22006198 021

6 روش ابتکاری برای کنار آمدن با یک شوهر بیکار

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
6 روش ابتکاری برای کنار آمدن با یک شوهر بیکار

در این مقاله با راهکارهایی برای کنار آمدن با شوهر بیکار آشنا می شوید.

  • زن و شوهر می توانند به بهترین انتخاب خود دست پیدا کنند.
  • تعادل و بالانس مناسبی ایجاد کنند.
  • آنچه در پیش رو دارند پیش بینی کنند.
  • یاد می گیرند خیلی به همدیگر سخت نگیرند.
  • یکدیگر را مرتباً بالا بکشند و برای ارتقای هم تلاش کنند.
  • یاد می گیرند زندگی ترکیبی از روزهای خوب و بد است.
  • یاد می گیرند زندگی ادامه دارد.

روزی که شغل خود را از دست می دهید روزی است پر از احساسات متفاوت. برخی از افراد آماده تغییر هستند و می توانند فرصت ها را تشخیص دهند. در حالی که برای بسیاری از ما آغاز راهی ناشناخته و نامشخص است. همچنین ممکن است احساس غم و اندوه داشته باشید. مهم است که این احساسات را بشناسید و درک کنید که آنها احساساتی بسیار رایج هستند. در اوقات خوب و بد اقتصادی، مردم می توانند خود را به طور غیرمنتظره بیکار ببینند، بنابراین نترسید که در این باره با دیگران صحبت کنید. از دست دادن کار شایعتر از چیزی است که شما فکر می کنید و این شخصیت شما را تعریف نمی کند. گفتگوهای صادقانه می تواند منجر به پیشرفت شغلی یا حتی فرصت های شغلی بالقوه شود.

نرخ بیکاری به عنوان یکی از حوادث استرس زای زندگی و مسائل طاقت فرسای شدید در زندگی است بیکاری طولانی مدت می تواند یک تجربه ناتوان کننده باشد، که با احساس نفرت از خود که مسئله را پیچیده تر می کند، بدتر می شود. اما در حالی که پیامدهای آن برای بیکاران کاملاً مستند است، مصدوم دیگری نیز در این بین وجود دارد که رنج آن کمتر مورد بررسی قرار می گیرد: همسر. طبق تحقیقات، زنانی که همسرانشان بیکارند ضمن تلاش برای کمک به شرکای خود در زمان دشواری و آشوب، میزان ضرب و شتم و آشفتگی قابل توجهی را در مقایسه با سایر افراد متحمل می شوند. خوشبختانه منابع و راهنمایی های بسیاری برای کسانی که با بیکاری سر و کار دارند وجود دارد.

شوهر بیکار

1. یافتن تعادل مناسب در دوران بیکاری

بیکاری به دلایلی باعث ایجاد فشار در روابط زناشویی می شود. گذشته از فشار روانی بیکاری در یک واحد خانواده، شریک زندگی وجود دارد که نتوانسته به کار خود ادامه دهد و خانواده با مشکلات خود در مدیریت مسائل مالی و وجود نداشتن یک نان آور روبرو می شوند که این مسئله احتمال ابتلا به آسیب های روحی همچون افسردگی را در افراد بالا می برد. همسری که کار «اختیاری» او اکنون تنها منبع درآمد زوجین است، ممکن است ناگهان زیر وزن پرداخت قبض ها شانه خالی کند. در حالی که دراین مواقع همسر همچنان باید نقش مشاور و تشویق کننده شوهر آسیب دیده و نابسامان را داشته باشد.

هر زنی که در این شرایط گیر افتاده باشد، بین یک مددکار دلسوز و یک مربی فاصله دارد. اگر شخصیت صبور و منفعلی دارید، ممکن است رضایت دادن به شریک زندگیتان باعث شود تا در بیکاری و بی عملی گیر کند در عین حال، اگر بیش از حد به فرد فشار بیاورید، ممکن است خطرناک باشد و فرد را دچار سردی و بی رحمی کند بنابراین توازنی بین این حالتها ایجاد کنید.

2. پیش بینی آنچه قرار است اتفاق بیافتد

در اولین فرصت پس از بیکاری، شما و همسرتان باید روی یک میز در مقابل هم بنشینید و برای اشتغال، فکری راهبردی کنید و در مورد راه هایی صحبت کنید که می توانید تعارضات همراه با استرس بیکاری را برطرف کنید. روزهای آینده ساده نخواهند بود. افکار خود را جمع کنید تا به یک «برنامه حمله» فکر کنید - زیرا در واقع شما باید با فشار فاحشی که می تواند رابطه شما را در این شرایط سخت و خشن تضعیف کند، مقابله کنید.

/// شماره های تماس ///

3. خیلی سخت نگیرید

چگونه با شوهر بیکار کنار بیاییم؟ برای شروع، نگرشی را تمرین کنید که بیکاری را شرایط موقتی و قابل کنترل می داند. اخراج مجدد که به دنبال استخدام انجام می شود سخت است. هرچه در این شرایط خود درگیر و هوشیار باشید، این احتمال وجود دارد که فعالیت دیگری در طولانی مدت به نتیجه برسد. دیدگاه مثبت اندیشانه ای داشته باشید. به آنچه خدا ممکن است بخواهد از طریق این تجربه به شما نشان دهد، هوشیار باشید.

4. به طور مداوم کنار یکدیگر باشید

برای کنار آمدن با یک شوهر بیکار، کمتر از یک شب در هفت روز او را تنها بگذارید، وقتی می توانید زمان خود را به تنهایی یا با همراهان خود تنظیم کنید. سایر موارد قابل توجه زندگی مشترک خود را بررسی کنید تا درک کنید که زمانی که برای رابطه خود صرف می کنید، به شما امکان می دهد در صورت یک زندگی مشترک شریک زندگی بهتری باشید.

5. زندگی ترکیبی از روزهای خوب و بد است

چگونه با شوهر بیکار کنار بیاییم؟ مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که تصدیق کنید روزهای خوب و روزهای وحشتناکی خواهید داشت. در روزهای عالی، آنچه که خوبی ها را بزرگ می کند، مد نظر قرار دهید و رویکردهایی را برای ادامه انرژی مثبت، بیدار شدن با هم، ورزش صبحگاهی، زمان دعا در برنامه خود قرار دهید. یک تمرین روزانه را ادامه دهید. مسئولیت پذیر باشید و یک برنامه روز به روز برای هر دوی شما تنظیم کنید. ملاقات های احتمالی دوستان، برنامه های منظم فردی، کارهای اطراف خانه.

کنار آمدن با شوهر بیکار

6. زندگی ادامه دارد

بیکاری می تواند افراد را مجبور به عقب نشینی کند - اما از ادامه دادن به کناره گیری اجتماعی خودداری کند.

  • رفتن به مراسم مذهبی را ادامه دهید و مسئولیت های اجتماعی خود را در میان هفته ادامه دهید. آنچه را که با سایرین انجام می دادید مجدا ادامه دهید.
  • فعالیت هایی را برنامه ریزی کنید که به تخلیه انرزی تان کمک می کند.
  • در هوای تازه بیرون بروید، دوچرخه سواری کنید، از یک پیک نیک لذت ببرید. زمانی را برنامه ریزی کنید که سعی کنید نگرانی های شغلی را کنار بگذارید و فقط به سرگرم کردن خود و تفریح بپردازید و اجازه دهید انرژی مثبت از طرفین تابیده شود.

از خداوند بخواهید تا انرژی، همدردی، تحمل و دانش را کسب کند تا شما بتواند این فصل آزمایش را پشت سر بگذارد. علاوه بر این، به یاد بیاورید مثل هر فصل، این هم می گذرد.

نظرات کاربران:
حسین
پاسخ به این نظر
10:36 - 16 مهر 99

متاسفانه خانما تا میبینن مرد زندگیشون بیکار شده سریع استرس میگیرن و زندگیرو جهنم میکنن

2 0
آفرین
پاسخ به این نظر
12:11 - 10 آبان 99

عموی من باسواد ریاضی است اما در کار کردن بی هدفه. گاها حتی به دست فروشی فکر میکنه اما به بهره وری از توانمندیش هیچ! شما فکر میکنید کسی حاضر میشه با کسیکه 10 بار شغل عوض میکنه ازدواج کنه؟ گیریم ازدواج کنه، با بیکاری شوهرش و با این جامعه متورم واقعا انتظار دارید این زن احساس امنیت کنه؟!

1 0
زهرا
پاسخ به این نظر
12:22 - 10 آبان 99

عموی من باسواد ریاضی است اما در کار کردن بی هدفه. گاها حتی به دست فروشی فکر میکنه اما به بهره وری از توانمندیش هیچ! شما فکر میکنید کسی حاضر میشه با کسیکه 10 بار شغل عوض میکنه ازدواج کنه؟ گیریم ازدواج کنه، با بیکاری شوهرش و با این جامعه متورم واقعا انتظار دارید این زن احساس امنیت کنه؟!

0 1
tannaz
پاسخ به این نظر
10:32 - 17 آبان 99

من شوهرم مرتب شغل عوض میکند. نمیدونم چیکار کنم!

1 0
افزودن نظر:
captcha