22006198 021

خود ارضایی در نوجوانان، ریشه ها، عوارض و درمان آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(148 رای)
خود ارضایی در نوجوانان، ریشه ها، عوارض و درمان آن

خود ارضایی در نوجوانان امری اشتباه و خطرناک است که معمولا در دوران نوجوانی اوج میگیرد. ولی با آموزشهای لازم توسط یک سکس تراپیست میتوان آنرا در نوجوانان مدیریت یا درمان کرد. افزایش خود ارضایی با عواملی مانند دیدن فیلم پورن و سکس چت ارتباط مستقیم دارد. اعتیاد به فیلم های پورن همراه با خود ارضایی یکی از عوامل مهم ایجاد انحرافات جنسی (Parafilic Disorde) در بزرگسالی است. ارضای جنسی در زمانیکه دخترها و پسرها به بلوغ میرسند بیشتر میشود ولی تکنیکهای زیادی برای جلوگیری و کاهش خود ارضایی در نوجوانان وجود دارد که والدین میتوانند در این زمینه از روانشناس بالینی یا کلینیک سکس تراپی کمک بگیرند. در غیر این صورت اگر رابطه مؤثر و مفید جنسی یعنی همان ازدواج کردن صورت نگیرد، خود ارضایی میتواند افزایش پیدا کند.

دوره نوجوانی که همراه با بلوغ و رشد جنسی است، مقطعی است که بدن به هر چیزی که شکل و نقش جنسی داشته باشد، سریعاً واکنش نشان میدهد. همچنین رشد و فعالیت بسیار زیاد هورمون های جنسی باعث افزایش تحریک خود ارضایی در نوجوانان میشود.

روشهای درمانی خود ارضایی در نوجوانان:

  1. ارزیابی و تشخیص
  2. تست های بالینی و شخصیتی
  3. آموزش تکنیک های کنترلی
  4. یادگیری مدیریت میل جنسی
  5. مدیریت خود ارضایی با توجه به شرایط بالینی نوجوان
  6. شروع درمان

نوجوانی دوره ای است که همراه با واکنشهای سریع و یا عدم کنترل تکانه های مختلفی همراه است. مواجه شدن با صحنه های تحریک کننده ساعت ها ذهن نوجوان را درگیر می کند، خیال بافی و تصویر سازی های ذهنی می تواند باعث افت تحصیلی شود. این انرژی بسیار قوی جنسی در بعضی از نوجوانان به سمت درس خواندن و ورزش های افراطی می رود. اما آن دسته از نوجوانانی که در جلوگیری از خود ارضایی ناکام ماندند و در فضایی گیج و پر تنشی قرار گرفتند دچار (پرخاشگری، احساس طرد شدگی و افسردگی) می شوند.

نتایج سرکوب اشتباه خود ارضایی در نوجوانان

عوارض جلق با خودارضایی در نوجوان

عوارض خود ارضایی در نوجوانان

سه عارضه مهم وجود دارد که باعث میشود به صورت تأکیدی بیان کنیم. انجام خود ارضایی در نوجوانان در این سه حالت و با مواجه شدن با این سه مقوله زیان آور است. خود ارضایی ماهیتا به دلیل اینکه سطحی از اضطراب را تخلیه میکند، میل شدیدی به تداوم در این عمل را در نوجوان مضطرب بر می انگیزد. بنابراین انجام این عمل نه تنها صرفا به دلیل ارضا شدن بلکه به دلیل پایین آوردن سطح زیادی از استرس اضطراب است همچنین باعث خوشحالی و آرامش لحظه ای در فرد میشود.

1. بازماندن از رشد در زمینه های دیگر

نوجوان به دلایلی که پیش از آن توضیح دادیم (تغییر شکل بدن، ترشح هورمن های جنسی در بالاترین حد خود و اضطراب دوره بلوغ) در این سن نه تنها به آرامش جنسی نرسیده بلکه با هجمه ایی از حالات و روحیات جنسی مواجه شده که ارتباط بسیار زیادی با تهاجم فرهنگ غربی و فاصله گرفتن از آموزه های اسلامی دارد. اما اگر نوجوان بیش از دو بار در هفته زمان و ذهن خود را معطوف به این امر کند از رشد در زمینه های دیگر در سن خود و خلاقیت و شکوفایی باز می ماند و تنها ایده آل او دسترسی به موقعیتی برای ارضای نیاز خود میشود.

بنابراین خانواده ها باید متوجه باشند زمینه های رشدی نوجوان را از طریق کمک گرفتن از روانشناس ایجاد شرایط جدید ورزشی که هم میتوانند به تخلیه انرژی به بهترین شکل باشد و هم ظاهری مناسب برای نوجوان ایجاد کند. در این حالت نوجوان احساس رشد، بالندگی و قدرت را تجربه می کند. اما عکس آن نوجوان؛ واپس خورده، بی عزت نفس و اخساس بی کفایتی می کند. بنابراین حمایت و توجه خانواده به نوجوان در این سن بسیار مهم است.

2. ایجاد وسواس

اگر انجام این عمل به صورت وسواسی باشد، برای تمام گروه سنی ایجاد مشکل می کند. در واقع رفتارهای وسواسی که ریشه در اضطراب شدید دارند، تداوم، مراسم و آیین مشخص خود را شکل می دهند. مثلا فردی که وسواس شست و شو دارد دست هایش را ۲۰ بار می شوید تا به صورت موقت آرام شود. همین حالت در خود ارضایی وسواسی نیز شکل می گیرد.

3. ترجیح خود ارضایی به رابطه سالم

اگر نوجوان یا بزرگسال خود ارضایی را به ایجاد رابطه جنسی با همسر خود ترجیح دهد. دچار مشکلات بسیار زیادی در مینه زناشویی می شود. این فرد چه مرد و چه زن نیاز فوری به درمان اعتیاد خود ارضایی خود دارد. همچنین برای افزایش کیفیت رابطه جنسی با همسرتان؛ شما نیاز به شناخت خود، شخص فرد مقابل، تایید او و احساس خوشایند از رابطه را، در زندگی زناشویی بیان و ابراز کنید. در هر صورت معاشقه و رابطه جنسی نقش بسیار پر رنگی در شادابی یک زندگی زناشویی دارد.

خود ارضایی در نوجوانان

6 راهکار درمان خود ارضایی

1. دوری کردن از فیلمهای پورن

قرار گرفتن در معرض فیلمهای پورن میل به خود ارضایی را زیاد می کند و نوجوان را به سمت خود ارضایی سوق دهد. افرادی که می خواهند در جهت درمان خود ارضایی حرکت کنند، باید از دیدن فیلم ها، تصاویر و وب سایت های مستهجن خودداری کنند. اگر فرد بتواند مانعی بین خود و فیلم های مستهجن قرار دهد، می تواند به شکستن عادت خود کمک کند. متاسفانه امروزه دسترسی به فیلمهای مستهجن بسیار آسان شده است. با این حال، مردم می توانند با استفاده از فیلترهای دستگاههای الکترونیکی که انواع خاصی از محتوا مانند مواد مستهجن را مسدود می کنند، دسترسی خود را به مستهجن محدود کنند. اگرچه فرد می تواند چنین وب سایت هایی را مسدود کند، اما داشتن وقت کافی برای انجام این کار می تواند به آنها فرصت دهد تا دوباره کنترل تکانه های خود را از دست بدهد و اجازه عبور را برای خود صادر کند.

2. اکتیو یا فعال شدن یا فعال ماندن

یکی از راهکارهای درمان خود ارضایی در نوجوانان میتواند اکتیو شدن باشد. فعال بودن برای نوجوان میتواند بسیار مفید باشد. این امر باعث ایجاد از بین رفتن میل به خود ارضایی در نوجوانان میشود. یافتن محلهای پرانرژی میتواند جایگزین زمان صرف شده برای خود ارضایی شود. افراد میتوانند با در نظر گرفتن یک سرگرمی جدید یا یادگیری مهارت جدید مانند یادگیری یک ساز موسیقی یا تلاش برای ورزش جدید ذهن خود را برای عدم انجام خود ارضایی تمرین دهند. توسعه اهداف جدید میتواند به فرد کمک کند تا انرژی خود را مجدداً متمرکز کند و در چیزهای دیگر هیجان و انگیزه پیدا کند. همچنین میتواند با پیدا کردن اهداف و آرزوهای خود مسیرهای جذاب تری را نسبت و خود ارضایی پیدا کند.

3. به دنبال کمک گرفتن حرفه ای از یک روانشناس یا سکس تراپیست باشید

زمانی که خود ارضایی آسیبهای جدی به زمان و کار شما می رساند شما حتماً نیاز به گرفتن کمک از یک روانشناس را دارید. ممکن است خود ارضایی شما تبدیل به یک نوع وسواس شده باشد که نیاز به کمک دارویی و روان درمانی بسیار پر ضرروی است. در بسیار از موارد و در درمان خود ارضایی درمانگران متوجه می شوند که فرد روحیه و عزت نفس خود را از دست داده است و به صورت نا خودآگاه به سمت افسردگی می رود.

4. وقت گذاشتن با سایر افراد

برخی از افراد ممکن است خود ارضایی کنند زیرا احساس تنهایی می کنند و یا چیز دیگری برای پر کردن وقت خود ندارند. صرف داشتن وقت کمتر به تنهایی فرصت های خود ارضایی را کاهش می دهد. گذراندن وقت با دیگران نه تنها شخص را مشغول خواهد کرد بلکه می تواند تمرکز او را نیز از خود ارضایی تغییر مسیر دهد. روش های مختلفی برای کاهش تنهایی وجود دارد، مثلاً افراد می توانند با دوستان یا خانواده خود ملاقات کنند، کلاس بگذرانند یا به یک سالن ورزشی بپیوندند تا از لحاظ اجتماعی با دیگرانارتباط بیشتری داشته باشند.

5. ورزش کردن

ورزش راهی مؤثر برای کاهش تنش و تمرکز مثبت انرژی است. فعالیت هایی مانند دویدن، شنا و وزنه برداری می تواند بدن را تقویت کرده و اندورفین هایی را آزاد کند که احساس بهزیستی را تقویت می کند. احساس خوشبختی و آرامش بیشتر ممکن است اشتیاق به خود ارضایی را هرچه بیشتر کاهش دهد.

6. پیدا کردن گروهای مشاوره ای یا همان گروه درمانی

امکان شرکت در گروه درمانی های خود شناسی و مدیریت خود و سایر حوزه ها می تواند بسیار زیاد در بهبود شرایط برای افراد کمک کننده باشد.

واکنش والدین به خود ارضایی نوجوان

قطعا هر والدی با مواجه شدن با چنین رفتاری در نوجوان خود شرمگین میشود و به همان میزان نوجوان میتواند از اینکه والد او با چنین رفتاری مواجه شود احساس گناه، خشم و شرم کند. بنابراین والدین باید آگاه باشند که خود ارضایی در نوجوان یک امر اشتباه است و مواجه شدن با آن بدون کمک روانشناس میتواند احساسات منزجر کننده ایی را در هر دو طرف به وجود آورد. اما والدین میتوانند با ایجاد فضایی دوستانه و راهنمایی نوجوان خود به مسیری بهتر، او را در راه رفتارهای مناسب تر قرار دهند. اگر نوجوانی در بیشتر ساعات شبانه روز در خانه تنها بماند و یا دسترسی او به اینترنت و ماهواره بدون آگاهی والدین باشد، قطعا رفتارهای اشتباه او از یک رفتار غریزی به رفتاری وسواس گونه و بیمارگونه تبدیل خواهد شد.

تاثیر ورزش برای جلوگیری از خود ارضایی

نوجوانی که میتواند زمان های بیشتری را در ورزش و تفریحات گروهی سالم بگذراند، به طور قطع فرصت کمتری برای پرداختن به رفتارهای جنسی پیدا میکند. همچنین نوع معاشران و دوستان نوجوان بسیار مهم است. والدین باید تاکیدا بدانند فرزندشان در چه مکانی و با چه افرادی معاشرت میکند و میزان صمیمت او با دوستان و همکلاسی ها چگونه است. جدای از تمام این موارد، آگاهی دادن به نوجوان در مورد رفتارهای جنسی و خود ارضایی میتواند قدم مهمی در صمیمت بین والدین و فرزندان باشد. در اینصورت خود ارضایی در نوجوان منجر به رفتارهای غلط جنسی که میتواند آسیب بیشتری به او برساند، نمیشود.

القای احساس گناه ممنوع

دلیل عمده اینکه در ذهن ما خود ارضایی گناهی بزرگ محسوب میشود، اجبار به این رفتار بصورت وسواس گونه و همچنین عادت به چنین رفتاری است. نوجوان با انجام این رفتار، با إحساس شرم و گناه خود نیز درگیر میشود و مدام مضطرب تر میشود. اما اگر والدین این آگاهی را به نوجوان دهند که چنین رفتاری میتواند عادت غلطی شود و در آینده میل به رابطه جنسی سالم را از دست دهد، قطعا نوجوان میتواند در انجام رفتار خود تجدید نظر کند. در صورت ناتوانی فرد در جلوگیری از این عمل نامناسب بایستی حتما فرد به روانشناس یا سکس تراپیست مراجعه کند.

نظرات کاربران:
Fox
پاسخ به این نظر
01:38 - 26 اردیبهشت 02

شاید هفته ۴ بار میزنم و شایدم نزنم ولی وقتی بلند میشه حس میکنم واقعا کنترل کردن سخته و ۱۵ سالمه یه بیماری سخته آدم رو نابود میکنه

0 0
امیررضا
پاسخ به این نظر
19:17 - 21 اردیبهشت 02

خیلی خلاصه ↓ بیکـار نباش تنها نبـاش چشمـتو بـپا روزه بگیـر

0 0
walking dead
پاسخ به این نظر
16:38 - 18 اردیبهشت 02

منو ببینید و آینه ی عبرتتون قرار بدید سلام پسرم 21 سالمه از 7 سالگی مبتلا شدم و تا 15سالگی نمیدونستم چیه تو بازه زمانی 16 تا 18سالگی تصمیم گرفتم ترک کنم نه بخاطر عوارضش چون هنوز عوارضش سراغم نیومده بود فقط بخاطر اینکه گناه بود و منم یه پسر مذهبی بودم همه چی خوب بود و تا دوماهه ترک هم تونستم برم صورتم جذاب و خوشگل شده بود طوریکه بقیه تعریف میکردن اما بدبختی از وقتی شروع شد که ترک اینکارو به بهانه های مختلف عقب مینداختم و بجایی رسید که دیگه مسیر توبه و ترکو کنار گذاشتم و از 18 سالگی به بعد یعنی 18و 19 و 20 سالگی که با ایام کرونا و قرنطینه و خونه نشینی هم همراه شده بود خودارضایی افراطیو شروع کردم روزایی بود که 5 یا 6 بار انجامش میدادم از عرش به فرش سقوط کردم زیر چشمام کبود و گود شد موهام خشکو و بی کیفیت شد طوری که مجبور شدم چندین بار از ته کچل کنم درمیومدم ریزش مو هاش عذاب آور بود چشمام ضعیف شد و تاری دید گرفتم دماغم بد شکلو بد فرم شد پوسته صورتمم شل شد و رنگشم که سفید بود تیره و تاریک شد دیدین میگن رنگ به رخسار نداره دقیقا همین برام اتفاق افتاد خلاصه چهره زیبا و جذابم زشت شد طوری که از دیدن خودم تو آینه فراری بودم تا اینجا عوارض ظاهریمو براتون گفتم بزار بقیشم بگم : حافظم به معنای واقعی کلمه نابود شد و فراموشی گرفتم طوریکه هیچی یادم نمی موند زودرنجی شدید و احساس تنهایی شدید داشتم تنها و گوشه گیر و منزوی شدم چند باریم کمر درد سراغم اومد وقتایی که میزدم بعدش کلی خسته و کسل و بی حوصله میشدم طوریکه حال انجام دادن هیچ کاریو نداشتم فقط دلم میخواس بخوابم و زمان بگذره بخاطر این مرض سگی اعصابو روانم نابود شد و افسردگی گرفتم طوریکه شبا خوابم نمیبرد تا مرز خودکشی رفتم بخاطر اقدام به خودکشی چن روز تو تیمارستان بستری شدم الانم بیشتر از یه ساله شبانه روز 5 تا قرص میخورم و تا نخورم خوابم نمیبره از درسو تحصیل افتادم سه سال طول کشید امتحانات دوازدهم رو پاس کنم و دیپلمم رو بگیرم همشم به خاطر جق بود چون نه تمرکز برام میذاشت نه حافظه کلا عقلو هوشو یادگیریو به شدت کم میکنه طوریکه از درسو یادگیری می افتین هیچ دوستو رفیقی ندارم تنهای تنهام سه ساله خونه نشینم تو چشمای هیچ کس نمی تونم نگا کنم سرم همش پایینه و از اینکه کسی منو ببینه فراریم عزت نفسو اعتماد به نفس ندارم خ.ا باعث شده بیضه هام کوچی

0 1
هیچی
پاسخ به این نظر
16:38 - 15 اردیبهشت 02

تورو خدا یکی بگه خود ارضایی گناه؟؟

1 0
ناشناس
پاسخ به این نظر
21:10 - 7 اردیبهشت 02

سلام من ۱۷ سالمه و از ۱۵ سالگی شروع کردم خودارضایی البته با فشار آب و اینکه تونستم ترکش کنم اما ۲ ماه هستش از دوران پریود بودنم میگذره و اینکه نمی دونم چکار کنم خوب بشم بنظر تون دلیلش چیه

0 0
M
پاسخ به این نظر
20:27 - 9 اسفند 01

سلام من ۱۸ سالمه یه ۸ ماهی بود ک این عمل زشتو انجام میدادم و الان خدارو شکر ۴۴ روزه ک ترکش کردم سوالم این بود ک من از سن ۱۰ سالگی فکرای جنسی میکردم هم تو بیداری و هم موقع خواب و در سن ۱۸ سالگی شدید شد میخواستم بدونم آیا فکرای جنسی در دوران کودکی ضرری داشته یا نه؟ ضرری همچون کوتاهی قد و...

0 0
محی
17:39 - 13 اسفند 01

ببخشید میگم چطوری خود ارضاییت رو ترک کردی به منم میگی؟ لطفا

0 0
حسام
پاسخ به این نظر
00:56 - 22 دی 01

تنها راهش این وقتی ذهنت ازاده بتوانی کنترلش کنی خب اونکی میتوان کنترلش کن باید ادم صبوری باش ولی ما صبر نیستم بابد یه جوری مشغل ذهنی داشت باشبم استرس داشت باشیم حال چطوری!؟ قاتل انجام بدیم بریده یه نفر بکشیده انقدر استرس دارید که کلا از ریشه خشک میشه

3 0
امیر حسین دوست خدا
پاسخ به این نظر
22:37 - 21 دی 01

التماس میکنم و پاتو می‌بوسم بخون این متنو تا نجات یابی و به سه مرحله ی ذکر شده عمل کن. راه حل راه حل بچه ها آماده باشید می‌خوام یک راه حلی بگم که برای همیشه از شر خودارضایی خلاص شوید یک روش اختراعانه: 1_با خدا دوست باش و راحت باش و توبه کن ۲_تمام فیلمای نامناسب گوشیتو پاک کن و در تنظیمات نصب برنامه های ناشناخته را برای همه ی برنامه ها به جز مایکت و بازار خاموش کن و تمام برنامه های منحرف را پاک کن و یا اینکه روی اون برنامه ها و تنظیمات قفل بگذار و رمزش رو جایی بگذار که به سختی بشه برداشت مثلا پشت یخچال یا جای باطری تلفن ثابت خانه چون در جمع است و تو معذب میشی بروی و برداریش و در ضمن فیلتر شکن هم نداشته باش و دوست عزیز بدان اگه میخواهی پاک باشی فیلتر شکن را حذف کن تا پورن نبینی. حساسترین مرحله یعنی مرحله ی سوم که مطمعنم برای همتون جواب میده چون روش درمانی_دارویی است که مهم ترین مرحله است البته با یاری خداوند غیب دان ۳_دوست عزیز تو باید به داروخانه مراجعه کنی و بگویی که من یک (((اسپری بی حس کننده ی دندان))) میخواهم که تاثیرش هم زیاد باشه البته باید زمانی که والدینت خونه نیست بروی و بخریش و وقتی خریدی در خونه به تمام قسمت های آلت تناسلی خودت (کیرت) بزن که تا ۵ تا ۶ ساعت آلت تناسلی ات را بی حس می‌کنه و تو نمیتونی خودارضایی کنی و بعد ۶ ساعت دوباره بی حسی کیرت از بین میرود و میشه قبلی، البته توصیه میشه در مواقع حشری شدن از اسپری استفاده کنید تا اسپری زود تموم نشه و من اسپری رو به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان خریدم و در ضمن اسپری را هم جایی بگذار که دسترسی خودت راحت تر باشه و پدر و مادرت هم نتونن پیدا کنن. التماست میکنم اگه دچار خودارضایی هستی حتما و حتما به ۳ مرحله ی بالا حتما عمل کن. در ضمن حتما با خدا دوست باشه و فکر کن خدا در قلبت یک تخت پادشاهی داره که روی اون نشسته و باهاش دوست باش و درد و دل کن. و اگه وقت کردی حتما کتاب راز کنترل شهوت داداش رضا رو هم بخون. پایت رو میبوسم به مراحل بالا عمل کن و مرحله ی ۳ را هم من اختراع کرده ام و مرحله ی ۳ هم در هیچ کجای جهان گفته نشده و هیچ ضرری هم نداره. من بهت عوارض نگفتم من بهت راه حل گفتم چون عوارض به هیچ دردی نمی‌خورند . خواهش میکنم نشر دهید و به ایمیل من پیام دهید و من را هم در شادی خود شریک کنید. ایمیل من: amirhoseinmail@gmail.com

0 0
سلام
17:33 - 14 خرداد 02

عالی بود من به گفته های تو عمل کردم و خیلی خودارضایی ام را کاهش داد عالی بود.

0 0
یک بدبخت
پاسخ به این نظر
02:49 - 15 دی 01

سلام من از وقتی فهمیدم خود ارضایی چیه هی دارم اون کار رو میکنم اولاش هفته ای یک بار بود بعدش کم کم زیاد شد الا ۱۶ سالمه روزی ۴ بار انجامش ندم نمیتونم سر پا وایسم وضعیتم خیلی بده و به دلایلی هم نمیتونم ورزش کنم یا حرکت های فیزیکی. دوستایی هم ندارم باهاشون برم بیرون و از وقتی اینجوری شده تو درس هام هم افت کردم.

2 0
عباس
پاسخ به این نظر
11:49 - 14 دی 01

من از ۱۰ سالگی خود ارضایی میکنم الانم ۱۳ سالمه ، اولین روز که این کار زشت رو انجام دادم کنجکاو بودم ، الان بصورت طبیعی ارضا نشدم . میترسم

2 0
امیر حسین
پاسخ به این نظر
01:00 - 8 دی 01

من خودم تا ۵ساله پیش این کار را انجام می‌دادم و به سختی ترک کردم ولی الان یک همسر دارم و دو فرزند ه دو قلو دارم یک پسر و یک دختر دوستان اگر می‌خواهیم از این کار نجات بیایند عاشق بشویند و بعد ازدواج کنید . و برنامه غذایی مناسب داشته باشد . مثلاً غذایی تند نخورید این خودش تحریک کند ه است

0 1
علی
پاسخ به این نظر
18:36 - 3 دی 01

من ۱۵ سالمه . ۳ ساله این کارو انجام میدم و قدم کوتاهه آیا امکان داره خودارضایی باعث این کار شده باشه؟

4 1
رضا
13:08 - 9 اردیبهشت 02

رفطی نره خودارضای باعث کمردردتارشودن چشم ریزش مومیشه خیلی چیزای دیگه ترک کنین بهترمخای دچارهیچ مشکلی نشی پسرخوب

0 0
پارسا
11:54 - 11 دی 01

اره برای همینه من از معلمم پرسیدم گفت اگه ادامه بدی کوتاه میمونی

0 0
پسرک جقی
پاسخ به این نظر
19:35 - 2 دی 01

من الان ۳ ساله درگیر خودارضایی هستم اوایل این کار ترک کردنش برام خیلی اسون بود ولی به مرور زمان ترکش سخت میشه و الان من اصلا نمیتونم ترک کنم فقط تونستم کمش کنم اونایی که تازه به خودارضایی اعتیاد پیدا کردن همین الان یک فکری برای ترکش کنن وگرنه به فنا میرن من الان اندامم نابود شده زیر چشمام گود شده کمرم خم شده و قدرت جسمانی من خیلی کمتر شده خلاصه اگر تونستی ترک کنی موفق شدی نتونستی به فنا میری

0 0
مهم نیست اسمم چیه
پاسخ به این نظر
17:16 - 14 آذر 01

من خودم سه ماه پیش اینا روزی دوبار میزدم کم کم شد هفته ای دو بار الان یه ماهه دو هفته یه بار میزنم وقتایی که تنها میشم حشری میشم یا هرچی التمو روش اب سرد میریزم یا یه لیوان نوشابه ای که یخ زده داره اب میشه میخورم سریع میخوابه اگر اب سرد و اینا مشکل داره اب گرم (خیلی داغ نه که بسوزه) هم کارسازه وقتایی که معمولا عادت کردین که بزنین اول سعی کنین فیلمی گیمی چیزی ببینین یا پلی بدین ولی اگه بازم کارساز نبود همون اب یخ یا نوشابه یخ زده رو انجام بدین

0 0
ماهان
پاسخ به این نظر
19:58 - 26 آبان 01

آیا کوتاهی قد ربطی به خود ارضایی داره

1 7
فرهاد جمشیدی
22:41 - 19 آذر 01

برو از عمت بپرس

0 12
PARSA
پاسخ به این نظر
15:19 - 22 آبان 01

سلام میگن پسر قبل از بلوغ یعنی مثلا ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ سال خودارضایی کنن آب شفافی از آلت تناسلی بیرون میاد و دیگه دستگاه تناسلی اسپرم یا همون آب منی نمیسازه این قضیه درسته؟

0 8
بینام
22:22 - 6 اسفند 01

نه اشتباهه

1 0
یه دوست
پاسخ به این نظر
04:25 - 6 آبان 01

سلام من در سن ۱۴ سالگی شروع کردم و ۱۰ بار این کار را انجام دادم و بعدش ترک کردم و الان ۱۶ سالمه و خود ارضایی نمیکنم و زندگی خوبی دارم و من میل جنسی رو کنترل میکنم تا به سن داشتن سکس با دختر برسم و اون موقع لذت ببرم لطفا دوستا اگر شروع نکردید دنبالش نرین اگه ام کردین ترکش کنین خیلی رو زندگی تاثیر مثبت میزاره ممنون از همه درضم من پسر هستم

2 1
امین
پاسخ به این نظر
15:31 - 25 مهر 01

سلام من 14 سالمه خود ارضایی رو دوساله که دارم الان حدود یک هفتس که اب منیم غلظت پیدا کرده و داره سفید میشه ولی الت تناسلی من خیلی کوچیکه نسبت به هم سن های خودم خوابش یا بیدارش کوچیکه از دوازده سالگی ام جوش ریختم و مو های زائدم رشد کردن قدم رشد میکنه اما نه خیلی چاغ میشم و نه التم رشد میکنه مو های دستام هم کم در میان و پاها به نظر خودم افسرده ام شدم ممنون

1 6
محمد
پاسخ به این نظر
19:17 - 2 مهر 01

سلام وقت بخیر من پسری ۱۶ ساله هستم دو سه سال فک کنم میشه دارم خود ارضایی میکنم میخواستم بدونم آیا خود ارضایی باعث کاهش رشد قدی و بلوغ میشه یا نه ؟ در ضمن آیا از این سن ترک کنم امیدی برای تکامل رشد دارم یا نه ؟

0 1
ناشناس
پاسخ به این نظر
20:50 - 1 مهر 01

سلام من دخترم و ۱۷سالمه من گاهی روی شکم دراز میکشم و بعدش ترشحاتی ازم خارج میشه میخواستم بدونم این کار خودارضاییه؟درضمن من تاحالا پورن ندیدم وتصوراتی ندارم

5 1
به تو چه
02:04 - 4 اسفند 01

اره جون عمت

1 0
سحر
پاسخ به این نظر
14:35 - 28 شهریور 01

سلام ببخشید خود ارضایی از چه سنی گناهه

8 2
.
پاسخ به این نظر
16:08 - 25 شهریور 01

سلام من 14 سالمه و نمیتونم خود ارضایی رو ترک کنم و متوجه شدم من در 1 دقیقه یا حتا کمتر ارضا میشم این تو این سن عادیه یا زود انزالی حساب میشه

1 0
پاک شده
05:36 - 26 شهریور 01

دادا به اون چیزا فکرنکن که زود انزالی یا نه مغز خیلی قویه شما وقتی تلقین کنی که خودتو برسونی به اوج مغز اون زمان و ثبت می‌کنه و قفل میشه شما اگه رابطه داشته باشی اون کم کم حل میشه بعضی هام زودتر به ارگاسم میرسن و این طبیعیه زندگی همش به سکس نیست شما نصفت حیوانه نصفت فرشته است اون کسی دوست داشته باشه سکس اولیت اخرشه

0 2
مسعود از اصفهان
پاسخ به این نظر
02:47 - 25 شهریور 01

سلام! امیدوارم صحتمند و سر حال باشید میخواستم بدونم اگر شخصی به بلوغ زودرس مبتلا بوده و این موضوع باعث شده شخص تا سن ۲۵ سالگی خود ارضایی کند، آیا روی باروری اسپرم این شخص تاثیرات دارد؟ اگر دارد آیا قابل درمان است؟ من در مورد شخصی حرف میزنم که بیش از شش هفت هزار بار خود ارضایی کرده طی ۱۶ یا ۱۷ سال. ممنونم منتظر پاسخ تون هستم.

0 1
پاک شده
05:31 - 26 شهریور 01

دادا قدرت اسپرمات کم میشن مخزن همون مخزنه فقط شکل سلول های اسپرمت ناقص میشن می‌دونی همش درصدیه انشالله مشکلی نیست اگرم اتفاقی بیفته راه درمانش هست اصلا نگران نباش

0 1
نگم
پاسخ به این نظر
13:55 - 18 مرداد 01

سلام به همگی من پسری 12 ساله هستم که از 9 سالگی این جیزا رو فهمیدم متاسفانه مدتی هست که درگیر خودارضایی شدم و علت اصلیش شکست خوردن در رابطه بوده که خیلی ضربه روحی بهم وارد کرده و من از اون موقع خود ارضایی میکنم ولی زیاد نه مثلا دوهفته ای 1 یا 2 بار

1 2
نمیگم
20:12 - 8 آبان 01

داداش تو ناموسا چطوری تو ۹ سالگی عاشق شدی و شکست خوردی بابا یکم زود ول دادی

5 0
علی
پاسخ به این نظر
02:16 - 16 مرداد 01

سلام من ۱۵ سالمه و ۶ ماه دیگه هم میرم توی ۱۶ سال و هنوز اب منی ازم خارج نشده اا طبیعیه و ۷۸ کیلو هستم ممنون میشم جواب بدید

1 0
وات؟
16:24 - 2 شهریور 01

داداش باید تحریک شده بدنت تا بتونی خود ارضایی بکنی.

0 0
پاسخ به این نظر
17:17 - 31 تیر 01

من ۱۱ سال و نیم بودم که ویکی پدیا بم آشنایی داد، الان ۱۳ سالمه و فقط میخواهم ترک کنم؛ هیچ کاری تأثیر نداره! تنها چیزی که امتحان نکردم قرص و داروئه، کسی چیزی میشناسه؟؟ انصافا جواب بدین…

0 0
………..
09:30 - 29 مرداد 01

اصلا نگران نباش فقط زود شروع به کار کردی

2 1
امیر علی
پاسخ به این نظر
02:18 - 13 تیر 01

سلام من ۱۳ سالمه الان ۱ ماه دارم انجام میدم خسته شدم از این هی دعا میکنم که ترکش کنم هی میترسیدم مادرم از من باردار بشه اما اگه بهشون بگم منو میزننن یا دعوام می‌کنند من خیلی میترسم خسته شدم یکی کمکم کنه خدایا

0 3
مجید
22:17 - 12 اردیبهشت 02

سلام ازتنهایی دوری کن.ورزش انجام بده. نماز و روزه تاثیر داره.

0 0
علی
پاسخ به این نظر
20:30 - 18 خرداد 01

سلام من ۲ یا ۳ سال هست که انجام می‌دهم اگر میشه کار های دیگه مانند تغذیه یا قرصی میتوانید به من معرفی کنید

1 1
ی بدبخت
پاسخ به این نظر
21:42 - 15 خرداد 01

خب چطورس بگم من الان ۱۳ سالمه و بخوام بگم از ۹ سالگی نمیدونم فک کنم ۱۱ سالگی شروع کردم واقعا حس بدی دارم خیلی ها میگن قدت دیگه بلند نمیشه این حرفا الان می خوام ترک کنم و خواستم بدونم واقعا به رشد یا بلوغ زودرس ربطی داره یا نه.ممنون

1 1
بدبخت عالم
17:02 - 3 اردیبهشت 02

نه بابا

0 0
پاور
پاسخ به این نظر
19:11 - 3 خرداد 01

بهانمون برای زدن شده فشارهای اقتصادی و خانوادگی

0 1
ا
پاسخ به این نظر
14:59 - 2 خرداد 01

آقا من یع سوال دارم یک ساله مثل شتر روزی چهار بار اینکارو میکنم بعدش الن شک افتاد تو دلم اصلا چی هست بده خوبه.... از سیزده سالی تا الان ۱۴ شدم انجام دادم ایا همه اینکارو انجام میدن یا مثل سیگار بعضی افراد دچارش میشن اینو بگین

0 0
kiana
پاسخ به این نظر
11:23 - 27 اردیبهشت 01

سلام من ۱۶ سالمه تقریباً تمام روش ها رو امتحان کردم ولی نتونستم خودارضایی رو ترک کنم

0 1
Cr7suwo
پاسخ به این نظر
22:14 - 23 اردیبهشت 01

Man 12 salame veli Hanoi

0 0
Cry wo
پاسخ به این نظر
22:13 - 23 اردیبهشت 01

سلام من 13 سالمه ولی ه ماهی 2 بار خود ارضایی میکنم آیا مشکل داره در اینده

0 1
Amir
پاسخ به این نظر
19:50 - 22 اردیبهشت 01

برای درمان زود انزالی چکاری باید انجام داد

0 1
حسین
پاسخ به این نظر
02:31 - 12 اردیبهشت 01

سلام الان بیشتر کسایی که وارد سایت شما میشوند نوجوان هایی هستند که در گیر این موضوع اند اما شما روی صحبتتون با والدین است در صورتی که بخش زیادی از کسایی که درگیر هستند پدر و مادرشون از چیزی خبر ندارند لطفاً راهکار های برای نوجوان ها بزارید

1 0
حسین
پاسخ به این نظر
21:57 - 8 اردیبهشت 01

سلام من ۱۴ سالمه و بعضی از شب ها خواب های جنسی می بینم و بعضی موقع ها هم بدون اختیار خودم اسپرمم می ریزه تحریک جنسیم نسبت به قبلا زیاد شده خود تا حالا چندبار خود ارضایی کردم ولی داره بیشتر می شه و کنترل فکرهام و ترس هامو از دست دادمه

0 0
الف .ح
03:03 - 26 اردیبهشت 01

وقتی 12 ساله بودیم از معلم دینی هر چی میپرسیدیم همش میگفت جهنم جهنم.وقتی هم خانواده مجبور میکرد پسرا با خودشون ور نرن شهوت جمع میشد و چکار میشد کرد؟ جوانان دبیرستانی یا بزرگتر به راحتی با این پسرای اول نوجوانی دوست میشدن و تا چهارده پونزده سالگی باهاش رابطه داشتن .در حق بجه ها ظلم کردن .هم خانواده هم مدرسه که مدام میگفتن خودارضای نکن خیلی کار بدیه کور میشی .ولی بچه سیزده ساله ازدواج نمیتونه کنه. تشنه میکنن و رهاش میکنن .بزرگسالها اشتباه میکنن بچه ها هم بیشتر اشتباه میکنن

0 2
امیرمهدی
15:06 - 14 اردیبهشت 01

با خودت عهد پیمان ببند نزن

1 0
ناشناس
پاسخ به این نظر
00:43 - 4 اردیبهشت 01

تا الان فقط دو بار خود ارضایی کردم فکرش از سرم نمیره بیرون فکر خودکشی هم میکنم یک راهکار بدید

0 0
یه معتاد
19:41 - 2 دی 01

تونستی ترک کنی موفق شدی نتونستی به فنا میری

0 0
منصور هستم
پاسخ به این نظر
23:52 - 3 اردیبهشت 01

تا نفست هست بزن سر خوش و سر مست بز با چب بزن خسته شدی با راست بزن .بزن..

1 4
اهورا
پاسخ به این نظر
23:34 - 30 فروردین 01

سلام من خود ارضایی میکنم و نمیتونم ترکش کنم چه عوارضی داره؟ و من با اینکه فوتبالیستم ولی خب نمیتونم خود ارضایی نکنم اگه میشه عوارضش رو بگین

0 1
سید رحیم
پاسخ به این نظر
00:40 - 25 فروردین 01

سلام من دوساله که مبتلا به استمناء شدم و بنده به دلیل تشنج صرع خفیف داشتن من نمی توانم به شغل های زیادی بروم و بر اثر صرع اکثر اوقات من تنها و بیکاری هست و در هر ۴روز و یا ۳روز از من خود ارضایی سرمیزنه لطفا برای درمان و ترک راهنمایی کنید.

1 0
امیر
پاسخ به این نظر
20:47 - 15 فروردین 01

سلام۱۴ سالمه خیلی زیاد این کار را میکردم ولی الان هر ۲ هفته ۱ بار یا هر یه هفته ۱ بار انجام میدهم این کارو با این حال باز خیلی اسیب داره لطفا به من بگید؟

0 1
SSS
پاسخ به این نظر
03:32 - 11 فروردین 01

سلام من و دوستم۱۳ سالمونه هردومون خودارضایی داریم چطوری میتونیم ترک کنیم؟ لطفا راهنمایی کنید

0 1
پارسا
پاسخ به این نظر
09:08 - 7 فروردین 01

سلام من ۱۴ سالمه ایا باعث میشه قدم کوتاه بمونه یا رشد نکنه؟

0 3
تارا
03:48 - 8 فروردین 01

سلام اره پسرخاله من قدس کوتاه موند

0 2
بی نام
پاسخ به این نظر
17:18 - 6 فروردین 01

سلام من ۱۶ سالمه و تقریبا از ۱۲ . ۱۳ سالی این کار رو انجام میدادم تا همین ۲ . ۳ ماه پیش که ترکش کردم . راه حلش هم فقط اینطور بود که زمانی فرست برای انجام این کار دلشتم خودم رو مشغول به کار های دیگر میکردم مثلا زمانی که خونه تنها میشدم با دوستانم صحبت میکردم و گیم میزدم ، حمام میرفتم فقط خیلی زود پشمام رو میزنمو بدمو میشورم و میام بیرون و به چیز های سکسی فکر نمیکنم و از ۹ سالگی باشگاه میرفتم شاید تاثییر آن هم باشه و از ۵ سالگی بازی های ویدیویی پلی میدادم و خودارضایی هیچ تاثییری به معتاد شدن به گیم و گیم نت نداره . با تشکر لطفا این کامنت رو پخش کنید تا بقیه هم آزاد بشن

0 0
مهدی
11:15 - 7 بهمن 01

سالام من ۶ سالم بود این کارو انجام دادم برام خیلی جاب بود تاالان هم ادامه میدم نمیتونم ترک کنم????

0 1
Mahdi
پاسخ به این نظر
22:35 - 5 فروردین 01

سلام من ۱۸ سالمه و کلا توی عمرم دو تا سه بار خودارضایی کردم ( تقریبا ۵ ، ۶ سال پیش ) و توی این چندسال اصلا میلی به خودارضایی ندارم حتی با دیدن فیلم پورن* . آیا من مشکل دارم؟

1 2
امیر
پاسخ به این نظر
04:34 - 3 فروردین 01

سلام من از 16 ساله ام و 9 ماه هست خود ارضایی میکنم اولاش هروز میزدم ولی الان هر هفته یک بار شده و کم کم دارم کمش میکنم فقط میخاستم بدونم هنوزم نیاز به مشاوره هست یا خیر

0 0
پدر
پاسخ به این نظر
08:59 - 27 اسفند 00

سلام به همه نوجوانان عزیز من یک پدر ۵۰ ساله هستم. فقط خواستم بهتون بگم خود ارضایی اگر افراطی و زیاد نباشه طبیعیه و هیچ عارضه ای نداره. اصلا لازم نیست احساس گناه بکنید. اکثر افراد ازدواج نکرده در نوجوانی و جوانی این کار رو میکنند. برای ترک یا کمتر کردنش به ورزش و موسیقی و مطالعه و... بپردازید. فیلم پورن نگاه نکنید. از چیزایی که تحریکتون میکنه دور کنید خودتونو. بزرگ میشید و اینا یادتون میره.

5 2
Mohammad
پاسخ به این نظر
00:52 - 26 اسفند 00

سلام من خودارضایی میکردم میخوام بدونم در آینده میتونم بچه دار بشم یا نه؟

0 0
hosein3730
12:58 - 1 فروردین 01

اسپرمت که از بین نمیره میتونی فقط ممکنه زود انزال بشی

0 4
پسر
پاسخ به این نظر
16:10 - 24 اسفند 00

بچه ها، خود ارضایی عمل عادی هست و تقریبا 99% پسر ها و 40% دختر ها تو طول عمرشون حداقل 1 بار اینکارو کردن حالا با اینکه ترک کردن بعدش کار ندارم، از نظر اسلام گناهه اگه مذهبی هستید با روش های مختلف مثل ورزش، سرگرمی، تنها نبودن، کار کردن و ... میتونید تمرین کنید و کم کنید اما یک جا ترک نکنید. ضمن اینکه هیچ تاثیری رو پوست و قیافه شما نداره و اون عوارض بلوغه که زشت تر میشید و اگه جوون تر شید درست میشه پوست و صورت و ... گول سایتا که سرچ میزنید رو نخورید، گوگل منبع درستی نیست، سعی کنید برید سایتای پزشکی خارجی و انجمن هارو ببینید. موفق باشید.

7 3
افزودن نظر:
captcha