22004925 021

همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ آفرودیت

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ آفرودیت

آفرودیت یا ونوس، خداوندگار زیبایی و عشق است که با اندام فریبنده و اغواگر خود نمونه کامل و بی کم و کاستی از آرکتایپ عاشق است. او سمبلی از یک عشق آتشین و فداکارانه به دیگری است و معمولاً با آیینه ای در دست و کمربندی جادویی کشیده می شود تا هر کسی او را میبیند در دام عشقش گرفتار شود. آرکتایپ آفرودیت اسطوره ای از یک بانوی ساده و بی آلایش است که با شخصیت دلنشین و جذابیت ذاتی که دارد، دیگران را به سمت خود می کشاند. در ادامه با ویژگی های این تیپ شخصیتی بیشتر آشنا می شویم.

ویژگی های شخصیت آرکتایپ آفرودیت

آرکتایپ آفرودیت جذابترین الهه یونانی است که تنها خصوصیت مشترکش با سایر ایزد بانوها این است که او نیز مثل آنها هر عملی را، در هر زمانی که اراده کند، انجام میدهد و در جهت رفع نیازهای خود زندگی میکند.

زنان آفرودیتی از ویژگی های باورنکردنی و خاصی برخوردارند و گاهاً به قدری دیگران را تحت تاثیر کاریزمای خود قرار می دهند که می توانند آنها را تغییر دهند. ونوس وردی میخواند و همه موجودات فانی و خدایان را شیفته خود میکند و از ثمره عشق او حیات جدیدی ایجاد می شود. او عاشق رقص و هیجان و موسیقی و سرشار از شور زندگی کردن است.

در هر رابطه ای که آفرودیت درگیر آن باشد، احساسات و خواسته ها متقابل خواهند بود. او برای روابط عاشقانه خود اهمیت زیادی قائل است، اما نتیجه و پایان این روابط را در نظر نمیگیرد، با اینکه خلق یک زندگی جدید حال او را خوب خواهد کرد. آفرودیت این ویژگی را دارد که تمرکز بسیار زیادی بر روی موضوعاتی که برایش مهم هستند، دارد و اگر تصمیمی بگیرد، هیچ کس نمی تواند او را از خواسته اش منصرف کند. همچنین ترجیح می دهد در لحظه زندگی کند.

آرکتایپ آفرودیت علاقه بسیار زیادی به کودکان دارد و کودکان نیز سریع با او ارتباط برقرار می کنند. او به گونه ای رفتار میکند که حس خاص بودن به کودک دست بدهد و کاملاً در بازی فرو رفته و آن را باور کند.

زن ونوسی دوستان هم جنس بسیاری دارد که شیفته جذابیت و رفتارهای فی البداهه او هستند؛ حتی بسیاری از دوستانش مانند همدم و مراقب او عمل میکنند، چون از همنشینی و همصحبتی با او لذت می برند و نمی خواهند از دستش بدهند.

آرکتایپ آفرودیت

قدرت آرکتایپ آفرودیت

قدرت آرکتایپ آفرودیت در جذب کسی که خوشش می آید شگفت انگیز است، زیبایی و کاریزمای او جاذبه ای غیر قابل مقاومت پدید می آورد و طرف مقابل کشش و تمایلی قوی را برای نزدیکتر شدن و برقراری رابطه با الهه عشق و زیبایی احساس می کند. این جذب شدن گاهی با یک گفتگوی جالب دوستانه ایجاد می شود که دو طرف حین آن متوجه می شوند که نیمه گمشده خود را یافته اند.

یک بانوی آفرودیتی جذاب و اغواگر است و میدان الکتریکی و جاذبه ای مغناطیسی ایجاد می کند که غالباً به عنوان جذابیت جنسی از آن یاد می شود. او معمولاً حسود یا انحصار طلب نیست و دوستان مونث زیادی دارد که از جذابیت و رفتار فی البداهه او لذت می برند. زنان دارای آرکتایپ آفرودیت اغلب برون گرا و لبریز از شور و انرژی حیات هستند و عنصر غالب شخصیت آنها آتش است. این کهن الگو اغلب در جذابیت جنسی یا پروژه های هنری یا خلاقانه قدرت نمایی می کند.

آفرودیت از نیرویی شگرفی برای تغییر دادن برخوردار است. جذابیت، یگانگی، بارآوری، زایندگی و تولد زندگی جدید نیروهایی هستند که از وجود آفرودیت ساطع می شوند و در سطحی فیزیکی، مثل تولد یک نوزاد متبلور می شوند. آفرودیت با ویژگی های مثبتی که دارد، در مقام یک مادر قادر است احساسات و یا توانایی های فرزندش را به نحوی بیرون بکشد که کودک عمیقاً احساس زیبا بودن و پذیرفته شدن داشته باشد.

ازدواج با آفرودیت

زنان ونوسی به راحتی عاشق و فارغ می شوند و کم پیش می آید که به یک رابطه طولانی مدت وفادار بمانند. آنها گاهی بدون فکر و بدون در نظر گرفتن پی آمدها وارد یک رابطه عاشقانه میشوند.

روی خوش نشان دادن و صمیمیت زیاد زنان دارای آرکتایپ آفرودیت اغلب برای مردان سوء تفاهم ایجاد می کند و آنها را به این اشتباه می اندازد که او جذبشان شده، در حالی که اصلاً اینطور نیست و نحوه رفتار یک آفرودیتی با همه همین گونه است!

آفرودیت خدای عشق است و از عاشقی لذت می برد، اما عشق های پایدار کمتر سر راهش قرار می گیرند. البته این که مردان به او عشق بورزند برایش جذاب تر است و خودش کمتر به معنای واقعی عاشق کسی می شود. در روابط عاشقانه باید طرف مقابل همچون پرنسس ها با او رفتار کند. اگر طرف کاری برخلاف میلش انجام دهد بدون معطلی او را کنار می گذارد. عادت دارد در همه جمع ها مورد توجه و تحسین باشد و اگر زن دیگری بیشتر از او مورد توجه مردان قرار گیرد به شدت حسادت میکند.

زن ونوسی از احساس قدرتی که به لطف جذابیتش به دست می آورد و از مرکز توجه همه بودن بسیار لذت می برد و به همین دلیل زنانی که می بینند مردشان با شور و شوق زیادی به آفرودیت توجه نشان میدهد، به او حسادت کرده و می ترسند که مبادا مردشان را از چنگشان درآورد.

کهن الگوی آفرودیت

کهن الگو یا آرکتایپ آفرودیت بر حس عشق، زیبایی و شادی درونی زن فرمانروایی میکند. او در قالب یک انرژی مضاعف زنان را ترغیب میکند که در چالش های جدید یکی پس از دیگری شرکت کنند. وقتی پروژه ای به پایان می رسد، پروژه دیگری مطرح میشود که او را به سوی خود جذب میکند.

این کهن الگو به نوعی کاریزمای فردی ایجاد میکند که کاملاً جدا از زیبایی ظاهری است. هستند زنان بسیاری که ظاهری کاملاً معمولی دارند، اما چون دارای آرکتایپ آفرودیت هستند، دیگران را با انرژی مثبت و جذابیت ذاتیشان همچون آهنربا به سوی خود جذب می کنند.

آرکتایپ آفرودیت

پیشنهاداتی به آفرودیت

اگر شخصیتی با آرکتایپ آفرودیت دارید و ماندن به پای یک رابطه عاطفی به صورت دراز مدت برایتان سخت است و یا همیشه دوست دارید در معرض دید و توجه دیگران باشید، پیشنهادات زیر را برای متعادل ساختن شخصیتتان جدی بگیرید:

  • مدیتیشن و تفکر در مورد مسائل درونی
  • بدون آرایش و رسیدگی آنچنانی به خودتان از منزل بیرون بروید.
  • ورزش هایی مثل یوگا، مدیتیشن، تای چی و هنرهای رزمی را انجام دهید.
  • عاداتو رفتارهای اشتباه و اعتیادآور خود را در روابط عاشقانه تان بشناسید.
  • متعهد بودن به پروژه ها و روابط عاشقانه خود را تمرین کنید.
  • در دسترس نبودن خود را به گونه ای اعلام کنید و حد و مرز مشخصی برای رابطه با دیگران داشته باشید.
  • قبل از آنکه عجولانه و از روی هوا و هوس اقدامی کنید، به خوبی به پیامدهای کارتان بیندیشید تا انتخاب درستی داشته باشید.
افزودن نظر:
captcha