22006198 021

همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ آتنا

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ آتنا

حتماً شما هم با زنانی روبرو شده اید که انگار با زنان دیگر فرق دارند. زنانی هدفمند و فعال که نقشی مهم و تاثیرگذار در خانواده و جامعه ایفا می کنند. این زنان سمبل خرد و اندیشه هستند و با تدبیر مثال زدنیشان به حل مسائل خود و جامعه می پردازند. زنانی با تیپ شخصیتی آرکتایپ آتنا می دانند چطور باید برای آینده خود هدف گذاری کنند و برای دستیابی به اهدافشان پس از سنجش تمام جوانب، از عاقلانه ترین و سهل ترین راه ها اقدام نمایند. ذهن فعال و پویای آن ها، ابتدا تمام شرایط موجود را با دقت و موشکافانه تجزیه تحلیل کرده و با در نظر گرفتن تمام ابعاد مسئله، دست به عمل می زنند.

عملگرا بودن مشخصه اصلی این افراد است. بانوی آتنا را هرگز در حال حرف زدن از هدف ها و برنامه هایش نمی یابید، چرا که او همواره در حال پیشبرد اهدافش است و زمانی را از دست نمی دهد. در ادامه مطلب بیشتر با تیپ شخصیتی این افراد آشنا می شویم.

ویژگی های شخصیت آرکتایپ آتنا

آرکتایپ آتنا شخصیتی اندیشمند و مدبر است که به خداوندگار خرد بانوان شهرت دارد. او فردی بسیار مرتب و منظم است و برنامه ریزی در اولویت تمامی امورش قرار دارد، از رفتن به یک دورهمی ساده گرفته تا رفتن به یک سفر و انجام مسئولیت های اجتماعی و مدیریتی.

زنانی با این تیپ شخصیتی کار کردن با مردان را دوست دارند اما تمایلی به دوستی و رابطه جنسی با مردان ندارند. دور اندیشی، برنامه ریزی، صبر و مهارت و کاربلدی در انجام کارها از ویژگی های اصلی شخصیت این بانوان هستند.

بانوی آتنا را عزیز کرده پدر می نامند، چرا که از کودکی علاقه و تمایل بیشتری به پدر داشته و از صحبت های زنانه دوری می کرده است.

آرکتایپ آتنا در زمینه کسب و کار های مردانه حضور می یابد و با آن ها در برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف کاری مشارکت می کند. او جاه طلب است و ترجیح می دهد به جای عشوه گری های زنانه وارد بازار تجارت شده و مشاغل سنتی مردانه را برگزیند.

آتنا، بانوی اندیشه و مهارت بر این باور است که در جایگاهی یکسان و یا حتی برتر از مردان قرار دارد و تکنیک انطباق او همسانی با مردان می باشد. از بین مردان هم تنها کسانی که قدرتمند، سرسخت، عاقل و خردمند هستند، امکان هم کلام شدن با او را خواهند داشت.

بانویی با تیپ شخصیتی آرکتایپ آتنا معمولاً رئیس شرکت یا کارمندی عالی رتبه است که نظم و دقت فراوانی در کار خود دارد. او از کودکی به دنبال مطالعه و کسب آگاهی بوده است و همیشه اول شدن برای او اهمیت بسیاری دارد.

آرکتایپ آتنا

نمادهای آرکتایپ آتنا

از این الهه یونانی به عنوان الهه با چشمان روشن یاد می شد. برخی از محققان پیشنهاد می کنند که او در زمان های قدیم الهه طوفان و رعد و برق بوده است.

  • حیوانات مقدس: مارها بخشی از مجسمه معروف او را تشکیل می دهند.
  • پرندگان مقدس: جغد با آتنا الهه یونانی پیوند خورده است زیرا نشان دهنده خرد و هوشیاری است.
  • گیاهان مقدس: درختان توت، بلوط و زیتون. گفته می شود که آتنا اولین درخت زیتون را خلق کرده است.

قدرت آرکتایپ آتنا

خردمندی آتنا همواره او را به سوی هدف های بزرگ و برنامه ریزی های آگاهانه سوق می دهد. آتنا با اینکه یک زن است، اما بیشتر تصمیماتش را با عقل و منطق می گیرد نه احساسات! او همواره چشمش به نتیجه و پایان راه است نه حاشیه های موجود در مسیر!

آتنا در قید و بند حرف و حدیثهای زنانه نیست و در زندگی دیگران دخالت نمی کند. او معمولاً به جنبه هایی از زندگی می اندیشد که اکثر مردان یا زنان توجهی به آن جنبه ندارند.

یکی از قدرت های آتنا این است که مشاور زبردستی می باشد و شما می توانید در رابطه با مسائل کاری و خانوادگی خود، از نظرات مفید و سودمند او بهره بگیرید.

ازدواج با آتنا

زنی با آرکتایپ آتنا گرایش چندانی به مردهای کوته فکر ندارد و منزلت اجتماعی مرد برای او بسیار حائز اهمیت است و چنانچه بخواهد برای ازدواج میان دو مرد انتخابی کند که یکی از آن ها مردی پولدار و دیگری مردی با شخصیت اجتماعی بالاست، او قطعاً دومی را انتخاب خواهد کرد.

آتنا در روابط عاطفی خود گاهاً به مشکل برمی خورد و توجه چندانی به بعد احساسی مرد ندارد و عمدتاً در روابط زناشویی اش دچار مشکل می شود. همچنین کمال طلبی بی نهایت و افکار آشفته اش فرصتی برای توجه و رسیدگی به جسمش باقی نمی گذارد.

زنانی با تیپ شخصیتی آرکتایپ آتنا در روابط عاطفی خود کاملاً منطقی هستند و معتقدند که بهتر است عشق و علاقه در رابطه به مرور زمان ایجاد شود و لذا هیچ اعتقادی به عشق در یک نگاه و این داستانها ندارند.

آتناها بی وقفه برای ساختن آینده خود در تلاش هستند و خوشبختی خود را در گرو ازدواج نمی بینند. به عبارتی منتظر نیستند که مردی بیاید و آنها را از لحاظ مالی ساپورت کند بلکه خودشان قرار است به آنچه که می خواهند برسند.

موقع ازدواج هم تاکید زیادی بر حفظ استقلال فردی خود دارند و مردی را برای ازدواج انتخاب می کنند که مانع فعالیت های علمی یا اجتماعی آن ها نشود بلکه در راه رسیدن به اهدافشان یار و همراه باشد. آتنا برای برقراری رابطه عاطفی جذب مردانی با نفوذ و قدرتمند می شود که نظراتی مشترک و هم سو با او داشته باشند.

به مردی علاقه مند می شوند که با آنها همفکر و همراه باشد، مثلاً با هم به تماشای فیلمی مرموز بنشینند و در مورد آن بحث کنند، با هم کلاس بروند، کتاب بخوانند و دوش به دوش هم کارهای خانه و بیرون از خانه را انجام دهند.

کهن الگوی آتنا

آتنا به دلیل تدبیرها و راهکارهای هوشمندانه اش به ایزدبانوی عقل مشهور بود. او به عنوان یک کهن الگو برای بسیاری از بانوانی که تحت سلطه عقل و منطقشان هستند و از احساساتشان پیروی نمی کنند، شناخته می شود.

خوب اندیشیدن، ایستادگی و کم نیاوردن در اوج بحران های شغلی و عاطفی و مدیر و مدبر بودن از جمله خصوصیات ذاتی اوست. آرکتایپ آتنا به تفکرات هوشمندانه ارزش فراوانی قائل است و به طور کلی از نظر او عقل و منطق بر غریزه و احساسات ارجحیت دارد.

شخصیت آرکتایپ آتنا

پیشنهاداتی به آتنا

پیشنهاداتی که برای بهتر شدن کیفیت زندگی آتنا به او خواهیم داد عبارتند از:

  • توجه بیشتر به بعد احساسات و ابراز هیجانات
  • کنار گذاشتن باید گرایی و کمال طلبی افراطی
  • مدیریت استرس و اضطراب
  • توجه و رسیدگی به بعد زنانه خود
  • توجه به زنان و مردان معمولی و عدم سختگیری افراطی در انتخاب آدم ها
نظرات کاربران:
سوده
پاسخ به این نظر
1402/10/21

سلام واقعا ممنونم از اطلاعات جالبی که دراختیار ما میذاریدمن این شخصیت رو ر مادرم دیدم وهمه ارزو داشتم مثل ایشون باشم اما فرصت نشد خیلی کنارشون باشم و زود از دستشون دادم الان که این مطلب رو خوندم به اون دوران رفتم ایا راهی برای کسب این مهارتها وجود دارد ؟

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ