم کمش کنم اونایی که تازه به خودارضایی اعتیاد پیدا کردن همین الان یک فکری برای ترکش کنن وگرنه به فنا میرن من الان اندامم نابود شده زیر چشمام گود شده کمرم خم شده و قدرت جسمانی من خیلی کمتر شده خلاصه اگر تونستی ترک کنی موفق شدی نتونستی به فنا میری

0 0
مهم نیست اسمم چیه
پاسخ به این نظر
1401/9/14

من خودم سه ماه پیش اینا روزی دوبار میزدم کم کم شد هفته ای دو بار الان یه ماهه دو هفته یه بار میزنم وقتایی که تنها میشم حشری میشم یا هرچی التمو روش اب سرد میریزم یا یه لیوان نوشابه ای که یخ زده داره اب میشه میخورم سریع میخوابه اگر اب سرد و اینا مشکل داره اب گرم (خیلی داغ نه که بسوزه) هم کارسازه وقتایی که معمولا عادت کردین که بزنین اول سعی کنین فیلمی گیمی چیزی ببینین یا پلی بدین ولی اگه بازم کارساز نبود همون اب یخ یا نوشابه یخ زده رو انجام بدین

0 0
ماهان
پاسخ به این نظر
1401/8/26

آیا کوتاهی قد ربطی به خود ارضایی داره

4 9
فرهاد جمشیدی
1401/9/19

برو از عمت بپرس

0 18
PARSA
پاسخ به این نظر
1401/8/22

سلام میگن پسر قبل از بلوغ یعنی مثلا ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ سال خودارضایی کنن آب شفافی از آلت تناسلی بیرون میاد و دیگه دستگاه تناسلی اسپرم یا همون آب منی نمیسازه این قضیه درسته؟

0 9
بینام
1401/12/6

نه اشتباهه

1 0
یه دوست
پاسخ به این نظر
1401/8/6

سلام من در سن ۱۴ سالگی شروع کردم و ۱۰ بار این کار را انجام دادم و بعدش ترک کردم و الان ۱۶ سالمه و خود ارضایی نمیکنم و زندگی خوبی دارم و من میل جنسی رو کنترل میکنم تا به سن داشتن سکس با دختر برسم و اون موقع لذت ببرم لطفا دوستا اگر شروع نکردید دنبالش نرین اگه ام کردین ترکش کنین خیلی رو زندگی تاثیر مثبت میزاره ممنون از همه درضم من پسر هستم

3 1
امین
پاسخ به این نظر
1401/7/25

سلام من 14 سالمه خود ارضایی رو دوساله که دارم الان حدود یک هفتس که اب منیم غلظت پیدا کرده و داره سفید میشه ولی الت تناسلی من خیلی کوچیکه نسبت به هم سن های خودم خوابش یا بیدارش کوچیکه از دوازده سالگی ام جوش ریختم و مو های زائدم رشد کردن قدم رشد میکنه اما نه خیلی چاغ میشم و نه التم رشد میکنه مو های دستام هم کم در میان و پاها به نظر خودم افسرده ام شدم ممنون

1 7
محمد
پاسخ به این نظر
1401/7/2

سلام وقت بخیر من پسری ۱۶ ساله هستم دو سه سال فک کنم میشه دارم خود ارضایی میکنم میخواستم بدونم آیا خود ارضایی باعث کاهش رشد قدی و بلوغ میشه یا نه ؟ در ضمن آیا از این سن ترک کنم امیدی برای تکامل رشد دارم یا نه ؟

3 2
ناشناس
پاسخ به این نظر
1401/7/1

سلام من دخترم و ۱۷سالمه من گاهی روی شکم دراز میکشم و بعدش ترشحاتی ازم خارج میشه میخواستم بدونم این کار خودارضاییه؟درضمن من تاحالا پورن ندیدم وتصوراتی ندارم

7 1
به تو چه
1401/12/4

اره جون عمت

3 3
سحر
پاسخ به این نظر
1401/6/28

سلام ببخشید خود ارضایی از چه سنی گناهه

15 4
.
پاسخ به این نظر
1401/6/25

سلام من 14 سالمه و نمیتونم خود ارضایی رو ترک کنم و متوجه شدم من در 1 دقیقه یا حتا کمتر ارضا میشم این تو این سن عادیه یا زود انزالی حساب میشه

1 0
پاک شده
1401/6/26

دادا به اون چیزا فکرنکن که زود انزالی یا نه مغز خیلی قویه شما وقتی تلقین کنی که خودتو برسونی به اوج مغز اون زمان و ثبت می‌کنه و قفل میشه شما اگه رابطه داشته باشی اون کم کم حل میشه بعضی هام زودتر به ارگاسم میرسن و این طبیعیه زندگی همش به سکس نیست شما نصفت حیوانه نصفت فرشته است اون کسی دوست داشته باشه سکس اولیت اخرشه

2 3
مسعود از اصفهان
پاسخ به این نظر
1401/6/25

سلام! امیدوارم صحتمند و سر حال باشید میخواستم بدونم اگر شخصی به بلوغ زودرس مبتلا بوده و این موضوع باعث شده شخص تا سن ۲۵ سالگی خود ارضایی کند، آیا روی باروری اسپرم این شخص تاثیرات دارد؟ اگر دارد آیا قابل درمان است؟ من در مورد شخصی حرف میزنم که بیش از شش هفت هزار بار خود ارضایی کرده طی ۱۶ یا ۱۷ سال. ممنونم منتظر پاسخ تون هستم.

1 2
پلنگ
1402/1/2

داش مسعود خو وی ولی اون موقع که پیشت بودم باید میگفتی????????????

0 0
محمد
1402/6/8

داداش ۱۷ سال زده باید بمیره چجوری زندس

2 1
پاک شده
1401/6/26

دادا قدرت اسپرمات کم میشن مخزن همون مخزنه فقط شکل سلول های اسپرمت ناقص میشن می‌دونی همش درصدیه انشالله مشکلی نیست اگرم اتفاقی بیفته راه درمانش هست اصلا نگران نباش

0 1
نگم
پاسخ به این نظر
1401/5/18

سلام به همگی من پسری 12 ساله هستم که از 9 سالگی این جیزا رو فهمیدم متاسفانه مدتی هست که درگیر خودارضایی شدم و علت اصلیش شکست خوردن در رابطه بوده که خیلی ضربه روحی بهم وارد کرده و من از اون موقع خود ارضایی میکنم ولی زیاد نه مثلا دوهفته ای 1 یا 2 بار

1 3
نمیگم
1401/8/8

داداش تو ناموسا چطوری تو ۹ سالگی عاشق شدی و شکست خوردی بابا یکم زود ول دادی

9 0
علی
پاسخ به این نظر
1401/5/16

سلام من ۱۵ سالمه و ۶ ماه دیگه هم میرم توی ۱۶ سال و هنوز اب منی ازم خارج نشده اا طبیعیه و ۷۸ کیلو هستم ممنون میشم جواب بدید

2 0
وات؟
1401/6/2

داداش باید تحریک شده بدنت تا بتونی خود ارضایی بکنی.

1 0
پاسخ به این نظر
1401/4/31

من ۱۱ سال و نیم بودم که ویکی پدیا بم آشنایی داد، الان ۱۳ سالمه و فقط میخواهم ترک کنم؛ هیچ کاری تأثیر نداره! تنها چیزی که امتحان نکردم قرص و داروئه، کسی چیزی میشناسه؟؟ انصافا جواب بدین…

1 0
………..
1401/5/29

اصلا نگران نباش فقط زود شروع به کار کردی

2 1
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ