22006198 021

چگونه همسرم را به ارگاسم برسانم؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)
چگونه همسرم را به ارگاسم برسانم؟

پرسش چگونه همسرم را به ارگاسم برسانم از جمله سوال های متداولی است که تعدادی زیادی از زوجها پس از ازدواچ به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آن هستند. با توجه به این ارگاسم آقایان مشخص است ولی ارگاسم بیشتر خانم ها نامشخص و عدم رسیدن به ارگاسم یا آنورگاسمی در زنان بیشتر است مشکلاتی را در ساختار زندگی زناشویی ایجاد می کند. اما پیش از به دست آوردن علم ارگاسم بهتر است مراحل ارتباط جنسی و مشکلاتی که در آن ایجاد می شود را مطالعه کنید.

4 مرحله ارتباط جنسی و اختلالات مرتبط به هر مرحله جنسی

1. میل جنسی در مرحله اول:

 • اولین گام برای شروع ارتباط جنسی میل جنسی و ایجاد برانگیختگی است. در این مرحله زوجین تمایل برقراری ارتباط جنسی در آنها ایجاد شده به شکلی که مرد دچار نعوظ شده و واژن زن خیس میشود. جریان خون افزایش پیدا می کند و نوک سینه ها برجسته تر می شود.

اختلالات مربوط به مرحله اول جنسی:

 • افسردگی پنهان
 • سردی عاطفی
 • مشکلات زناشویی
 • خیانت در گذشته
 • احساس بدشکلی بدن
 • استرس های شغلی
 • اعتیاد به فضای مجازی
 • اعتیاد به انواع مواد

نکته؛ معمولا بی میلی جنسی از هر دو سمت است، اختلال در نعوظ، ناتوانی در رسیدن به مرحله دوم که ارتباط جنسی به صورت کامل شکل میگیرد. در این مرحله اعتماد به نفس یکی از طرفین کاهش پیدا میکند، امکان ایجاد سردی عاطفی شکل گیری تفکرات پارانویا، افزایش تحریک پذیری که باعث شکل گیزی دعوا و انزوا و مشکلات روانشناختی دیگر می شود.

راهکار برطرف کردن اختلالات مرحله اول:

 • معمولا اختلالات مرحله اول در خانم ها ذهنی است و در آقایان ذهنی و فیزیولوژیک. عوامل بسیار زیادی می تواند در اختلالات مرحله اول نقش داشته باشد از جمله تفکرات و نگرش اشتباه نسبت به ارتباط جنسی و انتقال استرس به همسر.
 • برطرف مشکلات جسمانی و پزشکی
 • استفاده از بعضی داروهای روانپزشکی که نیاز به ارزیابی و تشخیص روانپزشک دارد. از داروهای افزایش دهنده میل جنسی احتمالا با نام بوپروپیون آشنا شدید.
 • مشاوره روانشناختی توسط روانشناس بالینی

2. پلاتو در مرحله دوم:

 • مرحله پلاتو یا کفه همان ارتباط جنسی همراه با دخول است. در این مرحله زوجین با پوزیشنهای مختلف سعی در برقراری ارتباط جنسی میکنند. بیشتر افراد جذابیت اصلی ارتباط جنسی را در این مرحله ارزیابی می کنند. هرچند در بسیار از خانم پیش نوازی و معشقه هم لذت زیادی دارد. در این مرحله ارتباط به سکا تماس بدنی و فیزکی طبقه بندی میشود.

اختلالات مربوط به مرحله پلاتو

 • زود انزالی
 • اختلال در نعوظ
 • خستگی فیزیکی

روش های درمانی مرحله پلاتو

3. ارگاسم در مرحله سوم:

 • در انتهای مرحله دوم که همان پلاتو یا کفه هست ارگاسم شکل میگیرد و زوجین به ارضا جنسی میرسند. که اوج لذت را تجربه میکندد که برای مردان با توجه به پرش اسپرم کاملا مشخص است و همراه با زمان کمتر تجربه ارگاسم. در خانم ها تجربه ارگاسم زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد و احتمال تجربه چند باره ارگاسم را در همان فاصله زمانی در صورت ادامه ارتباط جنسی دارند.
 • اختلالات مرحله سوم ارگاسم:
 • دیر انزالی
 • آنورگاسمی
 • کاهش زیاد لذت ارگاسمی
 • احساس بذ بعد از ازگاسم

روش های درمانی مرحله سوم ارگاسم:

 • رواندرمانی
 • شناخت درمانی
 • طرحواره درمانی
 • روانپزشکی

4. فرونشینی در مرحله چهارم:

 • در مرحله فرونشینی زوجین آرامش و ریلکسی را تجربه میکنند و به نوعی داروی آرام بخش خورده اند. بدن از نظر فیزیکی به سمت قبل از شروع مرحله اول میرود.

اختلالات مرحله فرونشینی:

 • بیشتر به سمت درد آلت تناسلی در زوجین میرود که می تواند ناشی از واژینیسموسی باشد که کامل درمان نشده است. همین موضوع می تواند فشار زیادی را به هر رو فرد وارد کند.
 • همچنین رفتارهای خشن جنسی نیز گاهی باعث زخم می شود که خود را در زمان فرونشینی نشان می دهد.
 • پارافیلیا

درمان مرحله چهارم فرونشینی:

 • سکس تراپی
 • رواندرمانی
 • درمان فردی

چرا همسرم بعد از ارتباط جنسی ناراحت است؟

علاوه بر این اغلب آقایان در حین انجام رابطه جنسی با همسرشان و یا بعد از آن نمی دانند که آیا همسرشان به ارگاسم رسیده و ارضا شده است یا خیر! به همین دلیل به دنبال منبعی می گردند که در آن نشانه های ارضا شدن زنان وجود داشته باشد. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که با پرسش (چگونه همسرم را به ارگاسم برسانم) سر و کار داشته و هنوز به جواب نرسیده اید می توانید با مطالعه این مقاله به جواب پرسش خود دست یابید.

چگونه همسرم را به ارگاسم برسانم؟

تمامی نکات گفته شده در زیر می توانند پاسخ این پرسش چگونه همسرم را به ارگاسم برسانم؟ باشند در نتیجه شما نیز اگر این موارد را به خوبی مطالعه کرده و در نهایت به آن ها عمل کنید هیچوقت پرسشی که داشتید را (چگونه همسرم را به ارگاسم برسانم) نپرسیده و در اینگونه مسائل به فردی حرفه ای تبدیل می شوید.

1. داشتن تمرکز شهوانی در حین انجام رابطه جنسی

منظور از این عبارت این است که مرد ذهنش را وارد حیطه جنسی و شهوانی کرده تا از این طریق بتواند قدرت تحریک پذیری جسمیش را بیشتر کند. برای اینکه بتوانید تمرکز شهوانی خود را افزایش دهید باید روی کارهایی که همسرتان انجام می دهد دقت بسیاری داشته و به آن ها اهمیت دهید. بهترین و موثرترین روش برای این کار نگاه کردن شهوانی به چشم های همسرتان می باشد.

2. پیش بینی رابطه جنسی

اغلب خانم ها هنگامی که شروع به خیال بافی در مورد رابطه جنسی خود با همسرشان می کنند می توانند برای تحریک شدنشان هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روحی از قدرت و تمرکز ذهن خود (خیال پردازی) کمک بگیرند. این کار علاوه بر اینکه سبب تحریک خانم ها می شود بلکه می تواند به آن ها کمک کند تا متوجه شوند که چه عواملی (آهنگ های عاشقانه، داستان های رمانتیک، فیلم های عاشقانه) در محیط آنها سبب تحریک آن ها می شوند تا قبل از شروع رابطه جنسی از آن ها استفاده کنند.

چگونه همسرم را به ارگاسم برسانم؟

3. نگران بدن خود و نقص های آن نباشید

یکی از اصلی ترین و مهمترین نکاتی که در رابطه جنسی هم زن و هم مرد باید آن را مد نظر قرار دهند پذیرفتن هیکل خود و تحسین بدنشان می باشد. با این کار می توانید به بهتر ارضا شدن یکدیگر کمک کنید که در ادامه به نشانه های ارضا شدن زنان نیز می پردازیم. اگر فردی بیش از اندازه دغدغه و نگرانی برای نقص های بدن خود داشته باشد واکنش جسمی خود را از بین برده و نمی تواند به راحتی به ارگاسم برسد. به گونه ای که با تمرکز و افکار منفی بر روی نقص های بدن خود جلوی واکنش های جنسی خود را می گیرید. برای اغلب مردان وجود بدنی کامل و بی نقص از اهمیت چندانی برخوردار نمی باشد بلکه وجود اعتماد و به نفس و همسری علاقه مند است که سبب تحریک پذیریشان می شود.

4. عصبانیتتان را از بین ببرید

بیش از 70 درصد بانوان هنگامی که از دست همسرشان عصبانی و یا ناراحت هستند حسی که به آن ها دست می دهد به گونه ای است که حس می کنند با یک جوجه تیغی در حال برقراری رابطه جنسی هستند در نتیجه این موضوع سبب دور شدن افراد از یکدیگر می شود. برای داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش با همسر خود لازم است ابتدا شعله عصبانیت آن ها را خاموش کرده و از بین ببرید تا بتوانید رابطه ای صمیمانه با آنها برقرار نمایید. اغلب خانم ها برای اینکه بتوانند رابطه جنسی با شما برقرار کنند ابتدا باید از طریق قلبی و دلی با شما ارتباط داشته و آرامش بگیرند.

5. ریلکس باشید

برای اینکه بتوانید همسرتان را به راحتی به ارگاسم برسانید باید کاملاً ریلکس باشید چرا که اغلب خانم ها برای اینکه به لذت جنسی دست یابند به وقفه نیاز دارند. دلیل این نیاز خانم ها این است که فشار احساسی بر واکنش جنسی اثر منفی دارد. بسیاری از آقایان به اشتباه تصور می کنند که بدون داشتن آرامش همسرشان را ارضا کرده اند در حالی که به هیچ وجه اینگونه نمی باشد بنابراین بهتر است نشانه های ارضا شدن زنان را حتماً مطالعه کنید تا دچار این اشتباه نشوید. داشتن آرامش و ریلکس بودن به ارضا شدن همسر کمک شایانی می کند در نتیجه بهتر است آقایان پیش از اقدام به رابطه جنسی هر کاری که سبب آرامششان می شود را انجام دهند (همچون دوش آب گرم، موسیقی)

6. دور کردن عواملی که سبب پرت شدن حواستان می شود

بسیاری از افراد در حین انجام رابطه جنسی مدام فکرشان به امور روزانه همچون کار، نور داخل اتاق، کودکان، حیوانات داخل منزل پرت می شود که موجب ارضا نشدن طرفین شده و سردی را به همراه می آورند. در نتیجه بهتر است عواملی که سبب پرت شدن حواس خود یا همسرتان می شوند را از بین برده و بتوانید از این طریق رابطه جنسی خوبی برقرار کنید تا در نهایت به آرامش روحی و جسمی نیز برسید.

7. وقت گذاشتن برای بازی و شیطنت

متاسفانه اغلب زوج ها برای انجام رابطه جنسی وقت مشخصی تعیین نکرده و همیشه زمان رابطه خود را به دیر وقت می اندازند که در آن زمان ها بدن نیاز به استراحت و خواب داشته و کششی ندارد. در بحث نشانه های ارضا شدن زنان نیز که در پایین به آن اشاره کردیم به این موضوع می پردازیم. پیش از شروع رابطه جنسی بهتر است وقتی را برای بازی و شیطنت بگذارید چرا که از این طریق رابطه بهتری خواهید داشت. این موضوع در خانم ها از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که اگر بدنشان پر از انرژی باشد رسیدن به ارگاسم برایشان بسیار راحت تر از زمانی است خسته هستند.

8. از روتین همیشگی استفاده نکنید

آیا تا به حال متوجه شده اید که وقتی شما و شریک زندگیتان در یک تعطیلات عاشقانه هستید، احساس در رابطه جنسیتان چه مقدار بیشتر می شود؟این به این دلیل است که شما روال را تغییر داده اید. اگر به لحاظ علمی علاقه دارید بدانید چه اتفاقی می افتد، باید درباره عملکرد دوپامین بدانید. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که باعث بالا رفتن برانگیختگی و در نتیجه آن افزایش احتمال ارگاسم می شود. تفاوت و تازگی یکی از دلایل بالا رفتن دوپامین است.

نشانه های ارضا شدن زنان چیست؟

تاکنون به بررسی روش هایی برای به ارگاسم رساندن خانم ها بررسی کردیم اما موارد زیر از جمله نشانه های ارضا شدن بانوان می باشند که هر مردی باید این موارد را مطالعه نماید تا بفهمند همسرش ارضا شده است یا خیر!

1. زدن لبخند رضایت

داشتن لبخند رضایت بر روی لب های زن از اولین نشانه های ارضا شدن زنان می باشد. وقتی زن به خوبی ارضا می شود لبخند زده و این لبخند را نمی تواند از صورتش بزداید. پس از اتمام رابطه جنسی همسرتان را بوسیده و به او ابراز احساسات کرده و بیان کنید که تا چه اندازه وی را عاشقانه دوست دارید چرا که به قول برتراند راسل نویسنده بزرگ انگلیسی: رابطه جنسی که در آن عشق و علاقه ای وجود نداشته باشد هرچند می تواند هر دو طرف را ارضا کند اما از ارزش زیادی برخوردار نمی باشد.

نشانه های ارضا شدن زنان بسیار متنوع هستند اما مهم ترین آنها همین ایجاد لبخند رضایت می باشد. بسیاری از اوقات آقایان باید خانم هایشان را درک کرده و با ملایمت و صبوری با آن ها رفتار کنند چرا که زن ها عاشق همسر و زندگی خود بوده و گاهی اوقات به دلیل خستگی بیش از حد، عادت ماهانه ممکن است کمی بدخلقی کنند که مرد باید آرامش خود را در این مواقع حفظ کند.

2. نوک سینه هایشان سفت می شود

سفت شدن نوک سینه ها یکی دیگر از نشانه های ارضا شدن زنان می باشد. با اینکه ممکن است گاهی اوقات زن عصبی و یا سرد باشد اما سفت شدن نوک سینه ها و همچنین چندین نشانه دیگر همچون به هیجان آمدن، تند تند نفس کشیدن و یا اینکه گفتن حرف هایی خاص (محبت آمیز، عاشقانه و یا حتی بد و بیراه گفتن) نشانه های ارضا شدن زنان بوده و حاکی از لذت بردن آن ها می باشد.

3. به خواب رفتن

به خواب رفتن نیز از جمله نشانه های ارضا شدن زنان می باشد درحالی که اکثر افراد این خصلت را به مردان نسبت می دهند اما اینگونه نبوده و زنان نیز پس از ارضای جنسی در کنار همسر خود به خواب می روند. در نتیجه اگر همسرتان پس از رابطه جنسی به شما پشت کرد و خوابید از این کار وی ناراحت نشده و آن را بی احترامی به خودتان تلقی نکنید، بهترین کاری که در این حین می توانید انجام دهید بوسیدن گونه، گردن و سینه های او می باشد چرا که از این طریق سبب آرامش همسر خود می شوید. در نهایت وی را در آغوش کشیده و شما نیز مثل همسرتان بخوابید.

ارضا شدن و به ارگاسم رسیدن زنان

4. احساساتی شدن

یکی از نشانه های ارضا شدن زنان گریه کردن می باشد که مرد باید از این موضوع حتماً اطلاع داشته باشد. هنگامی که همسر وی گریه کرد مرد نباید ناراحت شود و بداند که یکی از نشانه های ارضا شدن زنان را بروز داده است. اکثر خانم ها پس از ارضای جنسی دچار ضعف شده و همچون یک دختر بچه شروع به گریه کردن می کند که همین موضوع همانطور که گفته شد یکی از نشانه های ارضا شدن زنان است در نتیجه آقایان از این موضوع نباید نگران باشند چرا که این گریه به این دلیل است که زن حس خیلی خوبی داشته و بسیار لذت برده است.

5. ناتوانی در راه رفتن

از جمله نشانه های ارضا شدن زنان ناتوانی در راه رفتنشان می باشد. اگر همسر شما پاهایش لرزیده و نتواند به آسانی راه برود نشان دهنده ارضای جنسی وی بوده و شما می توانید از این بابت خوشحال شوید که کارتان را به خوبی انجام داده اید. شما با مطالعه نشانه های ارضا شدن زنان می توانید بسیاری از ترس ها و مشکلاتتان را از بین برده و آگاهانه اقدام به انجام رابطه جنسی نمایید.

چرا به ارگاسم رسیدن زنان مهم است؟

ارگاسم به افزایش عزت نفس کمک می کند؛ با توجه به اینکه همه مواد شیمیایی احساس خوبی می دهند، چگونه عزت نفس ممکن است افزایش نیابد؟

علاوه بر این، یک اثر تجمعی وجود دارد. برخی از مزایای فیزیکی ارگاسم برای زنان شامل تسکین دردهای قاعدگی از طریق ریختن خون به اندام های ناحیه لگن و افزایش سطح اکسی توسین (یک مسکن طبیعی) است. جالب اینجاست که ارگاسم همچنین به کاهش شانس ایجاد عفونت دستگاه ادراری کمک می کند.

منبع: wellsanfrancisco.com

نظرات کاربران:
اسماعیل
پاسخ به این نظر
1402/12/22

ما3 ساله ازدواج کردیم و من متاسفانه کمی در مسئله جنسی مشکل دارم همسرم چیزی نمیگه اما من خجالت میکشم و دوست ندارم بهش سخت بگذره با وجوداینکه خجالت میکشیدم ازمراجعه به روانشناس الان میخوام درمان بشم میشه راهنمایی کنید من و لطفا؟

0 0
فرنوش
پاسخ به این نظر
1402/10/18

سلام من 33سالمه و تازه ازدواج کردم اما کمی دربرقراری ارتباط مشکل دارم هم میترسم هم دیر به اوج میرسم همسرم اذیت میشه و چند بار سراین موضوع ناراختی داشتیم با هم میشه راهنماییم کنید و بگید با مشاوره اوکی میشم یا نه؟

0 0
m.n
پاسخ به این نظر
1400/7/22

سلام من حدود یک سال هست که ازدواج کردم و اصلا از رابطه ای که با همسرم دارم احساس رضایت نمیکنم من خیلی ایشونو دوست دارم و ایشون هم همینطور. واقعا از همه لحاظ و همه ی اخلاقاشون خوبه اما تنها مشکل همین رابطه جنسی هست اما اصلا نمیتونم باهاشون صحبت کنم خیلی برام سخته بنظرتون چه روشی پیش بگیرم بهتره نگرانم که ناراحت بشه یا اعتماد به نفسشو از دست بده ممنون میشم که راهنمایی کنید

1 1
behruz
پاسخ به این نظر
1400/6/29

سلام خسته نباشید من و خانومم حدود یک سال هست ازدواج کردیم . من 29 ساله و ایشون 26 ساله هستن. متاسفانه توی این یک سال برخلاف اینکه من تمام تلاشمو کردم اما خانومم میگه که به ارگاسم نمیرسه حالا سوال من اینه ، ایا این مشکل بخاطر من هست یا مشکل خودشه؟ یا اینکه ممکنه مشکل روحی خاصی داشته باشه که این اتفاق افتاده باشه ؟؟؟ من خیلی ذهنم درگیر هست و بابت این موضوع خیلی ناراحتم...

2 0
بهاره
1400/7/6

سلام حتما خیلی صمیمانه باهاش صحبت بکنید شاید واقعا دلیل خاصی داره و نمیتونه به شما بگه بعضی از خانومها خیلی براشون سخته صحبت کردن راجب مشکلاتی که دارن اگر دیدید صحبت کردن جواب نداد میتونید باهم برید پیش مشاور اون بهتر میتونه کمکتون کنه و اینکه خود همسرتون باید دقیقا بدونه که چه انتظاراتی داره و سعی کنه بفهمه که چطور بیشتر لذت میبره اما یه نکته مهمه دیگه اینکه نباید این مشکل باعث بشه که رابطه بینتون سرد شه چونکه بعدا درمان کردنش سخت تر میشه

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ