22006198 021

روانشناسی حملات سایبری و راهکارهای مقابله

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
روانشناسی حملات سایبری و راهکارهای مقابله

اکثر افراد، حمله سایبری را موضوعی مربوط به نوجوانان می دانند. در حالیکه فضای کاری از این مسئله مصون نیست. در حقیقت، زورگویان فضای کاری اغلب از حمله سایبری برای ترساندن همکاران و کنترل محیط کاری استفاده می کنند. در نتیجه، ضروری است که بدانیم چگونه به آنها پاسخ دهیم. در حالی که موقعیت ها می توانند متفاوت باشند، شما باید یاد بگیرید که چگونه حمله های سایبری را در محیط کار مدیریت کنید و توانایی خود را برای عبور از این موقعیت ناخوشایند گسترش دهید.

ما در اینجا یازده روش برای مدیریت حمله سایبری در فضای کاری ارائه داده ایم:

1. فوراً جواب ندهید

هنگامی که یک همکار یا سرپرست به شما می گوید چیزی دچار مشکل شده است، چیزی خارج از کنترل است و یا به شما حمله سایبری شده است، لحظاتی برای جمع آوری افکار خود زمان بگذارید. هدف این نیست که واکنشی نشان دهیم، بلکه می خواهیم به شیوه ای معقول پاسخ دهیم. بعضی اوقات نیازی به پاسخگویی نیست. در موارد دیگر در شغل شما نیاز به ارتباط برقرار کردن با شخص دیگری است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین اعتیاد به اینترنت

2. پاسخ آرام و منطقی دهید

اگرچه معمولاً بهتر است حمله سایبری را نادیده بگیرید، ولی بعضی اوقات موقعیت کاری ایجاب می کند که به آن پاسخی با یک ایمیل یا با دیگر شکل هایی از ارتباط بدهید. اگر شما می توانید، بصورت حضوری این کار را انجام دهید و در غیر این صورت کتبی ارسال کنید. اما آن را تبدیل به مسابقه فریاد زدن نکنید؛ این ایده خوبی نیست که کلمات را با عصبانیت ادا کنید. شما نباید کاری کنید که توجه کل محیط کار به تغییرات بین شما و آن همکارتان جلب شود.

3. به حمله کننده فضای مجازی خود بگویید که انتظار دارید این رفتار تمام شود

به یاد داشته باشید، تفسیر شما از کلمه نوشتاری ممکن است متفاوت از آنچه گفته شده باشد. مطمئن باشید که حمله کننده مجازی می داند که شما می خواهید این عمل متوقف شود. اگر رفتار همکار شما تغییر نمی کند و حمله به فضای شما ادامه می یابد، وقت آن است که زنجیره فرمان را قویتر کنید.

4. نسخه هایی از همه آزار و اذیت ها را چاپ کرده و نگه دارید

سعی کنید تمام پیام ها، نظرات و پست ها را به عنوان مدرک ذخیره کنید. این شامل ایمیل، پست های وبلاگ، پست های رسانه های اجتماعی، توئیت ها، پیام های متنی و غیره می شود. اگرچه اولین واکنش شما ممکن است حذف همه چیز باشد، اما در این صورت هیچ مدرکی مبنی بر اثبات حمله سایبری وجود ندارد.

نحوه برخورد صحیح با حملات سایبری

5. حمله سایبری را به کارفرمای خود گزارش دهید

یک کپی از ایمیل یا مکاتبات دیگر را برای پرونده های آنها درج کنید. مهم است که شما به گزارش هر حادثه ای که رخ می دهد ادامه دهید. اگر کارفرمای شما مایل به پاسخگویی یا رسیدگی به حمله سایبری نیست، برای تهیه گزارشی با پلیس تماس بگیرید. اگرچه ممکن است آنها نتوانند کاری را بصورت قانونی انجام دهند. در صورت تشدید زورگویی، داشتن گزارش در پرونده مهم است.

6. حمله سایبری را به ارائه دهنده خدمات اینترنت خود گزارش دهید

هنگامی که حمله به فضای مجازی در حساب های شخصی شما اتفاق می افتد یا در خانه اتفاق می افتد، مهم است که حوادث را گزارش دهید. مطمئن باشید که نسخه هایی از حمله سایبری را به ISP خود منتقل کنید. اگر این زورگویی در یک سایت شبکه اجتماعی رخ داده است، حتماً آن را نیز به آنها گزارش دهید.

7. در صورتی که حمله سایبری شامل تهدیدات باشد با پلیس تماس بگیرید

تهدیدات مرگ، تهدیدهای مربوط به خشونت جسمی یا نشانه هایی از رفتارهای بد، خلاف قانون است و باید فوراً گزارش شود.. پلیس این حوادث را بررسی می کند.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست میزان موفقیت شغلی

8. راههای ارتباط با فضای مجازی را ببندید

شبکه های اجتماعی فعلی و حساب های ایمیل شخصی را غیرفعال کرده و حساب های جدیدی را باز کنید. اگر حمله مجازی از طریق تلفن همراه اتفاق می افتد، شماره تلفن خود را تغییر داده و یک شماره ثبت نشده دریافت کنید. سپس از طریق سایت های جدید شبکه های اجتماعی، حساب های ایمیل و تلفن های همراه، فضای مجازی را مسدود کنید. دریابید که برنامه ایمیل شرکت شما دارای فیلتری است که فقط به کسانی که در لیست ایمن شما هستند اجازه می دهد تا ایمیل برای شما ارسال کنند. در صورت امکان ارتباط آنلاین خود را در محل کار نیز محدود کنید.

حملات سایبری و تبعات اجتماعی آن

9. گزارش حمله سایبری ناشناس

در بسیاری از اوقات، پلیس می تواند پیگیری کند چه کسی ایمیل و پیام ارسال می کند. به یاد داشته باشید، لازم نیست که با حمله سایبری مقابله کنید. بسیاری از اوقات، حمله کننده شواهد و مدارکی را در اختیار شما قرار می دهد که به مقامات ذیربط گزارش می شود و می تواند برای پایان دادن به آن جریان، مسیری طولانی طی کند.

10. از مسیر طولانی بروید

مهم نیست که شخص چه می گوید یا چه می کند؛ سعی کنید آرامش خود را در محل کار حفظ کنید. هدف این است که آرام و منطقی بمانیم. اگر ناراحت شدید، موارد منفی را ارسال نکرده یا چیزی را بیان نکنید که بعدا پشیمان شوید. این می تواند به موقعیت شما در محل کار آسیب برساند. تا حد امکان حرفه ای باشید.

11. پشتیبانی را پیدا کنید

حمله سایبری موضوعی بزرگ است که نباید به تنهایی رسیدگی شود. حتماً خود را با دوستان و خانواده پشتیبان محاصره کنید. به دنبال افرادی باشید که بتوانند درک کنند که شما از چه روشی عبور می کنید. به یاد داشته باشید، مشاور و یا کمک حرفه ای را ذنبال کنید و با او از اتفاقاتی که افتاده صحبت کنید تا بتوانید از مصائب التیام یابید.

منبع: verywellmind

نظرات کاربران:
پروین
پاسخ به این نظر
1399/8/24

پسرم به شبکه مجازی وصله و ساعت زیادی رو صرف بازی گروهی میکنن. از ایناییکه با هم حرف میزنن و با هم هماهنگند. این بازیها اثر سوء ندارن؟ پسرم 26 ساله س.

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ