ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

مشاوره تلفنی روانشناسی

مشاوره تلفنی روانشناسی

مشاوره تلفنی روانشناسی در واقع همان مشاوره ایی است که هم مراجع و هم مشاور به وسیله تلفن با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند و مشاوره تلفنی انجام میشود.

در مشاوره های تلفنی مراجع با توضیح مختصری از شرایط خود و توضیح اینکه علت اصلی تماس او چه بوده با مشاور به صحبت میپردازد و همچنین مشاور به او این امکان و زمان را میدهد که مراجع در هر زمینه ایی که مشاور روانشناس در آن به مشاوره میپردازد، صحبت کند.

گرایش مخصوص هر مشاور در مشاوره

مثلاً ممکن است مشاور روانشناس که درمان زوج و یا مشاوره فردی انجام میدهد، نتواند مشاوره سکس تراپی انجام دهد، به این دلیل که هر مشاوری، گرایش خود را در مشاوره دارد. بنابراین پس از برقراری تماس تلفنی با مشاور میتوانیم از او سوال کنیم که مشکل من در زمینه فردی، جنسی، زوج و ... است و آیا این مشاور روانشناس در این زمینه پاسخگو است یا خیر.

مشاوره تلفنی روانشناسی

دلیل این سوال از مشاور روانشناس به آن دلیل است که هر مشاوری با گرایش خاص خود فعالیت میکند و قطعاً در همان زمینه مهارت دارد. اگر سوال تماس گیرنده در همان زمینه نباشد نمیتواند به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند.

مشاوره های تلفنی، رده های درمانی مناسبی برای مشکلات مراجعین و تماس گیرنده ها نیستند اما راه مناسبی برای پیدا کردن موضوع اصلی و مشاوره گرفتن و راهنمایی گرفتن هستند.

اگر پس از آن معلوم شد که نیاز به درمان داریم و یا باید حتماً به مشاور روانشناسی مراجعه کنیم و ادامه راه را با او طی کنیم، حتماً این کار را انجام دهیم. مشاوران تلفنی در واقع همان مشاوران روانشناس هستند که به دلیل سهولت انجام مشاوره و قابلیت دسترسی بیشتر و بهتر در هر زمانی از شبانه روز میتوانند به مراجعین خود مشاوره دهند و آنها را راهنمایی کنند.

فواید مشاوره تلفنی

  1. سهولت در برقراری ارتباط، مراجع میتواند در هر ساعت از روز که میتواند راحت تر صحبت کند با مشاور تماس میگیرد و مشکل خود را بیان میکند.
  2. مراجع بدون تعیین وقت قبلی میتواند با مراکز مشاوره تلفنی تماس بگیرد و با اولین روانشناس در مورد مشکل خود صحبت کند و دیگر نیازی به وقت گرفتن و یا صبر کردن نیست.
  3. مشاوره های حضوری معمولاً یک روز در هفته میباشند اما در مشاوره های تلفنی مراجع میتواند هر روزی که احساس کرد میخواهد با مشاور خود صحبت کند، با او صحبت کرده و در طول هفته هیچ محدودیتی برای انجام آن ندارد.
  4. مشاورینی هستند که در دسترس مراجع نیستند و یا در شهر دیگر و یا در کشور دیگر هستند. اما میتوان از خدمات مشاوره تلفنی از حضور آنها استفاده کرده و با آنها ارتباط مستقیم از هر نقطه ایی از دنیا برقرار کرد.
  5. مشاوره تلفنی هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری دارد. مراجع با مشاوره تلفنی روانشناسی بابت هر نیم ساعت و یا چهل دقیقه مشاوره میپردازد که در قیاس با مشاوره های حضوری مبلغ کمتری است.
  6. مشاوره تلفنی این امکان را برای تماس گیرنده برقرار میکند که با هر فردی که میخواهد همراه او با مشاور روانشناس مشاوره داشته باشد، مشاوره کند. در واقع مشاوره های دو نفری با یک مشاوره روانشناس مشاوره تلفنی بسیار راحت تر است. زیرا هر دو نفر در همان لحظه در مکان مناسب، آماده صحبت هستند اما برای مراجعه حضوری باید هماهنگی بین افراد بسیار بیش از این باشد که بتوانند زمانی را برای مشاوره داشته باشند.

در واقع مشاوره تلفنی امروزه یکی از بهترین روشهای مشاوره گرفتن از مشاور روانشناس است. اما باز هم متذکر میشویم که درمان در مشاوره های تلفنی به سختی امکان پذیر است. با این حال برای راهنمایی گرفتن و یا حل مسائل ابتدایی و آنچه ذهن ما را مشغول کرده و احساس میکنیم راه به جایی نداریم و نیازمند راهنمایی از یک مشاوره روانشناس هستیم، بسیار مهم و تأثیر گذار است.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(14 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشاوره تلفنی روانشناسی

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی