22006198 021

مردان از چه رفتارهایی بیزارند؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
مردان از چه رفتارهایی بیزارند؟

در سراسر دنیا از رهبران گرفته تا همه زنان و مردان از رفتارهایی مانند بی عدالتی بیزارند و دست به اقداماتی میزنند تا نژادپرستی و تبعیض از بین برود و تقریبا باعث پیشرفت اجتماعی مثبت در جامعه بشری شود. اما اگر این موضوع را بصورت خاص و نقش جنسیتی در نظر بگیرید، مردان از چه رفتارهایی بیزارند؟ تصور کنید چقدر ناامید کننده است که مردی را دوست داشته باشید اما از برخی رفتارهایتان بیزار باشد. اگر مردی از رفتارهای همسرش بیزار است به او چه بگوید؟ به عنوان یک زن اگر همسرتان از رفتارهای شما بیزار است به او چه بگویید؟ به جرات میتوان گفت حتما نیازی به ملاقات با روانشناس نیست تا بدانید مردان از چه رفتارهایی بیزارند. بر خلاف چیزی که متخصصین کشف کردند که مردان میتوانند بطرز شگفت آوری پیچیده باشند، اگر در رابطه با شناخت یکدیگر به خودتان زمان دهید، متوجه این تفاوتهای ظریف میشوید.

اَنواع رفتارهایی که مردان از آن بیزارند

بر اساس تجربه شخصی و بالینی، طی مکالمه با مراجعان، شروع به نوشتن مقاله ای کردم که تحت عنوان مردان از چه رفتارهایی بیزارند، میباشد تا مردان و زنان در روابط خود درک بهتری از ترجیحات اولیه همدیگر داشته باشند. در ادامه این مقاله چند عنوان در مورد آنچه مردان از آن بیزارند آورده شده است. این موارد در واقع نشان میدهد که مردها چه چیزهایی را نمیخواهند.

شناخت مردها

 • طرد شدن: هر چند همه مردان نمی خواهند جنسیت شان به گونه ای نشان داده شود که فاقد جوانمردی هستند اما گواه مطلب این است که برخی مردان نسبت به طرد شدن با پرخاشگری پاسخ می دهند. این امر می تواند نشان دهنده شدت بیزاری آنها از طرد شدن باشد. از طرفی، محققان اذعان دارند که تحقیقات علمی نمی تواند مشخص کند که آیا پاسخ های پرخاشگرانه مردان عمدتاً به عنوان نوعی تلافی و با هدف تنبیه زن یا راهی برای بازگرداندن اعتبار خود مرد است یا خیر، و خواستار مطالعات بیشتر در آینده برای پرداختن به این سؤال برجسته و مهم هستند.
 • تایید و تحسین نشدن: مردها عموماً از عدم تایید همسر/شریک خود می ترسند و از این ترس بیزار هستند. بنابراین با نگرانی مراقب هر نشانه ای از احساس عصبانیت و احساساتی از این قبیل هستند که ممکن است نشان دهنده عدم تایید از طرف همسرشان باشد.
 • خشم: مردان به دلیلی ترسی که از خشم زنان دارند از رخ دادن این موضوع بیزارند. مردان همیشه از مشکل خشم در زنان شکایت داشته اند. یکی از دلایل این امر این است که، به زنان آموزش داده می شود که هنگام بروز خشم، احساس شرم کنند. زنان عصبانی باعث می شوند که مردان احساس ناراحتیو تهدید کنند. به عنوان یک روان شناس در کار خود، اغلب شاهد این ممنوعیت های اجتماعی علیه زنانی هستم که احساس خشم می کنند ولی آن را بدرستی ابراز نمی کنند. این می تواند بسیار ناامید کننده باشد.
 • شکایت: مردان اغلب از نظر عاطفی در مقایسه با ظرفیت عاطفی همسر یا شریک زندگی خود احساس بی کفایتی می کنند. در برخی سطوح، مردان اغلب تشخیص می دهند که تقریباً به اندازه همسران/شریک شان به تجربیات عاطفی خود دسترسی ندارند، و وقتی روابط عاطفی تر می شوند، احساس کافی بودن کمتری به آنها دست می دهد. گاهی این یادآوری ها در قالب شکایت های مستمر اتفاق می افتد و مردان را بیزار می کند. به خصوص اگر خط مشی فکری مرد راه حل محور نباشد بیشتر در این چرخه قرار می گیرد.
 • انتقاد و سرزنش مزمن: مردان از سرزنش مزمن همسرشان به نوعی احساس سوء استفاده عاطفی می کنند. از جمله کارهای مضری که می توانید برای خراب کردن روابط خود انجام دهید، سرزنش کردن طرف مقابل برای چیزی - موجه یا غیر موجه- است. در ادامه احساس گناهی که مردان تجربه می کنند، ناگزیر منجر به کاهش عزت نفس شان می شود. در اینجا گویا شما یک چرخه معیوب را شروع می کنید.
 • سرد بودن و لبخند نزدن: گاهی در روابط زوجین فقدان لبخند یا خندهنیز ممکن است به عنوان طرد شدن تلقی شود. حتی اگر فرد قصد طرد کردن طرف مقابل را نداشته باشد.
 • تصویر بدنی منفی: مرد از اینکه همسرش از بدن خود متنفر است بیزار است و اغلب بار سنگین این مسئله را تحمل می کند.
 • تجربه احساسات: به طور کلی مردان در تجربه احساسات بیشتر از زنان، دچار اختلال می شوند. برای اینکه متوجه شوند دقیقا چه کاری باید انجام دهند، به کمک نیاز دارند. بعضی چیزها شهودی نیستند. به عنوان مثال، صحبت در مورد احساسات، سطح استرس مردان را افزایش می دهد و لذا از انجام این کار بیزار هستند. به عبارتی، مردان اغلب از ابراز احساسات شدید بیزار هستند. وقتی همسر/شریکشان عصبانی هستند، شدت عواطف در رابطه را بالا می برد که باعث می شود مردان احساس ناراحتی کنند.

مردان از چه رفتارهایی بیزارند؟

ابراز نکردن رفتارهایی که مردان از آن بیزارند

گاهی نشان دادنِ بیزاری از یک رفتار، پاسخی مناسب و ضروری برای حفظ زندگی هر فردی است. دوستی داشتم که تمام عمرش را با سکوت در برابر رفتارهایی که از همسرش بیزار بود گذارنده بود و به تصور خودش از تعارضهای احتمالی بین خودش و همسرش جلوگیری کرده بود. اخیراً متوجه تغییری در او شدم. او گفت: «یک روز صبح از خواب بیدار شدم و به این نتیجه رسیدم که از خودم و همسرم متنفرم». او بیزاری از رفتارهای همسرش را به ظاهر تحمل کرده بود و اکنون با مراجعه به روانشناس با مشکلات روانپزشکی خود دست و پنجه نرم میکرد. همچنین او رژیم غذایی خود را تغییر داد. ورزش و مدیتیشن را به سبک زندگی خود اضافه و زمان بیشتری را برای گفتگو با همسرش در پیش گرفت. هر چند اعتراف به احساسات سرکوب شده او را کاملا درمان نکرد اما مطمئناً پرانرژی تر و شادتر از قبل شده است.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین و رایگان پیش از ازدواج

لذا از هر رفتاری که بیزار هستید آن را به شیوه صحیح مطرح کنید. علم روانشناسی از همه ابراز احساسات استقبال می کند. از آنجایی که احساسات سرکوب شده یا انکار شده تبدیل به تنش روانی می شوند پس هدف انکار یا سرکوب نیست. بلکه در آغوش گرفتن همه احساسات و تبدیل آنها به سوخت برای تغییرات مثبت است. به این ترتیب، نشان دادن بیزاری از رفتار، منبع انرژی فوق العاده ای است.

مثال: استفاده از کلمه «من» در جمله ای که احساسات شما را منعکس می کند «وقتی اینکار را میکنید احساس ناراحتی یا عصبانیت میکنم» به جای جملات سرزنش کننده مانند «تو همیشه آن کار را انجام می دهی» که به احتمال زیاد احساساتی را برانگیزد که به جای اینکه شما را از هم جدا کند، دو نفر را به هم نزدیک کند. از اینکه من را با برادرم مقایسه می کنی خیلی احساس عصبانیت می کنم. البته واکنش های پارتنر شما نیز در برابر ابراز احساس تان بسیار مهم است. و مهمتر از آن، این است که شما جرات ورزانه حس خود را ابراز کرده اید. بنابراین، دفعه بعد که احساس بیزاری از رفتاری آزار دهنده به سراغتان آمد، انرژی روانی خود را با انکار آن تخلیه نکنید، به سمت آن حرکت کنید. از خود بپرسید «ریشه این احساس چیست؟».

مردان و رفتارهای آزار دهنده

نحوه برخورد با رفتارهایی که مردان از آن بیزارند

چه نسبت به رفتارهایی که از آن بیزار هستید، حساس باشید چه نباشید، می توانید با یادگیری نحوه برخورد با این نوع رفتارها، از روش های سالم تری بهره ببرید. این امر می تواند به شما کمک کند تا ناراحتی عاطفی و فیزیکی مرتبط با این رفتارها را کاهش دهید.

 • در مورد احساس خود بنویسید. تحقیقات نشان میدهد که نوشتن در مورد احساسات و پیامدهای بالقوه پس از هر تجربه ای، ممکن است راهی موثر برای پردازش سریعتر آن احساسات و عبور از آنها باشد.
 • پذیرش: شرایط زیادی در زندگی وجود دارد که خارج از کنترل هر انسانی است. پذیرش مسائل خارج از کنترل شما (در مقابل ارزیابی یا توصیف آن) ممکن است به کاهش سریعتر پاسخ های هیجانی منفی کمک کند. پذیرش به معنای تحمل یک موقعیت ناسالم نیست. پذیرش صرفاً به معنای تصدیق و پذیرش خود، افکار و احساساتتان است.
 • روی نکات مثبت زندگی تمرکز کنید. تلاش برای افزایش احساسات مثبت برای مثال، با انجام فعالیتی که از آن لذت میبرید، ممکن است برایتان مفید باشد. همچنین نگاه کردن به موقعیت خود از دیدگاه سوم شخص، میتواند به تخلیه سریعتر احساسات منفی کمک کند.
پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین و رایگان میزان خانواده دوستی

خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که می توانید برای کاهش رنج یا کاهش مدت زمان رنج و ناراحتی انجام دهید. امیدواریم نکاتی که در این مقاله وجود دارد به شما کمک کند با موضوع مطرح شده در مقاله، راحت تر برخورد کنید. وقتی بتوانید فضای بیشتری را برای یکدیگر ایجاد کنید تا احساسات یکدیگر را تایید و ابراز کنید در واقع به یکدیگر اجازه بیشتری میدهید تا روابط کاملتر یا روابط مبتنی بر عدم ترس و با ارزشهای متقابل مانند هم داشته باشید. لذا با صراحت و با صداقت ارتباط برقرار کنید. بجای سرزنش با شریک زندگی خود، در مورد احساستان نسبت به رفتارهای آزاردهنده صحبت کنید.

منابع؛

نظرات کاربران:
Zahra
پاسخ به این نظر
1402/9/12

سلام روزبخیر. من واقعا از دست همسرم کلافه شدم هرکاری میکنم ایراد میگیره قبلا میگفت تو علاقتو به من نشون نمیدی سعی کردم گرمار باشم اما الان میگه من میفهمم مصنوعیه. واقعا کلافه شدم

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ