22006198 021

آرکتایپ آرس و آشنایی با این شخصیت

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
آرکتایپ آرس و آشنایی با این شخصیت

افرادی با آرکتایپ آرس، واکنش های لحظه ای دارند و کارهایشان پر شتاب و آنی است. این نوع تیپ شخصیتی، احساسی هستند. آن ها به احساسشان گوش می دهند. احساس آن ها بر منطقشان حکم فرماست. آرس ها اهل عمل هستند؛ به اهدافشان پایبند هستند؛ در سختی ها کم نمی آورند و جا نمی زنند. آن ها می توانند از خودشان دفاع کنند و حق خودشان را بگیرند. آرس ها معمولاً همراه خود وسیله ای برای دفاع می برند. آن ها برای اهداف خود می جنگند. در کل، آرس ها خدای جنگ نامیده می شوند و از این جهت شخصیت ارزشمندی نزد یونانیان نیستند، ولی در نقطه مقابل، نزد رومی ها جایگاه بالایی دارند، چون آرس ها نگهبان هستند.

قدرت آرکتایپ آرس

افرادی با آرکتایپ آرس ارتباط خوبی با بدنشان دارند. نقطه قوت آن ها قدرت بدنی آن ها است. آرس ها به سمت ورزش هایی می روند که آنها را از لحاظ فیزیکی درگیر می کند؛ تا جایی که خیس عرق شوند. آن ها در ورزش می درخشند، حتی می توانند قهرمان المپیک شوند. آرس ها همواره تلاش میکنند انرژی بدنشان را در سطح بالایی نگاه دارند. آرس ها یکجا بند نمی شوند. در کودکی از دیوار راست بالا می روند. اگر والدین چنین کودکی هستید، او را در ورزش های سخت ثبت نام کنید تا انرژیشان را در باشگاه خالی کنند و در خانه آرام تر شوند.

کهن الگوهای آرس پر تحرک، پر از هیجان و حتی بیش فعال هستند. اگر با آن ها بحث کنید، ممکن است کار به دعوا و کتک کاری بکشد، چون معمولاً سریع عصبانی می شوند و داد می زنند. آنها حجم صدای بالایی دارند. در کل، افرادی با آرکتایپ آرس، بسته به اینکه چطور تربیت شوند، میتوانند قهرمان ملی یا اراذل و اوباش شوند. آنها از کودکی عاشق بازی هایی هستند که زد و خورد داشته باشد. از این جهت والدین آن ها خیلی باید مراقبشان باشند، چون بسیار آسیب پذیر هستند. آرس ها ممکن است معتاد شوند، مدام در خیابان درگیر شوند، آسیب بزنند و آسیب ببینند.

از طرف دیگر چون خیلی با مرام و با معرفت هستند، تمایل دارند سپر بلا شوند و برای خودشان دردسر درست کنند. افرادی با آرکتایپ آرس اعتماد به نفس بالایی دارند؛ جسور و اهل عمل هستند و اگر درست تربیت شوند و به سمت ورزش بروند، از بزهکاری دور می شوند. آنها می توانند ورزشکار حرفه ای بشوند یا در سطح متوسط مربی ورزش شوند. همانطور که در بخش قبل گفتیم، آرس ها جنگجوی خوبی هستند و می توانند وارد ارتش شوند.

آرکتایپ آرس

ازدواج با آرکتایپ آرس

افرادی با آرکتایپ آرس عاشق پیشه اند و شاید در یک نگاه عاشق شوند. آرس ها حمایت گر هستند و این حس خوبی به همسرشان می دهد، ولی گاهی در حمایتشان افراط می کنند و به خاطر علاقه به همسرشان در کار او دخالت می کنند. مردانی با این نوع شخصیت، جذاب، سرزنده و احساساتی هستند و همسرشان را به هیجان می آورند. اما گاهی احساسشان را با زد و خورد نشان می دهند. آرس ها به خانواده شان متعهد هستند و در کل معاشرت دو نفره را ترجیح می دهند.

این افراد ولخرج و رفیق یاز هستند و آینده نگری ندارند. پس به زنانی نیاز دارند که در امور مالی و سرمایه گذاری آنها را همراهی کنند. اگر افرادی با این نوع شخصیت با زنی ازدواج کنند که از نظر ظاهر و طرز تفکر ساده باشد، می توانند زندگی خوبی داشته باشند. اما خانم های پیچیده و ماجراجو نمیتوانند کنار آنها خوشحال باشند، چون آرس ها همسرانی را ترجیح میدهند که شفاف و واضح صحبت می کنند؛ چیزی برای پنهان کاری ندارند و دروغ نمی گویند. در واقع، برای کهن الگوی آرس صداقت بسیار مهم است. از آنجایی که آرس ها برنامه ریزی ندارند، ممکن است فرزندان ناخواسته داشته باشند، اما فرزند ناخواسته شان را دوست دارند و از داشتن فرزند پشیمان نمیشوند. به طور کلی آرس ها در زندگی فرزندانشان حضور پررنگی دارند.

انرژی جنگجو

خدای آرس با کهن الگوی جنگجوی ارائه شده توسط روانشناسی مدرن مطابقت دارد. همچنین تعدادی متقاطع با کهن الگوهای قهرمان، جستجوگر و یاغی نیز وجود دارد. ویژگی هر چهار نفر شجاعت و انگیزه است. انرژی جنگجو جنبه ای از آگاهی است که شما را وادار می کند بدون توجه به اینکه چقدر عصبی یا مضطرب هستید با ترس های خود روبرو شوید. این بخشی از شما را مجبور می کند با چالش های جهان روبرو شوید، بر اعتیاد خود غلبه کنید، به شما انگیزه می دهد تا هر زمان شکست خوردید دوباره بلند شوید.

آرکتایپ آرس

آرکتایپ آرس باعث می شود عاشق خانه و خانواده باشیم و چون با معرفت و با مرام هستیم، دوستان خوبی داشته باشیم. عکس العمل های بدون فکر داشته باشیم. نتوانیم هیجان خودمان را کنترل کنیم. پر تحرک و با نشاط باشیم. اهل عمل، اما بی برنامه باشیم. وفادار و دوستدار همسر و فرزندان باشیم. در مجموع وقتی از آرکتایپ آرس حرف می زنیم، صفات جاه طلبی، قدرت و سماجت مطرح میشود. آرس ها به شرافت بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت می دهند و هر کاری می کنند تا شرافتشان لکه دار نشود.

اگر آرس ها را با انواع شخصیت های دیگر مقایسه کنیم، آرس ها الهام بخش هستند. برای اینکه تغییر ایجاد کنند، فداکاری می کنند. برای آنها اهمیت ندارد که در چه حدی فداکاری کنند. آنها همیشه برای شغل هایی داوطلب می شوند که هیچکس آن شغل ها را نمیخواهد و همیشه هدفی دارند که برای آن میجنگند. آنها به شما نشان می دهند که چگونه برای اهدافتان بجنگید. آنها نه تنها از چالش های سخت دوری نمی کنند، بلکه با ولع آنها را جستجو میکنند تا نامی از خود به جا بگذارند. به طور کلی آرس ها همیشه نیاز دارند بر مانعی غلبه کنند.

ازدواج با آرکتایپ آرس

پیشنهادهایی به آرکتایپ آرس

  • فردی که آرکتایپ آن آرس است، بسیار با معرفت است و با تمام توان در حل مشکلات دیگران تلاش میکند، اما باید محدودیت خود را در نظر بگیرد.
  • اینگونه افراد واکنش های سریع دارند و بدون فکر تصمیم می گیرند و این به آرس ها آسیب می زند. ممکن است حرفی بزنند یا عملی انجام دهند که مانع پیشرفتشان شود. بنابراین اگر بتوانند قبل از تصمیم گیری کمی تأمل کنند، از آسیب احتمالی جلوگیری میکنند.
  • آرس ها به خاطر علاقه شدید در امور عزیزانشان دخالت می کنند. اگر تلاش کنند انعطاف پذیرتر باشند و دیگران را کنترل نکنند خیلی بهتر است.
  • فردی با کهن الگوی آرس به واکنش های دیگران خیلی اهمیت می دهد و تائید دیگران برایش مهم است. اما باید یاد بگیرد که از انتقاد دیگران نترسد و در ارتباط با دیگران هر نظری را کوبنده تلقی نکند.

منبع: astute.co

نظرات کاربران:
ای ناز
پاسخ به این نظر
1402/12/19

سلام چطوری میتونیم بفهمیم جزو کدوم دسته از شخصیت ها هستیم؟ تست خاصی داره یا تو جلسات مشاوره تراپیست متوجه میشه؟

0 0
فاطمه
پاسخ به این نظر
1400/6/23

من فکر کنم ارکتایپ ارس هستم چون خیلی به بقیه اهمیت میدم و زود عاشق میشم همه دوستامم بهم میگن اینارو

0 2
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ