22006198 021

تکنیک های روانشناسی برای فراموشی دوست پسر

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
تکنیک های روانشناسی برای فراموشی دوست پسر

عشق، اتفاقی است که هر یک از ما در یکی از برهه های زندگی آن را تجربه میکنیم و با آن احساسات جدید، متفاوت و خوشایندی را تجربه میکنیم. همانطور که عشق تجربه شیرین و دلنشینی است و در مدت زمان سریعی اتفاق می افتد شکست عشقی هم یکی دیگر از اتفاقات ناگواری است که در عشق میتواند رخ بدهد و این عشق را از هم بپاشد و از بین ببرد. بنابراین هم اکنون شما نیازمند تکنیک های روانشناسی برای فراموشی دوست پسر و معشوق قبلیتان هستید تا وی را از خاطرات خود پاک کنید و به زندگی روزمره خود برگردید.

با وقوع شکست عشقی، غم، ناراحتی، افسردگی و تنهایی را در خود احساس می کنیم و فکر میکنیم که دیگر دنیا به آخر رسیده است و هیچ شخصی مثل او برای ما نمی شود. درک این واقعه برای کسانی که این اتفاق را تجربه کرده اند بیشتر قابل لمس و درک است. بنابراین شخصی که دچار این اتفاق شده است، نیازمند استفاده از تکنیک های روانشناسی برای فراموشی دوست پسر است.

مدتی بعد از تجربه این شکست، افرادی تصمیم به فراموش کردن گذشته و شروع یک آینده جدید برای خود می گیرند که اولین گام برای این تصمیم، اراده قوی و محکم است. اما افرادی که تاب و تحمل این واقعه و کنار آمدن با این موضوع را ندارند ممکن است دست به کارهایی مثل خودکشی بزنند.

بعد از پایان رابطه عاشقانه و تصمیم به فراموش کردن گذشته ممکن است با سوالاتی همچون چگونه شخصی را که دوست داریم فراموش کنیم، چگونه رابطه گذشته را فراموش کنیم مواجه شویم و کلنجار های ذهنی ای مثل هرکاری میکنم نمیتونم دوست پسرمو فراموشش کنم یا نمیتونم عشقم رو فراموش کنم رو به رو شویم.

در این مقاله، می خواهیم به این سوالات و کلنجارهای ذهنی پاسخ دهیم و راه حل های موثری را به شما پیشنهاد دهیم.

فراموشی دوست پسر

چگونه شخصی را که دوست داریم فراموش کنیم؟

 • اولین گام برای فراموش کردن رابطه قبلی، پذیرش و باور داشتن بر اتمام رابطه عاشقانه است که این رابطه به پایان خود رسیده است.
 • از یک مشاور یا روانشناس خوب کمک و مشاوره بگیرید و با استفاده از توصیه های مشاور سعی بر بهبود وضعیت خود داشته باشید.
 • یادگاری هایی مثل عکس، دلنوشته، فیلم، هدیه و چیزهایی که شما را به یاد او می اندازد از جلوی چشم خود بردارید. حتی اگر در طول مسیر خود مکان هایی که ممکن است او را ببینید از آنجا عبور نکنید.
 • به سرعت وارد یک رابطه جدید برای فراموش کردن شخص قبلی نشوید. چون با این کار ممکن است دوباره رابطه ناموفقی داشته باشید و باعث شکسته شدن قلب فرد متقابل شوید.
 • سرگرمی های جدید برای خود ایجاد کنید و به آشپزی و کارهای هنری و هر چیزی که در گذشته به آن علاقه داشتید بپردازید و لحظات مفید و جدیدی را برای خود ایجاد و تجربه کنید.
 • از دلایل شکستتان در رابطه، درس و تجربه بگیرید تا در آینده دچار تکرار این اشتباهاتی که در گذشته کرده اید نشوید.
 • روابط اجتماعی خود را گسترش دهید، دوستان جدید پیدا کنید و با آنها وقت بگذرانید.
 • تمام اطلاعات فرد از جمله ایمیل، آدرس شبکه های اجتماعی و شماره تلفن او را از صفحه گوشی خود پاک کنید.
 • تا مدتی از تماشای موسیقی، فیلم های عاشقانه و احساسی بپرهیزید و به جای آن به موسیقی و فیلم های شاد و طنز بپردازید.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید. با شکست عشقی، ممکن است تا مدتی کم اشتها و بی میل به غذا شوید و یا به غذاهای آماده روی بیاورید. با خوردن غذاهای سالم و رژیم غذایی مناسب سلامتی و انرژی را به بدن خود هدیه دهید و در کنار آن روزانه چند دقیقه ورزش هایی مثل پیاده روی، رقص را در خانه و یا فضای باز انجام دهید.
 • از تنهایی بپرهیزید و در جمع های دوستانه و خانوادگی و جشن ها شرکت کنید.
 • سفر رفتن را به برنامه خود اضافه کنید و با دوستان و آشنایان خود یک سفر چند روزه شاد را تجربه کنید.
 • خود خوری نکنید و احساسات درونی خود را با گریه و فریاد بروز دهید و یا با کسی که احساس راحتی میکنید و فکر میکنید که شما را درک می کند صحبت کنید.
 • به فکر انتقام گرفتن نباشید و به جای آن برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید و زمان و وقت خود را برای رسیدن به آن سپری کنید. بنابراین توصیه می شود با استفاده از تکنیک های روانشناسی برای فراموشی دوست پسر، خود را از بند خاطرات وی رها کنید و به زندگی روزمره خود بازگردید. زیرا زندگی زیبا تری از گذشته، در انتظار شماست و قطعاً فردی بهتر از او را پیدا خواهید کرد!

فراموش کردن دوست پسر

چرا نمیتوانم دوست پسرم را فراموش کنم؟

فراموش کردن معشوق، به خصوص اگر اولین بار باشد که عاشق شده اید کار سخت و زمان بری است چرا که با آن، اولین بار همه چیز و حس خوشایند عشق را تجربه کرده اید. این عشق، باعث تغییر در رفتار و شخصیت شما می شود. فراموش کردن برای همیشه، کار غیر ممکنی است. اما میتوان با سرگرم کردن خود و انجام بعضی از کارها کمی این رابطه و خاطرات را فراموش کرد.

در این مقاله، تکنیک های روانشناسی برای فراموشی دوست پسر و راهکارهایی برای رهایی از خاطرات و روابط گذشته را به شما معرفی نموده و امیدواریم با استفاده از این مقاله اطلاعات مفیدی را در خصوص این موضوع کسب نمایید.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ