22006198 021

خیانت اینستاگرامی چیست و چگونه اتفاق میافتد؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
خیانت اینستاگرامی چیست و چگونه اتفاق میافتد؟

یکی از بدترین چیزهایی که یک رابطه می تواند تجربه کند این است که یکی از طرفین به دیگری خیانت کند. برای اکثر زوجها گذر از آسیبی که هنگام خیانت شریک عاطفی شان رخ می دهد، بسیار دشوار است. گاهی خیانت در بستر اینستاگرام رخ میدهد که خرده خیانت نیز نامیده میشود و در حالی که ممکن است با خیانت حضوری و جنسی متفاوت به نظر برسد، اما همچنان یک خیانت مجازی به حساب می آید. متأسفانه اگر خیانت از طریق رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام رخ دهد، میتوان به راحتی علائم و نشانه های آنرا از دست داد.

رسانه های اجتماعی فرصت های جدیدی برای خیانت ایجاد کرده اند. پلتفرم هایی مانند اینستاگرام باعث شده است که افراد برای خیانت به شریک زندگی راحت تر از همیشه قدم بردارند. اینستاگرام یکی از پر استفاده ترین پلتفرم های اجتماعی برای افراد زیر 30 سال است و بیش از 400 میلیون کاربر فعال در ماه دارد و دسترسی به آن کار دشواری نیست. بنابراین خیانت از طریق اینستاگرام به طور فزاینده ای رایج شده است.

پیشنهاد میدهیم انجام دهید: تست آنلاین اعتیاد به اینترنت

خیانت اینستاگرامی چیست؟

قبل از اینکه به دنبال یک خیانتکار اینستاگرامی بروید، مهم است که از خود بپرسید خیانت اینستاگرامی چگونه است. بنابراین واقعاً باید از خود بپرسیم: چه چیزی خیانت محسوب می شود؟ خیانت، صرف نظر از محیطی که در آن انجام می شود، هر چیزی است که اعتماد شما را به شریک زندگی خود از بین می برد. این شامل بی وفایی عاطفی یا جنسی به شریک زندگی خود یا کسی است که با او در یک رابطه تک همسری هستید. صمیمیت جنسی یا عاطفی با شخص دیگری خیانت محسوب می شود. اما نکته اصلی واقعاً این است که اگر احساس می کنید چیزی وجود دارد که باید پنهان شود، حتی اگر این یک تبادل پیام باشد، احتمالاً تحت عنوان خیانت سایبری یا خرده خیانت طبقه بندی می شود و گاهی اوقات می توانند به تدریج به امور جنسی و به آثار و پیامدهای سکس چت پیشرفت کنند.

خیانت اینستاگرامی

آیا تنها اینستاگرام شبکه ای است که می تواند فرد را به سمت خیانت ببرد؟

خیر شبکه های بسیار زیاد دیگر نیز وجود دارد از جمله:

 • برنامه BBM
 • MeetMe
 • برنامه نزدیکا
 • Match dating
 • Badoo
 • Meet up
 • IMO
 • Wisp
 • Say hi
 • Yubo
 • Bumble
 • واتساپ
 • تلگرام

خیانت اینستاگرامی چگونه انفاق می افتد؟

شبکه های اجتماعی یافتن افراد و ارتباط با آنها را بسیار آسان کرده است. در واقع، ردیابی افراد در حال حاضر بسیار آسان تر از گذشته است و هرکسی که نامش را می دانید را می توانید به صورت آنلاین جستجو کنید و پروفایل اجتماعی آنها را پیدا کنید، تصاویر آنها را ببینید، وضعیت رابطه آنها را دریابید، بفهمید چه چیزی را دوست دارند، سرگرمی های آنها را ببینید و هر حقایق خصوصی دیگری که آنها برای به اشتراک گذاشتن، انتخاب کرده اند. این نوع تعقیب سایبری بسیار رایج است که بعضی افراد حتی دچار اعتیاد جنسی نیز می شوند و اکثر افرادی که این کار را انجام می دهند به شما می گویند که کاملاً بی گناه اند و فقط کنجکاو بودند.اما کنجکاوی می تواند یک سراشیبی لغزنده باشد و حتی کسی که قصد خیانت ندارد می تواند خیلی سریع از آن سراشیبی سر بخورد.

راه بسیار رایجی که مردم از طریق اینستاگرام شروع به خیانت می کنند، جستجوی علایق عشقی قدیمی است. «من نمی دانم که آیا فلانی ازدواج کرده است؟ چه اتفاقی برای آن پسر بامزه ای که در محل شغل سابقم با او همکار بودم، افتاد؟». برقراری ارتباط مجدد با فردی از گذشته شما، میتواند یکی از بزرگترین راه ها برای قرار دادن خود در خطر قرار گرفتن در یک رابطه نامناسب آنلاین باشد. عنصر بصری اینستاگرام و همچنین سایر رسانه های اجتماعی که امکان برقراری ارتباط بدون کلام را فراهم می کند، می تواند به راحتی یک تله خطرناک برای کاربران باشد. هم برای کسانی که انگیزه های ناسالم و پنهان دارند و هم برای افراد ناآگاه. البته این مورد را هم در نظر بگیرید که در بسیاری از این نوع فضاهای مجازی افراد برای بیزینس و حرفه خود فعالیت میکنند و تنها جنبه منفی آنرا نمیتوان دید.

خیانت در فضای مجازی

نشانه های خیانت اینستاگرامی چیست؟

امروزه به سختی می توانید کسی را پیدا کنید که تلفن هوشمند نداشته باشد و این احتمال وجود دارد که آنها نیز مانند تقریباً همه افراد دیگر، در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشند. بنابراین تشخیص نشانه های خیانت با استفاده از رسانه های اجتماعی، بویژه از طریق اینستاگرام، میتواند دشوار باشد. زیرا میتواند درست شبیه کاری به نظر برسد که دیگران انجام میدهند. در حالی که هیچ فرمول سخت و سریعی برای تشخیص خیانت با اینستاگرام وجود ندارد، رفتارهای خاصی وجود دارد که می تواند به شما بگوید ممکن است چیزی در حال رخ دادن باشد. اگر می بینید که شریک زندگی شما به یکی از روشهای زیر رفتار میکند، آن را یک هشدار در نظر بگیرید:

ارتباط وسواسی با گوشی

بسیاری از ما بسیار بیشتر از آنچه که باید، به دستگاه های خود متصل هستیم. اما اگر متوجه افزایش زمان روشن بودن صفحه نمایش همسرتان و ناتوانی او در دور شدن از تلفن خود بدون اضطراب شده اید، ممکن است یک نشانه باشد.

تایپ یا پیام رسانی مداوم

این روزها ارسال پیامک و ایمیل کاملاً عادی است. اما تغییرات در این رفتار، مانند پیام رسانی در اواخر شب، بیرون رفتن برای خواندن پیام ها، یا فوریت در پاسخ دادن به پیام ها، می تواند نشان دهنده یک رابطه آنلاین نامناسب باشد و اگر اینطور به نظر می رسد که همسرتان به آنچه که می بیند یا می خواند بیش از حد مجذوب شده است و نمی خواهد خنده اش را با شما به اشتراک بگذارد، دلیلی برای نگرانی دارید.

رفتار پنهانی

یکی از مهمترین چیزها برای هر کسی که یک رابطه پنهانی دارد، رفتار پنهانی است. این می تواند اینطور به نظر برسد که فرد بیش از حد از تلفن یا رایانه اش محافظت می کند، زمان زیادی را پشت درهای قفل شده سپری می کنند، کم حرف و کناره گیر می شود و یا هر تغییر متمایز دیگری در رفتارش نشان می دهد که قابل درک نیست.

ترک ناگهانی محیط برای تماس گرفتن یا اجرای یک مأموریت

فوریت ناگهانی برای پاسخ دادن به پیام ها، تماس ها یا انجام کارها، به خصوص در زمان های نامتعارف، می تواند به این معنا باشد که او به دنبال یک فضای خصوصی برای ارتباط گرفتن با کسی است. حتی اگر خیانت از طریق چیزی مانند اینستاگرام باشد، مردم اغلب به دنبال حفظ حریم خصوصی هستند تا بتوانند بدون حواسپرتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

علاقه جدید به عکس گرفتن و پست کردن

شاید این یک رفتار عادی است و هیچ معنایی ندارد که به آن شک کنید، اما اگر همسرتان به طور ناگهانی به عکس گرفتن علاقه مند می شود و به طور معمول عکس های خود را به اشتراک می گذارد، می تواند تلاشی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران و برقراری ارتباط از طریق فضای اینستاگرام باشد.

چه زمانی باید به درمان خیانت اینستاگرامی فکر کرد؟

اگر شما و شریک زندگیتان به طور مشترک تصمیم گرفته اید که مسائل و مشکلاتتان را حل کنید، متخصص زوج درمانی می تواند منبع بزرگی برای حمایت باشد. با این حال، زوج درمانی فرآیندی است که به زمان و تعهد نیاز دارد. به این ترتیب، یافتن زوج درمانگری که در بهبود رابطه و مسائل مرتبط با آن تجربه داشته باشد، مهم است. مشاوره زوجین می تواند یک شبکه ایمنی برای رسیدگی به نگرانی های اساسی مرتبط با خرده خیانت ها فراهم کند و شما را قادر می سازد تا روی واکنش ها، احساسات و موانع ناشی از این بحران کار کنید. کمک خواستن از زوج درمانگر می تواند رابطه را به گونه ای تثبیت کند که برای شما و شریک زندگی تان، در رابطه با هدایت احساسات پیچیده، تعریف مجدد رابطه در آینده و توسعه مهارت های لازم برای حفظ یک شراکت سالم، مفید باشد.

علاوه بر این، سکس تراپی، رواندرمانی یا مشاوره خانواده بطور کلی برای تکمیل مشاوره زوجین توصیه میشود. درمان فردی راهی امن برای صحبت کردن و کنکاش در احساسات خود بدون اینکه احساس کنید مورد قضاوت قرار می گیرید، فراهم میکند. به علاوه می تواند به همه افراد درگیر خرده خیانت کمک کند تا در مورد عوامل مؤثر در این موضوع آگاهی پیدا کنند و ثبات عاطفی را در حرکت رو به جلو تسهیل کنند.

منابع: guystuffcounseling.com و hackspirit.com و xrcollaboration.com

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ