22006198 021

درمان اعتیاد به اینستاگرام

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
درمان اعتیاد به اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از جذاب ترین برنامه هایی است که امروزه مورد استفاده بسیاری از ما قرار میگیرد. این شبکه اجتماعی باعث شده است که ما به دنیایی از اطلاعات و سرگرمی ها دسترسی داشته باشیم؛ اما متاسفانه به علت شرایط خاصی که برای این برنامه وجود دارد، بسیاری از افراد با استفاده بی رویه از این شبکه اجتماعی، با مشکل اعتیاد به اینستاگرام دچار شده اند. درمان اعتیاد به اینستاگرام، غیر ممکن نبوده و میتوان زیر نظر متخصصان و روانشناسان، اعتیاد به این شبکه مجازی را درمان کرد.

درمان اعتیاد به اینستاگرام

زمانیکه یک شبکه اجتماعی برای استفاده عموم مردم راه اندازی میشود، افراد میبایست از این شبکه اجتماعی به نحو احسنت استفاده کنند؛ اما متاسفانه به دلیل اینکه برخی از شبکه های اجتماعی بسیار جذاب و سرگرم کننده هستند و از طرفی، شرایط کرونا و در خانه ماندن افراد، باعث شده است که افراد زیادی با مشکل اعتیاد به اینستاگرام و یا دیگر فضاهای مجازی مواجه شوند.

امروزه اعتیاد به اینستاگرام بسیار رواج پیدا کرده است و متاسفانه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان درگیر این اعتیاد شده اند. اگرچه اعتیاد به اینستاگرام مضر است؛ اما میتوان با روش های مختلفی این اعتیاد را درمان کرد. درمان اعتیاد به اینستاگرام سخت نخواهد بود و شما می توانید با داشتن یک برنامه ریزی مناسب، اعتیاد به اینستاگرام را درمان کنید!

برنامه ترک اینستاگرام

یکی از روش هایی که با کمک آن میتوان اقدام به درمان اعتیاد به اینستاگرام کرد این است که افراد از برنامه های محدود کننده فضای مجازی استفاده کنند. امروزه هر نوع برنامه ای برای استفاده کمتر از اینستاگرام وجود دارد که با کمک آنها میتوانید هم زمان خود را برای استفاده از برنامه اینستاگرام مدیریت کنید و هم به دنبال روش خاصی باشید که با کمک آن مصرف خود را از اینستاگرام محدود کنید.

برنامه instant یکی از انواع برنامه هایی است که می تواند برای درمان اعتیاد اینستاگرام مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه مدت زمان فعالیت شما را در اینستاگرام نشان می دهد و از این رو می توانید با کمک آن اعتیاد خود را به اینستاگرام درمان کنید.

اعتیاد به اینستاگرام

راه های درمان اعتیاد به فضای مجازی

درمان اعتیاد به اینستاگرام به سادگی قابل انجام نیست و شاید ماه ها زمان نیاز باشد تا بتوانید اعتیاد خود را به فضای مجازی درمان کنید. در ادامه چند راهکار برای درمان اعتیاد به اینستاگرام ذکر می کنیم تا راحت تر اعتیاد خود را درمان کنید.

 • مصرف خود را محدود کنید. سعی کنید برای استفاده از اینستاگرام و یا فضای مجازی برنامه ریزی کنید.
 • وقت خود را برای کتاب خواندن صرف کنید تا سرگرمی شما باعث جلوگیری از مراجعه شما به اینستاگرام شود.
 • با دوستان و خانواده خود وقت بیشتری بگذرانید.
 • بسته اینترنتی خریداری نکنید و یا حجم بسته اینترنت خود را کاهش دهید تا مجبور به صرفه جویی برای مصرف اینترنت باشید.
 • با یک روانشناس خبره صحبت کنید تا بتوانید درمان اعتیاد به اینستاگرام را با روش اصولی انجام دهید.
 • به خودتان جایزه بدهید! هر چقدر فعالیت خود را در فضای مجازی محدود کردید، به همان اندازه هم خوشحال باشید.

وابستگی به اینستاگرام

متاسفانه به دلیل شرایط کرونا، بسیاری از کودکان و نوجوانان مجبور به خانه نشینی شدند و حتی برای شرکت کردن در کلاس ها، نیاز به استفاده از فضای مجازی و گوشی های هوشمند دارند. همین موضوع باعث شده است که مصرف نوجوانان و کودکان از فضای مجازی بسیار افزایش پیدا کند.

به هر حال اینستاگرام به عنوان یک فضای مجازی جذاب و سرگرم کننده شناخته میشود که نه تنها میتواند ساعت ها کودکان و نوجوانان را سرگرم کند، بلکه میتواند باعث جذب آنها به خود شود. به طوریکه امروزه بسیاری از افراد علاقه مند هستند تمامی وقایع روزمره خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

چگونه از فضای مجازی دور شویم؟

برای دور شدن از فضای مجازی باید برای خودتان سرگرمی پیدا کنید. فرقی نمیکند که دانش آموز هستید، دانشجو هستید و یا شاغل! به هر حال اینستاگرام برای ما لذت بخش و سرگرم کننده است و شاید به راحتی نتوانیم آن را دور بگذاریم. ولی دور شدن از فضای مجازی و درمان اعتیاد به اینستاگرام کار پیچیده و بسیار سختی نیست.

کافیست که شما به صورت روزانه، مقداری از فعالیت خود را در اینستاگرام و یا هر نوع فضای مجازی کاهش دهید تا کم کم شاهد درمان اعتیاد به اینستاگرام باشید. کم کردن فعالیت در فضای مجازی، استفاده از برنامه های محدود کننده، وقت گذراندن با دوستان، کتاب خواندن از جمله روش هایی هستند که می توانند به شما برای دور شدن از فضای مجازی کمک کنند.

تست اعتیاد به اینترنت

روش های مختلفی وجود دارند که میتوانند برای تشخیص اعتیاد به اینترنت مورد استفاده قرار گیرند. به طور کلی اگر شما پس از بیدار شدن از خواب، اول از همه اینترنت خود را روشن می کنید تا ببینید در اینستاگرام چه خبر است و یا پیام های گوشی تلفن همراه خود را بدون دلیل چک میکنید؛ از طرف دیگر شب ها قبل از اینکه به خواب بروید، ساعت ها بدون هدف در اینترنت چرخ میزنید، باید بدانید که به اینترنت اعتیاد دارید.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست اعتیاد به اینترنت

استفاده کمتر از فضای مجازی

اولین قدم برای جلوگیری از اعتیاد به اینستاگرام و یا هر نوع فضای مجازی این است که کمتر از آنها استفاده کنید. متاسفانه و یا خوشبختانه، امروزه بسیاری از فعالیت های روزانه ما وابسته به فضای مجازی است از این رو خواه یا ناخواه، نیاز به استفاده از این فضا داریم.

اما زمانیکه نیازی به استفاده از فضای مجازی نیست، میتوان به راحتی مصرف خودمان را روی این فضای اعتیاد آور محدود کنیم. استفاده کمتر از فضای مجازی، بسیار در درمان اعتیاد به اینستاگرام و یا هر نوع فضای مجازی دیگر موثر است.

درمان اعتیاد به اینستاگرام

راه های جلوگیری از وابستگی به فضای مجازی

اگر احساس میکنید در معرض وابستگی شدید به فضای مجازی هستید و کم کم به استفاده از فضای مجازی معتاد میشوید، بهتر است که با راه های جلوگیری از وابستگی به فضای مجازی آشنا باشید.

 • اول از همه وقت خود را برای مصرف اینستاگرام یا هر نوع فضای مجازی دیگر محدود کنید.
 • برای وقت خودتان برنامه ریزی کنید و سعی کنید که وقت آزاد کمتری داشته باشید.
 • همیشه به گوشی هوشمند خود دسترسی نداشته باشید تا تمایل شما به استفاده از فضای مجازی کاهش پیدا کند.
 • فعالیت خود را کم کم در فضای مجازی کاهش دهید.
 • نیازی به اشتراک گذاشتن همه فعالیت های روزانه در اینستاگرام یا هر نوع فضای مجازی نیست.
 • با خودتان قرار بگذارید که فقط در یک بازه زمانی خاص از اینستاگرام یا هر نوع فضای مجازی دیگر استفاده کنید.

مرکز مشاوره اینجا مکث و درمان وابستگی های مدرن

شاید به نظر جالب برسد که امروزه اعتیادهایی وجود دارند که در اثر استفاده بی رویه از فضای مجازی به وجود می آیند. شاید جوانان و نوجوانان به سمت مصرف دخانیات نروند؛ اما به استفاده از اینستاگرام و یا هر فضای مجازی دیگر، معتاد میشوند. ترک اعتیاد وابستگی های مدرن هم به سادگی قابل انجام نیست و لازم است که حتماً تحت نظر یک پزشک متخصص و یا یک روانشناس، مراحل درمان اعتیاد به اینستاگرام و یا هر نوع وابستگی مدرن دیگر انجام شود.

مرکز مشاوره اینجا مکث با داشتن روانشناسان و روانپزشکان خبره، میتواند در درمان اعتیاد به اینستاگرام خدمات بسیار ویژه ای را به مراجعین ارائه کند. در صورتیکه کودک شما و یا حتی خودتان، نمی توانید استفاده از اینستاگرام را محدود کنید، فقط کافیست که از یک مشاور خبره کمک بگیرید.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ