22006198 021

ویژگی های کلی آرکتایپ دیمیتر چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
ویژگی های کلی آرکتایپ دیمیتر چیست؟

در ابتدا قبل از آنکه در مورد شخصیت آرکتایپ دیمیتر صحبتی به میان آوریم. بهتر است مقدمه ای در زمینه معنای آرکتایپ و چیستی آن مختصر توضیحی ارائه شود. آرکتایپ یا Archetype یک واژه یونانی بوده است که بخش اول آن Arch به معنای اصیل و کهن تعبیر می شود و Type هم به معنای الگو و مدل مورد استفاده قرار می گرفته است. از این رو واژه آرکتایپ به معنای کهن الگو در زبان پارسی تعبیر می شود. آرکتایپ در بخش های مختلفی نظیر روانشناسی، جامعه شناسی، نمایشنامه نویسی کاربرد دارد و طبیعتاً در هر بخش معنا و مفهوم خاص خود را دارد.

اصطلاح آرکتایپ در بعد روانشناسی به بررسی تیپ شخصیتی زنان و مردان می پردازد. این روش طبقه بندی به وسیله پروفسور کارل گوستاو یونگ سوئیسی و همکارانش صورت گرفته است. یونگ به همراه فروید از بنیان گذاران علم جدید روانکاوی هستند. مطالعات و نظریات یونگ بیشتر بر روی بعد ناخودآگاه افراد بوده است و آن را در دو گروه ناخودآگاه فردی و جمعی طبقه بندی می کند. نظریه آرکتایپ یونگ در بعد ناخودآگاه جمعی مطرح می شود.

از نظر یونگ آرکتایپ بر اساس یک سری تفکرات غریزی و به صورت مادرزادی در هر فرد نقش بسته است. در این روش طبقه بندی هر تیپ روانی به نام یکی از اسامی اسطوره های یونانی معرفی شده است. یکی از شخصیت های مربوط به خانم ها، شخصیت آرکتایپ دیمیتر است. آرکتایپ دیمیتر نوعی تیپ و انرژی روانی است که فرد تمایل به مراقبت و داشتن رفتار مادرانه دارد.

شخصیت آرکتایپ دیمیتر

ویژگی های کلی کهن الگوی دیمیتر

شخصیت هایی که در گروه آرکتایپ دیمیتر قرار می گیرند، به خدا بانوی یا الهه مادر، برکت و مهربانی شهرت دارند. این گروه از زنان در ارتباط با اطرافیان خود رفتاری مادرانه را پیش می گیرند. این زنان شخصیتی درون گرا داشته و بسیار مهربان هستند. اگر زن آرکتایپ دیمیتر مادر شود بی شک مادری خستگی ناپذیر و پر تلاش خواهد بود.

او همواره مراقب فرزندان خود است و در همه حال آن ها را پشتیبانی می کند. خانه این تیپ از شخصیت ها، همواره گرم و مملو از مهمان است زیرا آن ها عاشق مهمانی و دورهمی هستند. زنان آرکتایپ دیمیتر بسیار وفادار، فداکار، باگذشت و صمیمی هستند. هنگامی که شما وارد خانه زنی با کهن الگوی دیمیتر می شوید با انواع مختلفی از گل و گیاه روبرو خواهید شد. این زنان عاشق گل و گیاه و حیوانات خانگی هستند. گشاده دستی از دیگر ویژگی های بازر این تیپ به شمار می رود.

آنچه که از قدرت آرکتایپ دیمیتر باید بدانید

دیمیتر الهه و مادر زمین است البته باید گفت نه تمام زمین بلکه آن سرزمین هایی که حاصلخیز هستند و قدرت باروری دارند. قدرت اصلی آرکتایپ دیمیتر، توانایی آنها در کمک کردن است به صورتی که این کار را بدون هیچ چشم داشتی خالصانه برای اطرافیانشون انجام می دهند. صبر زیاد یکی از قدرت آرکتایپ دیمیتر است.

این زنان قدرت پرورش گل و گیاه و حتی حیوانات خانگی را به بهترین شکل ممکن دارند. به عنوان یک دوست این قدرت را دارند تا شما با خیالی آسوده به آنها تکیه کرده و درد دل نمایید. آن ها با جان و دل به حرف های شما گوش می دهند و با شما همراهی خواهند کرد. در هر شرایط و مشکلاتی حامی شما هستند. زنان آرکتایپ دیمیتر بسیار توانمند و مقتدر هستند و این امر به صورت بازر در این نوع از شخصیت ها مشهود است.

آنچه که در زمینه ازدواج با دیمیتر باید بدانید

در بحث ازدواج با دیمیتر یا ایزدبانوی مادر، غلات و باران آنچه که باید بدانید این است که این تیپ در زندگی خود توجه زیادی به فرزندان دارد و این مسئله ممکن است برای همسر وی چندان خوشایند نباشد. اما از نظر رسیدگی به فرزندان و خانه، این زنان بسیار پر تلاش هستند و بی نهایت عشق و محبت نثار فرزندان خود می کنند.

زنان آرکتایپ دیمیتر برای به دست آوردن مردی یا هر چیز دیگری با زنان دیگر دست به رقابت نمی زنند. در روابط عاطفی و عاشقانه معمولاً مرد هایی به سمت زنان آرکتایپ دیمیتر گرایش پیدا می کنند که شیفته ویژگی رفتاری مادرانه این گروه شده باشند. این تیپ از زنان عموماً از همسران خود انتظارات زیادی نخواهند داشت. زیرا به آنها به چشم یک پسر بچه نگاه می کنند. حتی در شرایطی که زنی از میزان آرکتایپ دیمیتر زیادی برخوردار باشد ممکن است تنها از سر دلسوزی به سمت همسر خود گرایش پیدا کند و کشیده شود. زیرا در این تیپ نیاز جنسی چندان ارزش و اهمیتی ندارد و به همسر خود به چشم یک پناهگاه و احساس امنیت نگاه می کنند. این مسئله ممکن است برای همسر این تیپ از زنان مشکل ساز شود و رابطه را به سردی بکشاند.

آرکتایپ دیمیتر

پیشنهاداتی به دیمیتر

زنان آرکتایپ دیمیتر باید بدانند که به دلیل حجم زیادی از انرژی و توجهی که به اطرافیان به ویژه فرزندان خود می گذارند. خیلی زود خسته خواهند شد و به جسم و روان خود آسیب خواهند زد. این حجم از توجه هم برای خودشان و اطرافیان و فرزندانشان درست نبوده و باید مدیریت شده تر رفتار کنند. از طرف دیگر عدم توجه به همسر و زندگی زناشویی خود، آسیب دیگری به روان این تیپ وارد خواهد کرد. از این رو باید به صورت جدی تری به این بعد از زندگی خود توجه نشان دهند و روی آن کار کنند.

گاهی این حجم از توجه، محبت و صمیمیتی که نثار اطرافیان خود می کنند باعث می شود حتی از خود غافل شوند. این مشکل می تواند به دلیل عدم توانایی نه گفتن در زنان آرکتایپ دیمیتر باشد. با مرور زمان با افزایش فشارهایی که ناشی از توجه و حمایت های بیش از حد، این گروه دچار حجم زیادی از خشم فرو خورده و فرسودگی خواهند شد که این خشم باعث ایجاد افسردگی در فرد می شود. با توجه به ویژگی های این تیپ، زنان آرکتایپ دیمیتر برای مشاغلی که در آن ارائه خدمات صورت می گیرد بسیار مناسب هستند. این مشاغل مانند فعالیت در بخش های آموزشی، فعالیت های اجتماعی، مشاغل پرستاری می شود.

دیمیتر باید به فکر خودش هم باشد. یک زن دیمیتر باید یاد بگیرد که مادر خوب خودش هم باشد. او باید در نظر بگیرد که آیا واقعا می خواهد کاری را که دیگران از او می خواهند انجام دهد یا نه، و یاد بگیرد که نه بگوید اگر چنین است. حتی زمانی که بچه ها کوچک هستند، او باید زمانی را از همسر و فرزندانش برای نقاشی، آواز خواندن، مدیتیشن یا انجام هر فعالیتی صرفا برای او اختصاص دهد. دیمیتر باید زمان خاصی را فقط برای خودش اختصاص دهد و تمام توجهش را به خانواده معطوف نکند.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ