22006198 021

14 ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج (پژوهش علمی)

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(50 رای)
14 ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج (پژوهش علمی)

ویژگیهای یک همسر ایده آل برای ازدواج ممکن است از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد. هیچ دو مردی به یک زن نگاه یکسانی ندارند. برخی از مردان به دنبال شرکای مسخره ای هستند که همیشه به شوخیهای آنها بخندد و با آنها احمقانه رفتار کند. برخی از مردان دوست دارند با زنان بسیار تجارت محور باشند. در حالی که برخی دیگر، زنانی را دوست دارند که میتوانند با آنها بنشینند و روزنامه ها را بخوانند و در ادامه گفتگوهای پرشور خود را ادامه دهند. مردان میتوانند در آنچه میخواهند بسیار ساده و در عین حال پیچیده باشند. دلیلش این است که اغلب مردان ساعتهای متوالی وقت خود را صرف خیال پردازی درباره ویژگیهای دقیق همسر ایده آل خود نمیکنند. با این حال برخی از ویژگیهای یک همسر ایده آل مورد توافق کلی وجود دارد که هر مردی به دنبال آن است.

بهترین روانشناس گروه روانشناسی اینجا مکث در سال 1402: بهزاد متین

شناخت ویژگیهای زن ایده آل مردان میتواند شناخت بسیار خوبی به شما دهد. این مقاله شامل مطالبی در مورد پیشگیری از ازدواج اشتباه، شناخت فرد مناسب برای ازدواج و شناخت ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج است.

اینفوگرافیک ویژگیهای یک زن ایده آل برای ازدواج

1. از شما باهوش تر باشد (لارنس والی)

وقتی به دنبال شریک زندگی یا یک زن ایده آل برای ازدواج هستید، مطمئن شوید که او باهوش است. در حالت ایده آل، او باید باهوش تر از شما باشد. لارنس والی، استاد برجسته دانشگاه آببرین مدتهاست که در مورد زوال عقل تحقیق می کند، وی دریافت که یک زن باهوش میتواند شما را از زوال عقل نجات دهد. همچنین ازدواج با یک زن باهوش، طول عمر شما را افزایش میدهد. زن باهوش همواره شما را به چالش میکشد و باعث میشود زندگی برای شما جذاب تر شود و ذهن شما بیشتر کار کند.

چگونه هوش را اندازه گیری کنیم؟

  • تست هوش وکسلر
  • تست هوش ریون
  • تست هوش بینه

در نظر داشته باشید که هوش تنها یکی از فاکتورها است و در بسیاری از موارد ازدواج هایی وجود داشته است که هوش آقا از خانم بیشتر بوده و آسیبی به زندگی وارد نشده است و این، تنها تحقیق لارنس والی، استاد دانشگاه آببرین میباشد.

2. صادق بودن

هر کسی گاهی اشتباه میکند و تصمیمات بدی میگیرد. این مسئله باعث میشود که شخصی که بتواند شما را به عقب برگرداند، اشتباه کند و به شما بگوید چه اشتباهی کرده اید. مطالعات نشان میدهد که مردان وقتی به دنبال یک رابطه طولانی مدت هستند، می خواهند یک شریک صادق در کنارشان باشد. اگر زنی مانند آن پیدا کرده اید، هرگز او را رها نکنید چرا که او یک زن ایده آل برای ازدواج است. صداقت در بسیاری از موارد باعث پیشرفت و صمیمیت بیشتر زوج ها میشود.

زن ایده ال برای ازدواج

3. نگاهی مثبت به زندگی داشته باشد (روانشناس ایلین هاتفیلد)

  • آیا نامزد شما فردی است که همیشه نیمه پر لیوان را میبیند؟
  • آیا گاهی اوقات میتوانید او را به خوش بینی بیش از حد متهم کنید؟

در واقع با این ملاک ها، شما یکی از ویژگی های زن ایده آل خود را برای ازدواج پیدا کرده اید. به این ترتیب نگاه کنید، افراد منفی در طولانی مدت برای سلامتی شما سمی و بد هستند. این امر به این دلیل است که ما تمایل داریم از افرادی که منفی هستند دوری کنیم. وجود افراد منفی در زندگی، باعث بالا رفتن ضربان قلب، مشکل معده و بسیاری دیگر از مشکلات سایکوسوماتیک یا همان روان تنی در بدن میشود.

4. سازش گر باشد (روانشناسان UCLA)

زندگی همیشه نمی تواند بستر گلهای رز باشد و در مقطعی از رابطه، بین شما و شریک زندگی تان اختلاف نظر بوجود می آید. این موضوع کاملاً طبیعی و حتی اجتناب ناپذیر است. اما روابط فقط در صورتی میتواند ادامه پیدا کند که هر دو شریک، حاضر به سازش باشند. روانشناسان UCLA به مدت 11 سال 172 زوج متاهل را همراهی کرده اند و به یک نتیجه گیری ساده رسیده اند. توماس برادبری، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: «آسان است که به روابط خود متعهد باشید. با این حال، وقتی روابط دچار چالش میشود، شما نباید در بعضی از مواقع چیزی بگویید، ولی برخی اوقات باید بگویید که من به این رابطه متعهد هستم. اما این رابطه خیلی خوب پیش نمیرود و من باید قاطعیت داشته باشم تا بتوانم مشکل را حل کنم. گاهی باید فداکاری کنم و قدم های خودم را بردارم؛ زیرا تمام اینها برای پیشبرد این رابطه باید اتفاق بیافتد.» روانشناسان معتقدند افرادی که سازش گر هستند روابط طولانی تری را تجربه میکنند.

5. شوخی های شما برایش جذاب باشد (دانشگاه ایالتی وستفیلد)

همیشه در زندگی کسی را میخواهیم که به شوخی های ما بخندد و اگر این فرد، نامزد ما باشد حتماً میتواند یکی از ویژگی های زن ایده آل برای ازدواج را دارا باشد. در سال 2006 یک مطالعه توسط روانشناسان دانشگاه ایالتی وستفیلد نشان داد که داشتن یک شریک زندگی که فکر میکند شوخی های ما خنده دار است، برای مردان مهمتر از زنان است. اگر قبلاً زنی پیدا کرده اید که میتوانید با او بخندید، حتماً از او مراقبت های خوبی را انجام دهید.

6. داشتن قلبی گشاده (دانشگاه وست مینستر)

داشتن شریکی که در کانون توجه مردم باشد، بدرخشد و بتواند خودش را به راحتی در یک گروه مطرح کند، زندگی را برای شما بسیار راحت تر میکند. یک مطالعه توسط دانشگاه وست مینستر نشان میدهد که افرادی که از صمیم قلب گشاده رو هستند و اطلاعات شخصی خود را با هم به اشتراک می گذارند، بسیار جذاب تر هستند. نویسندگان این مقاله معتقدند که داشتنی قلبی گشاده از ظاهر زیبا، اهمیت بسیار بیشتری برای مردان دارد و این موضوع یکی از ویژگی های زن ایده آل برای ازدواج است.

ویژگی زن ایده ال برای ازدواج

7. از اهداف شما حمایت کند و اهداف خود را هم دنبال کند

برای مدت طولانی دانشمندان سعی کردند اثبات کنند که مردان ترجیح میدهند با زنان ضعیف ازدواج کنند. در کتاب «چرا مردان باهوش با زنان باهوش ازدواج می کنند»، کریستین سی ولان این موضوع را کاملاً دور ریخت و با آماری ثابت کرد که زنان موفق، تحصیل کرده و با درآمد بالا، کمتر از دیگران ازدواج نمیکنند. به یاد داشته باشید که از مزایای یک زن قوی در کنار شما، ایجاد انگیزه و عدم وابستگی به شما خواهد بود. نیازی نیست که نگران او باشید و او نیازی به حمایت همیشگی شما ندارد. یک زن ضعیف و وابسته، اغلب تمایل دارد اهداف خود را فراموش کند. این مطالعه که از سمت دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شد، نشان داد که زن و شوهر نیاز به اهدافی جدا و مشترک بصورت همزمان دارند.

8. با والدین خود رابطه مناسب داشته باشد

اگر میخواهید بدانید شریک زندگی شما در 30 سال آینده چگونه خواهد بود، به والدین آنها نگاه کنید. اگر میخواهید بدانید که در مدت 30 سال با شما چگونه رفتار خواهند کرد، نگاه کنید که اکنون با والدین خود چگونه رفتار میکند. محققان دانشگاه آلبرتا از 2970 نفر در سنین مختلف سؤال کردند و رابطه مستقیمی بین رابطه والدین در سالهای نوجوانی و زندگی عاشقانه آنها بعدا مشاهده شد. اما این بدان معنی نیست که رابطه او با والدینش همیشه باید کامل باشد. مت جانسون، مینویسد که «درک مشارکت شما در رابطه با والدین، شناخت هرگونه تمایل به تکرار رفتار مثبت یا منفی را در ادامه زندگی نشان میدهد».

9. مهربان باشد (جان گوتمن از دانشگاه واشنگتن)

علم به ما میگوید که کلیدهای برقراری رابطه طولانی و شاد، «مهربانی و سخاوتمندی» است. روانشناس جان گوتمن از دانشگاه واشنگتن از چهار دهه پیش تحقیقات خود را در مورد زوجین متاهل آغاز کرد. وی دو نوع زوج را شناسایی کرد: مهربانها و پرخاشگران. پرخاشگران معمولاً بعد از 6 سال زندگی مشترک به مشکل میخورند. اما مهربانان به مدت طولانی در کنار هم هستند و همیشه این حس مشترک را دارند که زندگی بایستی همراه با فضای دوستی باشد.

10. بعد از دعوا زود آرام شود و شما را نیز آرام کند

یکی از مهمترین ویژگیها برای زن ایده آل برای ازدواج، صبوری است. دعوا یک چیز اجتناب ناپذیر در همه روابط است. هرگز اختلاف نظر، نشانه روابط ناپایدار نیست. اما نکته مهم این است که چگونه شما با اختلاف نظرها کنار می آیید و چگونه دوباره پس از آن به زندگی ادامه میدهید. محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی به مدت 13 سال، 80 زوج را همراهی کرده اند و دریافتند که اگر زن بتواند در حین مبارزه خود را آرام کند و این احساسات را به مرد منتقل کند، طولانی ترین رابطه را با فرد ادامه خواهد داد.

زن ایده ال

11. همراه با شما کارهای هیجان انگیری انجام دهد

اگر زنی را پیدا کردید که اوقات فراغت مشترک زیادی با شما دارد، او جزو بهترین گزینه ها و زن ایده آل برای ازدواج با شما میباشد. یک مطالعه طولانی مدت در دانشگاه میشیگان با 4864 فرد متاهل نشان داد که خوشبخت ترین زوجها در آنجا کسانی هستند که با هم ورزش و تفریح های مشترک دارند. البته این بدان معنا نیست که این افراد زوجینی شادتر نسبت به بقیه هستند. کیرا بردیت، نویسنده این مطالعه می گوید: «ممکن است زوج هایی که فعالیت های اوقات فراغت بیشتری را در کنار یکدیگر انجام میدهند، کیفیت ازدواج بهتری داشته باشند».

12. زندگی و برنامه های خود را هم داشته باشد (تری اوربوچ)

یک مطالعه طولانی مدت در دانشگاه میشیگان نشان داده که هر فردی که دوستان مشترک همجنس خودش را دارد و یا آنها در هفته برنامه مشترک دارد، میتواند فرد مستقل تر و جذاب تری برای همسر خود باشد. تری اوربوچ، نویسنده این مطالعه می گوید: هنگامی که افراد دوستان خود را دارند، مجموعه ای از منافع خود را بصورت مجزا دارند که باعث بالا رفتن سطح انرژی در طول هفته می شود. این مقاله در روزنامه وال استریت ژورنال چاپ شده است.

13. نقص های شما را بپذیرد (روانشناس تری اوربوچ)

به نظر میرسد در روابط بسیاری که فقط یکی از زوجین از دیگری انتقاد میکند که مثلاً شلوار تو زشت است، شوخی های بد و عادات آزار دهنده، میتواند در رابطه بسیار آسیب زا باشد. اگر زنی پیدا کرده اید که فقط میتواند شما را بپذیرد، باید خود را خوشبخت بدانید و آن زن ایده آل برای ازدواج است. روانشناس تری اوربوچ در ستون خود برای هافینگتون پست گفت: «یک رویکرد بدبینانه شما، را از بین می برد و شما را به سمت دیگران سوق می دهد که آن موضوع زندگی را تمام می کند».

14. کینه ای نباشد (کالج لوتر)

اگر زنی پیدا کردید که بتواند دیگران را ببخشد، مدت طولانی او را در کنار خود خواهید داشت. مطالعه محققان کالج لوتر، دانشگاه دوک و دانشکده الوهیت هاروارد نشان داد که افرادی که بطور خاص و با اطمینان میتوانند دیگران را ببخشند زندگی طولانی تری دارند. اما شاید مهمتر از همه «بخشش»، پایه و اساس یک رابطه سالم است. هیچ فردی نیست که برای شما در طول یک رابطه مشکلی درست نکند ولی آیا باید به سمت کینه توزی برود؟

مواقعی وجود خواهد داشت که شما سهواً کاری را انجام میدهید که به شریک زندگی شما آسیب برساند و سپس به او احتیاج خواهید داشت تا بتواند شما را ببخشد. اگر زنی پیدا کرده اید که دارای برخی یا تمام این خصوصیات است، با او خوب رفتار کنید و هرگز او را رها نکنید. زندگی شما با داشتن او بهتر خواهد شد و او همان زن ایده آل برای ازدواج با شما می باشد.

توجه: مقاله حاضر یک پژوهش علمی در اروپا و آمریکا میباشد که هنوز در ایران و کشورهای خاورمیانه هنجاریابی نشده است. پس امکان دارد که متغیرها جابجا شود. پس بهترین کار کمک گرفتن از یک مشاور پیش از ازدواج یا یک زوج درمانگر است.

منابع: bonobology.com و futurewomen.com

نظرات کاربران:
سامیار
پاسخ به این نظر
1403/1/14

باخانواده و اصیل است

0 0
delaram
پاسخ به این نظر
1402/10/17

به نظرم اگه فقط به تعهد و مسئولیت پذیری و صداقت اشاره میشد کافی بود و اگر همین مقاله در خصوص ویژگی مردان هم داخل سایت بزارید جالبه

0 0
ساره
پاسخ به این نظر
1402/10/13

همه اینها درسته اما تو دنیایی که دورمون میبینیم هر چقدر که دخترا وابسته تر باشند پسرها بیشتر بهشون احترام میزارم و سعی میکنم اون دخترارو برای خودشون حفظ کنند واقعا تو جامعه ما استقلال یک دختر از هر نظر برای یک ازدواج ملاک نیست

0 0
امیر عزتی
پاسخ به این نظر
1402/9/7

سلام در ابتدا ممنون از سایت و مطالب خوبتون خانمی که قراره با هم ازدواج کنیم میشه گفت اکثر خصوصیات ایده آل برای یک همسرو داره اما ۴ سال از من بزرگتر هستن ممنون میشم راهنماییم کنید

0 0
حبیب
پاسخ به این نظر
1402/8/29

سلام وقتتون بخیر همسر من از هر لحاظی عالی هستن فقط خیلی به مادرشون وابستس و اینکه هر اتفاقی توی منزل پیش میاد برای مادرشون تعریف میکنه البته مشکل خاصی پیش نیومده تا الان ولی این کار درست نیست ممنون میشم منو راهنمایی کنید

0 0
اسما واحدی
پاسخ به این نظر
1402/8/25

کاش ویژگی های مرد ایده ال برای ازدواج هم میگذاشتین

1 0
مرکز مشاوره مکث
1402/8/25

بله حتما پیشنهاد خوبیه. البته این مطلب هم شاید بهتون کمک کنه: https://injamax.com/sl/ZwvlQt2g

0 0
بهنام
پاسخ به این نظر
1401/11/2

سن وسال ۲۰ تا ۳۰ ساله، پاک از بیماری های آمیزشی، گرم در رخت خواب، مستقل از نظر مالی. زیبای و قد و وزن ملاک اصلی نیست، زشت نباشد.

1 0
علیرضا
پاسخ به این نظر
1401/8/7

من بعد یازده سال تازه طلاق گرفتم هیچ کداممون نه دعوایی بودیم نه دوست رفیق باز بودیم بخدا هیچ چیز ولی خدا بهمون بچه نداد که هیچ معلوم نشد کداممون مشکل داریم من دکترای عالی اصفهان رفتم ولی نشد با هم تصمیم گرفتیم توافقی از هم جدا بشیم و‌هر کداممون ازدواج مجددی کنیم من فقط ناراحتم اینه من ازدواج کنم خدا بهم بچه بده ولی به اون نه ...و همیشه برای همه دعا میکنم تمام جوان ها به اهداف درستشون برسه مردم دوستان خواهر برادر التماس دعا دارم برای من...کوچک شما علیرضا

2 0
عادل
پاسخ به این نظر
1400/6/26

خب شما هم کمک خرج باشید بهش ارامش بدین و تنها مصرف کننده نباشین

3 0
افی
1400/10/1

من ۱۷ سال از زندگی مشترکم میگذره .به نظر من زن خوب دو خصوصیت داشته باشه بسه اول: صداقت محض(مهمترین عامل یه زندگی ایدال) دوم: همسرش و به خاطر خودش دوست داشته باشه نه اینکه عشقش با تغیر شرایط کم و زیاد بشه

4 0
فراز
پاسخ به این نظر
1400/6/25

بهترین خصوصیت زن اینه که لوس نباشه و همسرش رو درک نه پرتوقع نباشه تو شرایط سخت فشار بیشتری وارد نکنه و اصول زندگی رو بلد باشه . دنبال حاشیه نباشه و قصه زندگیشو واس هرکسی تعریف نکنه اجازهنده کسی تو زندگیش دخالت کنه نظر بده . متاسفانه زن ها خیلی پرتوقع هستند حتی تو شراط خاص هم خیلیاشون درک نمیکنن و به فکر خرید خودشون هستن

6 1
بهنام
1401/11/2

دقیقا با گفتار تو موافقم . زن موفق هرگز اسرار زندگیشو جلو هر کس و ناکس نمیگه و راز نگهداره

3 0
اتریسا
1400/8/28

شما زن نمیخوای این هایی که گفتی خصوصیات یه خدمتکار خوب بود زنگ بزن مراکز خدماتی یه دونه برات میفرستن کارهای خونه تو میکنه حقوق شو میگیره میره حرف های زندگیییییییت هم به کسی نمیگه

5 6
لادن
پاسخ به این نظر
1400/6/24

همه موارد رو دارم اما به شدت کینه ای هستم نمیدونم چیکار کنم

1 0
f.t
پاسخ به این نظر
1399/8/17

33 سال دارم و خاستگاری که بسیار پسر خوبیست اما شغل نداره. نه که نتونه کار کنه، مثلا به اندازه اجاره خانه کار میکند و به فکر پس انداز نیست و من از این خصلتش (در این جامعه ناامن که هر روز یک قیمت رو میشه) میترسم! بد سر دو راهی گیر کرده ام!

7 1
A.M
1400/3/11

اصلا باهاش ازدواج نکن تا خودشو واقعا درست نکرده نه اینکه فقط نقش بازی کنه

3 4
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ