22006198 021

جلوگیری از خیانت همسر چگونه می تواند رخ دهد؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
جلوگیری از خیانت همسر چگونه می تواند رخ دهد؟

از هر کسی که بپرسید از همسر ایده آل خود چه میخواهد، یکی از اولین پاسخهایی که دریافت میکنید وفاداری است. بطور کلی وفاداری در یک رابطه بسیار مهم است؛ زیرا هیچکس دوست ندارد به او خیانت شود. معمولاً وقتی میشنوید که یک مرد یا زن خیانت کرده است، شروع به پرسیدن سؤالات مختلفی میکنید. مانند چگونه یک مرد یا زن را وفادار نگه داریم؟ این سوال اغلب پرسیده میشود؛ زیرا دلایل مختلفی برای خیانت مردان یا زنان وجود دارد. دانستن این دلایل به شما کمک میکند تا رابطه خود را حفظ و از خیانت همسر خود جلوگیری کنید.

در ادامه به نکات قابل استفاده و عملی اشاره میکنیم که میتوانید با استفاده از آنها، همسر خودرا در رابطه وفادار نگه دارید. وقتی مردم می پرسند «آیا مردان یا زنان میتوانند وفادار باشند؟» پاسخ مثبت است. با این حال این تا حد زیادی به علاقه زوجین به حفظ رابطه و مشتاق بودن شریک زندگی شان برای پیش بردن رابطه بستگی دارد.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین پیش از ازدواج

اینفوگرافیک مشاوره خیانت همسر

نکاتی برای اینکه همسرتان را برای همیشه به رابطه وفادار کنید

وفاداری در یک رابطه، یکی از عناصر حیاتی برای حفظ آن است. اگر می ترسید که همسرتان خیانت کند، می توانید برای جلوگیری از آن کارهایی انجام دهید:

1. برای ایجاد صمیمیت آماده باشید

بسیاری از زوجین، وقتی می بینند که شما علاقه ای به صمیمیت ندارید، تصور می کنند که آنها را مطلوب نمی بینید و شروع به جستجوی افراد دیگر در جای دیگری می کنند. بنابراین، سعی کنید گاهی صمیمیت را شما آغاز کنید تا به او نشان دهید که هنوز با حضور او دلگرم می شوید. انجام این کار یکی از راه های ایجاد تعادل در رابطه و عاشق نگه داشتن همسر است.

2. شاد باشید

در حالی که ممکن است همیشه شاد بودن غیرممکن به نظر برسد، اما می توانید به همسرتان نشان دهید که بیشتر اوقات خوشحال هستید. دلیل این امر این است که به او اجازه دهید تا بداند علیرغم چالش هایی که با آن روبرو هستید، داشتن او در کنار خود منبع اصلی شادی شماست و آن را با هیچ چیز عوض نخواهید کرد. علاوه بر این، مردان، عاشق داشتن شریکی با حس شوخ طبعی سالم هستند تا احساس خوبی در آنها ایجاد کنند.

جلوگیری از خیانت همسر

3. با ملاحظه باشید

برای اینکه او را عاشق خود نگه دارید و از خیانت همسر خود جلوگیری کنید، باید به همسر خود مهربانی کرده و به او توجه نشان دهید تا بفهمد که برایش اهمیت قائل هستید. برخی از مردم بر این باورند که انتظار دارند همسرشان بدانند که چقدر با ملاحظه هستند، اما این درست نیست. اگر با ملاحظه هستید، باید آن را نشان دهید، زیرا او در زمان تلاش خود به آن نیاز خواهد داشت.

4. او را همانطور که هست بپذیرید

یکی از راه های مطمئن برای اینکه چگونه یک مرد را به خود وفادار نگه دارید این است که او را همانطور که هست بپذیرید. این بدان معنا نیست که باید اشتباهات او را نادیده بگیرید، اما باید بدانید که او نیز مانند هر کس دیگری نقص های خاصی دارد و مایل به کنار آمدن با آنها باشید. وقتی همسرتان اشتباه می کند، با همدلی اصلاحش کنید و تردش نکنید. مردی که مدام مورد انتقاد قرار می گیرد بدون اینکه عشقی به او نشان داده شود، شروع به جستجوی افراد دیگر می کند.

5. او را به بهترین نسخه از خودش تبدیل کنید

مردها به کسی نیاز دارند که همیشه آنها را به سمت عظمت تشویق کند و انجام این کار آنها را عاشق شما نگه می دارد. از این رو، وقتی مرد شما به هر برد کوچکی دست می یابد، باید آن را جشن بگیرید و او را تشویق کنید که می تواند دستاوردهای بیشتری داشته باشد. اگر مدام از او انتقاد کنید و از او تجلیل نکنید، او شروع به دور شدن می کند.

6. خودتان باشید

مردها از تظاهرکنندگان خوششان نمی آید، شما باید سعی کنید خودتان باشید، زیرا این یکی از راه های ایجاد صمیمیت اصیل است که بسیاری از مردم آرزوی آن را دارند. اگر همسرتان متوجه شود که شما نقش بازی می کنید، به تدریج علاقه اش را از دست می دهد.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست میزان خانواده دوستی

7. روی پیشرفت خود تمرکز کنید

بسیاری از مردان دوست دارند شریکی داشته باشند که برای خودشان خوب باشد و به فکر پیشرفت خود باشد. اگر شما فردی هستید که نگران رشد شخصی خود و توسعه سایر زمینه های زندگی خود نیستید، ممکن است شریک زندگی شما علاقه خود را از دست بدهد.

8. کنترل گر نباشید

ممکن است متوجه نشوید، اما گاهی اوقات، ما می توانیم بیش از حد کنترل کننده باشیم، به ویژه زمانی که می خواهیم شریکمان دستورات ما را انجام دهد. مردان، کنترل شریک زندگی را دوست ندارند و اگر این یک ویژگی ثابت در رابطه آنها باشد، آنها را می ترساند. در عوض، او را عاشقانه اصلاح کرده و انتقادات را کاهش دهید.

9. در زمان نیاز به او فضا دهید

برخی از شرکای یک رابطه، زمان مناسبی برای دادن فضا به یکدیگر نمی دانند. ما انسان هایی هستیم که گاهی آرزوی تنهایی داریم تا بتوانیم فکر و برنامه ریزی کنیم. اگر همیشه کنار همسر خود نفس می کشید، او می تواند از آن خسته شود و از شما دوری کند.

10. رابطه خود را در اولویت قرار دهید

کاری کنید که شریک زندگی تان بفهمد که شما رابطه خود را در اولویت قرار می دهید. گاهی اوقات، وقتی مردی خیانت می کند، به این دلیل است که همسرش بدون توجه به رابطه، روی جنبه های دیگر زندگی خود مانند کار، دوستان و غیره تمرکز می کند.

11. مسائل مربوط به رابطه را فقط با یک متخصص زوج درمانی در میان بگذارید

مسائل مربوط به رابطه را با شخص ثالث به جز یک شخص مورد اعتماد در میان نگذارید. برخی از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند که مسائل روابط خود را به میز شخص ثالث می کشند. در حالت ایده آل، شما و شریک زندگی تان باید فردی را داشته باشید که در برابر او پاسخگو باشید و او به حل مشکلات بین شما کمک کند. اگر همسرشما متوجه شود که شما بدون رضایت او پشت سر او صحبت کرده اید، می تواند علاقه خود را از دست بدهد. در این زمینه بهترین کار استفاده از متخصص روانشناس یا متخصص زوج درمانی است.

12. زبان عشق او را یاد بگیرید

زوجین باید زبان عشق یکدیگر را بدانند زیرا به حفظ رابطه کمک میکند. از این رو باید زبان عشق مرد خود را بدانید تا بتوانید او را به روشی درست دوست داشته باشید. بعنوان مثال اگر او عاشق شنیدن کلمات شیرین و اطمینان بخش از شماست، به درستی می توانید حدس بزنید که زبان عشق او کلمات تأیید کننده است.

وفاداری در رابطه

آیا این مسئولیت شماست که جلوی خیانت همسرتان را بگیرید؟

بسیاری از مردم بر این باورند که این تنها وظیفه همسر است که باید جلوی خیانت همسر خود را بگیرند. با این حال راههای دیگری وجود دارد که این باور سنتی را به چالش میکشد:

  1. مراقبت از خود: این یک جنبه مهم از هر رابطه است، بخصوص وقتی صحبت از جلوگیری از خیانت به میان می آید. به جای تمرکز بر جلوگیری از خیانت همسرتان، به رشد و خوشبختی شخصی خودتان اولویت دهید. برای مثال ممکن است سرگرمیهای جدید را کشف کنید، زمانی را صرف ارتباط با دوستان و خانواده کنید، یا به دنبال رواندرمانی حرفه ای زیر نظر یک روانشناس باشید تا به مشکلات اساسی که رابطه شما را خراب می کند، رسیدگی کنید.
  2. ارتباط باز و صادقانه: به جای تلاش برای کنترل یا دستکاری رفتار همسرتان، سعی کنید یک گفتگوی باز و صادقانه در مورد احساسات و نگرانی های خود داشته باشید. این می تواند فضای امن و حمایتی را برای هر دوی شما ایجاد کند تا نیازهای خود را بیان کنید و با هم در جهت راه حلی که هر دو می خواهید کار کنید.
  3. رها کردن: گاهی اوقات، با وجود بهترین تلاش ها از سوی شما، ممکن است شرایطی پیش بیاید که رها کردن رابطه، بهترین اقدام باشد. اگر همسرتان علیرغم تلاش های شما به خیانت ادامه می دهد، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که روی حرکت رو به جلو و یافتن شادی در جای دیگری تمرکز کنید. مراقبت از خود و نیازهای خود، همیشه یک انتخاب معتبر و مهم است، صرف نظر از اینکه نتیجه چه باشد.

بطور کلی وفادار ماندن در یک رابطه زمانی امکان پذیر است که هر دو طرف آماده تلاش و پیشرفت باشند. با توجه به روشهایی که در بالا در مورد چگونگی وفادار نگه داشتن همسر خود اشاره کردیم، میتوانید سفر جدیدی را برای درست کردن همه چیز در رابطه خود آغاز کنید.

منابع: marriage.com و how-to-save-marriage.org

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ