22004925 - 021

مربی مهد کودک و مهد کودک حرفه ای

(23 رای)
مربی مهد کودک و مهد کودک حرفه ای

آنچه مسلم است فرستادن کودکان به سمت مهد کودک یک هدف بلند مدت را دنبال میکند. والدین با این انتخاب، کودک خود را به مهد می فرستند تا او برای مدرسه و زندگی بعدی آماده شود. بنابراین برخلاف تصور عام که مهد کودک جایی برای مراقبت و نگهداری صرف کودک است، باید گفت: «مهد کودک جایی برای رشد همه جانبه کودک در دوران حساس رشدی توسط مربی مهد کودک حرفه ای اوست»

مدیران مهد کودک ها و برنامه ریزان، مسئولیت مهمی برای رشد کودک در دوران رشدی حساس او دارند.

کودکان در این هفت سال فرصتهای زیادی برای آموزش و تربیت شدن دارند و به جسارت باید گفت که برخی مهارتها صرفا در این سالهای ابتدایی فرصت برای شکوفا شدن دارد.

/// شماره های تماس ///

شرایط لازم برای مربیان مهد

علاوه بر اینکه یک مهد می بایست استانداردهای لازم را داشته باشد. مربی مهد کودک می بایست استانداردهای لازم را داشته باشد. مربی مهد کودک نیز می بایست دانش به روزتری برای تربیت و پرورش داشته باشد.

مربیان مهد کودک حرفه ای امروز در سال 1397 به روز بودن و دانش آنها در زمینه ارتباطات و فضای مجازی بسیار مهم است بنابراین مربی مهد باید یادگیری موارد تکنولوژیک را در برنامه خود قرار دهد.

مربی مهد باید توانایی آموزش به کودک و والدین آنها را برای ورود به فضای مجازی داشته باشد به طوری که کودک به صورت کامل میزان دسترسی به قسمتهای مختلف فضاهای مجازی را بداند، مانند تمام تکنیکهای آموزشی دیگر مثل استفاده از دستشوشی.

مهد کودک

پس سال آخر مهد کودک و همین طور پیش دبستانی بسیار مهم است. از جمله ارزیابی های دیگر و شناسایی مشکلات کودکان مانند نقص تمرکز و توجه، پرخاشگری و دیگر مشکلات رفتاری که به طور معمول بایستی توسط مربی مهدکودک، به روانشناس متخصص و والدین گزارش شود، زیرا روحیات خاص کودک میبایست در سنین پایین بررسی و درمان شود تا قبل از ورود به مدرسه کودک حداقل در وضعیت معمول باشد و انواع آموزشهای لازم در دوره پیش دبستانی را دیده باشد، طبق آمارهای به دست آمده توسط تیم مرکز مشاوره مکث کودکانی که در مهدهای حرفه ای آموزش دیده اند هوش آنها بسیار پیشرفت داشته است.

خوشبختانه تیم مرکز مشاوره مکث در زمینه ارزیابی مهد کودکها و مربیان مهد کودک سابقه بسیار خوبی دارد که مدیران مهد های کودک می توانند استفاده کنند. داز دیگر مواردی که می توان برای مربی در نظر گرفت این است که به رشد کودک بایستی که توجه شود، به طور دقیق تر به رشد کودک در هر مرحله سنی، بنابراین مدیران مهد میبایست ضرورت دانستن مراحل رشدی را از طریق آموزش برای بالا بردن علم مربیان خود در نظر بگیرند.

در نتیجه مدیران مهد باید آگاه باشند فاکتورهایی مورد نظر رشدی و اختلالهای موجود را گزارش دهند، مربیان مهد کودک همچنین بهتر است خلاقیت داشته و خلاقیت کودکان را بشناسند تا حدودی استعدادها و توانایی آنها را شناسایی کنند، تا بتوانند با هر کدام با توجه به استعدادهای او ارتباط برقرار کنند، شاید این جملات دور از ذهن برسد اما در همین کشور مربیانی هستند که با همین سبک با کودکان ارتباط گیری می کنند.

افزودن نظر:
CAPTCHA2


×

امتیاز دهی به مطلب: مربی مهد کودک و مهد کودک حرفه ای

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی