ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: رابطه جنسی و آموزش سکس تراپیست

رابطه جنسی و آموزش سکس تراپیست

رابطه جنسی یکی از روابط غریزی انسان است که در بهترین سطح خود میتواند رابطه زناشویی با تعهد و میل و خواسته قلبی دو طرف باشد که باعث انسجام و استحکام روابط بین فردی نیز است که در بعضی از مواقع نیاز به آموزش توسط سکس تراپیست دارد.

نیاز هر موجود انسانی به ایجاد رابطه جنسی

همانطور که هر فردی نیاز به خوردن و خوابیدن و احساس خوشایند لذت بردن دارد، به رابطه جنسی نیازمند است. بدن انسان برای برقراری رابطه جنسی برنامه ریزی شده و ترس از ایجاد یک رابطه مناسب، منظم و سالم میتواند آسیب رسان باشد. به این جهت که هر موجود انسانی نیازمند ایجاد رابطه جنسی است و وقتی این رابطه و برقراری آن سرکوب شود و نادیده گرفته شود، در روان افراد و احساساتشان اثر گذار است.

مثل فردی که گرسنه است و تمام ذهن او درگیر غذا، بوی غذا، طعم و نوع غذا است و هیچ کسی نمیتواند او را برای خوردن غذا زیر سوال ببرد. اما نکته مهم در ارتباط جنسی و تفاوت آن در گرسنگی اینجاست که روابط جنسی را میتوان کنترل کرد.

رابطه جنسی و آموزش سکس تراپیست

در واقع فرد گرسنه گاهی میتواند با یک نان ساده سیر شود و گاهی با ضیافت شام، اما فردی که نیازمند رابطه جنسی است نباید خود را به دلیل نیازمندی اش در معرض آسیب قرار بدهد. اینکه فردی که نیاز به برقراری رابطه جنسی دارد، بدون فکر، هر جایی و با هر شخصی بخواهد برای رفع نیاز خود اقدام کند، به راحتی خود را در برابر آسیب های جسمی و پس از آن روحی قرار میدهد.

اشاره سکس تراپیست به برقراری رابطه جنسی سالم، با زوج مناسب (ازدواج) است. (فردی که انتخاب کرده ایم با او زندگی کنیم) بنابراین امنیت جنسی از معیارها و ملاک های اولیه رابطه جنسی است.

چگونگی و کیفیت ارتباط جنسی

پس از آن چگونگی و کیفیت ارتباط جنسی است که فقط به دو فردی که به ایجاد رابطه اقدام کرده اند مربوط میشود. نکته بسیار مهم در ارتباط جنسی این است که هر رفتاری در روابط، اگر به طرفین آسیب نرساند و هر دو طرف از انجام آن لذت ببرند، رابطه جنسی بدون عیب محسوب میشود (به غیر از مواردی که آسیب های جسمی به دنبال دارد) بنابراین زوج ها نباید از برقراری روابط متنوع و بر اساس خواسته قلبیشان شرم کنند و خود را بد بپندارند و احساس گناه بکنند.

برقراری رابطه جنسی بدون خجالت

از نظر سکس تراپیست؛ روابط جنسی خصوصی ترین رابطه بین دو نفر است که در آن مرز صمیمیت به قدری است که زوج ها نباید از هیچ رفتاری که با خواست قلبیشان مطابقت دارد، خجالت بکشند و یکی از مکان هایی که خجالت در آن بدون معنی و مخرب است میتواند در روابط جنسی بین زوج ها باشد.

فواید به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی

باید بدانیم روابط جنسی سالم که به ارگاسم میرسد، به تنظیم شدن هورمن های بدن، تنفس بهتر، باز شدن عروق، سلامت روحی بسیار کمک میکند و ترشح هورمن های شادی بخشی مانند: آدرنالین، آمفتامین و اکسیدوسین میتواند به شادی، هیجان، احساس خوشایند خواستنی بودن منجر شود که همه و همه باعث میشود حال بهتری را تجربه کنیم و زندگی را بهتر ببینیم.
بنابراین یک رابطه جنسی سالم بر روی افراد اثر میگذارد و میتواند از بسیاری از مشکلات زناشویی و امراض جسمی فرد کم کند.

اما باید بدانیم که روابط جنسی همیشه به ارگاسم ختم نمیشود و گاهی رضایت فردی و احساس خوشنودی روح و روان میتواند یکی از پایه های این رابطه باشد و هر چقدر که فرد سلامت روحی و روانی بیشتری داشته باشد، هماهنگی او با زوج در رابطه جنسی سالم آسان تر و راحت تر است.

نکات لازم برای بهره بیشتر از رابطه جنسی

هر چقدر افراد در طول روز استرس کمتری را تحمل کنند، خود را در شرایط روانی سالم تری قرار بدهند، از خشم خود کم کنند و رژیم غذایی سالم داشته باشند میتوانند از رابطه جنسی سالم بهره بیشتری ببرند.
در واقع این موارد از نظر سکس تراپیست یک رابطه دو سویه است که هر کدام برای رشد دیگری بهتر عمل میکند و اثر گذار خواهد بود.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

با خواندن این مقاله پاسخ سوالات زیر را خواهید یافت:

  • از نظر یک سکس تراپ، رابطه جنسی سالم چگونه است؟
  • تاثیر رابطه جنسی در زندگی زناشویی چگونه است؟
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(10 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: رابطه جنسی و آموزش سکس تراپیست

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA