22006198 021

مشکلات رفتاری در کودکان 7 یا 8 ساله و علائم آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(31 رای)
مشکلات رفتاری در کودکان 7 یا 8 ساله و علائم آن

اگر کودک 7 ساله یا کودک 8 ساله شما دائماً پر تحرک و با عدم داشتن تمرکز مواجه است، احتمالا بیش فعالی ADHD دارد نه قطعا پس بهترین کار ارزیابی او توسط یک دکتر روانشناس کودک است. اگر جواب شما را گستاخانه و با بی ادبی می دهد و یا حتی در جمع و مکان های عمومی هم مراعات نمی کند، به نظر نشانه ها و علایم اختلال نافرمانی مقابله ای ODD در او وجود دارد. همچنین بسیاری از مشکلات دیگر رفتاری در کودکان که حال حاضر با آن رو به رو هستید. اختلالات یادگیری و مشکلات روحی و روانی در کودکان مانند بزرگسالان بسیار شایع است، پس بهترین کار ارزیابی، تشخیص و درمان او توسط یک متخصص روانشناسی کودک و نوجوان می باشد.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: سنجش آنلاین هوش کودک

نشانه ها و علایم اختلال نافرمانی مقابله ای ODD

ما در اینجا قصد داریم پیرامون مسایل مهمی که شما هر روزه با آن سروکار دارید با شما صحبت کنیم. مشکل از زمانی آغاز می شود که فرزند شما مشکلات رفتاری و نافرمانی مقابله ای داشته باشد. برای آنکه بتوانید یک زندگی روزمره خوب داشته باشید ما به شما در رابطه با مشکلات رفتاری کودکانی که مسایل رفتاری دارند اطلاعات و راهکارهایی می دهیم. چگونگی حل آن ها را به شما می گوییم اما قبل از آن لازم است که ابتدا با رفتار طبیعی و نرمال آشنا شوید.

/// شماره های تماس ///

چه رفتارهایی در کودکان طبیعی است؟

مقیاس مشخصی برای رفتار نرمال در کودکان وجود دارد. این مساله بیشتر به سن، ویژگی های شخصیتی، رشد احساسی و محیط تربیتی کودک بستگی دارد. به طور کلی رفتار کودک اگر مطابق اجتماعی، مطابق سن و فرهنگ باشد، مناسب شناخته می شود. یک نکته هم وجود دارد که شما می توانید رفتار او را طبیعی بدانید حتی اگر اجتماعی و مطابق فرهنگ نیست ولی متناسب با سن اوست و آسیبی به او و دیگران وارد نمی کند.

مشکلات رفتاری در کودکان 7 یا 8 ساله

نشانه ها و علایم رفتارهای غیرطبیعی در کودکان

کودک 7 ساله یا کودک 8 ساله وقتی شیطنت می کنند بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. کمی قهر کردن و دعوا کردن و داد و فریاد از سوی بچه ها غیر طبیعی نیست. اما اگر این رفتار ها به صورت دائمی باشد و هر روز اتفاق بیافتد نیاز به بررسی دارد.

تعدادی از علایمی که نشان می دهد رفتار کودک شما غیر طبیعی است:

  • به نظر می رسد که کودک شما به سختی می تواند احساساتش را مدیریت کند دائماً هیجانات متفاوتی از خود نشان می دهد و از چیزهای کوچک ناراحت می شود.
  • این طبیعی نیست که دختر و یا پسر 8 ساله شما تکانشی برخورد کرده و رفتارهایی نظیر کتک زدن، پرت کردن وسایل و جیغ و داد کشیدن را نشان دهد.
  • در بیشتر مواقعبه شکلی بی ادبانه و پرخاشگرانه ارتباط برقرار می کند.
  • کودک 7 ساله یا کودک 8 ساله شما به احتمال زیاد بیشتر از حد طبیعی تمایل دارد دروغ بگوید و یا وسیله ای را که برای او نیست، با خود بردارد و دزدی کند.
  • رفتار کودک شما عملکردش در مدرسه را تحت تأثیر قرار می دهد. برای مثال ممکن است در مدرسه به سرعت با دیگران دعوا کرده و یا دیر به کلاس درس رفته و یا کلاس را از دست بدهد.
  • اختلاف نظر ها و بی ادبی های فرزند شما در مدرسه با همسالانش می تواند روی زندگی اجتماعی او تأثیر بگذارد و او را دچار مشکل کند.
  • او نمی توند به درستی روی یک مساله تمرکز کرده و شدیداً بی قرار بوده و اکثراً تنبل به نظر می رسد.
  • در زمینه رفتارهای مطابق جنسیت، او را تحقیر می کنند چرا که رفتارهایش مطابق سن نیست.
  • در زمینه قوانین و ساختارها دائماً از شما سوال می کند و با شما چالش کرده و در آخر خلاف قواعد عمل می کند.

در کودکان آسیب به خود و یا افکاری مبنی بر اینکه به خود آسیب برسانند به هیچ عنوان طبیعی نیست در نتیجه اگر متوجه شدید کودکتان اینچنین افکاری دارد و یا به دنبال آسیب رساندن به خود است حتماً آن را پیگیری کنید.

رفتارهای غیرعادی جزئی را می توان با رفتار درمانی و آموزش فرزند پروری به والدین اصلاح کرد اما اگر شدید باشد نیاز به زمان بیشتری دارد.

افزودن نظر:
captcha