22006198 021

مردان جذاب از دید زنان چه کسانی هستند؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(78 رای)
مردان جذاب از دید زنان چه کسانی هستند؟

از نگاه دختران و خانم ها معمولا مردان جذاب دارای ویژگی هایی همچون قابل اعتماد، شنونده همدل، پرتلاش، دارای پتانسیل موفقیت، کاریزماتیک، مسئولیت پذیری، داشتن اهداف مشترک، شوخ طبعی، سخاوتمندی، خوش اخلاقی و وفاداری هستند. در تعریف جذابیت بیشتر به ویژگیهای شخصیتی و رفتاری میتوان اشاره کرد. پرداختن بعضی ها به ظاهر، کاری اشتباه نیست؛ زیرا معیاری برای آن به صورت میانگین می توان پیدا کرد که آن تناسب اندام و کسی است که ورزشکار است هر چند در این بین افرادی هستند که تنها ویژگی های اخلاقی برای آنها ملاک حساب می شود. اما جذابیت یا کاریزماتیک بودن یک انسان مقوله ایی نیست که بتوان با نقش بازی کردن آنرا نشان داد. پس چگونه یک مرد می تواند کاریزماتیک یا جذاب باشد؟

عواملی که مرد را برای زن جذاب میکند

در مورد واقعی بودن و شناسایی این ویژگیها تنها با چند دیدار و صحبت کردن پیش از ازدواج میتوان به آن دست یافت؛ زیرا افراد بصورت ناهوشیار آنها را برملا خواهند کرد. هر چند این موضوع بستگی به تیز هوشی شما دارد. جذاب بودن یک خصلت کاملا ذاتی نیست پس میتوان در جهت رشد آن تلاش کرد. بسیاری از ویژگیهایی که پیشتر به آن پرداختیم، قابل یادگیری و توسعه است. اما چگونه میتوان این مهارت ها و ویژگی ها را بهتر کرد؟

  • در ابتدا نیاز به یک خودشناسی بر اساس واقعیت دارید.
  • نیاز به افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس دارید
  • نیاز به یادگیری زبان بدن و نحوه صحیح صحیت کرد دارید.
  • نیاز به یادگیری مهارت هایی همچون مدیریت خشم که زیر مجموعه مهارت های 10 گانه سازمان بهداشت جهانی WHO است دارید.
  • به این نکته بسیار دقت کنید که خانمها نسبت به آقایان بسیار حساس تر هستند پس در صحبت و رفتار کردن خود دقت بیشتری کنید.

پس از جلسات اولیه آشنایی روی نقاط ضعف و قوت خود کار کنید. اما این کار به تنهایی امکان پذیر نیست. شما در این راه نیاز به یک مشاور و یا روانشناس دارید. ولی بصورت کلی اگر از فردی خوشتان آمده و قرار بر ازدواج دارید. حتما مشاوره پیش از ازدواج را در لیست کارهای ضروری خود بگذارید.

اهمیت چشم مردان برای زنان

چه چشم مردانی جذاب است؟ تحقیقات به این نتیجه رسید که افراد دارای صلبیه سفیدتر (برخلاف قرمزتر) از نظر دیگران شادتر، سالم تر و جذاب تر هستند. فقط یک دلیل دیگر برای اینکه زود بخوابید و از چشم های خون آلود جلوگیری کنید. زنان به دنبال حلقه لیمبال تیره در مردان هستند. حلقه لیمبال مرز بین عنبیه و صلبیه است.

آیا چشمان کوچک مردان جذاب هستند؟

از این داده ها می توان نتیجه گرفت که اندازه چشم به شدت با جذابیت چهره مرتبط است، اما رابطه بین آنها مطلق نیست. همه چهره هایی که امتیاز جذابیت بالایی دارند چشم های درشت ندارند، اما چشم های کوچک با فرم ابروی مناسب نیز می توانند چهره را جذاب تر کنند.

کدام چشم ها جذاب به نظر می رسند؟

ما متوجه شدیم که سبز محبوب ترین رنگ لنز است و قهوه ای با وجود اینکه یکی از رایج ترین رنگ های چشم است، در رتبه دوم قرار می گیرد. اگرچه آبی و فندقی به عنوان جذاب ترین رنگ های چشم برای مردان و زنان دیده می شوند، اما به طور شگفت انگیزی کمترین محبوبیت را دارند.

جذابیت مشترک در زنان و مردان

مردان در چه سنی جذاب ترند؟ سن اولیه برای یک مرد چیست؟ در حالی که به نظر می رسد مردان از نظر ژنتیکی مستعد جذب زنان در اواسط تا اواخر 20 سالگی هستند، زنان تمایل دارند در سنین خود، اگر بزرگتر نباشند، جذب مردان شوند. این بدان معناست که مردان 30 ساله بهترین های هر هر گروهی هستند. مردان 35 ساله برای طیف وسیعی از زنان جذاب هستند، از 20 ساله تا زنان 40 ساله.ارتباط موثر

دخترها چه چیزهایی را جذاب می دانند؟

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بیشتر خانم ها به دنبال آن هستند، حیا است. رک گویی، نیکوکاری و صداقت از دیگر ویژگی های جذاب زنانه است که همراه با فروتنی همیشه رعایت می شود. هیچ چیز برای یک زن بیشتر از یک مرد با احساس عالی جذاب نیست.

آیا جذابیت و کاریزماتیک بودن اکتسابی است؟

جالب است بدانید که تمامی موارد بالا اکتسابی است و حتی سازمان بهداشت جهانی WHO هم به یادگیری تعدادی از این موارد تاکید کرده است. از آنجایی که با رفتارهای پسندیده و مورد قبول میتوان میزان جذابیت را بیشتر کرد، پس چرا برای آن تلاش نکنیم. تمام ویژگیهای که در مورد آنها صحبت کردیم، میتواند روابط بین فردی را بسیار بهتر کند. روابط بین فردی به قدری مهم است که روانشناس مطرحی به نام سالیوان ایجاد اختلال در هر چیزی را به ارتباط بین فردی و روانشناس مطرحی مانند اروین یالوم هم به ارتباط تاکید بسیار زیادی کرده است. در نتیجه پیامدهای تقویت این ویژگیها را میتوان در تمام ابعاد زندگی دید، مانند پیشرفت تحصیلی و شغلی، تیم سازی، داشتن دوستان بیشتر، بالا رفتن عزت نفس، پیشگیری از اختلالات خلقی و حتی روان تنی و بسیار از موارد دیگر.

مردان جذاب با لباس ساده

مردان جذاب، مردانی هستند که بدون هیچ تلاشی با یک لباس ساده ولی تمیز بسیار جلب توجه میکنند و از آناتومی خوبی برخوردارند و نه از ظاهر بلکه از اخلاق آنرا دریافت میکنند. اما از آنجایی که در هر مقوله ایی اخلاق سالم مفهوم بالایی برای نگه داشتن جذابیت و کنترل آن دارد، باز هم سریعاً به نحوه رفتار، نوع منش و رفتار یک مرد با چهره جذاب میپردازیم که چگونه میتواند خود را در حد اعلای جذابیت نگه دارد. اما با تمام این تفاسیر جذابیت به جز یک تعریف کلی و جامع، یک صفت و نشانه شخصی است. ممکن است فردی که به نظر من جذاب می آید، به نظر هیچ فرد دیگری جذاب نیاید. در اینصورت مطمئن میشویم خواست و سلیقه شخصی در جذابیت هر فردی به انتخاب اوست. کاملاً مشهود است که هر فردی میتواند در مورد جذابیت، سلیقه ایی عمل کند.

مردان جذاب از نظر زنان

مردان جذاب چه خصوصیاتی دارند

در این راستا باز هم بیان میکنیم که یک اخلاق جذاب، به هیچ وجه سلیقه ایی نیست و هر فردی را جذب خود میکند. اخلاقی که در آن صداقت، شفافیت، شوخ طبعی، دیگر دوستی و فداکاری بدون حسادت وجود داشته باشد، مگر میتواند برای کسی جذاب نباشد. برای نسل ها، از نظر زنان، حس شوخ طبعی و تکیه گاه بودن نه تنها مهم است، بلکه ممکن است مهم ترین و جذاب ترین ویژگی یک مرد باشد. مثلاً مرد شوخ طبعی را در نظر بگیرید که صادق و مهربان است. فداکاری کردن را در موقعیت خود میداند و در عین حال شفاف، بی کینه و بی دروغ است. تمام این صفات برای جذب هر انسانی به این مرد میتواند کافی باشد. البته که این صفات کلیدی، پایه و شالوده یک رفتار انسانی و ماهیت یک انسان جذاب است که بسیار دلنشین است. اما ممکن است ما به شخصه مردی را جذاب بدانیم که ظاهری جذاب دارد، ماشینی گران قیمت دارد و یا ساعتی از طلا داشته باشد.

عزت کلام در جذابیت مردان

از آنجایی که حرف از جذابیت است، واضحاً باید بدانیم صفات ظاهری تا حدودی میتواند علت جذابیت، مخصوصاً در یک مرد جذاب باشد. شاید با این تعبیر آشنا باشید: «مرد است و حرفش». که بیانگر آن است که مردها به عنوان یک منبع قدرت، عزت کلام و صداقت، زمانی که بر سر حرف خود باقی میمانند، وجهه ایی از مردانگی خود را کامل کرده اند. در واقع در مردان، جذاب ماندن بر سر قول و قرارها و حرف های زده شده، انتظاری است که از هر فرد عاقلی چه زن و یا مرد میتوان داشت. اما از آنجایی که مردان قطب مهم یک فعالیت و یا دسترسی به خواسته هستند و در واقع میتوانند در هر عملی به عنوان رهبر حضور پیدا کنند و نقش حمایتی و مسئولیت پذیری دارند. این انتظار از مردان به عنوان کسی که باید از عزت کلام و پایداری بر روی حرف ها و قول و قرارهایش برخوردار باشد میرود.

عزت کلام به معنای آگاهی از آنچه که گفته میشود و ثبات داشتن در قبول حرف خود و اقدام مثبت در راستای قول ها و حرف های گفته شده است. فردی که دارای عزت کلام است، نمیتواند با تغییر شرایط حرفهای خود را نیز تغییر دهد و به دنبال دلیل تراشی و بهانه جویی های مداوم باشد.

شغل در مردان جذاب

آدلر روانشناس نظریه پرداز معتقد است «هویت یک مرد را شغل او میسازد» و هویت یک زن را «عشق او». با چنین تعریفی باید آگاه باشیم که یک مرد جذاب قطعاً کسی است که بتواند از توانایی ها و استعدادهای خود در راستای شغل و یا بهره مندی اقتصادی خود استفاده کند. بیکاری و نداشتن ثبات شغلی برای یک مرد، بی هویتی بوجود می آورد. در مجموع چگونه میتوان انتظار داشت یک مرد بی هویت جذاب به نظر برسد.

آیا مردان پول دار جذاب هستند؟

حقیقتاً اگر ماشین و ساعت این مرد را از او بگیریم و او را در میان انبوهی از جمعیت رها کنیم، آیا باز هم جذاب به نظر میرسد؟ جواب واضحاً خیر است. در واقع این وسایل شاید در مقطع زمانی برای ما جذاب باشند، اما نمیتوانند عامل جذابیت مستمر یک فرد باشند. زیرا عوامل جذابیت صفات درونی و پایه ایی یک انسان است که در هر جمعیتی و در هر مقطعی و با هر سختی، مانند الماسی که برش میخورد، درخشان تر و با ارزش تر میشود. بنابراین با این اطلاعات سطحی میتوانیم حدس بزنیم، شاید هستند افراد جذابی که در کنار آنها قرار داریم و به علت اینکه ملاکمان و تعریفمان از جذابیت تا حدی اشتباه است، نمیتوانیم جذابیت آنها را بفهمیم و بسنجیم. پس تغییر نگاه ما و پیدا کردن ملاک های انسانی با ارزش میتواند توجه ما را آسان تر از قبل به مرد جذاب جلب کند، او را ببینیم و بشناسیم.

سوالات متداول

1. آیا جذاب بودن از دید همه یکسان است؟
خیر، ممکن است فردی که به نظر من جذاب می آید، به نظر هیچ فرد دیگری جذاب نیاید. کاملاً مشهود است که هر فردی میتواند در مورد جذابیت سلیقه ایی عمل کند.

2. در چه صورت جذاب بودن سلیقه ای نیست؟
یک اخلاق جذاب، به هیچ وجه سلیقه ایی نیست و هر فردی را جذب خود میکند. اخلاقی که در آن صداقت، شفافیت، شوخ طبعی، دیگر دوستی، فداکاری بدون حسادت و بخل وجود داشته باشد، مگر میتواند برای کسی جذاب نباشد.

نظرات کاربران:
سمیرا
پاسخ به این نظر
1402/10/17

برای خود من بشخصه اولین معیاری که مهه هددف داشته باشه و تحصیلاته واقعا هر چقدر بیشتر باشه جذب میشم و بعدش قد و اخلاق و اصن همینکه خب چه مرد چه زن به فکر اینده باشه جذابه

0 0
اشکان سلطانی
پاسخ به این نظر
1402/10/5

بله شوخ طبعی پسرا از نظر دخترا خیلی جالبه و جذاب کلا ٪۸۰دخترا دوست دارن پسرا شوخی کنن و بعد دختراهم بترکن از خنده .البته اون ٪۲۰دیگه مخالفن از شوخ طبعی پسرا . به قول دوست خوبمون گوشه گیر بودن و جدی بودن زیاد جالب نیست و بقول یکی از دوستان داری دنیارو خاکستری میکنی عزیزم. و نمیگم خیلی جلف بازی کنی و کل کارو زندگیت بشه شوخی و خنده و از نظر دخترا جالب و جذاب باحال نیست میشه بی نمکی و دیگه کارات خنده دار نیست معذرت میخوام کارات میشه اصکل بازی برا دیگران .

0 0
داریوش پارسا
پاسخ به این نظر
1400/8/9

من نگفتم شوخی نکنیم,گفتم شوخی باید بر اساسِ شناخت و متناسب با کاراکتر باشه.پس نسخه پیچیدنِ شوخی می تونه جذابیت بیاره, کاملا غلطه. چون این امری نسبی هست.اتفاقا احمق ترین آدمای دنیا {بلانسبت شما}کسایی هستن که خودشونو عروسک خیمه شب بازی ی افکارِ دیگران می کنن که مورد توجه قرار بگیرن.این مورد اگه از روی ضعف و کمبود شخصیت نیست نشونه ی چیه؟ی زنه خیابونی می تونه واسه خیلی ها جذاب باشه.اما اون خیلی ها رو باید دید تو چه دسته ای قرار می گیرن.شما دنیاتو چراغونی کن اما مطمئن باش با عینک خوشبینی این دنیا نیست که خوشکل شده این ذهنته که گول خورده.. در پناهِ عشق اما نه از نوعِ نیش بازش.

2 0
فرزاد بذری
پاسخ به این نظر
1400/1/31

شوخ طبعی با کسی که دوسش داری چرا بد باشه ؟ ما تو این دنیا اومدیم که با هم ارتباط داشته باشیم ماهیت خنده مگه بده که تلاش برای حفظش روی لبای کسی که دوسش داری بد باشه؟ چرا تو یه موقعیت که مطلب با مزه ای به زبونت میاد نگی و با متانتی که بیان کردی به ادامه اون لحظه بپردازی ؟ بله هستن شوخی هایی که شخص به دلیل این که میخواسته جلب توجه کنه یه سری کلمات رو کنار هم چیده و تقریر کرده اما اون یه ضعف شخصیته برای به آب آتش زدن خود برای جلب توجه دیگران که نه تنها شما هر کسی متوجهش خواهد شد .

5 2
داریوش پارسا
1400/8/9

فرزاد جان دلیلِ من این هست که میگم شما نمی تونی مطمئن باشی که شوخی و بذله گویی ی شما چه برداشتی از طرف مخاطبت داره.چرا ی امتحان ساده نکنی,شما به جامعه نگاه کن ببین میزان احترام به کدوم دسته متمایلِ.قیمتِ یک شوخی واسه گذروندنِ یک لحظه ی فان! باعث میشه ب دفعات بیش از حده گذشتت جدی باشی با دیگران, که مجدد به نگاه اولشون نسبت به شما برگردن.همینا که این شعارو میدن رو خیلی دوست دارم ببینم نظرشون رو جفتشون هم همین شکلی ی؟بگو بخند با دیگران جذاب میشی!(بعدش هم یکی یکی آدمایی که واست دور برداشتن رو جمع کن)خب از اول شوخی نکنیم.بگو بخند فقط مختص با جمعی هست که سطح شعور و شناختمون ازشون بسیار بالاس.

1 2
داریوش پارسا
پاسخ به این نظر
1398/10/13

چرا هیجوقت در بخش نظرات, کامنتی وجود نداره؟ بهتر نیست این بخش یا حذف بشه یا نظرات دیگران درج بشه؟ ------ شوخ طبعی اصلا جذابیت نمیاره بلکه می تونه بسیار آدمی رو سطحی جلوه گر باشه مگر اینکه با شناخت توام باشه شوخی هایی که برای شما نَمَکینه می تونه برای من جلف تلقی بشه اما متانت رفتاری درخور و در شان هر مخاطب,می تونه هم عملی آموزنده باشه هم جذاب من که هرگز انسان های اهل شوخی رو نتونستم جدی بگیرم چ برسه ب اینکه جذبشون بشم!

2 8
مهسا
1400/12/17

سلام و احترام. با نظر شما مخالف هستم، اینکه در مورد بدیهیات بخواهیم صحبت کنیم و شما با سفسطه موضوع را عوض می کنید جای سوال و پرسش را برای خود شما ایجاد می کند، که چه باعث میشود آگاهانه منتظر پاسخ های منفی دیگران باشید. لازم به ذکر است بسیاری از روانپزشکان دنیا توانمندی در شوخی کردن را سطح بسیار بالایی از رشد و تکامل آن فرد می دانند.

1 0
کیمیا رهنما
1400/6/27

ببخشید من فکر میکنم این ضعف شماست که انقد به زندگی جدی نگاه میکنید خیلی از ادمهای موفق دنیا همیشه میگن شوخی بخش مهمی از زندگی هست . خیلی تعجب کردم از خوندن نظرتون مگه میشه انقدر جدی بود !!!!!!و سطحی بودن یا نبودن ادمها هم هیچ ربطی به شوخ بودن یا جدی بودنشون نداره بلکه به خیلی موارد دیگه مربوطه . من ادم هایی رو میشناسم که خیلی دقیق و منظم و موفق هستن و در عین حال میتونن جوری بخندوننت که اشک از چشمات بیاد . خیلی جالب بود سعی کردم از دید شما به زندگی نگاه کنم دنیا خیلی خاکستری شد !

5 1
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ