22006198 021

مطرح کردن مسائل با متخصص زوج درمانی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(64 رای)
مطرح کردن مسائل با متخصص زوج درمانی

متخصص زوج درمانی، می تواند شما را از مردابی که قرار است وارد آن بشوید بازدارد یا اگر وارد آن شده اید شما را از آنجا بیرون بیاورد. می توان گفت کار یک زوج درمانگر بسیار سخت است زیرا زمانی افراد به آنها مراجعه می کنند که یا خیانتی اتفاق افتاده است یا در لبه تیغ طلاق هستند، یا در روابط بین فردی و خانوادگی دچار مشکل شدیدی شده اند، به یک زوج درمانگر مراجعه می کنند. اما سوال اینجاست که چگونه میشود زوجها و روابط بین آنها را درمان کرد؟ هنگامی که زوجها در زندگی مشترکشان با مشکلاتی مواجه میشوند که مشمول زمان شده و نمیتوانند آنها را خودشان حل کنند، اینجا است که زوج درمانی فوق العاده عمل میکند.

اینفوگرافیک زوج درمانی

زوج درمانی برای چه مشکلات و موقعیت هایی مناسب است؟

 1. برای مشاوره پیش از ازدواج
 2. سکس تراپی و ارتقاء ارتباط جنسی
 3. برای رابطه های دوستی طولانی که به ازدواج نرسیده است
 4. پس از ازدواج و مشکلات پیرامون
 5. مشکلات جنسی به وجود آمده پس از ازدواج
 6. نارضایتی از اندام همسر
 7. نارضایتی از وضعیت اقتصادی
 8. نارضایتی از وضعیت جنسی
 9. مشکلات فرازناشویی
 10. خیانت همسر
 11. دخالت های خانواده همسر
 12. تکراری شدن زندگی
 13. سردی زندگی پس از ازدواج
 14. مشکل بچه دار نشدن و راهکارهای آن
 15. مشکل خساست همسر
 16. مشکلات خلقی و گزارش آن توسط زوج سالم به متخصص زوج درمانی

در گذشته، همسران زمانی که با یکدیگر مشکلاتی داشتند، با عذرخواهی و نادیده گرفتن، معمولاً مسئله را تا مدتی حل میکردند. ولی پس از آن، مجددا مسائل از جایی دیگر و بنحوی دیگر آشکار میشد. تا جایی که دیگر یکی از دو نفر خسته میشدند و تسلیم میشدند. در حال حاضر زوجها ترجیح میدهند مشکلات خانوادگیشان را با یک روانشناس متخصص زناشویی با تجربه مطرح کنند. امروزه روابط زناشویی تغییری اساسی پیدا کرده است. رازداری وجه اصلی روابط بین فردی زوجها شده و افراد دیگر مایل نیستند مسائلشان را با اقوام و فامیل مطرح کنند. آنها فکر میکنند هر فردی به اندازه خود درگیر مسائل و مشکلات زندگیش است؛ بنابراین دیگر نمیخواهند دیگران را درگیر مشکلات خود کنند.

هر موضوعی در دنیای امروز، متخصص مربوط به آن موضوع را میطلبد. همانطور که افراد برای رژیم های لاغری، به متخصص تغذیه و همچنین برای سلامت پوست و زیباییشان به متخصص پوست مراجعه میکنند، باید برای سلامت روابط و همچنین سلامت و بهبود روان خودشان نیز به متخصص های مربوطه (روانشناسان و زوج درمانگرها) مراجعه کنند. اکنون دیگر زمانی نیست که همچون گذشته، کسی از رفتن نزد متخصص زوج درمانی یا مشاور خانواده و مطرح کردن مسائل و مشکلاتش ترسی داشته باشد. عمده دلیل این موضوع، تغییر در سطح فرهنگی اجتماع است که باعث نمود تفکرات جدید میشود.

نزاع زوج ها و تلاش برای درمان

مطرح کردن مسائل با متخصص زوج درمانگر

اگر بخواهیم بدانیم زوجها در چه زمینه هایی میتوانند مسائلشان را با متخصص زوج درمانی مطرح کنند، باید به مرور موارد زیر بپردازیم.

 1. مسائل خانوادگی بین زوجها و درگیریهای لفظی
 2. پرخاشگری بین زوجین و ناسازگاری هر دو نفر یا یکی از آنها
 3. عدم صمیمیت و ناتوانی در ایجاد رابطه مؤثر و محبت آمیز
 4. مشکلات و معضلات قدیمی بین زوج که تا امروز ادامه دارد و غیر قابل حل به نظر می آید
 5. مشکلات بین خانواده های زوج
 6. خیانت و دروغگویی بین زوج
 7. عدم صداقت و ناتوانی در بهبود روابط
 8. عدم همدلی بین زوج
 9. عدم رازداری بین زوج
 10. عدم ادامه رابطه و رسیدن به بن بست عاطفی
 11. مشکلات جنسی مانند زودانزالی یا واژینیسموس و اختلال نعوظ

یکی از نکات مهم در روابط زوجها، توجه به حرفهای افراد غیرمتخصص است. این افراد که اصولاً فامیل های درجه دوم و یا دوستانی هستند که در روابط دیگران نظر میدهند، معتقدند زوجها اگر فرزندی به دنیا بیاورند، مسائل و مشکلاتشان حل میشود. همه چیز رنگ و بوی خوشبختی میگیرد و همچنین خیانتها، دروغها، دعوا و بحثهای طولانی رو به اتمام میرود. از آنجایی که این دست از افراد فامیل مهارت لازم را در توصیه های زوج درمانی ندارند، فقط و فقط باعث میشوند که یک رابطه دچار تنش دو نفره، به یک رابطه پر تنش سه نفره تبدیل شود و کودک درمانده و مستاصل، در این بین دلیل جدیدی برای بحثها و مشکلات بین والدین خود باشد.

از این رو تأکید میشود، اگر زن و مردی احساس ناامیدی در رابطه پیدا کردند و در این ورطه قرار گرفتند که با یکدیگر شاد نیستند، باید مطمئن باشند با حضور فرزند نیز، شاد نخواهند شد و مشکلاتشان پس از گذشت زمان مجدداً بروز پیدا میکند و دامنگیر میشود. بهترین زوج درمانگرها که تجربه زوج درمانی طولانی مدت دارند، تأکید به روابطی ندارند که مدام در بحث و مشاجره و یا در سکوتهای خفقان آور و طولانی هستند. آنها توصیه میکنند که از فرزند آوری تا زمانی که روابطشان سر و شکل مناسبی پیدا نکند، صرف نظر کنند تا بتوانند با یکدیگر صمیمی، مهربان و رازدار باشند و بدون دروغ، خیانت و با همدلی در کنار یکدیگر وقت بگذرانند.

آسیب کودکان در خانواده های مشکل دار

کودکانی که در خانواده های پر از بحث و مشاجره حضور پیدا میکنند، در معرض آسیبهای جدی روحی و روانی قرار میگیرند. همان کودکان به شخصه میتوانند به نوعی آسیب اجتماعی محسوب شوند. بنابراین توصیه متخصصان زوج درمانگر روانشناس، توجه به رفع مشکلات بین فردی زوجها است که یکی از بیشترین آسیب ها را به آنهامی زند.

بسیار مهم: تستی که به زوج ها کمک می کند تا متوجه شوند کدام قسمت از نیاز آنها کمرنگ تر شده است. این تست بسیار معروف و گران است که ما برای خوانندگان سایت مرکز مشاوره اینجا مکث به صورت رایگان آن را در گرفته ایم: تست NEO

زوجین میتوانند با مراجعه به مشاورین متخصص زوج درمانگر و مطرح کردن مسائلشان، از درگیری های دو نفره، بحث های طولانی و مشاجره ها پرهیز کنند و با بیان مشکلاتشان نزد متخصص زوج درمانگر، بدون دلخوری و بحثهای طولانی، به دنبال راه درمان باشند.

مراجعه به متخصص زوج درمانی

حل اختلاف با حرف زدن

شاید هر زوجی احساس کند که با حرف زدن میتوان مشکلات را حل کرد. اما اگر حل مشکلات زوجها به این راحتی و تنها با حرف زدن و بدون هیچ تغییری در بینش، روش و افکار طرفین بود، هیچ زوجی پس از سالها، احساس نیاز به این که باید با متخصص زوج درمانگر مرکز مشاوره اینجا مکث گفتگو کند، پیدا نمیکرد. در واقع زمانی که صحبت از متخصص میشود، بدان معنی است که فردی که این عنوان را یدک میکشد، قطعاً راهکار و روشهایی را پیشنهاد میکند که زوجها پیش از این امتحان نکرده اند. قطعاً تحت نظر یک متخصص زوج درمانگر میشود روشهای جدید و تغییر نگرش را امتحان کرد. مهمترین اقدامی که متخصصین زوج درمانگر ارائه میدهند، تلاش برای برقراری رابطه دو نفره صحیح، ایجاد انگیزه بین زوجها، محبت و علاقه است.

زوجهایی که پس از سالها در ایجاد این روابط ناتوان هستند و یا روابط این چنینی را مابین خود از دست داده اند، میتوانند به یک زوج درمانگر بامهارت و زبده اطمینان کنند. آنها میتوانند با بیان مشکلاتشان، حتی کوچکترین مسائل و یا مسائل جنسی و هر آنچه که برای بیان آن شرم دارند، برای درمان رابطه و بهبود رابطه شان کمک بخواهند.

فوق تخصص زوج درمانی در تهران

فوق تخصص زوج درمانی در تهران کاراییهای زیادی برای شما دارد، آنها توانایی بهبود روابط را دارند. زیرا رابطه های سالم نیازمند ابزارهایی هستند که یک زوج درمانگر میتواند با ایجاد آنها که همان انگیزه، محبت، رازداری، دوری از دروغ و خیانت است، روابط زوجها را سر و سامان ببخشد. اما همانطور که در هر تراپی همیشه سخن از خواست قلبی هر فردی به عنوان مراجعه کننده برای حل مشکل است، افراد نیز باید بخواهند که رابطه شان رو به بهبودی رود و برای این خواست با تمام نیرو تلاش کنند.

لازم است بدانید هیچ درمانی (بدون تلاش و خواست مراجع کننده) مؤثر واقع نمیشود. اما در زوج درمانی، جایی از امیدواری وجود دارد که اگر حتی یکی از طرفین برای درمان اقدام کند، امکان تغییر در روابط و بهبود روابط نیز میباشد. زیرا اگر در یک رابطه دو نفره هر کسی پرخاشگر و عصبانی عمل کند، زندگی میدان جنگی میشود که دستاوردی از آن حاصل نمیشود. اما در این بین اگر یک نفر هم تلاش خود را برای بهبود رابطه و سلامت رابطه انجام بدهد، ممکن است رابطه تا حد بسیار زیادی حفظ شود و آرامشی نسبی را تجربه کند. تمام این اهداف به وسیله یک متخصص زوج درمانگر با مهارت، امکان پذیر است. زوجها میتوانند با مراجعه به متخصصین زوج درمانگر بهبود رابطه شان را دنبال کنند.

گوش دادن به صحبت های بکدیگر در حضور متخصص زوج درمانی

انواع تکنیک های زوج درمانی

انواع تکنیک های زوج درمانی بسیار زیاد است که روانشناس زوج درمانگر با ارزیابی که در جلسه اول همراه با تست های روانشناختی انجام میدهد تشخیص می دهد که کدام یک از تکنیک های زوج درمانی را اجرایی کند.

1. درمان فردی

در درمان فردی، طرفین ازدواج با یک درمانگر ولی بصورت جداگانه مشاوره میشوند. که الزاماً جلساتشان با هم ارتباطی هم ندارد. حتی ممکن است جلسات افراد با دو درمانگر جداگانه باشد که حتی همدیگر را نیز نمی شناسند.

2. زوج درمانی فردی

در زوج درمانی فردی، هر یک از طرفین ازدواج درمان میشوند؛ یا هم زمان و با یک درمانگر، یا به شکل هم کوشا (collaborative). یعنی هر کدام با روانشناسی جدا جلسات مشاوره را برگزار میکنند.

3. زوج درمان مشترک

درمان مشترک رایج ترین شیوه روانشناسی زوج درمانی است که یک درمانگر طرفین را بصورت همزمان مشاوره میدهد. حال نکته اینجاست اگر درمانگر ها از دو جنس باشند و بصورت همزمان درمان را پیش ببرند هیچ کدام از زوج ها فکر نمیکنند توسط دو جنس بصورت همزمان در اتاق مشاوره گیر افتاده اند. ولی معمولا یک زوج درمانگر حرفه ای تفاوتی را در نگاه جنسیتی خود در نظر نمیگیرد.

4. درمان چهار نفره

در این درمان هر یک از طرفین را درمانگر متفاوتی می بیند، ولی در آن جلسات منظمی هم وجود دارد که هر چهار نفر شرکت میکنند. گونه ای از این روش مدل میز گردی است که ویلیام مسترز و ویرجینیا جانسون از این روش در جهت تسریع کار خود استفاده می کردند.

5. روان درمانی گروهی

در گروه درمانی همزمان، به انواع و اقسام پویایی های گروهی مجال داده میشود. گروه معمولاً از 3 یا 4 زوج تشکیل میشود. زوج ها با یکدیگر همانندسازی میکنند و متوجه میشوند که دیگران هم مشکلات آنها را دارند. همچنین تمام افراد از رفتار خود پسخوراند میگیرند که میتواند در ادامه زندگی برای آنها مفید باشد. با صبر و بدست آوردن مهارت های ارتباطی بسیاری از مشکلات زناشویی حتی پیش از طلاق حل شده است.

اثرگذاری زوج درمانی

زوج درمانی میتواند بر رضایت طرفین از رابطه، احساس صمیمیت، بخشش، بیان احساسات و حل مشکلات تاثیر مثبت گذارد. پژوهشها نشان میدهند، درمان مبتنی بر هیجانات (EFT) و طرحواره درمانی تاثیرات به سزایی در حل مشکلات بین زوجها دارد. همچنین زوج هایی که بین 8 تا 12 جلسه از این نوع درمان را دریافت کرده اند تا حد زیادی از بهبود روابطشان و ماندگاری تاثیرات این نوع درمان تا چندین سال خبر میدهند.

نظرات کاربران:
سمیه
پاسخ به این نظر
1403/2/5

سلام وقتتون بخیر بنده 32 سالمه و تقریبا یک سال هست که ازدواج مجدد انجام داده ام، قبل از ازدواج با همسرم در مورد دخترم که از ازدواج قبلیم هست صحیت کرده بودم اما متاسفانه بعد از ازدواج ایشان راضی یه زندگی دخترم با من نمی شوند. ممنون مشم کمکم کنید.

0 0
امیرعلی
پاسخ به این نظر
1402/12/28

واقعا زوج درمانی خیلی مفیده و به نظرمن برای احیای روابط زناشویی باید گاهی این نوع جلسات رو داشته باشیم چون باعث میشه حرفهایی که شاید درشرایط معمولی مطرح نمیشه در اون جلسات مطرح بشه و اکر سوتفاهمی هست برطرف بشه

0 0
مهرانه
پاسخ به این نظر
1402/12/27

خواهش میکنم مشکلات کوچک زناشویی رو جدی بگیرید و حتما درصدد برطرف کردنش باشید چون وقتی روی هم جمع بشن دیگه درست نمیشن و همین باعث مشکلات بزرگتر و جدایی میشن

0 0
ساغر
پاسخ به این نظر
1402/12/26

من و همسرم در سن پایین ازدواج کردیم و دچاریه سری مشکلات شدیم رفته رفته الان که سنمون رفته بالا با وجود سه تا بچه تازه به خودمون اومدیم چون کسی نبود درست راهنماییمون کنه که مشاوره بشیم ازشروع مشکلات الان اما شرایط خیلی سخت شده میشه بفرمایید ایا مشاوره هنوزم کارسازه؟

0 0
نیاز
پاسخ به این نظر
1402/12/21

سلام وقتتون بخیر سوالی که ذهن من رو به شدت درگیر کرده و یکی از دلایل دودلی من برای مراجعه به مشاور هست این هست که وقتی زوجین برای زوج درمانی مراجعه میکنند ایا میتونند جلسه منفرد هم داشته باشند و ایا صحبت ها به صورت خصوصی محفوظ میمانند؟ چون من خیلی دوست دارم بیام مشاوره اما میترسم مسائلی که نمیخوام همسرم متوجه بشه

0 0
ارمان
پاسخ به این نظر
1402/12/20

بهترین کلینیک برای مشاوره زوجین قطعا کلینیک اینجا مکث هست. من و خانومم متاسفانه سر مسائلی داشتیم از هم جدا میشدیم و قطعا اگر با اقای دکتر متین اشنا نشده بودیم نمیتونستیم شانس مجدد داشته باشیم من بسیار از ایشون تشکر میکنم و امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.

0 0
Asal
پاسخ به این نظر
1402/12/19

برای زوجینی که یک طرف با وجود مشکل و بحث تمایل به همکاری و مراجعه به تراپیست و ندارد چکار باید کرد؟ من خودم خیلی دوست دارم بیام برای مشاوره اما همسرم اصلا راضی نمیشه

0 0
lale
پاسخ به این نظر
1402/12/19

سلام وقتتون بخیر بنده دوساله ازدواج کردم و همسرم قبل از ازدواج میدونست من با یک اقایی رابطه طولانی 6 ساله داشتم و مشکلی با این موضوع نداشت اما بعد ازدواج شکاک شده و مدام گیر میده به من زوج درمانی ت این مسیله میتونه کمک کنه؟ چجوری میتونیم وقت مشاوره بگیریم؟

0 0
مهتاب
پاسخ به این نظر
1402/11/17

من برای ازدواجم به زوج درمانگر برای مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کردم و از ما تست هایی گرفته شد و باهامون جلساتی برگزار کردند که خیلی در روند ازدواجم کمک کننده بود.

0 0
مرضیه
پاسخ به این نظر
1402/11/16

من با همسرم دچارمشکلات و تضادهایی شده بودم که باهم تصمیم گرفتیم بریم مشاوره و وقتی رفتیم پیش مشاور با کمک ایشون مشکلمون حل شد و الان هم با مشاور در زمینه زندگی مشترکمون درمان رو ادامه میدیم و خیلی کمک کنندس. واقعا زوج درمانی جز ضروریاته زندگی هستش.

0 0
مرتضی
پاسخ به این نظر
1402/11/14

زوج درمانی کمک زیادی به بهبود روابط زوجین می‌کند. از اصلی ترین هدف های زوج درمانی می توان به افزایش درک و محبت بین زوجین اشاره کرد. و در اغلب موارد زوج درمانی به صورت کوتاه مدت به طول می‌انجامد و تاثیر بسزایی در بهبود روابط زوجین دارد. و درمانگر در زوج درمانی تلاش می کند این رابطه دونفره هرچه زودتر بهبودیابد.

0 0
گل ارا
پاسخ به این نظر
1402/11/14

همسرمن حساسیت زیادی به پوشیده بودن و حجاب داره و ماسراین مسئله مدام کشمکش داریم بااینکه از ابتدا که اشنا شدیم میدونستن که خانواده من با حجاب نیستن اما الان تبدیل به یک مشکل بزرگ شده میشه کمکمون کنید

0 0
متینا
پاسخ به این نظر
1402/11/14

زوج به روابط دونفره گفته می شود و درمانی که جهت بهبود روابط دونفر انجام شود زوج درمانی گفته می شود. زمانی که زوج ها در زندگی مشترکشان با مشکلاتی مواجه می شوند که نمی توانند به تنهایی این مشکلات رو حل کنند اینجاست که زوج درمانی برای بهبود رابطه دونفره به کارمی اید و درمانگر کمک می کند که این رابطه بهبود پیدا کند. در واقع زوج درمانی برای مشاوره پیش از ازدواج هم به حساب می اید که افراد می توانند باهم مراجعه کنند و مصاحبه و تست های پیش از ازدواج برایشان انجام شود،که این اشنایی منجر به ازدواج موفق شود. وجود زوج درمانگر بسیار در حل مسائل دونفره کمک کننده است و به بهبود روابط منجر می شود.

0 0
sepide
پاسخ به این نظر
1402/10/28

من و همسرم قصد داریم طلاق بگیریم سنتی ازدواج کردیم الان پسرمون 9 سالشه همسرم از همون اوایل خیانت هاش برام رو شد اما بخاطر حرفای خانوادم نتونستم و میترسم و از طرفی واقعا همسرم درست شدنی نیست و این دعواهای هر روزه صدرص رو پسرم تاثیرات بدتری داره واقعا اگه قبول کنه بیاد تراپی خوب میشه؟؟

1 0
سینا
پاسخ به این نظر
1402/10/27

مشکل من و همسرم دروغ گفتن ایشونه خیلی برام عجیبه سر هر موضوع بی اهمیتی دروغ میگه اگر من متوجه نشم که هیچ ولی وقتی میفهمم کلی بهانه الکی میاره که یعنی دروغ نگفته نمیدونم باید چی کار کنم دوستم ندارم زندگیم خراب بشه لطفا راهی بهم پیشنهاد بدید

0 0
پگاه
پاسخ به این نظر
1402/10/24

سلام همسرمن خیلی به همه خانمها توجه داره وهروقت من اعتراض میکنم بحث ودعوا راه میندازه که کاری نکردم و چیزی نگفتم و اتفاقی نیافتاده میخواستم ببینم فایده ای هم داره با مشاور صحبت کنم میشه کاری کرد؟

1 0
احمد
پاسخ به این نظر
1402/10/16

سلام من 37 سالمه و دو ساله که ازدواج کردم همسرم رو خیلی دوست داشتم اما مدتیه که کمی با هم اختلاف نظر بحثهای کوچیک داریم و همین موضوع باعث شده حسم بهش کم بشه تنگار دیگه دوست ندارم باهاش زندگی کنم و دنبال بهانه ای برای جدایی هستم اما همش میترسم اشتباه کنم شما چه راه حلی پیشنهاد میدید

0 0
علی
پاسخ به این نظر
1402/10/14

سلام من یه پسر 30ساله هستم که با یه خانمی اشنا شدم و الان دو ساله که با هم ازدواج کردیم اوایل ازدواج خیلی همه چیز خوب پیش رفت اما الان مدتیه همسرم مدام از کارهای من ایراد میگیره و اصلا ارتباط خوبی با هم نداریم حس میکنم مثل اوایل دوسم نداره و سر هرچیزه کوچیکی با هم بحث داریم تحمل این شرایط واقعا واسم سخته حتی گاهی به بهانه های مختلف جاشو از من جدا میکنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که باید چه کنم تشکر

0 0
سپیده
پاسخ به این نظر
1402/10/10

سلام من 3ساله ازدواج کردم خانواده همسرم همیشه باعث بحث بین مابودند اما من کوتاه میومدم اما الان مدتیه که اوضاع خیلی بد شد و سرهرموضوع کوچیکی مدام با هم درگیرمیشیم لطفا راهنماییم کنید که زندگیم خراب نشه خیلی برام مهمه

0 0
شیوا
پاسخ به این نظر
1402/9/14

سلام وقتتون بخیر من و همسرم ۳ ساله از هم جدا شدیم و تازگی دوباره به من پیشنهاد ازدواج داده. به نظرتون برگشتن به زندگی قبلیم کار درستیه؟

0 0
ایمان
پاسخ به این نظر
1402/9/14

سلام مدتیه بین من و همسرم مشکلاتی هست خیلی تلاش کردم زندگیمون مثل روزای اول بشه اما نشده و همسرم هیچ‌ تلاشی برای رابطمون نمیکنه و فقط میگه باید جدا شیم . نمیدونم باید چه کار کنم

0 0
Sadaf amini
پاسخ به این نظر
1402/9/8

سلام من و همسرم ۴ ساله ازدواج کردیم و ایتالیا زندگی میکنیم. چند وقته با هم مشکل پیدا کردیم چطور میتونیم از جلسات آنلاین شما استفاده کنیم

0 0
امین
پاسخ به این نظر
1402/9/7

سلام من چطور میتونم مادر پدرمو متقاعد کنم از جلسات زوج درمانی استفاده کنن زندگیمونو مختل کردن با بحث و دعوا

0 0
ساجده
پاسخ به این نظر
1402/9/7

سلام . من و همسرم ۵ ساله ازدواج کردیم و همیشه بحث و مشاجره داریم الان به این نتیجه رسیدیم که برای نجات زندگیمون از مشاور کمک بگیریم چطور برای‌جلسات زوج درمانی باید وقت بگیریم

0 0
مریم
1402/9/13

سلام عزیزم. بهترین تصمیمو گرفتید و همینکه باهم تلاش میکنید برای زندگی بهتر مطمئن باشید موفق میشید

0 0
گلی
پاسخ به این نظر
1402/8/22

سلام وقتتون خوش من دو ساله ازدواج کردم و از همون روزای اول زندگی خوبی نداشتم. ۳ماهه اول که مجبورم کرد با خانوادش زندگی کنم و بعد از کلی اصرار مستقل شدیم اما کلا توی هیچ موردی با من مشورت نمیکنه و نظر و احساسات من براش مهم نیست هنوزم فکر میکنه مجرده و همه تصمیمای مهم زندگی رو تنهایی میگیره نمیدونم فکر میکنم راهی برام نمونده غیر از جدا شدن. ولی دوست دارم همه تلاشمو کنم که بعدا حتی یک درصد هم پشیمون نشم از جدایی مطالب سایت شمارو خوندم و دوست دارم راهنماییم کنید که بدونم باید چه کار کنم که شرایط زندگیم بهتر بشه

0 0
Farid
پاسخ به این نظر
1400/7/6

من فهمیدم که اصلا خانم علاقه ای به درست کردن رابطه بعد از ایجاد مشکا ندارن و فقط به طلاق فکر میکنن الان خود من به این مشکل خوردم.

1 0
n.p
پاسخ به این نظر
1400/6/27

سلام مشکلی که من دارم این هست که رابطه همسرم با پسرمون خیلی خوب نیست و همسرم خیلی بهش سخت گرفته و باعث شده پسرم از پدرش بترسه و استرس داشته باشه . رابطه خودم و همسرم بد نیست اما وقتی باهاش صحبت میکنم میگه اگر به بچه سخت نگیرم راه اشتباه میره اما بنظر من استرسی که الان بچم داره خیلی بیشتر داره اذیتش میکنه لنظرتون ما باید زوج درمانی بیایم یا درمان دیگه ای هست که به ما کمک بکنه.نمیدونم چجوری همسرمو متقاعد کنم که سخت گیری هم حدی داره

0 1
مریم مهدوی
پاسخ به این نظر
1400/3/15

سلام من و همسرم در کانادا زندگی میکنیم و برای شاخه زوج درمانی نیاز به مشاور داریم. برای هماهنگی زمان و هزینه هر جلسه ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

6 3
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ