22006198 021

چه کنیم دیگران عاشق ما شوند؟ (14 روش کاربردی)

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(29 رای)
چه کنیم دیگران عاشق ما شوند؟ (14 روش کاربردی)

اگر به این فکر هستید که چه کنیم دیگران عاشق ما شوند، باید ابتدا به مفهوم عشق بپردازیم. عشق در لغت به معنای وابستگی، دوست داشتن بیش از حد، خواستن چیزی یا کسی بدون مرزی از خواستن است. در ادامه همین مقاله به (14 روش کاربردی) برای عاشق کردن دیگران خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم فردی را عاشق خود کنیم، قطعا راه دشواری در پیش داریم. عاشق شدن و یا عاشق بودن امکانی است که هر فردی میتواند با تجربه آن، خاطرات تلخ و شیرینی را مرور کند و پس از گذشت سالها از آن تجربه، صرفا خاطرات شیرین آن باقی میماند. اینگونه است که خاطرات یک عشق همیشه در ذهن باقی میماند و دوست داشتنی جلوه میکند.

اما اگر بخواهیم کسی را عاشق خودمان کنیم، پیش از آن باید بدانیم چه نفعی خواهیم برد و اصلا عاشق کردن کسی با روش و راه مشخص امکان پذیر است یا خیر؟ جواب این است که از آنجایی که محبت کردن و دوست داشتن آدم های اطراف ما اثرگذاری مستقیمی بر روی نحوه رفتار آنها با ما دارد، میتوانیم پیش بینی کنیم که اگر با هر فردی با محبت، از سر انسان دوستی و با خلوص نیت رفتار کنیم، قطعا چه در همان لحظه و چه در لحظاتی پس از آن و یا روزهایی پس از آن متوجه میشود که چه کسی با او مهربان بوده و لطف های صادقانه هیچ کسی بر هیچ کسی پوشیده نمیماند. از اینرو محبت عامل اصلی جلب انسان های اطراف به ما است.

/// شماره های تماس ///

دلیل دور شدن افراد پس از محبت کردن

شاید کسانی باشند که گله کنند زمانی که به فردی محبت کرده اند، شاید جواب مثبتی دریافت نکرده اند و یا آن شخص از او دورتر شده است. در مواردی پیش می آید که ما نمیدانیم به چه کسی و چرا محبت میکنیم و صرفا به دلیل میل قلبیمان به دوست داشتن و دوست داشته شدن، افرادی را که نیازمند لطف و محبت ما نیستند و توجه ما را دریافت نمیکنند را غرق در محبت میکنیم.

تاثیر لطف کردن به دیگران بدون انتظار پاسخ

اگر بخواهیم فردی باشیم که کسی یا کسانی دوستمان داشته باشند، قطعا باید انسانی دوست داشتنی باشیم و بیش از آنکه دریافت میکنیم، به دیگران عرضه کنیم. از اینرو این توان را باید در خود ایجاد کنیم که بی دریغ با دیگران مهربان باشیم، به آنها لطف داشته باشیم و خود را از تفکر انتظار از دیگران دور کنیم. باید بدانیم این انتظار های ما هستند که ما را در یک جا شدیدا مسکوت نگه میدارند و باعث میشوند در روابطمان سخت تر و با دلخوری عمل کنیم.

لطف بی حساب و کتاب

اگر بخواهیم به کسی لطف داشته باشیم، به هیچ عنوان در ذهنمان نباید احساس کنیم حساب و کتابی در میان است و ما میتوانیم با حساب کردن لطف و محبتمان به میزانی از لطف و محبت دست پیدا کنیم.

چه کنیم دیگران عاشق ما شوند

چه کنیم دیگران عاشق ما شوند

1. مهربان باشیم

مهربانی سلاحی است که حتی در سنگدل ترین آدم ها نیز اثر میکند. زمانی که بتوانیم مهربان باشیم و این مهربانی منشأیی از دوست داشتن و مورد لطف قرار دادن دیگران داشته باشد و بدون قید و شرط باشد، حتما در عمق وجود دیگران اثر میکند و آنها را نسبت به ما جلب میکند.

2. صمیمی باشیم

صمیمیت در لغت به معنای شفافیت و بدون دروغ، ریاکاری و پنهان کاری است. مهم این است که حتی کودکان با سن دو سال نیز تفاوت صمیمیت واقعی و مصنوعی را به خوبی درک میکنند و میتوانند تشخیص واضحی از آن داشته باشند. از اینرو اصراری به صمیمیت های قلابی و ساختگی برای ایجاد عشق و علاقه نداشته باشیم که تنها زمان و وقت خودمان را تلف میکنیم.

3. خود را دوست داشته باشیم

برای جذب عشق و محبت دیگران باید خود را به عنوان موجودی انسانی دوست داشته باشیم. هیچ فردی با تحقیر، کوچک کردن و نادیده گرفتن خود در چشم هیچ کسی جذاب و دوست داشتنی به نظر نمیآید و هیچ شخصی عاشق و شیفته او نمیشود.

4. بدانیم به دنبال عاشق کردم چه کسانی هستیم

اگر فردی و یا افرادی که میخواهیم عاشق ما باشند، توانایی عاشق شدن و محبت کردن و عشق ورزیدن را ندارند، پیش از همه باید در لیست ذهنیمان نادیده بگیریم و آنها را حذف کنیم که زمانمان را برای نشدنی ها صرف نکنیم.

5. قضاوت دیگران را نادیده بگیریم

با نادیده گرفتن قضاوت دیگران، در واقع همانگونه که هستیم، عمل میکنیم و احساسی به تفکر دیگران نداریم. بنابراین میتوانیم همه خودمان را بدون هیچ سانسوری بیان کنیم و عشق بورزیم.

6. ظاهر آراسته ایی داشته باشیم

ظاهر آراسته در جذب دیگران و علاقه مندی به ما تا حدی که همیشه لبخند بزنیم و مرتب باشیم بسیار اثرگذار است. لبخند زدن به معنای جذب افراد با میل و علاقه قلبی و پذیرش آنها نسبت به خود است.

7. زبان بدن را بیاموزیم

شناخت زبان بدن در برقراری ارتباط ما با دیگران بسیار اثرگذار است. تحکمی نبودن، مغرور نبودن و کنترل نکردن دیگران همه و همه در زبان بدن و کاربرد ما از اجزای صورت و بدنمان، این پیغام را به اطرافیانمان میرساند که ما آماده دریافت محبت شما هستیم و به شما محبت نیز داریم.

8. بر روی نکات منفی تمرکز نکنیم

توجه به نکات مثبت و دوری کردن از نکات منفی، باری از احساس خوشایند را در ما و اطرافیان به وجود میآورد که اگر در کنار چنین شخصی باشیم، حتما زمان بهتری را سپری میکنیم و این میل به بودن افراد در کنار ما باعث میشود به مرور فردی که میخواهد در کنارمان بماند، عادت به خوبی ها و رفتار مناسب ما پیدا کند.

9. توجه و تمرکز بر روی نکات ریز

آن چیزهایی که دوست دارد، آن چیزهایی که به نظر او جالب و هیجان انگیز هستند، غذای مورد علاقه، فیلم دلخواه، استفاده از نکات ریزی هستند که فرد با تمرکز به آنها و دقت به فرد خاص خود القا میکند به چه میزان خواستنی و مهم است و این خود دلیلی برای جذب فرد به او میباشد.

10. صمیمیت های کلامی

کاربرد کلمات محبت آمیز از صمیمت های کلامی هستند. خودتان را در کلام های صمیمانه واقعی خرج کنید و ابایی در بیان دوستت دارم، تو زیبایی، جذاب ترینی، احساس خوبی از تو میگیرم و جملاتی از این دست نداشته باشیم. هر چقدر در بیان کلمات، صادقانه تر و محبت آمیزتر عمل کنیم، میتوانیم بفهمیم یک فرد چگونه به محبت ما عادت میکند و به مرور عاشق و شیفته رفتارهای خوب ما می شود.

11. نظر خواهی کنیم و یک طرفه در جریان ها وارد نشویم

نظر خواهی کردن و در میان گذاشتن اتفاقات با کسانی که دوستشان داریم و میل به دوست داشته شدنشان داریم، باعث میشود این تفکر را در آنها ایجاد کنیم که نظرات آنها در مسئله ما و حل آن بسیار مهم است. این تفکر، احساس صمیمت را برای فرد ایجاد میکند؛ بدان معنی که من میتوانیم محرم راز او باشم و به غیر از بیان مسئله، نظر من نیز برای او مهم و بجا است.

12. برقراری روابط سطحی فیزیکی باعث میشود در انتقال احساس محبت کاربردی تر عمل شود

دست دادن، روبوسی کردن، زدن به پشت شانه یکدیگر و برقراری تماس هایی اینچنینی باعث میشود احساس دوست داشتنی بودن و دوست داشته شدن را منتقل کنیم.

چه کارهایی انجام دهیم دیگران عاضق ما شوند

13. ارتباط های چشمی را نادیده نگیریم

ارتباط های چشمی در بیان هر گونه از احساسی بسیار خوب اثر میکند. حتی در معاشرت های معمولی و دوستانه و همیشگی، اگر بخواهیم دوستیمان را نشان دهیم، در هنگام حرف زدن و یا شنیدن هر پیغامی، با برقرار کردن ارتباط چشمی میتوانیم مفهوم حرف و احساس را بیش از گذشته دریافت کنیم و رابطه را صمیمانه تر و پر از لطف کنیم.

14. شنونده خوبی باشیم

اگر مایل به جذب دیگران هستیم، مهم نیست چگونه و به چه میزان لطف و محبت میکنیم، چه حرف هایی برای گفتن داریم و از چه کلامی استفاده میکنیم. گاهی سکوت کردن و شنونده خوبی بودن، دلیل بسیار خوبی برای برقراری یک رابطه صمیمانه و مهربانانه است. شنونده فعال و دقیق بودن که نشان از این داشته باشد که «تو و تمام حرفهایت برایم بسیار مهم است». این امر باعث میشود هر فردی را که بخواهیم در معاشرت های دوم تا سوم به طرز صمیمانه ایی به خود جذب کنیم؛ زیرا افراد با شنیده شدن، احساس اعتماد و همدلی میکنند و همچنان احساس میکنند دوست داشته شده اند و موجودی مهم هستند.

در آخر اینکه احساس محبت و تعلق خاطر و عشق، همه و همه احساسات مثبتی هستند که با بهره گرفتن از آنها و یا دادن این احساسات به دیگران، روان سالم تر، پر انرژی تر و بخشنده تری خواهیم داشت.

افزودن نظر:
captcha