22006198 021

مردان جذاب برای خانم ها چگونه هستند؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(45 رای)
مردان جذاب برای خانم ها چگونه هستند؟

از نگاه دختران و خانم ها؛ معمولا مردان جذاب دارای این ویژگی ها می باشند: پرتلاش، موفق در کار، کاریزماتیک، خوش اخلاق، ورزشکار، با اعتماد به نفس در ارتباط و وفادار. در تعریف جذابیت هر آنچه که در یک جامعه مورد پذیرش و ستودنی باشد جذاب و هنجار جذابیت در آن جامعه است. اما جذابیت یا کاریزماتیک بودن یک انسان مقوله ایی نیست که بتوانیم با نقش بازی کردن آن را به دست بیاوریم. پس چه طوری مردی جذاب باشیم؟ در ادامه به شما خواهیم گفت؟

ملاک های جذابیت در مردان

جذاب بودن یک خصلت ذاتی است که می تواند در جهت رشد آن تلاش کرد البته در اینجا ما جذابیت های اخلاقی را ملاک قرار می دهیم. ملاک های جذابیت در مردان یا حتی در زنان در صورتی که از مرحله دانش به مرحله درونی شدن برود می تواند در بسیاری از حوزه ها مانند؛ کار، تحصیل، ارتباط بین فردی و ازدواج نقش باورنکردنی داشته باشد.

چه در زنان جذاب و چه در مردان جذاب داشتن چند عامل جذابیت آنها را افزایش می دهد:

  • ارتباط موثر
  • شنونده همدل
  • عدم قضاوت دیگران
  • داشتن انرژی مثبت
  • قاطع بودن
  • رسیدگی ظاهری و توجه به سلامت جسم
  • خوش صحبت بودن
  • شوخ طبعی

جالب است بانید که تمامی موارد بالا اکتسابی است و حتی سازمان بهداشت جهانی WHO هم به یادگیری تعدادی از این موارد تاکید کرده است. در ادامه جالب است بدانید از آنجایی که با رفتارهای پسندیده و مورد قبول این میزان از جذابیت بهتر و بیشتر میشود، میتوانیم بفهمیم که رفتارها و کلام ها و به نوعی خودآگاهی در مورد عملکرد خود می تواند در جذابیت یک فرد بسیار اثر گذار باشد. جذابیت ظاهری خصلتی خدادادی است که توانایی به دست آوردن آن فقط جزو مقوله های ژنتیکی است. هر چند که تبلیغات جهانی ذهن افراد به صورت ناخودآگاه به سمت زیبایی های غربی برده است. حال جالب است بدانید که در بسیاری از اروپایی ها، ظاهر شرقی جذابیت های بیشتری دارد. به قول معروف انگار که در بسیاری از موارد (مرغ همسایه غاز) است.

مردان جذاب با لباس ساده

مردان جذاب که بدون هیچ تلاشی با یک لباس ساده بسیار جلب توجه میکنند و از آناتومی خوبی برخوردارند و یا چهره خدادادی مورد قبولی دارند، بهره بالایی از جذابیت را دارند که نه از ظاهر بلکه از اخلاق آن را دریافت می کنند. اما از آنجایی که در هر مقوله ایی اخلاقیات مفهوم بالایی برای نگه داشتن جذابیت و کنترل آن دارد باز هم سریعاً به نحوه رفتار، نوع منش و رفتار یک مردی با چهره جذاب میپردازیم که چگونه میتواند خود را در حد اعلای جذابیت نگه دارد.

مردان جذاب

اما با تمام این تفاسیر جذابیت به جز یک تعریف کلی و جامع، یک صفت و نشانه شخصی است. ممکن است فردی که به نظر من جذاب می آید، به نظر هیچ فرد دیگری جذاب نیاید. در اینصورت مطمئن میشویم خواست و سلیقه شخصی در جذابیت هر فردی به انتخاب اوست. کاملاً مشهود است که هر فردی میتواند در مورد جذابیت سلیقه ایی عمل کند.

اخلاق جذاب

مردان جذاب برای خانم ها چگونه هستند؟ در این راستا باز هم بیان میکنیم که یک اخلاق جذاب، به هیچ وجه سلیقه ایی نیست و هر فردی را جذب خود میکند. اخلاقی که در آن صداقت، شفافیت، شوخ طبعی، دیگر دوستی، فداکاری بدون حسادت و بخل وجود داشته باشد، مگر میتواند برای کسی جذاب نباشد.

مثلاً مرد شوخ طبعی را در نظر بگیرید که صادق و مهربان است. فداکاری کردن را در موقعیت خود می داند و در عین حال شفاف و بی کینه و بی دروغ است. تمام این صفات برای جذب هر انسانی به این مرد میتواند کافی باشد. البته که این صفات کلیدی پایه و شالوده یک رفتار انسانی و ماهیت یک انسان جذاب است که بسیار دلنشین است. اما ممکن است ما به شخصه مردی را جذاب بدانیم که ظاهری جذاب دارد و یا ماشینی گران قیمت دارد و یا ساعتی از طلا داشته باشد.

/// شماره های تماس ///

عزت کلام در جذابیت مردان

از آنجایی که حرف از جذابیت است، واضحاً باید بدانیم صفات ظاهری تا حدودی میتواند علت جذابیت، مخصوصاً در یک مردان جذاب باشد. شاید با این تعبیر آشنا باشید «مرد است و حرفش». که بیانگر آن است که مردها به عنوان یک منبع قدرت، عزت کلام و صداقت، زمانی که بر سر حرف خود باقی می مانند، وجهه ایی از مردانگی خود را کامل کرده اند.

در واقع در مردان جذاب ماندن بر سر قول و قرارها و حرف های زده شده، انتظاری است که از هر فرد عاقلی چه زن و یا مرد میتوان داشت. اما از آنجایی که مردان قطب مهم یک فعالیت و یا دسترسی به خواسته هستند و در واقع میتوانند در هر عملی به عنوان رهبر حضور پیدا کنند و نقش حمایتی و مسئولیت پذیری دارند. این انتظار از مردان به عنوان کسی که باید از عزت کلام و پایداری بر روی حرف ها و قول و قرارهایش برخوردار باشد میرود.

عزت کلام به معنای آگاهی از آنچه که گفته میشود و ثبات داشتن در قبول حرف خود و اقدام مثبت در راستای قول ها و حرف های گفته شده است. فردی که دارای عزت کلام است نمیتواند با تغییر شرایط حرف های خود را نیز تغییر بدهد و به دنبال دلیل تراشی و بهانه جویی های مداوم باشد.

شغل در مردان جذاب

آدلر روانشناس نظریه پرداز معتقد است: هویت یک مرد را شغل او میسازد و هویت یک زن را عشق او.

با چنین تعریفی باید آگاه باشیم که یک مرد جذاب قطعاً کسی است که بتواند از توانایی ها و استعداد های خود در راستای شغل خود و یا بهره مندی اقتصادی خود استفاده کند. بیکاری و نداشتن ثبات شغلی برای یک مرد بی هویتی به وجود می آورد. در مجموع چگونه میتوان انتظار داشت یک مرد بی هویت جذاب به نظر برسد.

آیا مردان پول دار جذاب هستند؟

حقیقتاً اگر ماشین و ساعت این مرد را از او بگیریم و او را در میان انبوهی از جمعیت رها کنیم آیا باز هم جذاب به نظر میرسد؟ جواب واضحاً خیر است. در واقع این وسایل شاید در مقطع زمانی برای ما جذاب باشند، اما نمیتوانند عامل جذابیت یک فرد باشند. زیرا عاملهای جذابیت صفات درونی و پایه ایی یک انسان است که در هر جمعیتی و در هر مقطعی و با هر سختی، مانند الماسی که برش میخورد درخشان تر و با ارزش تر میشود.

بنابراین با این اطلاعات سطحی میتوانیم حدس بزنیم، شاید هستند افراد جذابی که در کنار آنها قرار داریم و به علت اینکه ملاکمان و تعریفمان از جذابیت تا حدی اشتباه است، نمیتوانیم جذابیت آنها را بفهمیم و بسنجیم. پس تغییر نگاه ما و پیدا کردن ملاک های انسانی با ارزش میتواند توجه ما را آسان تر از قبل به مرد جذاب جلب کند، او را ببینیم و بشناسیم.

سوالات متداول

1. آیا جذاب بودن از دید همه یکسان است؟
خیر، ممکن است فردی که به نظر من جذاب می آید، به نظر هیچ فرد دیگری جذاب نیاید. کاملاً مشهود است که هر فردی میتواند در مورد جذابیت سلیقه ایی عمل کند.

2. در چه صورت جذاب بودن سلیقه ای نیست؟
یک اخلاق جذاب، به هیچ وجه سلیقه ایی نیست و هر فردی را جذب خود میکند. اخلاقی که در آن صداقت، شفافیت، شوخ طبعی، دیگر دوستی، فداکاری بدون حسادت و بخل وجود داشته باشد، مگر میتواند برای کسی جذاب نباشد.

3. یک مرد جذاب چگونه است؟
یک مرد جذاب کسی است که بتواند از توانایی و استعدادهای خود در راستای شغل و یا بهره مندی اقتصادی خود استفاده کند. بیکاری و نداشتن ثبات شغلی برای یک مرد بی هویتی به وجود می آورد.

نظرات کاربران:
داریوش پارسا
پاسخ به این نظر
17:24 - 13 دی 98

چرا هیجوقت در بخش نظرات, کامنتی وجود نداره؟ بهتر نیست این بخش یا حذف بشه یا نظرات دیگران درج بشه؟ ------ شوخ طبعی اصلا جذابیت نمیاره بلکه می تونه بسیار آدمی رو سطحی جلوه گر باشه مگر اینکه با شناخت توام باشه شوخی هایی که برای شما نَمَکینه می تونه برای من جلف تلقی بشه اما متانت رفتاری درخور و در شان هر مخاطب,می تونه هم عملی آموزنده باشه هم جذاب من که هرگز انسان های اهل شوخی رو نتونستم جدی بگیرم چ برسه ب اینکه جذبشون بشم!

0 5
کیمیا رهنما
15:56 - 27 شهریور 00

ببخشید من فکر میکنم این ضعف شماست که انقد به زندگی جدی نگاه میکنید خیلی از ادمهای موفق دنیا همیشه میگن شوخی بخش مهمی از زندگی هست . خیلی تعجب کردم از خوندن نظرتون مگه میشه انقدر جدی بود !!!!!!و سطحی بودن یا نبودن ادمها هم هیچ ربطی به شوخ بودن یا جدی بودنشون نداره بلکه به خیلی موارد دیگه مربوطه . من ادم هایی رو میشناسم که خیلی دقیق و منظم و موفق هستن و در عین حال میتونن جوری بخندوننت که اشک از چشمات بیاد . خیلی جالب بود سعی کردم از دید شما به زندگی نگاه کنم دنیا خیلی خاکستری شد !

1 1
فرزاد بذری
پاسخ به این نظر
19:14 - 31 فروردین 00

شوخ طبعی با کسی که دوسش داری چرا بد باشه ؟ ما تو این دنیا اومدیم که با هم ارتباط داشته باشیم ماهیت خنده مگه بده که تلاش برای حفظش روی لبای کسی که دوسش داری بد باشه؟ چرا تو یه موقعیت که مطلب با مزه ای به زبونت میاد نگی و با متانتی که بیان کردی به ادامه اون لحظه بپردازی ؟ بله هستن شوخی هایی که شخص به دلیل این که میخواسته جلب توجه کنه یه سری کلمات رو کنار هم چیده و تقریر کرده اما اون یه ضعف شخصیته برای به آب آتش زدن خود برای جلب توجه دیگران که نه تنها شما هر کسی متوجهش خواهد شد .

3 2
داریوش پارسا
20:20 - 9 آبان 00

فرزاد جان دلیلِ من این هست که میگم شما نمی تونی مطمئن باشی که شوخی و بذله گویی ی شما چه برداشتی از طرف مخاطبت داره.چرا ی امتحان ساده نکنی,شما به جامعه نگاه کن ببین میزان احترام به کدوم دسته متمایلِ.قیمتِ یک شوخی واسه گذروندنِ یک لحظه ی فان! باعث میشه ب دفعات بیش از حده گذشتت جدی باشی با دیگران, که مجدد به نگاه اولشون نسبت به شما برگردن.همینا که این شعارو میدن رو خیلی دوست دارم ببینم نظرشون رو جفتشون هم همین شکلی ی؟بگو بخند با دیگران جذاب میشی!(بعدش هم یکی یکی آدمایی که واست دور برداشتن رو جمع کن)خب از اول شوخی نکنیم.بگو بخند فقط مختص با جمعی هست که سطح شعور و شناختمون ازشون بسیار بالاس.

0 0
داریوش پارسا
پاسخ به این نظر
20:01 - 9 آبان 00

من نگفتم شوخی نکنیم,گفتم شوخی باید بر اساسِ شناخت و متناسب با کاراکتر باشه.پس نسخه پیچیدنِ شوخی می تونه جذابیت بیاره, کاملا غلطه. چون این امری نسبی هست.اتفاقا احمق ترین آدمای دنیا {بلانسبت شما}کسایی هستن که خودشونو عروسک خیمه شب بازی ی افکارِ دیگران می کنن که مورد توجه قرار بگیرن.این مورد اگه از روی ضعف و کمبود شخصیت نیست نشونه ی چیه؟ی زنه خیابونی می تونه واسه خیلی ها جذاب باشه.اما اون خیلی ها رو باید دید تو چه دسته ای قرار می گیرن.شما دنیاتو چراغونی کن اما مطمئن باش با عینک خوشبینی این دنیا نیست که خوشکل شده این ذهنته که گول خورده.. در پناهِ عشق اما نه از نوعِ نیش بازش.

0 0
افزودن نظر:
captcha