22006198 021

مرکز درمان افسردگی و تشخیص این بیماری

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
مرکز درمان افسردگی و تشخیص این بیماری

هر انسانی ممکن است برخی اوقات غمی را در درون خود حس کند، غمگین شدن و غم مانند شاد بودن و خوشحالی امری طبیعی است. اما اگر غمگینی برای زمان طولانی یا بدون علتی در هر فردی ماندگار شود این فرد افسرده است، افسردگی بالاترین حالت غمگین بودن است اما افسردگی انواع و ویژگی های دیگری نیز دارد که مرکز درمان افسردگی میتواند این حالات را تفکیک کند و تشخیص دهد.

شاید از خیلی افراد به خصوص نوجوانان و جوانان بشنویم که می گویند افسرده شده ام و از بی حوصلگی، خستگی، وعدم تمرکز و تمرکز چند وقتی است که می برند. در برخی از موارد نیاز به اقرار افراد نیست و از رفتار و کردار آنها میتوان فهمید که آنها دچار افسردگی شده اند و بعضاً خود آنها از ابتلا به این بیماری با خبر هستند. اما گاهی افراد دچار افسردگی نامرئی می شوند که نشانه هایی بارزی شبیه به افسردگی ندارد و از میزان تحریک پذیری و اعتیاد به کار است که می تواند آن را تشخیص داد.

مسائل زیادی ممکن است باعث شود که افسردگی در افراد شکل بگیرد، برای نمونه اضطراب زیاد، آسیب های جسمی، بیماری، فقدان عزیزان، طلاق و جدا شدن والدین، مشکلات مالی، اعتیاد، کمبود عاطفه و قرار گرفتن در خانواده هایی که از لحاظ احساسی ضعیف هستند، مهاجرت و تغییر سبک زندگی می تواند سبب افسردگی شود.

در این موارد باید این بیماری را جدی گرفته و برای درمان آن دست به کار شد. افسردگی میتواند آسایش زندگی فردی و خانوادگی را از بین ببرد، افسردگی علائم مختلفی دارد و برای هر فردی میتواند متفاوت باشد از جمله: تغییر در خواب و خوراک، احساس کسالت شدید، سردردهای زیاد بدون اینکه دلیل جسمی داشته باشد، احساس گناه، شلختگی و اهمیت ندادن به ظاهر، عدم تمرکز، تغییرات زیاد در خلق و در موارد حاد تمایل به خودکشی.

اگر با این علائم برخورد کردید باید آن را بسیار جدی بگیرید، افسردگی مانند ناراحتی زودگذر نیست و اگر به درمان آن پرداخته نشود زندگی افراد و خانواده آنها را تحت تاثیر خود قرار میدهد. برای درمان افسردگی باید ابتدا مهارت حل مسئله را آموخت و از آن استفاده کرد.

مرکز درمان افسردگی

مرکز درمان افسردگی پلی به سمت سلامت روان

افسردگی یکی از اختلالات خلقی است که متاسفانه امروزه افراد زیادی با آن درگیر هستند و حتی در برخی کشورها تعداد این بیماران از بیماران جسمی هم بیشتر است، به افسردگی سرماخوردگی روانی میگویند زیرا متاسفانه به خاطر شرایط و تنش ها و استرس های ناشی از زندگی بسیار شیوع پیدا کرده است.

از عوامل ایجاد افسردگی میتوان به وراثت، عوامل روان شناختی، عوامل اجتماعی رفتاری و تغییرات فصلی اشاره کرد، شاید شنیده باشید که برخی افراد با شروع پاییز یا زمستان و حتی دیگر فصل ها خلق آنها تغییر میکند افسردگی قابل درمان است و این کار در مرکز درمان افسردگی انجام میشود.

افراد در این شرایط حتماً باید به مرکز درمان افسردگی و مراکز مشاوره مراجعه کنند تا به سلامت روان برسند، فرد افسرده را تا جای ممکن نباید تنها رها کرد یکی از راه های کمک به این افراد حضور آنها در جمع است درمان افسردگی با مشاوره بسیار تاثیرگذار است و اگر این افراد به دارو درمانی نیاز داشته باشند، مشاور آنها را به روانپزشک و متخصص درمان افسردگی معرفی میکند تا آنها کار درمان را ادامه دهند. در مرکز درمان افسردگی دکتر روانشناس متخصص افسردگی و دکتر افسردگی حضور دارند که میتواند کمک شایانی به این بیماران ارائه دهند.

برای درمان افسردگی راه های مختلفی وجود دارد که قطعاً روانشناس و متخصص این رشته میتواند کمک بیشتری به افراد افسرده بکند. یکی از راه های درمان افسردگی تغییر در شیوه زندگی است، استفاده از سبک زندگی درست می تواند تاثیر فراوانی در درمان افسردگی داشته باشد، یکی از مواردی که بسیار موثر است ورزش کردن است که خود این امر سبب جذب انرژی مثبت و رشد سلول های مغزی میشود و برخی اوقات ورزش مانند داروهای افسردگی عمل میکند.

یکی از مسائلی که میتواند در پیشگیری و درمان افسردگی کمک دهنده باشد تغذیه و رژیم غذایی مناسب است. خواب خوب میتواند در درمان این بیماری تاثیرگذار باشد، همانطور که گفته شد استرس شدید میتواند افسردگی را بیشتر کند، باید تا جایی که امکان دارد عواملی که سبب اضطراب می شود برای این افراد کاهش پیدا کند.

مرکز درمان افسردگی و تشخیص بیماری

راه های درمان افسردگی و انواع درمان افسردگی

برای درمان هر بیماری از جمله افسردگی باید اول ریشه بیماری تشخیص داده شود و یک تشخیص خوب کار یک درمانگر خوب و مرکز درمان افسردگی مجهز و عالی است. نکته مهمی که در این زمینه باید به آن توجه و دقت کرد اینکه افسردگی به نوعی مانند اعتیاد است و همانطور که میدانیم برای درمان شخص معتاد باید نکات مهم و ریزی را دقت نماییم؛ اولاً باید معتاد را شخصی بیمار فرض کنیم نه متهم و مجرم، دوماً برای درمان یک شخص معتاد باید به طرف مقابل فهمانده شود که معتاد است و خودش قبول کند که مبتلا گشته و به زبان بیاورد و در گام سوم از طریق یک مرکز اعتیاد مجهز و معتبر شروع به درمان وی نماییم.

در مثال فوق اگر گام اول و دوم را درست انجام دهیم ولی در گام سوم دقت کافی را نداشته باشیم آن شخص را به جای بردن به مرکز درمان افسردگی معتبر و مجهز، به مرکزی نامعتبر ببریم نه تنها به وی کمکی نکردیم، نه تنها بیماری وی را خوب ننموده ایم بلکه ممکن است وی را دچار شک و تشنج نموده و یا او را به کام مرگ بکشانیم. لذا در انتخاب مرکز درمانی در هر موردی مخصوصاً در مرکز درمان افسردگی باید نهایت دقت را نمود که بتوان در راستای کمک افراد افسرده به هدف خود که سلامت روح و روان و حتی جسم بیمار است برسیم.

روش درمان این بیماری برای افراد مختلف متفاوت است زیرا علت بیماری برای هر فرد فرق می کند، افسردگی مشکلی نیست که به صورت فردی قابل حل باشد و نیاز به متخصص و روان درمانگر در مرکز درمان افسردگی دارد.

یکی از روش هایی که میتواند افسردگی را درمان کند شناخت درمانی است این درمان بر روی افکار و باورهای افراد کار میکند و سعی در تغییر افکار دارد، در بسیاری از مواقع تغییر در افکار منجر به تغییر خلق و حالات روحی و روانی میشود و این یکی از درمان های کاربردی و رایج در دنیا است.

روان درمانگران شناختی با تکنیک های درمانی متنوع و تکالیف کاربردی برای مراجعین به بهبود سریع تر این افراد کمک میکنند، افراد افسرده در جلسات مشاوره مقاومت زیادی به خرج میدهند و خیلی اوقات به جلسات ادامه نمیدهند این ها بستگی به روان درمانگر و مهارت او دارد که بتواند جلسه ای توام با همدلی و اعتماد را رقم بزند تا روند درمان به خوبی پیش رود.

شیوه ارتباطی مناسب و پذیرش بدون قید و شرط مراجع کار تشخیص و درمان را بهتر پیش می برد و افراد را هر چه زودتر به حال خوب و روان سالم نزدیک میکند، مرکز درمان افسردگی تهران، به درمان این بیماران کمک زیادی می کند.

ارتباط مغز و افسردگی

افسردگی عامل اصلی ناتوانی در سراسر جهان است، اما اطلاعات کمی در مورد آسیب شناسی آن وجود دارد. در حال حاضر، تشخیص افسردگی بر اساس تظاهرات بالینی، با شواهد عینی کمی انجام می شود. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) برای بررسی تغییرات پاتولوژیک در آناتومی مغز مرتبط با این اختلال استفاده شده است. MRI می تواند تغییرات ساختاری را در بیماران افسرده در داخل بدن شناسایی کند که می تواند کمک قابل توجهی به تشخیص و درمان بالینی کند.

مطالعات متعددی که بر ماده خاکستری و سفید متمرکز شده اند، تغییرات قابل توجهی در ناحیه مغز در بیماران مبتلا به اختلال افسردگی اساسی، مانند گلوبوس پالیدوس، لوب فرونتال، هیپوکامپ، لوب تمپورال، تالاموس، سیستم لیمبیک، جسم مخطط و آمیگدال پیدا کرده اند. نتایج به دلیل ویژگی های جمعیت شناختی و بالینی متفاوت، متناقض و بحث برانگیز هستند. با این حال، برخی از مناطق همپوشانی دارند. بنابراین، ما در مرکز درمان افسردگی فکر می کنیم که ممکن است یک "هاب" در MDD وجود داشته باشد و یک اختلال در این مناطق به شدت بیماری کمک می کند. اتصالات مغزی شامل اتصالات ساختاری و عملکردی است که بیماری را از دیدگاهی متفاوت منعکس می کند و پشتیبانی می کند که MDD ممکن است در اثر تعامل چندین ناحیه مغز ایجاد شود.

طبق گزارش های قبلی، مدارهای مهم شامل مدار فرونتال-زیر قشر، مدار خودکشی و مدار پاداش دخیل است. همانطور که مشخص شد، در پاتوفیزیولوژی، اختلال افسردگی اساسی پیچیده و قابل تغییر است. بررسی فعلی بر تغییرات قابل توجه در ماده خاکستری و سفید بیماران مبتلا به اختلال افسردگی تمرکز دارد تا درک بهتری از مدارها پیدا کند. علاوه بر این، شناسایی تفاوت های ظریف اختلال افسردگی و یافتن یک نشانگر زیستی کمک قابل توجهی به راهنمایی تشخیص و درمان بالینی خواهد داشت.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ