22004925 021

خود ارضایی در نوجوانان، ریشه ها و عوارض چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(53 رای)
خود ارضایی در نوجوانان، ریشه ها و عوارض چیست؟

خود ارضایی در نوجوانان امری اشتباه و خطرناک است که معمولا در دوران نوجوانی صورت میگیرد. ولی با آموزشهای لازم می توان خود ارضایی در نوجوانان را مدیریت یا درمان کرد. ارضای نیاز و میل جنسی، زمانیکه دسترسی به ایجاد یک رابطه مؤثر و مفید جنسی نباشد، صورت میگیرد. دوره نوجوانی که دوره بلوغ و رشد جنسی است، دوره ایی است که بدن به هر چیزی که شکل و نقش جنسی داشته باشد، سریعاً واکنش نشان میدهد. همچنین رشد و فعالیت بسیار زیاد هورمون های جنسی باعث افزایش ریسک خود ارضایی در نوجوانان میشود.

دوره نوجوانی دوره ایی است که فرد سریعا با این واکنش ها مواجه میشود و توجه و میل شدیدی به ارضای نیاز جنسی خود دارد. از طرفی هنوز امکان ازدواج و رابطه با جنس مخالف برای او فراهم نشده است ریسک خود ارضایی را بالا می برد. به همین دلیل در فضایی گیج و پر تنش به خود و محیط اطرافش مینگرد و همیشه خود را در مستأصل میبیند و بیان میکند کسی او را درک نمیکند و پرخاشگر می شود. در ادامه عوارض خود ارضایی در نوجوانان را به شما خواهیم گفت.

بنابراین با این همه احساسات. احوال در نوسان و انگیزه های رشد و مواجه شدن با بدنی که شکلی متفاوت به خود گرفته است، نوجوان با بدن خود بیشتر آشنا میشود. به این نکته اشاره کردیم که هر پستانداری به صورت غریزی عمل خود ارضایی را انجام میدهد. اما خود ارضایی در نوجوانان که در اوج شناخت، تحول و آشنایی با بدن و مسائل جنسی هستند، به صورت ناخودگاه، عمل خود ارضایی را بیش از هر زمان دیگری انجام میدهند.

/// شماره های تماس ///

عوارض خود ارضایی در نوجوانان

سه عارضه مهم وجود دارد که باعث میشود به صورت تأکیدی بیان کنیم. انجام خود ارضایی در نوجوانان در این سه حالت و با مواجه شدن با این سه مقوله زیان آور است. خود ارضایی ماهیتا به دلیل اینکه سطحی از اضطراب را تخلیه میکند، میل شدیدی به تداوم در این عمل را در نوجوان مضطرب بر می انگیزد. بنابراین انجام این عمل نه تنها صرفا به دلیل ارضا شدن بلکه به دلیل پایین آوردن سطح زیادی از اضطراب و سطحی از آرامش را به فرد برمیگرداند. اما:

1. بازماندن از رشد در زمینه های دیگر

خود ارضایی اگر در پسران نوجوان بیش از دو بار در هفته انجام شود، غیر طبیعی جلوه میکند. نوجوان به دلایلی که پیش از آن توضیح دادیم (تغییر بدن، ترشح هورمن های جنسی در بالاترین حد خود و اضطراب دوره بلوغ) در این سن نه تنها به آرامش جنسی نرسیده بلکه با هجمه ایی از حالات و روحیات جنسی مواجه شده و با محدودیت های سنی خود، چاره ایی به غیر از ارضای نیاز خود از طریق خود ارضایی ندارد.

اما اگر بیش از نهایتا دو بار در هفته زمان و ذهن خود را معطوف به این امر کند از رشد در زمینه های دیگر در سن خود و خلاقیت و شکوفایی باز میماند و تنها ایده آل او دسترسی به موقعیتی برای ارضای نیاز خود میشود.

بنابراین خانواده ها باید متوجه باشند زمینه های رشدی نوجوان را از طریق ورزش که هم میتوانند به تخلیه انرژی به بهترین شکل باشد و هم ظاهری مناسب برای نوجوان ایجاد کند و هم نوجوان احساس رشد، بالندگی و قدرت را در آن تجربه کند را ایجاد کنند. نوجوان واپس خورده، بی عزت نفس و دوست نداشته شده، اولین قدم را برای هر خود تخریبی را با فدرت برمیدارد. بنابراین حمایت و توجه خانواده به نوجوان در این سن بسیار مهم است.

2. ایجاد وسواس

اگر انجام این عمل به صورت وسواسی باشد، برای هر فرد انسانی ایجاد مشکل می کند. در واقع رفتارهای وسواسی که ریشه در اضطراب شدید دارند، تداوم، مراسم و آیین مشخص خود را دارند. مثلا فردی که خود را مجاب به شستن دست هایش به ۲۰ بار در روز میکند و اگر آب کمی سرد شود به ۲۲ بار میانجامد. بنابراین مراسم آیینی به صورت وسواسی، در واقع تمرکز فرد را بر روی انجام عمل بیشتر میکند و ترک آن عمل چون وسواس گونه است، باید با درمان صورت بگیرد.

3. ترجیح خود ارضایی به رابطه سالم

اگر نوجوان و یا هر فرد دیگری، خود ارضایی را به ایجاد رابطه با یک معاشر جنسی ترجیح دهد، در انجام این عمل به اشکال برخورده است و ذهن او در انجام خود ارضایی میل و رغبت بیشتری دارد تا ایجاد یک رابطه صحیح و سالم.

به این دلیل که ایجاد یک رابطه صحیح جنسی به شناخت از خود، شخص مقابل، تایید اجتماعی و احساس خوشایند، سالم و قابل رشد نیاز دارد که صرف زمان و شناخت از خود را میطلبد اما وقتی فرد به عمل خود ارضایی عادت کرده باشد، توانایی برقراری رابطه را در خود کم و محدود میبیند و ترس از ایجاد رابطه در او به وجود می آی. و با رفتارهایی عصبی، بیمارگون و غیرمنعطف با مردم و جنس مخالف رابطه میگیرد. زیرا در ذهن او رابطه جنسی سالم و صمیمانه تعریف درستی ندارد و میل خود را با تخلیه اضطراب و هراسی مدام تبدیل به خود ارضایی میکند.

خود ارضایی در نوجوانان

6 راهکار درمان خود ارضایی

1. دوری کردن از فیلمهای پورن

قرار گرفتن در معرض فیلمهای پورن میل به خود ارضایی را زیاد می کند و نوجوان را به سمت خود ارضایی سوق دهد. افرادی که می خواهند در جهت درمان خود ارضایی حرکت کنند، باید از دیدن فیلم ها، تصاویر و وب سایت های مستهجن خودداری کنند. اگر فرد بتواند مانعی بین خود و فیلم های مستهجن قرار دهد، می تواند به شکستن عادت خود کمک کند.

متاسفانه امروزه دسترسی به فیلمهای مستهجن بسیار آسان شده است. با این حال، مردم می توانند با استفاده از فیلترهای دستگاههای الکترونیکی که انواع خاصی از محتوا مانند مواد مستهجن را مسدود می کنند، دسترسی خود را به مستهجن محدود کنند. اگرچه فرد می تواند چنین وب سایت هایی را مسدود کند، اما داشتن وقت کافی برای انجام این کار می تواند به آنها فرصت دهد تا دوباره کنترل تکانه های خود را از دست بدهد و اجازه عبور را برای خود صادر کند.

2. اکتیو شدن یا اکتیو ماندن

یکی از راهکارهای درمان خود ارضایی در نوجوانان می تواند (اکتیو شدن باشد) برای نوجوان می تواند بسیار مفید باشد که میتواند راه هایی را برای مشغول کردن وقت خود پیدا کند. این امر باعث ایجاد از بین رفتن میل به خود ارضایی در نوجوانان می شود. یافتن محل های پر انرژی می تواند جایگزین زمان صرف شده برای خود ارضایی شود. افراد می توانند با در نظر گرفتن یک سرگرمی جدید یا یادگیری مهارت جدید مانند یادگیری یک ساز موسیقی یا تلاش برای ورزش جدید ذهن خود را برای عدم انجام خود ارضایی تمرین دهند.

توسعه اهداف جدید می تواند به فرد کمک کند تا انرژی خود را مجدداً متمرکز کند و در چیزهای دیگر هیجان و انگیزه پیدا کند. همچنین می تواند با پیدا کردن اهداف و آرزوهای خود مسیرهای جذاب تری را نسبت و خود ارضایی پیدا کند.

3. به دنبال کمک گرفتن حرفه ای از یک روانشناس یا سکس تراپیست باشید

زمانی که خود ارضایی آسیبهای جدی به زمان و کار شما می رساند شما حتماً نیاز به گرفتن کمک از یک روانشناس را دارید. ممکن است خود ارضایی شما تبدیل به یک نوع وسواس شده باشد که نیاز به کمک دارویی و روان درمانی بسیار پر ضرروی است. در بسیار از موارد و در درمان خود ارضایی درمانگران متوجه می شوند که فرد روحیه و عزت نفس خود را از دست داده است و به صورت نا خودآگاه به سمت افسردگی می رود.

4. وقت گذاشتن با سایر افراد

برخی از افراد ممکن است خود ارضایی کنند زیرا احساس تنهایی می کنند و یا چیز دیگری برای پر کردن وقت خود ندارند. صرف داشتن وقت کمتر به تنهایی فرصت های خود ارضایی را کاهش می دهد. گذراندن وقت با دیگران نه تنها شخص را مشغول خواهد کرد بلکه می تواند تمرکز او را نیز از خود ارضایی تغییر مسیر دهد. روش های مختلفی برای کاهش تنهایی وجود دارد، مثلاً افراد می توانند با دوستان یا خانواده خود ملاقات کنند، کلاس بگذرانند یا به یک سالن ورزشی بپیوندند تا از لحاظ اجتماعی با دیگرانارتباط بیشتری داشته باشند.

5. ورزش کردن

ورزش راهی مؤثر برای کاهش تنش و تمرکز مثبت انرژی است. فعالیت هایی مانند دویدن، شنا و وزنه برداری می تواند بدن را تقویت کرده و اندورفین هایی را آزاد کند که احساس بهزیستی را تقویت می کند. احساس خوشبختی و آرامش بیشتر ممکن است اشتیاق به خود ارضایی را هرچه بیشتر کاهش دهد.

6. پیدا کردن گروهای مشاوره ای یا همان گروه درمانی

امکان شرکت در گروه درمانی های خود شناسی و مدیریت خود و سایر حوزه ها می تواند بسیار زیاد در بهبود شرایط برای افراد کمک کننده باشد.

واکنش والدین به خود ارضایی نوجوان

قطعا هر والدی با مواجه شدن با چنین رفتاری در نوجوان خود شرمگین میشود و به همان میزان نوجوان میتواند از اینکه والد او با چنین رفتاری مواجه شود احساس گناه، خشم و شرم کند. بنابراین والدین باید آگاه باشند که خود ارضایی در نوجوان یک امر اشتباه است و مواجه شدن با آن بدون کمک روانشناس میتواند احساسات منزجر کننده ایی را در هر دو طرف به وجود آورد. اما والدین میتوانند با ایجاد فضایی دوستانه و راهنمایی نوجوان خود به مسیری بهتر، او را در راه رفتارهای مناسب تر قرار دهند.

اگر نوجوانی در بیشتر ساعات شبانه روز در خانه تنها بماند و یا دسترسی او به اینترنت و ماهواره بدون آگاهی والدین باشد، قطعا رفتارهای اشتباه او از یک رفتار غریزی به رفتاری وسواس گونه و بیمارگونه تبدیل خواهد شد.

تاثیر ورزش برای جلوگیری از خود ارضایی

نوجوانی که میتواند زمان های بیشتری را در ورزش و تفریحات گروهی سالم بگذراند، به طور قطع فرصت کمتری برای پرداختن به رفتارهای جنسی پیدا میکند. همچنین نوع معاشران و دوستان نوجوان بسیار مهم است. والدین باید تاکیدا بدانند فرزندشان در چه مکانی و با چه افرادی معاشرت میکند و میزان صمیمت او با دوستان و همکلاسی ها چگونه است.

جدای از تمام این موارد، آگاهی دادن به نوجوان در مورد رفتارهای جنسی و خود ارضایی میتواند قدم مهمی در صمیمت بین والدین و فرزندان باشد. در اینصورت خود ارضایی در نوجوان منجر به رفتارهای غلط جنسی که میتواند آسیب بیشتری به او برساند، نمیشود.

القای احساس گناه ممنوع

دلیل عمده اینکه در ذهن ما خود ارضایی گناهی بزرگ محسوب میشود، اجبار به این رفتار بصورت وسواس گونه و همچنین عادت به چنین رفتاری است. نوجوان با انجام این رفتار، با إحساس شرم و گناه خود نیز درگیر میشود و مدام مضطرب تر میشود. اما اگر والدین این آگاهی را به نوجوان دهند که چنین رفتاری میتواند عادت غلطی شود و در آینده میل به رابطه جنسی سالم را از دست دهد، قطعا نوجوان میتواند در انجام رفتار خود تجدید نظر کند. در صورت ناتوانی فرد در جلوگیری از این عمل نامناسب بایستی حتما فرد به روانشناس یا سکس تراپیست مراجعه کند.

سوالات متداول

1. آیا خود ارضایی کودکان و نوجوانان نیاز به ارزیابی دارد؟
ممکن است این رفتار به دلیل داشتن اضطراب زیاد تبدیل به وسواس شده باشد. پس ارزیابی یک روانشناس لازم است.

2. آیا خود ارضایی کودکان و نوجوانان قابل درمان است؟
معمولا توسط دکتر روانشناس کودک یا سکس تراپیست با جایگزینی رفتاری قابل درمان می باشد.

3. درمان خود ارضایی بزرگسالان چگونه است؟
خود ارضایی بزرگسالان به دلیل خودآگاهی و تبدیل شدن به عادت درمان سخت تری دارد. معمولا نیاز به درمان شناختی و رفتاری همراه با دارو می تواند کمک کننده باشد.

4. آیا خود ارضایی برای بدن ضرر دارد؟
خود ارضایی می تواند مشکلاا روحی و جسمی زیادی را برای فرد داشته باشد. افراد متاهل که خودارضایی دارند معمولا سمت سوی زندگیشان به سمت طلاق می رود.

نظرات کاربران:
مینا
پاسخ به این نظر
20:31 - 6 فروردین 99

سلام خسته نباشین من به تازگی فهمیدم که پسرم خود ارضایی داره خیلی هم زیاده چه جوری برای مشاوره میتونم وقت بگیرم

23 11
omer
پاسخ به این نظر
10:24 - 9 فروردین 99

سلام من متسفانه این کار را نجام میدم میخوایم ترکش کونم اما بهد ار ترکش عوارضش اربین میره در سن ۱۶ ساله ایا خودارضایی باعت بچه دارنشدن میشه

16 17
Mo3tafa
17:50 - 17 بهمن 99

با سلام گ عرض ادب ببینید به امید این نباشید با قرانو خدا بتونید اینو ترک کنید منم دچار ایم بیماری شدم گام اصلی ومهم از طرف خوده شماست که در مقابل این عمل چه عکس العملی نشون میدی شما باید از خودتون شروع کنید اول به دنبال بازی های یارانه ایی باشید یه مدت کوتاهای تا از یادتان برود بازی ترسناک بیشتر یا عاشق بشید یا با دوستانتان تماس تصویری برقرار کنید نگا فیلم پورن هیچ وج نگا نکنید فیلم های صحنه دار اصلا از تست های خودش شناسیه گوگل هم استفاده کنید کمک زیادی میکند

4 1
مری
پاسخ به این نظر
12:32 - 6 مهر 99

سلام من به تازگی فهمیدم که پسرم 16 ساله هستش وخود ارضایی داره خیلی هم زیاده است ...چه جوری می تونم کمکش کنم که ترک کنه لطفا راهنمایی بفرمایید

11 4
مرکز مشاوره مکث
16:47 - 13 مهر 99

سلام، متاسفانه خود ارضایی در این سن خیلی شایع هست و اگر درمان نشه ممکنه تا سالهای زیادی حتی پس از ازدواج هم ادامه پیدا کنه. لطفا سریعتر به یک مشاور مسائل جنسی مراجعه بفرمایید. تلفن 22004925

6 3
دنیا
پاسخ به این نظر
17:56 - 27 مهر 99

سلام من متسفانه خود ارضایی میکنم و میخوام که ترکش کنم میترسم که پرده بکارت من پاره شده باشه من چیکار کنم

7 5
حسین
04:58 - 6 بهمن 99

سلام برای مشاوره رایگان و موثر تماس بگیرید

2 3
...
01:39 - 26 فروردین 00

نبابا امکان نداره مگه که از دیلد.ی استفاده کرده باشی

0 0
John
13:36 - 9 اردیبهشت 00

سلام خانم اگه شما به وسایل یا با مرد دیگری همجنس گرایی میکردین و از واژنت خون بیاد بعدش پرده پاره میشه اینجوری پاره نمیشه

1 0
همایون شایانی
پاسخ به این نظر
19:55 - 1 آذر 99

سلام بچه من ۱۱سالشه ونشانه جوش تو صورتش اضطرابی که داره احساس میکنم این کار روانجام میده خواهش میکنم راهنمایی کنید

5 3
مرکز مشاوره مکث
13:02 - 2 آذر 99

سلام، خب این نشانه هایی که فرمودید دلیلی بر خودارضایی نیست ولی توصیه میکنیم حتما کودکتون رو تشویق به ورزش و فعالیت بدنی کنید و بر ارتباطاتش با دوستان نظارت کافی داشته باشید. در صورت مشکل حادتر میتوانیم حضوری در خدمتتون باشیم. موفق باشید

3 1
کوروش محمودیه
پاسخ به این نظر
10:05 - 18 آذر 99

باسلام من متاسفانه خودارضایی میکردم اما اکنون سعی در ترک ان دارم و تا حدودی موفق هستم من در این مدت ریزش مو پیدا کردم علاوه بر ان رژیم غذایی هم دارم چه مدت طول میکشد تا عوارض خودارضایی از جمله ریزش مو برطرف شود؟ با تشکر از سایت خوب شما

5 2
محمد طاها
پاسخ به این نظر
10:10 - 19 آذر 99

آیا سکس در نوجوانی می‌تونه جایگزین خوبی برای ترک خود ارضایی باشه؟

4 8
مرکز مشاوره مکث
14:20 - 19 آذر 99

خیر به هیچ وجه در چنین سنی توصیه نمیشود و عوارض و مشکلات خطرناک روحی و جسمی فراوانی میتواند به دنبال داشته باشد.

3 2
Amir
پاسخ به این نظر
17:35 - 19 آذر 99

من‌15سالمه‌وبا‌این‌موضوع‌درگیر‌هستم‌غلظت‌‌ اب‌منی‌من‌کم‌شده‌و‌شل‌است‌‌باید‌چه‌کار‌کنم

7 4
و
پاسخ به این نظر
13:11 - 20 آذر 99

سلام من14سالمه و متاسفانه سه سال است این عمل زشت رو ۳ساله انجام میدم ترک کردم ولی چند وقت هست دوباره میلم زیاد شد و بعد وقتی چهارده سالم شد بعد از دوهفته احساس کردم مو در بدنم رشد کرده و پس از خودارضایی مایع بی رنگی بیرون اومد و من دچار ریزش مو شدم آیا نباید این ماده سفید باشد

2 3
ترجیح میدم نگم (:
21:12 - 26 آذر 99

یا خدا /= . جوونای مملکت اینقدر درگیر جنگ نرم شدنT_T

4 4
یه بنده خدا
18:48 - 28 دی 99

برا منم

0 4
hesam
18:37 - 22 اسفند 99

چقد شرایط مشابهی داریم

0 2
...
پاسخ به این نظر
16:34 - 4 دی 99

سلام... من با این مشکل برخوردم و ۱ ساله که این کار و انجام میدم و جند بار هم مطالب زیادی راجب ترکش خوندم و حداثل یک هفته ترکش کردم و فکر میکنم هر یه هفته یه بار این کار رو انجام میدم و هی ترک مسکنم و بعد ۱ هفته یا چند روز دوباره شروع میشه...من یه دختر ۱۳ ساله ام...لطفا جوابم رو بدید :( نمیخوام به مشاور یا چیزی بگم پس لطفا خودتون یه راه کار بدید...میدونم مشکلم از کجا...خیلی استرسی نیستم ولی تو یکی از این مطالب خوندم که دلیل اصلیش تنهایی و منم احساس تنهایی میکنم و البته با افکار مثبت کمتر بهش فکر میکنم...سعی میکنم.

7 2
amir
15:45 - 11 دی 99

اوه شت از 13 سالگی:|

6 6
Hamid
01:24 - 14 فروردین 00

منم به همین دلیل تنهایی دچارم. لطفا کمک کنید.

0 1
amir
پاسخ به این نظر
15:41 - 11 دی 99

سلام من 16 سالم هست و از 14 سالگی شروع کردم به خود ارضایی الان احساسای خیلی بدی دارم که فکر میکنم تو آینده بچه دار نمیشم و خانواده ندارم و گهگاهی هم به خودکشی فکر میکنم لطفا راهنمایی کنین این عمل بد رو بزارم کنار :)thanks

4 2
♡Diva
08:48 - 23 دی 99

تو گوه میخوری به خودکشی فکر میکنی! دیوث تو کلا یه بار فرست زندگی داری همینم میخوای از خودت بگیری!؟

9 3
Sultan
12:32 - 15 بهمن 99

آخه تو رو چه به خودکشی برادر خواهر رفتی اون دنیا ازت میپرسن : چرا خودکشی کردی بعد تو میگی : خود ارضا میکردم :/ مطمعن باش خود فرشته ها یه دربست میگیرن میفرستنت جهنم

8 0
Qgh
09:47 - 18 بهمن 99

اسکل تمام جهان دارن کاری مبکنن زنده بمونن تو میخوا یخودتو بگشی خاک تو سرت

1 0
لزوم نداره
14:40 - 6 فروردین 00

خودکشی که راه حل نیست

1 0
آنتونی میراژ
04:30 - 3 اردیبهشت 00

واقعا برای خیلی ها متاسفم که نسبت به خود ارضایی یه نوجوان،اینقدر بد واکنش نشون میدن... ببینید، خود ارضایی از نظر بنده و حتی طبق تحقیقات ویکی پدیا(دانش نامه آزاد) از نظر جسمی کوچکترین آسیبی رو به بدن شما وارد نمیکنه! اون افرادی هم که میان میگن رنگ آب اسپرم(منی) ما این شکل یا اون شکل شده بود، بخاطر نوع غذا و نوع تغذیه ای هست که دارن! از نظر روحی هم متاسفانه و باز هم متاسفانه، توی دین اس.لام با این قضیه خوب برخورد نشده و این عمل رو به بدترین شکل نهی کرده اند. تنها خواهشی که ازتون دارم اینه که حتما درباره خود ارضایی برید بیشتر تحقیق کنید و از سایت های بهتری، مطلب جمع کنید. * در سخن پایانی باید از سایت مکث تقاضا کنم که لطفا کامنت(نظر) من را منتشر کنند که شاید برخی از نوجوان ها به سوی باور های اشتباه و غلط در مورد خود ارضایی نروند. با تشکر

1 0
ممد
پاسخ به این نظر
00:31 - 20 دی 99

سلام اگر این عمل ۱تا۲ بار در هفته انجام بشه مشکلی نیست و درباره این عمل در دین چه حکمی دارد

4 1
ایوب
پاسخ به این نظر
01:10 - 22 دی 99

سلام من یه پسر ۱۳ ساله هستم و خود ارضایی میکنم و میخواهم ترک کنم و یه راهکار ساده میخوام من ۱ ماه هست که خود ارضایی میکنم

2 1
امیر
12:00 - 30 دی 99

سلام داداش تا یه ناه هست زود تر یه فکری برای خودت بکن من یه ساله که این کارو میکنم دیگه نمیشه نکرد

1 2
میلاد
پاسخ به این نظر
01:24 - 26 دی 99

من 13 سالمه و اصا نمیدونستم خودارضایی چیه تا اینکه یه برنامه ورزش ریختم روی گوشی و حرکاتی انجام میدادم که باعث تحریک میشد.من توی حموم هی اینکار رو انجام میدادم ولی اصا نمیدونستم خودارضایی چیه.حالا هم هردفعه میرم هحموم این عمل رو انجام میدم.میخوام خیلی زود ترکش کنم تا دچار مشکل نشم لطفا راهنمایی کنید

4 2
یه بنده خدا
18:55 - 29 دی 99

اسم برنامه چی هست؟

6 4
Qgh
09:48 - 18 بهمن 99

خب حموم نرو

5 2
علی
16:30 - 14 اردیبهشت 00

سلام آره منم اینظوریم یه برنامه ورزشی ریختم انجام دادم توی حموم هم انجام میدم

0 0
امید
پاسخ به این نظر
18:40 - 3 بهمن 99

من ۱۶سالمه و از۱۳سالگی خود ارضایی میکنم سعی در ترک ان دارم ولی نمیتونم چیکار کنم بسیارم پ خشر و افسرده شدم

2 2
امیر
پاسخ به این نظر
15:32 - 6 بهمن 99

ایا خودارضایی در ضعیف شدن بدن اثر داره ررا نوجوان بدنساز خوب هست یا نه؟

2 3
مهسا
16:50 - 6 بهمن 99

سلام به نظر من خیلی تاثیر داره

2 2
کسی که خواست و توانست
پاسخ به این نظر
01:37 - 11 بهمن 99

دوستانی که میخواهند ترک کنند بدونن که با امروز یا فردا و با دیگه آخریشه هیچ پوخی نمیشن البته ببخشید از این لحن استفاده میکنم ولی بهتره یه نگاه به خودتون بندازید . هیچ راهی برای ترک وجود نداره تا وقتی خودتون نخواهید تا خودت نخای نمیشه و خودت رو با امروز و فردا گول نزن

2 1
یه اسکول به تمام معنا
17:33 - 20 بهمن 99

یعنی سراحت کاملت تو حلقم

0 1
Mdh002
16:56 - 24 بهمن 99

دوست عزیز سراحت کلام رو یاد بگیر بعد این چیز ها رو بگو

0 1
hesam
18:41 - 22 اسفند 99

دمت 20 زدی تو خال من بیشترین وقتی ک تو ترک بودم 3 هفته هم نشد دوباره رفتم ب تنظیمات کارخانه

1 1
آسا
پاسخ به این نظر
15:45 - 11 بهمن 99

سلام من ۱۸سالمه یادمه حدودا چهار سالم که بود خودارضایی رو داشتم و مدام پدرم مراقب بود که انجام ندم و نمیدونستم که چه اشکالی داره، از بعد ۸سالگی سعی در ترک داشتم و حدوا پنج سال هم به ندرت پیش می‌اومد که انجام بدم ولی از اون مدت تا الان اصلا نمیتونم کنترلش کنم تا جایی که گلهی توی خواب بدون اینکه خودم متوجه باشم انجام میدم و یکدفعه از خواب میپرم بالا، نمیدونم چیکار کنم واقعا عذاب وجدان راحتم نمیذاره...

3 3
Qgh
09:50 - 18 بهمن 99

یا علی مولا ۴ سال شتتتت

4 1
Mdh002
16:57 - 24 بهمن 99

امیدت به خدا باشه انشالله

3 1
یکی
16:36 - 4 فروردین 00

شما که خود ارضایی داشتی در دوران بلوغ ، بلوغ ماهیانه شدی؟ لطفا جواب بده

0 1
.._
08:34 - 6 اردیبهشت 00

سلام منم دقیقا از چهار پنج سالگی شروع کردم و وقتی والدینم فهمیدن دعوام کردن اما دلیلشو بهم نگفتن . من ۱۴ سالمه. تا دو هفته پیش اصلا نمیدونستم که چی هست و چرا اینجوریه. و دقیقااا مث چیزی که گفتی ، برای منم بخش زیادیش توی خواب اتفاق میفته

0 0
محمد
پاسخ به این نظر
01:02 - 13 بهمن 99

من ۱۵ سالمه و از ۱۲ سالگی شروع کردم به خودارضایی الان یک سال هست که میخوام کنترلش کنم ولی نمیتونم مطالب زیادی هم خوندم و به همه شون هم عمل میکنم ولی بعد از چند وقت یادم میره و دوباره این عمل زشت رو انجام میدم بعضی اوقات هم خودکشی میزنه به فکرم ولی به خودم میگم من همچین چیزی دارم که فلانی ندارم و از این حرف ها تا نظر خودم رو عوض کنم خدارو شکر دیگه میدونم چحوری این وسوسه که خودکشی کنم رو از بین ببرم ولی هنوز نمیدونم چه جوری خودارضایی رو ترک کنم میشه کمکم کنید

0 2
محمد
01:38 - 26 اسفند 99

ببین به خودت بگو که مبادا فردا با انگشت منو نشون بدن و بگن اون ایاشه.با رفیقای بد که باعث این کار بشن در نه افت فیلم های سکسی نبین و هنگامی که میخوای اینکارو بکنی دستشویی تو نگه ندار و اب سرد بخور و سرت رو با یه چیز دیگه گرم کن.

0 1
یک انسان
22:49 - 30 اسفند 99

خودارضایی چیز طبیعی هست برا چی میخوای خود کشی کنی :-). این سایتا هم همش الکی مینویسن کور میشین کچل میشین و... من هرچی مقاله خارجی درباره این موضوع بوده رو خوندم. اگر واقعا فکر میکنی نمیتونی خودت رو کنترل کنی سعی کن یک رابطه دوستانه با جنس مخالفت داشته باشی. تکرار میکنم دوستانه مثل دوتا دوست صمیمی نه به منظور... وقتی دوست شدی بعد چند وقت به خودت میای میبنی دیگه انجام نمیدی یا تعداد دفعاتت بسیار کم شده :-). من به هرکی پیشنهاد کردم نتیجه گرفته امیدوارم مشکلت سریع تر حل بشه

1 1
در پاسخ به آقای یک انسان
00:47 - 11 فروردین 00

عزیزم با فیس ت*خمی ای که من دارم و بدن چسخلیزه ای که دارم شتر با من دوست نمیشه همیشه هم تنهام دارم درسام رو میخونم و خود ارضایی هم نمیکنم ولی حواستون باشه اگر به مدل طولانی بعد از بلوغ خود ارضایی نکنید و دخول نداشته باشید احتمال ابتلا به سرطان پروستات فوق العاده بالا میره

0 1
یه هورنی
پاسخ به این نظر
19:48 - 13 بهمن 99

سلام من هر وفت بیکار یا تنها میشم خودارضایی میکنم، از ۹ سالگی شروع‌کردم به خودارضایی! هر وقت سعی میکنم بهش فکر نکنم و میرم خودمو سرگرم کنم همش صحنه های اونجوری میاد تو ذهنم و بازم هورنی میشم، روزی حداقل ۵ بار خودارضایی میکنم، چیکار کنم؟

4 1
مهدی
21:06 - 16 بهمن 99

سلام من 15سال دارم و از9سالگی شروع به این کار کردم. هفته ای یک الی دو بار این کار رو انجام میدم. هرموقع که میرم حموم این اتفاق برای من میافته. خیلی دوست دارم ترک کنم اما نمیتونم و این اتفاق تنها در حموم واسم میافته. چی کار باید بکنم. لطفا در این مورد کمکم کنید.

2 1
بابات
16:13 - 19 بهمن 99

داداش از اون کمرت یک دونه برای منم بفرست بی زحمت

7 1
بهتره نگم:)
13:55 - 17 اسفند 99

حاجی 5 باررررررر در روز عااا

3 1
علی
پاسخ به این نظر
06:30 - 17 بهمن 99

سلام ، من از کودکی ( قبل از رفتن به کلاس اول دبستان ) تا حالا که 18 سالم خودارضایی میکنم ، بیشتر وقت ها علتش هجوم افکار مستهجن و تحریک شدن نیست بلکه افکار منفی و تنهایی ؛ واقعا دیگه دارم دیوونه میشم روزی حداقل 3 بار تا 9 بار باید خودارضایی کنم

1 5
امیرحسین
23:58 - 14 اردیبهشت 00

سلام من ۱۴سالمه و از ۸سالگی شروع به این کار کردم و العان بعضی موقع ها تو خواب هم برام اتفاق میوفته لطفا در این باره کمک بکنید

0 0
هیشکی
پاسخ به این نظر
21:01 - 17 بهمن 99

سلام من 15سالمه واین کار زشتو ترک کردم و امید وارم دیگه دچارش نشم اونی که میگه نمیتونم اگه بخواد میتونه من خواستم و تونستم

4 2
نیما
پاسخ به این نظر
11:33 - 19 بهمن 99

من هر کاری کردم خود ارضاییم درمان نشده یکی بهم گفت دستات رو باید گچ بگیری آیا درسته این کار

3 3
یه اسکول به تمام معنا
17:32 - 20 بهمن 99

من نمی دونم واقعا چیکار کنم 15 سالمه از 13 سالگی خود... میکردم و الان تازه فهمیدم چه عوارضی داره . نمی دونم چیکار کنم اییی برادران .خواهران .پدر من .مادر من یک کمک کند به منم شهوتی

4 2
HESAM
پاسخ به این نظر
13:44 - 19 بهمن 99

برین کمپ

5 2
یه بدبخت
پاسخ به این نظر
21:43 - 28 بهمن 99

سلام من یه پسر 16ساله هسم که یه دوسه سالیه به خود ارضایی خیلی شدید وابسته شدم یعنی در هفته 10بار خود ارضایی میکنم تاحالا شده در یک روز دوبار خود ارضایی کنم نمیتونم این عمل رو از خودم بکنم نمیدونم چیکار کنم داشتم نوشته های مشاوره ها میخودندم که نوشته بودن ورزش کردن خوبه اما من تصادف کردم وکمرم شکسته نمیتونم برم وزنه برداری یا باشگاه بنظرتون چیکار کنم ؟! خانواده ام نمیدونن باید بگم که منو به روان پزشک ببرن گفتن این حرف برام سخته نمیتونم برم براشون بیان کنم کسی میتونه کمک کنه ؟؟؟ازمشاور ها هر چقدر هم پول خواست بهش میدم ؟؟

2 1
Hàdì
پاسخ به این نظر
13:29 - 6 اسفند 99

سلام من تقریبا ۱۰ ماه هس که خودارضایی را ترک کردم و لی تو یک ماه ۱ رابطه پسر با پسر دارم آیا رابطه پسر با پسر عوارضی به قد و بدنم دارد؟؟

2 1
یکی ک از خودش بدش میاد/:
پاسخ به این نظر
21:57 - 8 اسفند 99

من الان ۱۲ سالمه و فک کنم ۷ ماهه ک خود... میکنم و وقتی میکنم ار خودم بدم میاد و گریه میکنم من نمیدونم چجوری حل کنم ک این کوفتی تموم شه و ب هیچ کس هم نمیتونم بگم:( تورو خدا کمک کنین من حالم خیلی بده در حد خود کشی:{

2 3
لعنت به زنگی مصخره
00:54 - 11 اسفند 99

من تو یک خانواده مذهبی بودم که یک روز رفتم خونع دوستم ماهواره داشتن. من فقط نه سالم بود نمیدونم چی شد ولی از چند روز بعد شروع کردم به جق زدن خیلی خوشکل بودم الان 5 ساله که دارم میزنم و نمیتونم ترک کنم خیلی تلاش کردم ولی نشد حیف من خیلی خوشکل بودم بعد از دوسال زدن قیافم به گاه رفت دلم برا قبل از جق زدن تنگه ای خدا کمکم کن

1 2
پاسخ به این نظر
00:57 - 9 اسفند 99

سلام من یه پسر ۱۴ سالم تقریبا از ۱۱ سالگی خود ارضایی میکنم تا حالا چند بار خود ارضایی رو ترک کردم ولی خب حتی دو هفته هم نتونستم دووم بیارم و سکس هم داشتم لطفا راهنمایی کنید

2 1
jack
23:57 - 1 فروردین 00

سکس داشتی پشماممم خوش به حالت

2 1
کسی ک ....
پاسخ به این نظر
11:00 - 9 اسفند 99

سلام من ۱۳سال و نیم سنمه. حدودا ۶ماه هست ک دارم این کارو میکنم واقعا پشیمونم

1 1
یه خود ارضایی
پاسخ به این نظر
13:18 - 11 اسفند 99

سلام من به اومید خوردن منی جق میزنم چیکا کنم

0 3
واقعا که
پاسخ به این نظر
17:38 - 11 اسفند 99

ببینید دوستان تنها راه سرگرمی و اینکه غلبه بر نفس خویش من خودم 14 سالمه 1سال این کارو کردم بعد توصیه من به شما اینکه غلبه کنید بر خودتان متاسفانهع فیلتر شکن رایگان همه این کار هارا میکند

1 1
نمیگم
پاسخ به این نظر
19:22 - 11 اسفند 99

من در حال ترک کردن هستم سه ماه است که میخوام ترک کنم ولی اصلا نمیشه اصلا من دو بار توبه کردم ولی متاسفانه شکوندمش ولی روی توبه سوم امید دارم به امید ریشه کن شدن خود.........ٔ

2 1
(:
پاسخ به این نظر
16:36 - 13 اسفند 99

سلام من 15سالمه از 10 سالگی جق میزنم ولی تا 13سالگی اصلا نمیدونستم این کار اصلا چییه فقط حس خوبی میداد منم به همین خاطر هی این کارو تکرار میکردم الان که دیگه فهمیدم چیه یک هفته ترک میکنم دوباره میزنم یک هفته ترک میکنم دوباره میزنم تازه خدارو شکر نماز میخونم و سعی میکنم بخاطر نماز نزنم چه غلطی بکنم این سایتا هم همش چیز تکراری میگن مشاور هم نمیتونم برم هرچی جلو خودمو میگیرم نمیش

1 2
عرشیا
پاسخ به این نظر
16:44 - 13 اسفند 99

دوستان توی ترک کردن هیچ کس به جز خودتون نمیتونه بهتون کمک کنه پس همیشه با خودتون تکرار کنید ((میخوام و خواستن توانستن است))

3 0
‌.
پاسخ به این نظر
01:36 - 14 اسفند 99

سلام خسته نباشید من پسرم و ۱۶سالمه و تقریبا ۴سال یا۵ ساله خود ارضایی میکنم خیلی هم تلاش به ترکش گرفتم و نهایتا یک ماه تونستم و دوبارع شروع کردم میشه یه راهی جبو پام بزارید

2 2
ارمان
پاسخ به این نظر
03:40 - 17 اسفند 99

سلام من تقریبا ۳ سالی هست که این کارو انجام میدم من ۱۶ سالمه وقتی این کارو میکنم زود پشیمون میشم راستش هر کاری میکنم نمی تونم از دیدن فیلم های پورن دست بکشم چیکار کنم

0 2
Amir
پاسخ به این نظر
14:51 - 17 اسفند 99

سلام من۱۵ سالمه و ۱۲ بار این حرکت رو انجام دادم و باباشون خییلی پشینونم. لطفا راهنماییم کنید که اگه از الان هم این کار رو کنار بزارم کنار مشکلی برام پیش نمیاد؟

1 1
ایلیا
پاسخ به این نظر
16:43 - 17 اسفند 99

سلام من چهارده سالمه و خیلی وقته دارم اینکارو انجام میدم در تلاشم که ترکش کنم .....بگذریم کار دیگه ای دارم اینکه بعضی شب ها خود به خود ارضا میشم و صبح که پا میشم میبینم که ارضا شدم شب هم اصلا به چیزهای سکسی فکر نکردم لطفا بهم بگید چجوری جلوی این اتفاق رو بگیرم

1 1
Saba
03:11 - 19 اسفند 99

سلام من ۱۲ سالمه و از ۹ سالگی دارم خود ارضایی میکنم اولاش نمیدونستم چیه اما وقتی انجام میدادم بیشتر مواقع موقع خواب بود که آرامش بیشتری میگرفتم و راحت تر میتونستم بخوابم اما الان هر کاری میکنم نمیتونم ترکش کنم

0 0
میهمان
پاسخ به این نظر
09:38 - 19 اسفند 99

سلام من یک پسر ۱۴ سالم و از اوایل ۱۳ سالگی خود ارضایی میکردم . در یک مرحله خیلی شدید شد طوری که هر دو روز یک خود ارضایی داشتم ولی الان با تلاش کم کردمش وده روزه که انجام ندادم . امیدوارم که. بتونم ترک کنم

1 0
Ami
پاسخ به این نظر
12:21 - 19 اسفند 99

من الان ۱۴ سالم هست و ۲ سال هست خود ارضایی می کنم ولی ۲۹ روز بود که نزدم ولی الان دو روز هست که دوباره شروع کردم ولی میلی بهش ندارم چطوری ترک کنم برام در آینده عوارضی هم داره ؟

0 0
محمد مهدی
پاسخ به این نظر
16:56 - 20 اسفند 99

با سلام . من محمد مهدی، ۱۴ ساله هستم . در طول هفته من نهایتا ۲ بار خود ارضایی انجام میدم . فیلم پورن هم نگاه نمیکنم . تمامی راه کار های ترک خودارضایی هم انجام دادم ولی نمیتونم ترکش کنم . خواستم ببینم چه زیان هایی به همراه داره لطفا توضیح بدین . ممنون

0 0
یک نفر
22:38 - 30 اسفند 99

سلام.خیلی خوبه هفته ای دوبار. سعی کن بکنی هفته ای یک بار بکنی و به مرور کمتر کن دفعات رو. عوارضی نداره تازه معایبی هم داره ولی دلیل نمیشه زیاد این عمل رو انجام بدی

0 0
مرکز مشاوره مکث
پاسخ به این نظر
17:23 - 20 اسفند 99

خود ارضایی در سنین مختلف عوارض بسیار زیادی از نظر جسمی و روحی دارد، پس هر چه سریع تر جهت درمان آن اقدام کنید. با شما هستیم جهت درمان خود ارضایی با سکس تراپیست (خانم یا آقا) به انتخاب شما. آدرس: تهران - خیابان شریعتی- جنب مترو قلهک - کوچه خلیل پور - پلاک 21 - واحد 5 - طبقه 3 مرکز مشاوره مکث تلفن: 021 تلفن: 021 همراه:

1 1
امیر حسینی
پاسخ به این نظر
22:41 - 25 اسفند 99

سلام پسر من ورزش حرفه ای داره ولی حدود یک ماهی میشه که بدنش خیلی خسته است و نمیتونه درست ورزش کنه و میدونم‌که‌ خود ارضایی می‌کنه ممکنه دلیل خسته بودن بدنش خود ارضایی باشه؟؟

1 0
ستاره
پاسخ به این نظر
14:06 - 27 اسفند 99

سلام منم این کار رو انجام میدم سیزده سالمه چیکار کنم چه عوارضی داره خواهش میکنم خیلی نگرانم نمیدونستم عوارض داره

1 0
بی نام
پاسخ به این نظر
22:35 - 30 اسفند 99

این سایتا که میگن خودارضایی فلان عوارض داره همش الکیه فقط یه سری روانشناس مینویسن که به این بهانه ترک کنید. این که میگید موهاتون ریخته ممکنه ارثی باشه یا چشم گود میشه ممکنه ارثی باشه. خودارضایی هیچ تاثیری رو قیافتون نداره و هیچکس از رو ظاهر و جسم نمیتونه تشخیص بده،پس نگران این چیزا نباشید. اگر میگید قیافتون قشنگ تره بوده و... اینا همش تصوره و بخاطر اینکه از خودت بدت میاد همچین فکری میکنی. خودارضایی یک عمل طبیعی هست و عمل به انجامش اشکالی نداره ولی بیش از حد نباید بشه اونایی که خودارضایی میکنن پیشنهاد میکنم وارد رابطه دوستانه با جنس مخالفشون بشن صددرصد تاثیر داره حاظرم شرط ببندم باهاتون و نکته دیگه اینکه نصف وقتایی که خودارضایی میکنید به این دلیله که حوصلتون سر رفته. اونی که این پیام رو تا آخر خوندی همین الان به من قول بده که با جنس مخالفت دوست بشی اگر تاثیر داشت یه دعای خیری برامون بکن.

1 0
ی دخترم....
01:25 - 16 فروردین 00

کسی از قیافه نمیفهمه درست.....ولی قیافه واقعا زشت میشه...پوست.چشم.خلاصه همچی

0 0
در پاسخ به یه دخترم ...._یوسف
15:16 - 18 فروردین 00

قبول دارم حرفت درسته در مورد من هم صدق کرده

0 0
به تو چه
14:26 - 13 اردیبهشت 00

خود ارضایی گناهه؟فقط اره يا نه؟

0 0
ادم باتجربه
پاسخ به این نظر
00:19 - 4 فروردین 00

سلام جوانان در مرحله اول عرض کنم که هیچ جوانی پیدا نمیشه که در نوجوانی اینکار را نکرده باشد دوما بهترین راهکار وتوصیه شده دین این است که ازدواج را به تاخیر نیاندازید وهرچه زودتر ازدواج نمایید درست است که با این وضعیت ازدواج خیلی مشگله اما جان را فدای مال وپول نکنید من عملا این کار را انجام داده ام وبهترین راهکار وتجربه بنده هست که یاد گرفتم چندین سال روی این موضوع تحقیق کردم هیچ ربطی به بچه دار شدن نداره فقط بیشترین ضربه این هست که افسردگی میگیرید واز زندگی بعد از ازدواج هیچ لذتی نمیبرید .حتی میتونید به دکتر اعصاب وروان مراجعه بکنید بعضی داروها هست که میل جنسی را خیلی شدید پایین میاره.براتون تجویز بکنه.کلام اخر دوری از چیزهاییکه شما را تحریک میکنه وازدواج زودتر وبه موقع بهترین وبهترین راه و چاره هست .موفق باشید

0 0
ترجیح دادم به هیچ جا نگاه نکنم!
پاسخ به این نظر
17:11 - 5 فروردین 00

عجب

0 0
Iman
پاسخ به این نظر
04:58 - 6 فروردین 00

خب من از ۱۰ سالگی میزنم و الان ۱۵ سالمه و هفته چیه روزی ۲ بار شایدم سه بار دیگه الان حس میکنم مغذم ضعیف شده یعنی نمیدونم چمه ولی هرچیم هس زیاد چیز خوبی نیس حالم بده واقعن بده اقدام به ترکشم کردم ولی نمیتونم ترکش از ترک سیگار بدتره

0 0
حسین
پاسخ به این نظر
01:49 - 7 فروردین 00

سلام ببخشید پسر من 15 سالش هست تازه فهمیدم 12 ماه این کارو میکنه اما هیچ مشکلی نداره خیلی ناراحت هست دلش نمیخواد این کارو کنه چیکار باید بکنم ببرمش پیش روانشناس بهش دارو بده؟

1 0
نازنین
پاسخ به این نظر
23:48 - 7 فروردین 00

خودارضای روی کاهش و افزایش تنفس تاثیر گزاره؟

0 2
Vector
00:32 - 11 فروردین 00

نه عزیزم تاثیر نداره تغییرات هورمونی که در انسان شکل میگیره شامل این مورد شما هم که گفتی میشه اما ممکنه مشکل تیروئید هم باشه

1 0
ی دخترم....
01:23 - 16 فروردین 00

اون کرونائه گلی

1 1
یلدا
پاسخ به این نظر
16:24 - 8 فروردین 00

سلام، دو ساله با آقاپسری عقد کرده بودم اوایل ذوق جنسی زیادی داشت اما بعد از یه مدت میلش به من کم کم شد،ایراد می گرفت چاق شو، چند کیلو اضافه میکردم میگفت شکم داری لاغر شو، خیلی پیگیری کردم که نکنه با کسی رابطه داره، بردم گوشیش را باز کردند دیدم پورن می بینه،یه مدت اتاقش را جستجو کردم دیدم با وجود من خودارضایی میکنه، نمیتونستم هضم کنم می گفتم مگه من خوشگل نیستم و زندگیمون داشت به هم میریخت، اما اون با من مشکل نداشت، خودش معتاد شده بود، حدود ۱۵ سال درگیر این عادت بود، خواستم بگم اگر به این کار ادامه دادید با فرشته هم ازدواج کنید بعد از یه مدت از زنتون خسته میشید، ماه پشت ابر نمیمونه، و خدا این راز را بالاخره افشا میکنه، پس بخاطر خودتون که آینده به دید معتاد نگاهتان نکنن ترک کنید

2 0
یک دوست درک کن
پاسخ به این نظر
16:33 - 9 فروردین 00

دوستان من همه یپیامارو خوندم خودمم به همین مشکل دچار بودمو هستم ولی دارم ترک میکنم یه برنامه هست اسمش فرشته محافطه مطئن باشین راست میگم. نصبش کردم بعد یه رمز بدون اینکه ببینم زدم که دیگه نرم سمتش اگه بخوام پاکش کنم یا غیر فعالش کنم برای دوستم پیام میره.....خیلی خوشحالم برنامشو پیدا کردم اسمشو میزنم کسی خواست بگیره برنامشو خوب بود برای منم دعا کنین اسم برنامش..فرشته نجاته .عکس دوتا بال فرشته ابیو داره

0 0
در شرف ترک
پاسخ به این نظر
10:52 - 14 فروردین 00

من ۱۵سالمه از ۱۳ سالگی با یه اشغال دوست شدم و اون به من خودارضایی رو یاد داد و درگیری شدم دیگه داره حالم از خودم بهم میخوره تمام سهیم رو میکنم که دیگه نکنم اما بیشتر از ۳ هفته این روند دووم نمیاره تو رو خدا کمک کنید ممنون

0 0
ناشناس
پاسخ به این نظر
11:09 - 14 فروردین 00

من هم میکنم ولی میخوام ترک کنم . واقعا از ته دل میخوام حاضرم هرکاری کنم . واقعا اراده کردم ولی خب نمیتونم . البته پیشرفت کردم . مثلا من قبلا 1 روز در میان میکردم . ولی الان شده هفته ای 1 بار و دارم همین فرمون رو میرم ولی میخوام ترک کنم برام دعا کنید .

1 0
ی دخترم....
پاسخ به این نظر
01:21 - 16 فروردین 00

سلامم من بیشتر کامنتارو خوندم.....اقا من از ۹سالگی تا ۱۲ سالگی بعله.....‌ی بار عکسای قبل از ۹سالگیمو نگا کردم دیدم اوخداااا من چقدرر خوشمل بود ینی واقن مشکی چشام به قدری زیاد بود پوستم صاف و بینی کوچولو موچولو بعد عکسای۱۲سالگی دیدم اوهههه من خودمو ب گا دادم همین قیافه باعث شد ترکت کنم هی کم و کم تر شد...‌.تعریف نی....ولی از ۹سالگی هم ناز تر شدم کامل ترکت نکردم ماهی ی دفه چی بشه ک اونم دیگه انجام نمیدم.....کسایی ک تو کرونا یا بعد چند وقت دیدنم شگفتا شده بودن......الان۱۳سالمه و ب خاطر قدم بیشتر بهم میخوره با ی قیافه ملوس....خدایا شکرت

1 0
یوسف
15:17 - 18 فروردین 00

میگی چطوری تونستی ترک کنی ؟ منم ۱۳ سالمه(سال و ۶ ماه)

0 0
Setayesh
پاسخ به این نظر
12:25 - 17 فروردین 00

سلام من از ۶ سالگی با ماساژوری که در خانه داشتیم تقریبا خیلی زیاد شبیه ویبراتور جنسی هستش شروع به خود ارضایی کردم و الان ۱۶ سالمه ۱۰ ساله من نتونستم این کار رو ترک کنم و الان واقعا نمیدونم چیکار کنم :(

1 0
بینام
03:26 - 24 فروردین 00

منم اولش با ماساژور شروع کردم

0 0
علی
پاسخ به این نظر
17:44 - 17 فروردین 00

دوستان من دو ساله که این کار رو انجام میدم الان صورتم زیاد جوش میزنه، تمرکز ندارم، ریزش مو دارم، احساس گناه میکنم، چندین بار فکر خود کشی کردم، و درکل خیلی اوضاع بدی دارم ولی مطمئن باشید که بعد از چند بار پشیمون میشید و دلتون نمیخواد این کارو کنید خواهشا سمت این کار نرید و یا اگر رفتید مهم نیس که چند وقته درگیرشید ولی حداکثر ارادتون رو بزارید که بتونید این کار رو ترک کنید باور کنید بعد از این کار حس خیلی خیلی بهتری نسبت به لذت ارزا شدن پیدا میکنید انشالله هممون ختم به خیر بشیم

0 0
ناشناس
پاسخ به این نظر
19:27 - 20 فروردین 00

سلام من تازه شروع به این کار کردم 15 سالمم هست و در نمیدونم از 14 یا 13 سالگی علاعم بلوغ در من دیده شد ولی نه صدام و قدم تغییر نکرده و خود ارضایی هم میکنم میترسم با این کار رشد بلوغ نکنم ایا ممکن هست ؟

1 0
..
پاسخ به این نظر
09:42 - 21 فروردین 00

ببخشید من ۱۵سالمه وقتی از خواب بیدار میشم ومی رم دستشویی در آنجا از من یکم منی خارج میشه و من مگس پران چشم هم دارم

1 1
نمیگم
پاسخ به این نظر
20:14 - 23 فروردین 00

سلام من ۱۳ ساله هستم و همش میرم فیلم و عکسای چیزی میبینم و بعد خودارضایی میکنم ، اصلا نمیدونم چرا این کارو میکنم ، آیا برای بعدها مشکلی پیش میاد ؟ برای بلوغ خطر داره یا نداره ؟ لطفا هم برای پسرو بگید و هم برای دختر .

0 1
Mohammad
پاسخ به این نظر
15:01 - 26 فروردین 00

سلام من ۱۴ سالمه و ۹یا۱۰ ماهه که خودارضایی میکنم ، خیلی نگران اینم که نتونم بچه دار بشم . توروخدا در این باره راهنماییم کنید.

1 2
ستنقت
پاسخ به این نظر
02:01 - 28 فروردین 00

با سلام من یه نوجوان ۱۷ ساله هستم من واقعا ماک و معصوم بودم ولی... دیگه متاسفانه استرس باعث شد که گرایش پیدا کنم و واقعا دوس ندارم اما مشکل اینجاس که بابت استرس به شدت زیاد درد در قفسه سینه پیدا کردم و خب دیگه میفهمید منظورمو خستم خواهش میکنم کمکم کنید من این کارو ترک میکنم فقط یه روش به من بدهید که بتوانم با این استرس که فعلا هستم کوتا بیام و دردو مدیریت کنم بدون اینکه مجبور به اینکار بشم که دیگه میفهمید خواهشا کمکم کنید خیلی خستم خیلی اخه من چه گناهی کردم

0 0
زی زی
پاسخ به این نظر
17:39 - 28 فروردین 00

هر چی میکشیم از بی اطلاعیه شیطان هم شدیدا تاثیر میگذاره روی نفس ضعیف زود تسلیم یه میل درونی شدن طبیعیه وقتی خودمونو به نفهمی بزنیم،رسما خودمونو توجیح کنیم،هر کدوممون یه جور،فقط تحریکه و این گناه نیست،فک میکنم این دست همسرمه و ... نیازه یکی بیاد قسم بخوره بگه گناهه،آتیشه،نکن بگه قوی باش،تسلیم نشو،پاشو با درس و کار و هنر و کسب درآمد و نماز و التماس به خدا باشیم تا ازدواج فراهم بشه،تاخیرشم نندازیم به فکر دوستی با خود خدا باشیم،چیزی که براش آفریده شدیم،اما درک درستی ازش نداریم متاسفانه اما راه ها بازه،کافیه همت کنیم

2 0
پصرک تخص
پاسخ به این نظر
01:55 - 31 فروردین 00

سلام من ۱۷سالمه دقیقا فک کنم ۳سالع دارم خود ارضایی میکنم وزنم تقریبا ۴۰تا۵۰کیلوعه ادم لاغری هستم شبیه بچه های ۱۴و۱۵ ساله نمیدونم باید چیکار کنم که این عملو ترک کنم راهنمایی کنین هرشب یبار میزنم دست خودم نی یکی راهنمایی کنه

1 0
بنیامین
پاسخ به این نظر
17:45 - 1 اردیبهشت 00

من الان ۱۶ سالم من نمی خوام انجام بدم ولی خودش توی خواب میاد باید چیکار کنم

1 0
مرکز مشاوره مکث
پاسخ به این نظر
18:05 - 2 اردیبهشت 00

با سلام لطفا جهت درمان قطعی خودارضایی و جلوگیری از عوارض جانبی متعدد آن با مرکز مشاوره مکث تماس بگیرید.

0 0
مستر شِت
پاسخ به این نظر
09:17 - 3 اردیبهشت 00

کافور درمان نمیکنه این کوفتیو؟

0 0
سمیه
پاسخ به این نظر
16:23 - 4 اردیبهشت 00

بله بله همه اینا درست ...خدایی که پل صراط یک سیم رد شی میفتی تو جهنم یه عمر مردم و ترسوندین به کجا رسیدین...مردم الان از فوش اعصاب خورد کن از این جور آدما دوری میکنن شما فقط مردم ار قرآن و خدا دور میکنین...خدایی که از رگ گردن نزدیک تره...راه حل بدین...راه حل کشورای خارجی کلی راه حل علمی دارن...تازه اسلامی که دین علمه...یا داریش یا نداریش ...چشم چرونی که تو ایران هس تو خارجش نیس انقد که مردم و میترسونین فقط ذهنیت بسته بدون علم بدون راه حل...زمانه عوض شده ...پسر نمیتونه با یه دختر مفت خور عروسی کنه هم خودش بدبخت کنه هم دختر بیچاره رو...پسرایی که الان از ترس رفتن سربازی خودشونو به اعصاب روان هزارتا مرض میزنن...هم بچه توی راه رو...همه جا حرف از مردم...بله مردم جرکش شما بودن هسن خواهند بود...لیاقت ندارین...یکم رو دوپامین اندروفین و هورمون های تولید کننده و معتاد کننده شادی یه چیزایی فهمیدم..کارا و غذاهای بازدارندن و جایگزین ش تحقیق کنین...جامعه شده پر منحرف

1 0
علی رضا محمدی
پاسخ به این نظر
12:45 - 5 اردیبهشت 00

سلام من یک پسر 15 ساله هستم ، که متاسفانه به این بیماری دچار شدم ، فکر نکنم پدر و مادرم بدانند ، می خواهم ترک کنم باید چیکار کنم . لطفا به پیام من جواب دهید

1 0
سعید
06:01 - 8 اردیبهشت 00

ترک که نمیشه و نمیتونی فقط باید کمتر بزنی دوست عزیز

0 0
:-(
پاسخ به این نظر
04:50 - 6 اردیبهشت 00

سلام من 12 سالمه و این کار زشت رو انجام میدم و دخترم اولا نمیدونستم چی هستش و فقط میدونستم کار زشتی هستش من اصلا تو عمرم فیلم های مثبت 18 ندیدم و از 9 سالگی میدونستم رابطه جنسی چی هستش و داشتم فیلم های ندا یاسی رو میدیدم که نگفت چه کاری داره انجام میده و منم میخواستم بدونم که چه کاریه و بعدش خیلی ترسیدم قبلا هرشب این کار رو میکردم ولی الان شاید هر 3هفته یکبار و ناخوداگاه این اتفاق میوفته یعنی خودم هم میخوام هم نمیخوام هستش و اصلا نمیدونم چکار کنم هیچکس خبر نداره و از وقتی فهمیدم این کار چی هستش از خودم متنفر شدم و بعد از انجام این کار به شدت پشیمون میشم اما دیگه فایده ای نداره نمیدونم چکار کنم لطفا کمک کنیو

0 0
سعید
پاسخ به این نظر
05:59 - 8 اردیبهشت 00

جق زدن توی این سن یعنی نوجوانی کاملا طبیعی هستش فقط باید کنترل کنید که زیادی نشه

0 0
مبینا
پاسخ به این نظر
20:05 - 8 اردیبهشت 00

سلام من خودارزاعی با اب دارم امروز بعداز خود ارزاعی ا، حموم بیرون امدم و بعد از بیست دقیقه خونریزی کرم برای اولین دا ۱۲سالمه یک سال خود ارزاعی میکنم

0 0
John
پاسخ به این نظر
13:59 - 9 اردیبهشت 00

سلام من ۱۶ سالم هست و پسرم.من همه کامنت هارو خواندم و متوجه شدم افراد زیادی به این مَرَض مبتلا هستند اما متاسفانه خودم۱ساله درگیر همین خودارضایی شدم،دلایلی که باعث میشه این کارو بکنید تنهایی و فکرات و وسواس ها هستند،اما من یه راهی رو امتحان کردم که با جنس مخالف رابطه برقرار کردم به طور طبیعی دلم نخواست خودارضایی کنم یعنی درگیر فکر همون بودم خلاصه نکن بهتره... اما این راهی که امتحان کردم واقعا جواد داد و خلاصه من ولش کردم دیدم دوباره به همین مبتلا میشم خلاصه من بعد از امتحان راه ها و درگیر شدن به این نتیجه رسیدم که در سن بلوغ که برسی همین خودارضایی میکنی و هیچ راهی جز ازدواج کردن برای ترکش نداره و این نیاز هر انسانیت به غیر ازدواج نمی تونی ترک کنی تجربه کردم که میگم الکی نمی گم. التماس دعا

0 0
امییرضا رمرودی
پاسخ به این نظر
18:37 - 10 اردیبهشت 00

سلام خسته نباشید ، من ۱۵ سالمه و دچار مشکل خود ارضایی شدید شدم تا حدی که به روزی ۳ بار هم رسیده نمیتونم هیچ کاری انجام بده همیشه احساس گناه میکنم و اضطراب شدید دارم و دست ها همیشه عرق میکنه هر کاری کردم‌نتونستم ترکش کنم لطفا کمکم کنید ممنون .

0 0
گوش کنید و انجام بدین
پاسخ به این نظر
14:19 - 14 اردیبهشت 00

خیلی خب من کلا یه بار و کلا در حد یک دقیقه این کارو انجام دادم و مثل سسسسسسگ پشیمون شدم چون در حد نیم قطره منی اومد و البته با شدت هم نه خیلیی کم بعد از اون همش میلم بهش بیشتر شده بود ولی تا سه هفته اینکارو نکردم و بعدش یهو یه حالتی بم دست داد خواستم برم که به خودم گفتم چرا اینده خودمو خراب کنم چرا وقتی میتونم تو کوچه بازی کنم و با پابجی بازی کنم سمت این کار برم واقعا چرا درسته بله درسته هیچ گونه عوارض جسمی نداره ولی روحی بسیار خیلی زیاااااد..ولی حرفم بهتون اینه هر چند وقت دارید این کارو انجام مهم نیست مهم اینه به فکر این باشین ایندتون مهمه و این کارو نکنید هر موقع سمتش رفتین بزنین رو دست خودتون درسته خود زنیه ولی من بعد همون یدفعه که متأسفانه بخاطر دوستان بد به سمتش رفتم الان ۲ سال میشه نرفتم و خوشحالم واقعا امیدوارم این عادت ترک بشه براتون

0 0
ارزو
پاسخ به این نظر
15:35 - 14 اردیبهشت 00

ایا خود ارضیایی در سن ۱۶ باعث بچه دار نشدن میشود ؟؟

0 0
علی
پاسخ به این نظر
16:36 - 14 اردیبهشت 00

سلام من 13سالمه یکی دوسال پیش یک برنامه ورزشی بدنسازی دانلود کردم حرکات رو انجام میدادم تا اینکه توی حموم هم انجام دادم ،انجام دادم خیلی الان خیلی درد میاد وقتی انجام میدم ولی باز کرم دارم انجام میدم تا اینکه اومدم داخل این سایت تا فهمیدم بهش میگن خود ارضایی . ما تا یک سال پیش ناحیه تناسلیم داشت رشت میکرد ولی وقتی خود ارضایی کردم یک مایع بی رنگ از اومد بیرون و دیگه رشد نکرد همین الان هم هر چند وقتی اون مایع میاد بیرون لطفاً کمکم کنید

0 0
افزودن نظر:
captcha