ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره شمال تهران واقع در قلهک

مرکز مشاوره شمال تهران واقع در قلهک

مرکز مشاوره شمال تهران واقع در قلهک در مورد چگونگی برخورد مردم در مورد رفتن یا نرفتن به مرکز مشاوره توضیحات جالبی را در این مقاله خدمتتان ارائه می دهد. شاید دغدغه خیلی از انسان ها این باشد که اگر روزی مجبور به رفتن به مرکز مشاوره باشند یا باید دیوانه باشند یا باید آن را از دیگران پنهان کنند.

چرا مرکز مشاوره و صحبت با روانشناس باید این احساس را در کسی بیدار کند؟ مگر ما از دوران کودکی سوالهایمان را از دیگران نمی پرسیدیم و همیشه به دنبال روشن شدن مسائل مربوط به خودمان و محیط پیرامونمان نبوده ایم؟ مرکز مشاوره جایگاهی برای این روشن بینی میباشند.

انواع خدمات و درمانهای دکتر روانشناس

 • درمان انواع افسردگی
 • درمان انواع اضطراب
 • درمان انواع وسواس
 • درمان انواع فوبیا
 • مشاوره زوج درمانی
 • مشاوره پیش از طلاق
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره سکس تراپی
 • مشاوره بهبود ارتباط جنسی
 • مشاوره جلوگیری و راهکارهای شناسایی خیانت
 • مشاوره بهبود ارتباط فرزندان و والدین
 • مشاوره تربیت جنسی کودک
 • مشاوره فرزند پروری و آموزش والدین
 • مشاوره جلوگیری از طلاق عاطفی
 • مشاوره بهبود ارتباط با خانواده همسر
 • مشاوره ترس از تنهایی و جدایی همسر
 • درمان کمبود علاقه جنسی در زنان
 • درمان کمبود میل جنسی در مردان
 • درمان زود انزالی
 • درمان دیر انزالی
 • درمان واژینیسموس
 • مشاوه اختلالات ارگاسمی در زنان
 • مشاوره آمیزشی زوجین
 • مشاوره بر طرف کردن مقاربت دردناک (دیسپارونیا)
 • مشاوره و درمان انواع اختلالات جنسی
 • درمان اعتیاد جنسی
 • مشاوره پیش از ازدواج در مورد رابطه جنسی سالم
 • مشاوره بهبود نارضایتی جنسیتی از همسر
 • مشاوره علت نارضایتی از اندام همسر
 • خود ارضایی در کودکان

مرکز مشاوره شمال تهران

مرکز مشاوره شمال تهران راهنمای سوالات ما

در واقع مرکز مشاوره شمال تهران یا مراکز مشاوره دیگر در ابتدایی ترین حالت خودشان ممکن است فقط به راهنمایی در مورد موضوع مشخصی که دغدغه و سوال ذهنی شخصی مان است، بپردازند.

مواردی مانند:

 • چه رشته تحصیلی را انتخاب کنیم؟
 • چه زمانی سفر کنیم؟
 • چه کسانی را برای دوستی و معاشرت انتخاب کنیم؟ مکان های که برای زندگیمان مناسب است کجاست؟

و یا اگر احساس ناخوشایندی نسبت به مسئله ایی داریم آن را دیگر به تنهایی حمل نکنیم و میتوانیم این مسئله را با شخصی به نام مشاور در مرکز مشاوره مطرح کنیم.

رابطه بین مشاور و مراجعه کننده

اما مسئله مهم این است که مطرح کردن یک موضوع که دغدغه اصلی ذهن ما است، تنها شروع یک رابطه بین مشاور و مراجعه کننده است. شفاف بودن و دور از پنهان کاری حرف زدن، مطرح کردن مسئله بدون هیچ سانسوری و به دور از خجالت کشیدن های مدام و دست و پاگیر که هیچ منفعتی نه برای ما و نه برای دیگران دارد، مهمترین اصل در ایجاد ارتباط بین مشاور و مراجع است.

نکته مهم در ایجاد ارتباط، تنها حضور مراجع نیست. بلکه توانایی مطرح کردن مسئله با جزئیات و بدون سانسور و صداقت تمام داشتن، قدم اولیه و مهمی است که مراجع برای درمان خود بر می دارد.

در بیشتر اقدامات یک شخص به عنوان مراجع که به مرکز مشاوره میرود، نداشتن میل قلبی به درمان و باور نداشتن به حل مسئله باعث میشود که به صورت ناخودآگاه و در برخی از موارد (زمانی که مراجع به اسرار اطرافیان به مراکز مشاوره رفته باشد) به صورت آگاهانه، از ابراز احساسات واقعی و بیان مسئله به صورت شفاف و صادقانه خودداری شود. شاید مراجع فکر میکند که مشکل او آنقدرها هم بزرگ نیست که با رفتن به مرکز مشاوره بخواهد به حل آن بپردازد.

مرکز مشاوره شمال تهران (مکث) به این نکته معتقد است که دقیقا از یک جایی باید فکر کنیم که مسئله مان خیلی حساس و بغرنج است تا برای گرفتن راهنمایی و یا حتی یک مکالمه معمولی و دوستانه به مشاور روانشناس مراجعه کنیم.

افرادی هستند که در هنگام نیاز برای صحبت کردن با دوست، مادر، همسر و بزرگترشان وقت میگذارند و از به اصطلاح درد و دل کردن اباعی ندارند. اما زمانی که احساس میکنند باید همان حرف ها را به یک متخصص روانشناس بگویند احساس درماندگی میکنند که شاید مسئله مان غیر قابل حل باشد و شاید دیوانه شده ام.

صادقانه صحبت کردن با مشاور

اما در واقعیت ماجرا، صحبت کردن و البته صادقانه صحبت کردن در مورد مسائلی که با آنها بطور روزمره مواجه ایم اما از جایی به بعد احساس میکنیم که به تنهایی نمیتوانیم حل و فصلشان کنیم. در اینصورت مراجعه به یک مشاور روانشناس در مرکز مشاوره، نشانه رشد عقلی، آگاهی ما از محیط پیرامونمان، دانش و بصیرتمان است.

وقتی آنقدر به خودمان و دنیای اطرافمان آگاه باشیم که بدانیم چه زمانی و به چه دلیلی احساس استیصال میکنیم. برای رهایی از آن احساس، بدانیم با چه کسانی میتوانیم به صحبت کردن بنشینیم. فقط و فقط رشد عقلی ما را به عنوان انسان امروزی میرساند.

شاید تولیدات رسانه امروزی در بخش برقراری ارتباط مردم با مرکز مشاوره خوب عمل نکرده باشد. در واقع آنقدرها که به هر مسئله پیش پا افتاده ایی میپردازد، به ماهیت انسانی و درمان و مراکز مشاوره و حضور در آنها به شکل مثبت و متداول نمیپردازد.

/// شماره های تماس ///

آنقدرها که مردم در حالت خستگی روانی، به سفر های دور و نزدیک میپردازند و یا در بدترین حالت ممکن، به عمل های زیبایی و جراحی های مداوم میپردازند، به احساسات و عواطفشان نپرداخته اند. در واقع باید بدانیم انسان کوتاه فکر و عقب مانده امروزی، کسی است که بارها و بارها برای رفتن به مراکز زیبایی اقدام کرده اما برای رفتن به مرکز مشاوره و پیگیری حال روحی خود اقدامی نکرده است.

چنانچه در جوامع پیشرفته امروزی هر خانواده و هر کودکی چه با خواست قلبی و همچنان به غیر از آن در هر موردی که به خود شخص و حالت روحی و روانی او مربوط باشد، باید ساعاتی را به صحبت کردن با مشاوره روانشناس بپردازد.

کودکی که در مدرسه بیش از حد آرام است. دختر و یا پسری که در دانشگاه تهاجمی برخورد میکند. مرد و با زنی که در خانه و یا در محل کار خود احساس نارضایتی و یا اضطراب مدام دارد. با یک پیگیری ساده و یا تماس با یک مرکز مشاوره دولتی میتواند به راحتی به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از متخصص این امر مشغول شود و نه خودش و نه اطرافیانشان او را به دیوانگی و یا وقت تلف کردن محکوم نمیکنند.

بنابراین مرکز مشاوره شمال تهران قلهک (مکث) معتقد است در هر جایی از جهان پیشرفته امروزی، رسیدگی به روح و روان و مسائل مربوط به آن فقط و فقط دلیلی بر رشد عقلی و استحکام ماهیت انسانی دارد.

اعتبار یک مرکز مشاوره خوب در چیست؟

قطعاً میتوانیم با کمی جستجو در اینترنت یک مرکز مشاوره خوب در شمال تهران را پیدا کنیم و یا با پرسیدن سوال از دیگران به این آگاهی نسبی دست پیدا کنیم که یک مرکز مشاوره خوب و اعتبار آن به روانشناسان با مهارت و زبده ایی است که در آن مرکز مشغول به فعالیت های درمانی هستند.

فردی که در شرایط روحی سختی تصمیم به مراجعه به روانشناس میکند قطعاً مایل است در یک مرکز مشاوره ایی قدم بگذارد که بتواند احساسات خوشایندی را در طول دوره درمان و پس از آن داشته باشد، شاید این روزها مشاوران بسیاری مدعی درمان برای درمانگران باشند اما یک مشاور زبده و با مهارت قطعاً مهارت و کارایی خود و اعتبار خود را از درمان های مؤثر خود به دست آورده است.

به هر میزان که مراجع کننده های یک روانشناس از نحوه درمان یک مشاور رضایت بیشتری داشته باشند و پس از دوره های درمانی بتوانند احساسات متفاوت و خوشایند بیشتری را با یک بینش کلی متفاوت به دست بیاورند به این معنا است که مشاور روانشناس در درمان خود به بهترین نحو عمل کرده است.

مشاوران روانشناس در مراکز درمانی معتبر میتوانند دور های درمانی، گروه درمانی و کارگاه های آموزشی بسیاری برگزار کنند که هر فردی بنا به میل و سلیقه خود روش درمانی خود را انتخاب کند و قدم در رشد روانی و بهبود خود بگذارد.

نقش مرکز مشاوره در درمان صحیح 

اگر فردی که مایل به درمان است میتواند با مراجعه به یک مرکز مشاوره از اطلاعات کاملی در مورد درمان و نحوه عملکرد روانشناسان به دست بیاورد، بنابراین فرد میتواند تصمیم گیرنده باشد که آیا مایل است با چنین روش درمانی در چنین مرکز مشاوره ایی اقدام به درمان کند و یا خیر،زیرا این حق یک درمانجو است که پیش از درمان به اطلاعات نسبی از نحوه درمانی که انتخاب میکند داشته باشد و پس از آن درمان خود را آغاز کند.

شناسایی افراد افسرده و هدایت آنها به سمت مرکز مشاوره شمال تهران

اعضایی از خانواده كه مایوس و دلسرد شده اند قادر به ارائه قابلیت ها و توانایی های خود در کار و زندگی نخواهند بود. علاوه بر این، میتواند سایر افراد را هم دلسرد نموده و كیفیت كارشان را كاهش دهد. مدیران و والدین لازم است این افراد یا اعضا را شناسایی كرده و راهی بیابند یا آنها را به مرکز مشاوره شمال تهران برای رهایی از حالت افسردگی معرفی کنند.

اعضای افسرده را شناسایی کنید

دلایل زیادی میتواند یک فرد را در محیط زندگی و کار دلسرد و بی انگیزه كند. علائم بروز چنین حالتی، متنوع و زیاد است. در اینجا به چند نمونه از آنها اشاره میكنیم تا بتوانید افرادی را كه در خطر ابتلا به افسردگی هستند شناسایی و یاری نمایید.

 1. همیشه شكایت دارند كه زندگیشان دیگر روحیه‌ برانگیز و شادی‌ بخش نیست.
 2. در بگومگوهای كوچك، واكنشهای شدید نشان میدهند و به آسانی عصبانی میشوند.
 3. همیشه از خستگی شكایت دارند.
 4. همیشه سوال میكنند كاری كه انجام میدهند چه ارزشی دارد.
 5. خمود و كسل هستند و اغلب اظهار میکنند كه در موقع كار احساس پوچی و خلا میكنند.

علت دلسردی را کشف کنید

پس از اینكه كارمند دلسرد و بی انگیزه را شناسایی كردید و پیش از اینكه كمک مؤثری کنید باید علت دلسردی و بی انگیزگی را كشف نمایید.

 1. در زمانی آرام و به دور از سر و صداهای محیط زندگی از خود فرد سوال كنید. موضوع را فقط بین خودتان مطرح كنید.
 2. به نظرات فرد در مورد كارش گوش كنید.
 3. از همكاران كارمند مورد نظر سوال كنید.
 4. از قسمت منابع انسانی در اداره خود بخواهید وارد عمل شوند.
 5. در برخی موارد كه موضوع جدی تر است، كارمند بی انگیزه را به كارگزینی ارجاع دهید.

انگیزه دادن به فرد افسرده

به فرزند دلسرد و بی انگیزه کمک کنید

علت دلسردی فرد ممكن است خستگی بیش از اندازه باشد. ممكن است از عدم اعتماد و اطمینان در محیط زندگی باشد. شاید علت دلسردی خارج از محیط زندگی باشد و ساعتهای حضور در محیط كار را هم تحت تأثیر قرار داده است. علت دلسردی میتواند شما را در اقدام به كمک یاری نماید. چند پیشنهاد در زیر ارائه شده است:

 1. سعی كنید در نوع زندگی تنوع ایجاد كنید.
 2. در صورت امکان، حجم کارش را کاهش دهید.
 3. نحوه عمل را به عهده خود کارمند بگذارید.
 4. تشویقشان كنید با شما حرف بزنند. این كار به آنها انگیزه میدهد.
 5. در صورتی كه نیاز به كمک تخصصی باشد از ارجاع به كارگزینی نترسید. وظیفه شما حفظ قابلیتها و فعالیتها است.

در محیط کار از كارمندان بی انگیزه و افسرده اجتناب کنید

پیشگیری بهتر از درمان است. بی گمان عدم استخدام افراد بی انگیزه آسان تر از رفع و درمان افسردگی افراد بی انگیزه است.

 1. ترجیحاً سعی كنید تا حد امكان از استخدام این گونه افراد خودداری كنید.
 2. سعی كنید برایشان انگیزه ایجاد كنید.
 3. به راحتی و به طور مستقیم با پرسنل ارتباط برقرار كنید.
 4. گوش شنوا داشته باشید. به آنچه كارمندان میگویند و آنچه نمی خواهند بگویند دقت كنید.
 5. از دفتر كار خود خارج شوید و در میان پرسنل حضور داشته باشید. گردشی در اطراف محیط كار داشته باشید.

در محیط کار نشاط ایجاد کنید

نشاط میتواند عنصری الزامی برای کسب و کار، حفظ مشتریان، جذب و حفظ کارکنان با استعداد و نیز مهره ای کلیدی برای رفع افسردگی و بی انگیزگی باشد. موارد زیر به شما کمک میکنند تا محیط کاری بانشاطی ایجاد کنید.

 1. به افراد اجازه‌ کار کردن بدهید تا آنان به بهترین شکل کار روزمره‌ خود را انجام دهند.
 2. به افراد خود اعتماد کنید و آنان را با ارزش ترین دارایی شرکت خود بدانید.
 3. به دنبال افراد مشتاق و آگاه باشید.
 4. از کارمندان و عملکرد آنها تقدیر کنید.
 5. تلاش کنید تا افراد متعهد شوند و هر کاری را درست اجرا کنند.

بهتر است در مواردی که احساس نیاز میکنیم که باید با شخصی صحبت کنیم، چه بهتر که آن شخص یک متخصص دوره دیده از مرکز مشاوره های معتبر و قابل تایید باشد که بتواند ما را به خوبی راهنمایی کند.

سوالات متداول

1. رابطه بین مشاور و مراجع چگونه باید باشد؟
شفاف بودن و دور از پنهان کاری حرف زدن، مطرح کردن مسئله بدون هیچ سانسوری و به دور از خجالت کشیدن های مدام و دست و پاگیر که هیچ منفعتی نه برای ما و نه برای دیگران دارد، مهمترین اصل در ایجاد ارتباط بین مشاور و مراجع است.

2. مراجعه به یک مشاور روانشناس در مرکز مشاوره نشانه چیست؟
نشانه رشد عقلی، آگاهی ما از محیط پیرامون، دانش و بصیرتمان است.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(21 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مرکز مشاوره شمال تهران واقع در قلهک

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی