ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

مشکلات رفتاری در کودکان 7 یا 8 ساله

مشکلات رفتاری در کودکان 7 یا 8 ساله

دکتر روانشناس کودک مرکز مشاوره شریعتی (مکث) معتقد است اگر کودک 7 ساله یا کودک 8 ساله شما هم دائماً غیرقابل کنترل و شلوغ است و جواب شما را گستاخانه و با بی ادبی می دهد و یا حتی در جمع و مکان های عمومی هم مراعات نمی کند، یا زمان هایی که او را به اجبار منزل دوستان یا اقوام می گذارید شما را از کارتان پشیمان می کند  پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید!

گستاخی و غیر قابل کنترل بودن کودکان 7 و 8 ساله

ما در اینجا قصد داریم پیرامون مسایل مهمی که شما هر روزه با آن سروکار دارید با شما صحبت کنیم. مشکل از زمانی آغاز می شود که فرزند شما مشکلات رفتاری داشته باشد، برای آنکه بتوانید یک زندگی روزمره خوب داشته باشید ما به شما در رابطه با مشکلات رفتاری کودکانی که مسایل رفتاری دارند اطلاعاتی می دهیم و چگونگی حل آن ها را به شما می گوییم اما قبل از آن لازم است که ابتدا با رفتار طبیعی و نرمال اشنا شوید.

رفتار طبیعی در کودکان

هیچ مقیاس مشخصی برای رفتار نرمال وجود ندارد. این مساله بیشتر به سن، ویژگی های شخصیتی، رشد احساسی و محیط تربیتی کودک بستگی دارد. به طور کلی رفتار کودک اگر اجتماعی، مطابق سن و فرهنگ باشد، مناسب است. حتی شما می توانید رفتار او را طبیعی بدانید اگر اجتماعی و مطابق فرهنگ نیست ولی متناسب با سن اوست و آسیبی به او و دیگران وارد نمی کند.

مشکلات رفتاری در کودکان 7 یا 8 ساله

نشانه ها و علایم رفتارهای غیرطبیعی در کودکان 

از نظر دکتر روانشناس کودک مرکز مشاوره شریعتی (مکث) کودک 7 ساله یا کودک 8 ساله وقتی شیطنت می کنند بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. کمی قهر کردن و دعوا کردن و داد و فریاد از سوی بچه ها غیر طبیعی نیست. اما اگر این رفتار ها به صورت دائمی باشد و هر روز اتفاق بیافتد نیاز به بررسی دارد.

تعدادی از علایمی که نشان می دهد رفتار کودک شما غیر طبیعی است:

  • به نظر می رسد که کودک شما به سختی می تواند احساساتش را مدیریت کند دائماً هیجانات متفاوت از خود نشان می دهد و از چیزهای کوچک ناراحت می شود.
  • این طبیعی نیست که دختر و یا پسر 8 ساله شما تکانشی برخورد کرده و رفتارهایی نظیر کتک زدن، پرت کردن وسایل و جیغ و داد کشیدن را نشان دهد.
  • بعضی مواقع در حصار تنهایی فرو می رود و بعضی اوقات دیگر به شکلی بی ادبانه ارتباط برقرار کرده و با دیگران صحبت می کند.
  • کودک 7 ساله یا کودک 8 ساله شما به احتمال زیاد بیشتر از حد طبیعی تمایل دارد دروغ بگوید و یا وسیله ای را که برای او نیست، با خود بردارد و دزدی کند.
  • رفتار کودک شما عملکردش در مدرسه را تحت تأثیر قرار می دهد، برای مثال ممکن است در مدرسه به سرعت با دیگران دعوا کرده و یا دیر به کلاس درس رفته و یا کلاس را از دست بدهد.
  • اختلاف نظر ها و بی ادبی های فرزند شما در مدرسه با همسالانش می تواند روی زندگی اجتماعی او تأثیر بگذارد و او را دچار مشکل کند.
  • او نمی توند به درستی روی یک مساله تمرکز کرده و شدیداً بی قرار بوده و اکثراً تنبل به نظر می رسد.
  • در زمینه رفتارهای مطابق جنسیت، او را تحقیر می کنند چرا که رفتارهایش مطابق سن نیست.
  • در زمینه ی قوانین و ساختارها دائماً از شما سوال می کند و با شما چالش کرده و در آخر خلاف قواعد عمل می کند.

از نظر دکتر روانشناس کودک مرکز مشاوره شریعتی (مکث) در کودکان آسیب به خود و یا افکاری مبنی بر اینکه به خود آسیب برسانند به هیچ عنوان طبیعی نیست در نتیجه اگر متوجه شدید کودکتان اینچنین افکاری دارد و یا به دنبال آسیب رساندن به خود است حتماً آن را پیگیری کنید.

رفتارهای غیرعادی جزئی را می توان با رفتار درمانی و آموزش فرزند پروری به والدین اصلاح کرد اما اگر شدید باشد نیاز به زمان بیشتری دارد.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(10 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشکلات رفتاری در کودکان 7 یا 8 ساله

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی