22006198 021

فواید به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(60 رای)
فواید به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی چیست؟

فواید به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی چیست؟ می تواند کیفیت زندگی زناشویی را افزایش دهد و سیستم عصبی بدن را بهبود ببخشد. در این مقاله به طور کامل به فواید به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی خواهیم پرداخت. رابطه جنسی یکی از روابط غریزی انسان است که در بهترین سطح خود در رابطه زناشویی با تعهد و میل و خواسته قلبی دو طرف می باشد. رابطه جنسی باعث انسجام و استحکام زندگی بعد از ازدواج نیز می باشد که در بعضی از مواقع برای بهبود آن نیاز به آموزش توسط سکس تراپیست دارد.

9 مورد از فواید به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی

کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات

تحقیقات نشان داده است که مردانی که رابطه جنسی منظم دارند کمتر به سرطان پروستات مبتلا می شوند، زیرا انزال به ترشح سموم از بدن و ارتقای عملکرد سالم کمک می کند.

سیستم ایمنی بهبود یافته

برخی از افراد برای افزایش پاسخ ایمنی از پروبیوتیک ها استفاده می کنند، اما رابطه جنسی منظم ممکن است برای تقویت سیستم ایمنی بدن شما نیز مفید باشد. تحقیقات دانشگاه Wilkes در پنسیلوانیا نشان داد که رابطه جنسی هفتگی یا دو هفته ای می تواند به تقویت آنتی بادی های بدن کمک کند.

سیکل های قاعدگی منظم

آیا می دانستید که رابطه جنسی منظم ممکن است به تنظیم چرخه ماهانه شما کمک کند؟ بسیاری از زنان با پریودهای نامنظم دست و پنجه نرم میکنند، اما تعداد کمی از آنها می دانند که رابطه جنسی منظم ممکن است در واقع مفید باشد. تحقیقات انجام شده در دانشگاه های کلمبیا و استنفورد نشان داد که زنانی که حداقل یک بار در هفته رابطه جنسی دارند، نسبت به زنانی که به ندرت یا هرگز رابطه جنسی ندارند، سیکل های منظم تری دارند.

کاهش درد

در مورد پریودها، اگر از علائم رایج قاعدگی مانند گرفتگی عضلات رنج می برید، ممکن است خوشحال شوید که بدانید رابطه جنسی در واقع میتواند درد را کاهش دهد. تحقیقات نشان داده اند که ترشح اندورفین و کورتیکواستروئیدها می تواند به مبارزه با درد کمک کند. بنابراین ارگاسم ممکن است همان چیزی باشد که پزشک دستور داده است. همین امر در مورد مردان نیز صدق می کند، بنابراین چه از سردرد و چه از درد عضلانی رنج می برید، ممکن است سعی کنید به جای قفسه دارو به سراغ همسرتان بروید.

بهبود سلامت قلب و عروق

سلامت جسمانی و سلامت جنسی دست به دست هم می دهند، بنابراین جای تعجب نیست که رابطه جنسی مکرر باعث بهبود عملکرد قلب و عروق می شود. حتی یک مطالعه نشان داد که زنانی که از ارگاسم منظم لذت می برند، خطر ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع 2 را کاهش می دهند.

کف لگن قوی تر

کف لگن قوی هم برای مردان و هم برای زنان مهم است. با انجام تمرینات کگل و همچنین لذت بردن از رابطه جنسی منظم می توانید از ارگاسم طولانی تر و قوی تری لذت ببرید. و مزایا به همین جا ختم نمی شود. کف لگن قوی به زنان کمک می کند تا عملکرد و کنترل مثانه خود را بهبود بخشند (که با بالا رفتن سن زنان مهم است، به خصوص اگر بچه دار شوند). مردان از مزایای مشابهی برخوردار هستند و رابطه جنسی منظم نیز به محافظت در برابر اختلال نعوظ کمک می کند.

خواب بهتر شبانه

اگر مرتباً در شب پرت می شوید و می چرخید، قطعاً ارزش (و توهم آمیز بودن) یک خواب خوب شبانه را می دانید. با این حال، یک خبر خوب وجود دارد: داشتن رابطه جنسی ممکن است به افزایش شانس شما برای خوابهای آرام بسیار کمک کنده باشد. ترشح دوپامین و اکسی توسین پس از ارگاسم می تواند به تقویت احساس صمیمیت و همچنین استراحت و آرامش کمک کند. جای تعجب نیست که بسیاری از مردم دوست دارند پس از رابطه جنسی به لالا بروند!

ورزش لذت بخش

فعال ماندن بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم است، اما بسیاری از مردم از رفتن به باشگاه پس از یک روز کاری طولانی هراس دارند. خبر خوب این است که رابطه جنسی در واقع می تواند یک ورزش قلبی عروقی عالی باشد. اما، به یاد داشته باشید، اگر می خواهید از مزایای کالری سوزی بهره مند شوید، باید عرق کنید و ضربان قلب خود را حفظ کنید. بنابراین، فقط در آنجا دراز نکشید - موقعیت های جدید را امتحان کنید و از پیش بازی های فعال زیاد لذت ببرید.

خلق و خوی بهبود یافته

هنگامی که به ارگاسم می رسیم، مغز ما پر از اندورفین های خوشایند می شود که باعث ایجاد احساس خوشبختی و پیوند می شود. رابطه جنسی منظم می تواند به مبارزه با افسردگی کمک کند و همچنین می تواند ما را با شریک زندگی خود در ارتباط نگه دارد. و یک رابطه قوی می تواند برای رفاه ذهنی ما معجزه کند، بنابراین یک بار دیگر، رابطه جنسی یک برد-برد در سراسر زندگی زناشیویی است!

نیاز هر موجود انسانی به ایجاد رابطه جنسی

بدن انسان برای برقراری رابطه جنسی و فرزند آوری برنامه ریزی شده و ترس از ایجاد یک رابطه جنسی، می تواند علتی مانند زود انزالی یا واژینیسموس داشته باشد. پس بسیاری از اختلال های جنسی و انحراف های جنسی آسیب زیادی را می تواند در پی داشته باشد.

مثلا فردی که دارای انحراف جنسی است و به صورت کلاسیک از رابطه جنسی لذت نمی برد نمی تواند ازدواج کند و به مرور دچار انزوای اجتماعی می شود. مانند افرادی که به برده خواهی یا سادیسم جنسی علاقه دارند.

همچنین اختلال جنسی مانند زود انزالی یا اختلال نعوظ می تواند کیفیت یک رابطه جنسی خوب را بسیار بسیار کم کند.

رابطه جنسی و آموزش سکس تراپیست

در واقع فرد گرسنه گاهی می تواند با یک نان ساده سیر شود و گاهی با ضیافت شام، اما فردی که نیازمند رابطه جنسی است نباید خود را به دلیل نیازمندی اش در معرض آسیب قرار بدهد. اینکه فردی که نیاز به برقراری رابطه جنسی دارد، بدون فکر، هر جایی و با هر شخصی بخواهد برای رفع نیاز خود اقدام کند، به راحتی خود را در برابر آسیب های جسمی و پس از آن روحی قرار می دهد.

اشاره سکس تراپیست به برقراری رابطه جنسی سالم، با زوج مناسب (ازدواج) است. (فردی که انتخاب کرده ایم با او زندگی کنیم) بنابراین امنیت جنسی از معیارها و ملاک های اولیه رابطه جنسی است.

چگونگی و کیفیت ارتباط جنسی

پس از آن چگونگی و کیفیت ارتباط جنسی است که فقط به دو فردی که به ایجاد رابطه اقدام کرده اند مربوط می شود. نکته بسیار مهم در ارتباط جنسی این است که هر رفتاری در روابط، اگر به طرفین آسیب نرساند و هر دو طرف از انجام آن لذت ببرند، رابطه جنسی بدون عیب محسوب می شود (به غیر از مواردی که آسیب های جسمی به دنبال دارد) بنابراین زوج ها نباید از برقراری روابط متنوع و بر اساس خواسته قلبیشان شرم کنند و خود را بد بپندارند و احساس گناه بکنند.

از نظر سکس تراپیست؛ روابط جنسی خصوصی ترین رابطه بین دو نفر است که در آن مرز صمیمیت به قدری است که زوج ها نباید از هیچ رفتاری که با خواست قلبیشان مطابقت دارد، خجالت بکشند و یکی از مکان هایی که خجالت در آن بدون معنی و مخرب است می تواند در روابط جنسی بین زوج ها باشد.

فواید به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی چیست؟

باید بدانیم روابط جنسی سالم که به ارگاسم میرسد، به تنظیم شدن هورمن های بدن، ناقل های عصبی مانند، تنفس بهتر، باز شدن عروق، سلامت روحی بسیار کمک میکند و ترشح هورمنها و ناقل های عصبی مانند: اکسی توسین، سروتونین، دوپامین، تستسترون را افزایش دهد. همچنین می تواند به شادی، هیجان، احساس خوشایند خواستنی بودن منجر شود که همه و همه باعث می شود حال بهتری را تجربه کنیم و زندگی را بهتر ببینیم.

بنابراین یک رابطه جنسی سالم بر روی افراد اثر می گذارد و می تواند از بسیاری از مشکلات زناشویی و امراض جسمی فرد کم کند.

به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی می تواند باعث کاهش درد شود. اگر از دردهایی مثل دردهای دوران قاعدگی رنج می برید باید بدانید که تحقیقات نشان داده است که ترشح اندورفین و کورتیکواستروئیدها می تواند به مبارزه با درد بدن کمک کند، بنابراین ارگاسم ممکن است تجویزی از سوی پزشک باشد. بنابراین چه از سردرد و چه از دردهای عضلانی رنج می برید، ارگاسم می تواند بهبود دهنده باشد.

اما باید بدانیم که روابط جنسی همیشه به ارگاسم ختم نمی شود و گاهی رضایت فردی و احساس خوشنودی روح و روان می تواند یکی از پایه های این رابطه باشد و هر چقدر که فرد سلامت روحی و روانی بیشتری داشته باشد، هماهنگی او با زوج در رابطه جنسی سالم آسان تر و راحت تر است.

هر چقدر افراد در طول روز استرس کمتری را تحمل کنند، خود را در شرایط روانی سالم تری قرار بدهند، از خشم خود کم کنند و رژیم غذایی سالم داشته باشند می توانند از رابطه جنسی سالم بهره بیشتری ببرند. در واقع این موارد از نظر سکس تراپیست یک رابطه دو سویه است که هر کدام برای رشد دیگری بهتر عمل می کند و اثرگذار خواهد بود.

نظرات کاربران:
فروغ
پاسخ به این نظر
1402/11/17

من قبلا تورابطه جنسی باهمسرم اصلا ارگاسم و اوج لذت رو تجربه نمی کردم ولی وقتی رفتیم پیش سکس تراپیست و ایشون کمکمون کردن به ارگاسم رسیدن رو الان دارم تجربه می کنم و همین باعث شده رابطم باهمسرم خیلی بهتر بشه.

0 0
Hasti
پاسخ به این نظر
1402/8/28

????????????????mamnoon jaleb bood

0 0
Hasti
پاسخ به این نظر
1402/8/28

????????????????mamnoon jaleb bood

0 0
amin
پاسخ به این نظر
1400/6/28

سلام من 38 سالمه مشکل من این هست که دو سالی هست که دیگه رابطه جنسی خوبی رو با همسرم تجربه نمیکنم و به ندرت باهم رابطه داریم و درگیر یک رابطه دیگه شدم که توی اون رابطه خیلی بیشتر لذت میبرم اما الان پشیمون شدم که به همسرم خیانت کردم و میگم شاید میتونستیم مشکل رو حل کنیم اما خطا رفتم . الان نمیدونم حقیقت رو به همسرم بگم یا اینکه اون رابطرو تموم کنم پنهانی و نذارم چیزی متوجه شه اما بعدش احساس عذاب وجدان میکنم خیلی درگیرم واقعا نمیدونم چیکار درست تره از طرفی میترسم همسرم بفهمه و بخاد ازم جدا شه چون یدونه بچه داریم و نمیخام بچه طلاق بشه ... میشه کسی راهنمایی بکنه

6 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ