22006198 021

چه کنیم دیگران عاشق ما شوند؟ (14 روش کاربردی)

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(30 رای)
چه کنیم دیگران عاشق ما شوند؟ (14 روش کاربردی)

چه کنیم دیگران عاشق ما شوند؟ 14 روش کاربردی وجود دارد که میتوانید از آنها نتیجه عالی بگیرید. همانطور که میدانید در عشق، کاریزماتیک بودن بسیار مهم است اما این مقاله تکمیل کننده یک فرد کاریزماتیک است. بسیار مهم است بدانید که یادگیری این مهارتها برای قبل و حتی بعد از ازدواج نیز بسیار پرکاربرد است. حتی بعضی از این مهارتها برای توسعه فردی (IDP) توسط روانشناسها استفاده میشود. اما پیش از آن باید بدانیم اصلا عشق چیست و چه تعریفی دارد؟ از نظریه های معروف عشق میتوان به نظریه رابرت استرنبرگ اشاره کرد. او در سال 1987 عشق را همچون مثلثی در نظر گرفت که شامل، صمیمت، تعهد و شهوت میشد. از دیگر نظریه ها در مورد عشق میتوان به مقیاس هاتفیلد و اسپرچر اشاره کرد.

اما چه کنیم دیگران عاشق ما شوند؟ (14 روش کاربردی)

 1. مهربان باشیم
 2. صمیمی باشیم
 3. عزت نفس داشته باشیم
 4. تکنیک جاذبه عشقی را بدانیم
 5. دیگرا را قضاوت نکنیم
 6. ظاهر آراسته ای داشته باشیم
 7. زبان بدن را بشناسیم
 8. منفی گرا و بدخلق نباشیم
 9. توجه و تمرکز داشته باشیم
 10. مهارت گفت و گو کردن را تقویت کنیم
 11. مهارت گوش کردن را بالا ببریم
 12. هوش هیجانی را افزایش دهیم
 13. بعد از ازدواج ارتباط چشمی را تقویت کنیم
 14. ارتباط جنسی عالی بعد از ازدواج داشته باشیم

خاطرات تلخ و شیرین در زمان عاشقی

عاشق شدن و یا عاشق بودن، امکانی است که هر فردی میتواند با تجربه آن، خاطرات تلخ و شیرینی را بسازد و پس از گذشت سالها، آنها را مرور و تجربه کند. اما گاهی عشق تا انتها باقی میماند و گاهی از بین می رود. اما با خاطرات آن چه کنیم؟

پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید؛ نحوه فراموش کردن عشق از دست رفته

اما با یادگیری این تکنیک ها آنقدر عزت نفس شما بالا میرود که دیگر دچار شکست عشقی نشوید. این تکنیکها بیشتر برای جذب، ارتباط پایدار و مهارتهای زناشویی میباشد که همراه با عشق است. پیش از آن باید بدانیم چه نفعی خواهیم برد و اصلا عاشق کردن کسی با روش و راه مشخص امکانپذیر است یا خیر؟

جواب این است که محبت کردن و دوست داشتن آدمهای اطراف ما اثرگذاری مستقیمی بر روی نحوه رفتار آنها با ما دارد. میتوانیم پیش بینی کنیم که اگر با هر فردی با محبت، از سر انسان دوستی و با خلوص نیت رفتار کنیم، روزهایی بعد از آن متوجه میشود که چه کسی با او مهربان بوده و لطفهای صادقانه هیچ کس بر کسی پوشیده نمی ماند. از این رو محبت عامل اصلی جلب انسانهای اطراف به ماست.

دلیل دور شدن افراد پس از محبت کردن

شاید کسانی باشند که گله کنند زمانی که به فردی محبت کرده اند، جواب مثبتی دریافت نکردند و یا آن شخص از او دورتر شده است. در مواردی پیش می آید که ما نمیدانیم به چه کسی و چرا محبت میکنیم. صرفا به دلیل میل قلبی مان به دوست داشتن و دوست داشته شدن، افرادی را که نیازمند لطف و محبت ما نیستند و توجه ما را دریافت نمیکنند غرق در محبت میکنیم.

تاثیر لطف کردن به دیگران بدون انتظار پاسخ

اگر بخواهیم فردی باشیم که کسی یا کسانی دوستمان داشته باشند، قطعا باید انسانی دوست داشتنی باشیم و بیش از آنکه دریافت میکنیم، به دیگران عرضه کنیم. از اینرو این توان را باید در خود ایجاد کنیم که بی دریغ با دیگران مهربان باشیم، به آنها لطف داشته باشیم و خود را از تفکر انتظار از دیگران دور کنیم. باید بدانیم این انتظارهای ما هستند که ما را در یک جا شدیدا مسکوت نگه میدارند و باعث میشوند در روابطمان سخت تر و با دلخوری عمل کنیم.

لطف بی حساب و کتاب

اگر بخواهیم به کسی لطف داشته باشیم، به هیچ عنوان در ذهنمان نباید احساس کنیم حساب و کتابی در میان است و ما میتوانیم با حساب کردن لطف و محبت مان به میزانی از لطف و محبت دست پیدا کنیم.

چه کنیم دیگران عاشق ما شوند

چه کنیم دیگران عاشق ما شوند

1. مهربان باشیم

مهربانی سلاحی است که حتی در سنگدل ترین آدم ها نیز اثر میکند. زمانی که بتوانیم مهربان باشیم و این مهربانی منشأیی از دوست داشتن و مورد لطف قرار دادن دیگران داشته باشد و بدون قید و شرط باشد، حتما در عمق وجود دیگران اثر میکند و آنها را نسبت به ما جلب میکند.

2. صمیمی باشیم

صمیمیت در لغت به معنای شفافیت و بدون دروغ، ریاکاری و پنهانکاری است. مهم این است که حتی کودکان با سن دو سال نیز تفاوت صمیمیت واقعی و مصنوعی را به خوبی درک میکنند و میتوانند تشخیص واضحی از آن داشته باشند. از اینرو اصراری به صمیمیت های قلابی و ساختگی برای ایجاد عشق و علاقه نداشته باشیم که تنها زمان و وقت خودمان را تلف میکنیم.

3. خود را دوست داشته باشیم

برای جذب عشق و محبت دیگران باید خود را به عنوان موجودی انسانی دوست داشته باشیم. هیچ فردی با تحقیر، کوچک کردن و نادیده گرفتن خود در چشم هیچ کسی جذاب و دوست داشتنی به نظر نمی آید و هیچ شخصی عاشق و شیفته او نمیشود.

4. بدانیم به دنبال عاشق کردن چه کسی هستیم

اگر فردی و یا افرادی که میخواهیم عاشق ما باشند، توانایی عاشق شدن، محبت کردن و عشق ورزیدن را ندارند، پیش از همه باید در لیست ذهنی مان نادیده بگیریم و آنها را حذف کنیم که زمانمان را برای نشدنی ها صرف نکنیم.

5. قضاوت نکنیم

با نادیده گرفتن قضاوت دیگران، در واقع همانگونه که هستیم، عمل میکنیم و احساسی به تفکر دیگران نداریم. بنابراین میتوانیم همه خودمان را بدون هیچ سانسوری بیان کنیم و عشق بورزیم.

6. ظاهر آراسته ایی داشته باشیم

ظاهر آراسته در جذب دیگران و علاقه مندی به ما تا حدی که همیشه لبخند بزنیم و مرتب باشیم، بسیار اثرگذار است. لبخند زدن به معنای جذب افراد با میل و علاقه قلبی و پذیرش آنها نسبت به خود است.

7. زبان بدن را بیاموزیم

شناخت زبان بدن در برقراری ارتباط ما با دیگران بسیار اثرگذار است. تحکمی نبودن، مغرور نبودن و کنترل نکردن دیگران، همه و همه در زبان بدن و کاربرد ما از اجزای صورت و بدنمان، این پیغام را به اطرافیانمان میرساند که ما آماده دریافت محبت شما هستیم و به شما محبت نیز داریم.

8. بر روی نکات منفی تمرکز نکنیم

توجه به نکات مثبت و دوری کردن از نکات منفی، باری از احساس خوشایند را در ما و اطرافیان به وجود می آورد که اگر در کنار چنین شخصی باشیم، حتما زمان بهتری را سپری میکنیم و این میل به بودن افراد در کنار ما باعث میشود به مرور فردی که میخواهد در کنارمان بماند، عادت به خوبی ها و رفتار مناسب ما پیدا کند.

9. توجه و تمرکز بر روی نکات ریز

آن چیزهایی که دوست دارد، آن چیزهایی که به نظر او جالب و هیجان انگیز هستند، غذای مورد علاقه و فیلم دلخواه، استفاده از نکات ریزی هستند که فرد با تمرکز به آنها و دقت به فرد خاص خود القا میکند به چه میزان خواستنی و مهم است و این خود دلیلی برای جذب فرد به او میباشد.

10. صمیمیت های کلامی

کاربرد کلمات محبت آمیز از صمیمت های کلامی هستند. خودتان را در کلام های صمیمانه واقعی خرج کنید و ابایی در بیان دوستت دارم، تو زیبایی، جذاب ترینی، احساس خوبی از تو میگیرم و جملاتی از این دست نداشته باشیم. هر چقدر در بیان کلمات، صادقانه تر و محبت آمیزتر عمل کنیم، میتوانیم بفهمیم یک فرد چگونه به محبت ما عادت میکند و به مرور عاشق و شیفته رفتارهای خوب ما میشود.

11. نظر خواهی کنیم و یک طرفه در جریان ها وارد نشویم

نظر خواهی کردن و در میان گذاشتن اتفاقات با کسانی که دوستشان داریم و میل به دوست داشته شدنشان داریم، باعث میشود این تفکر را در آنها ایجاد کنیم که نظرات آنها در مسئله ما و حل آن بسیار مهم است. این تفکر، احساس صمیمت را برای فرد ایجاد میکند. بدان معنی که من میتوانم محرم راز او باشم و به غیر از بیان مسئله، نظر من نیز برای او مهم و بجا است.

12. برقراری روابط سطحی فیزیکی باعث میشود در انتقال احساس محبت کاربردی تر عمل شود

دست دادن، روبوسی کردن، زدن به پشت شانه یکدیگر و برقراری تماس هایی اینچنینی باعث میشود احساس دوست داشتنی بودن و دوست داشته شدن را منتقل کنیم.

چه کارهایی انجام دهیم دیگران عاضق ما شوند

13. ارتباط های چشمی را نادیده نگیریم

ارتباط های چشمی در بیان هر گونه از احساسی بسیار خوب اثر میکند. حتی در معاشرتهای معمولی، دوستانه و همیشگی، اگر بخواهیم دوستیمان را نشان دهیم، در هنگام حرف زدن و یا شنیدن هر پیغامی، با برقرار کردن ارتباط چشمی میتوانیم مفهوم حرف و احساس را بیش از گذشته دریافت کنیم و رابطه را صمیمانه تر و پر از لطف کنیم.

14. شنونده خوبی باشیم

اگر مایل به جذب دیگران هستیم، مهم نیست چگونه و به چه میزان لطف و محبت میکنیم، چه حرف هایی برای گفتن داریم و از چه کلامی استفاده میکنیم. گاهی سکوت کردن و شنونده خوبی بودن، دلیل بسیار خوبی برای برقراری یک رابطه صمیمانه و مهربانانه است. شنونده فعال و دقیق بودن که نشان از این داشته باشد که «تو و تمام حرفهایت برایم بسیار مهم است». این امر باعث میشود هر فردی را که بخواهیم در معاشرت های دوم تا سوم به طرز صمیمانه ایی به خود جذب کنیم. زیرا افراد با شنیده شدن، احساس اعتماد و همدلی میکنند و همچنان احساس میکنند دوست داشته شده اند و موجودی مهم هستند. در آخر اینکه احساس محبت و تعلق خاطر و عشق، همه و همه احساسات مثبتی هستند که با بهره گرفتن از آنها و یا دادن این احساسات به دیگران، روان سالمتر، پر انرژی تر و بخشنده تری خواهیم داشت.

نظرات کاربران:
سپیده
پاسخ به این نظر
1402/10/19

مطالبی که ذکر کردید واقعا جالب بود ولی برای کسی که درونگراست واقعا سخته که صمیمیت کلامی ایجاد کنه ممکنه حتی خیلی دقتش بالا باشه و جزییاتو ببینه اما در بروز اونها قطعا به مشکل میخوره بنظرم اینکه فردی بخواد عاشق یه ادم درونگرا بشه باید خیلی صبور باشه

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ