22006198 021

دلایل سردی عاطفی زنان چیست؟ چکار میتوان کرد؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(16 رای)
دلایل سردی عاطفی زنان چیست؟ چکار میتوان کرد؟

در این مقاله علمی قصد بررسی مسائل و سوالات پیرامون سردی عاطفی زنان را داریم. در واقع عشق بعد از وصال که از نظر برخی افراد نوع بالاتری از عشق قبل از آن و در دوران آشنایی است تحت تاثیر برخی عوامل ممکن است از بین می رود. اما این عوامل کدامند و راهکارهای مؤثر در این مورد چه میتواند باشد؟ به طور کلی دلایل سردی عاطفی زنان چیست؟

سردی عاطفی زنان می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود و هر زن ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. اما برخی از دلایل بسیار رایج شامل موارد زیر می شوند:

 • مشکلات رابطه ای: ممکن است مشکلات در رابطه با شریک زندگی، مثل عدم ارتباط موثر، نبود توجه و حمایت، یا اختلافات زیاد، به سردی عاطفی زنان منجر شود.
 • احساس تنهایی: احساس تنهایی و عدم ارتباط با دیگران می تواند باعث سردی عاطفی زنان شود، به خصوص اگر این احساس برای مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد.
 • تجربه های ناپسند: تجربه های سخت در گذشته مثل رویدادهای دردناک، ضربه های روحی، یا فشارهای روانی که به آن PTSD میگویند، می توانند به سردی عاطفی زنان منجر شوند.
 • مشکلات روانی: برخی مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب، وسواسمی توانند سبب سردی عاطفی زنان شوند.
 • اختلالات هورمونی و دردهای جنسی: تغییرات هورمونی، مثل آنچه در دوران بارداری، پریود و درد تحریک شده اطراف واژن PMS،PVD مشکلات عصبی و رفتاری قبل از از زمان پریود یا واژینیسموس که درد هنگام دخول است، می تواند نقشی در تغییرات عاطفی و سردی زنان داشته باشد. که در بسیاری از موارد به دلیل عدم آگاهی فرد مشکل خود را بیان نمی کند و با بهانه آوردن ذهن همسر خود را بیشتر در گیر می کند و خود خانم هم دچار نوشخوار فکری می شود.
 • ناراضی بودن از خود: ناراضی بودن از خود، کمبود اعتماد به نفس، عزت نفس و ناکامی در موفقیت های شخصیپف ترس از طرد شدن، محرومیت هیجانی یا داشتن رگه هایی از اختلال شخصیت می تواند به سردی عاطفی زنان منجر شود.
 • مشکلات جنسی: در بسیار از موارد سرد شدن مرد از نظر جنسی که می تواند علت های بسیار زیادی داشته باشد، زن را به فکرهای زیادی فرو می برد. یکی از آن فکرها می تواند این باشد که دیگر همسر او مانند گذشته کشش جنسی به او ندارد. یکی دیگر از فکرها می تواند احتمال خیانت کردن مرد باشد که این مسئله در چشم او بسیار پر رنگ می شود و او را به سمت تعقیب مرد، چک کردن او و چک کردن موبایل همسرش سوق می دهد.
 • فشارهای زندگی: فشارهای مختلف زندگی مثل کار، خانواده، مسئولیت ها و انتظارات اجتماعی می توانند باعث سردی عاطفی زنان شوند.

این فقط چند مثال از دلایلی است که ممکن است سردی عاطفی زنان را تجربه کنند. درک این مسائل و پذیرش آنها می تواند قدم اول درمان و پیدا کردن راه حل های مناسب برای آنها باشد.

سردی عاطفی چیست؟

ارتباط ضعیف عاطفی یکی از بزرگترین مشکلات بین زن و شوهر است که منجر به سردی عاطفی شده و در صورت عدم تلاش برای غلبه بر این مشکل میتواند پدیده ای موسوم به طلاق عاطفی را پدید آورد. سردی عاطفی وقتی بوجود می آید که مشکلی از نظر رابطه روحی، جسمی، جنسی کلامی بین زن و شوهر ایجاد شده باشد که این موضوع باعث به کم شدن محبت بین آنها شود. سرد شدن ناگهانی رابطه معنایی ندارد و این موضوع با وجود برخی عوامل و در طی گذر زمان اتفاق میافتد.

اینفوگرافیک سردی عاطفی زنان

کدام زوج بیشتر سرد می شوند زنان یا مردان؟

تاکید بر اینکه زنان یا مردان بیشتر به سردی عاطفی مبتلا می شوند، به شدت وابسته به شرایط فردی و فرهنگی آنها است. در برخی فرهنگ ها، انتظار می رود مردان بیشتر از زنان سردی عاطفی نشان دهند، به عنوان مثال، در جامعه هایی که مردان بر تحمل احساسات خود فشار دارند و از آنها انتظار می رود قوی و بی احساس باشند این موضوع بیشتر رخ می دهد مانند جوامعی که بر قدرت فیزیکی و گریه نکردن پسر در بچگی تبلیغات زیادی می شود.

اما در برخی فرهنگ ها و محیط ها، انتظار می رود زنان بیشتر از مردان در ابراز احساساتشان صادقانه باشند. به علاوه، تحقیقات نشان داده اند که در بعضی موارد، مردان و زنان با یکسان بودن در سطح سردی عاطفی مواجه هستند. بنابراین، برای تعیین اینکه کدام جنس بیشتر به سردی عاطفی مبتلا می شود، لازم است به متغیرهای مختلفی از جمله فرهنگ، جنسیت، محیط زندگی، و شرایط فردی توجه شود.

سردی عاطفی زنان

علت سردی عاطفی زنان از مردان

حال این پرسش مطرح میشود که ظهور این نشانه های مبنی بر سردی عاطفی زنان به چه علت رخ میدهد. چه عواملی بر سرد شدن زن از مرد تاثیر میگذارند. علت سرد شدن زن از مرد را میتوان یک یا چند مورد از موارد زیر دانست:

 • مردانی که همسر خود را به مدت طولانی ترک می کنند و به نوعی برای او ارزش قائل نیستند زمینه سردی عاطفی زنانشان را فراهم می کنند.
 • انتقاد از زن و سرزنش او دیگر علت سرد شدن زن از مرد است.
 • مردانی که به همسر خود اهمیت نمی دهند و او را درک نمی کنند موجب تزلزل رابطه خود و همسرشان می شوند. گوش کردن به صحبت های همسر با توجه کامل به نوعی اهمیت دادن به او محسوب می شود.
 • سردی عاطفی زنان همچنین ممکن است بر اثر این تصور که همسر وی او را دوست ندارد اتفاق بیفتد. عدم اظهار محبت مرد به زن موجب به وجود آمدن این تصور می شود.
 • نیاز زن فقط تامین لباس، کفش، خوراک و هدیه های گاه به گاه نیست، زنان علاوه بر این موارد نیازهای واقعی تری دارند که اگر نسبت به آن ها بی توجهی شود سردی عاطفی نتیجه مورد انتظار خواهد بود. یکی از مهم ترین نیازهای واقعی، توجه به نیازهای روحی زن و عشق ورزیدن به اوست.
 • عامل دیگری که موجب به وجود آمدن سردی عاطفی زنان می شود و در بسیاری از موارد عامل طلاق است، عدم اطلاع از قوانین و اصول روابط زناشویی است. روابط زناشویی غیر اصولی موجب عدم پایداری رابطه بین زن و شوهر و در نتیجه سردی زن از مرد می شود.

دلایل سردی عاطفی زنان

درمان سردی روابط عاطفی

بسیاری از افراد در مواجه با مشکل سردی عاطفی زنان به دنبال راهکارهای مناسب برای درمان آن میگردند و این پرسش را مطرح میکنند که چگونه رابطه سرد را درست کنیم؟

این زن که حال به یک مجسمه یخی نسبت به شما تبدیل شده همان زنی است که برای پیدا کردن او از سالهای اولیه نوجوانی خود معیارهایی تعیین کرده بودید. با عشق و علاقه او را یافته و رابطه عاشقانه ای با او برقرار کردید. حال که بر اثر عواملی خواه ناخواسته و خواه آگاهانه از شما و در کنار شما بودن دلسرد شده است، چه کار باید بکنید تا رابطه رمانتیک خود با او در سالهای اول زندگی را بازگردانید؟

برای اینکار میتوانید راهکارهایی به شرح زیر را در پیش بگیرید:

 • تا جایی که امکان دارد سعی در ایجاد تغییرات سازنده در خود کنید.
 • قرارهای عاشقانه ای با همسر خود در داخل منزل و بیرون از منزل بگذارید.
 • هر از گاهی با همسر خود به مسافرت بروید، مهم نیست مسافرت کوتاه مدت یا بلند مدت باشد مهم این است که تاثیر مثبت بر بهبود رابطه بین زوجین بگذارد.
 • در حضور همسر خود گشت و گذار در فضای مجازی را کنار بگذارید.
 • صمیمیت، تعهد و شهوت را در کنار هم در رابطه خود با همسرتان داشته باشید.
 • با همسر خود هر چقدر هم که می توانید ارتباط چشمی برقرار کنید.
 • اصول ارتباط صحیح کلامی را یاد گرفته و از جر و بحث خودداری کنید.
 • در مورد خط قرمزهای خود با همسرتان با صمیمیت و احترام کامل صحبت کنید.
 • با لحن انتقادی، دستوری و تهدیدی که به نوعی بی احترامی به همسر محسوب می شود، با او صحبت نکنید.

اهمیت سلامت جسمانی در زنان

گاه علت سردی و خستگی زنان وجود مشکلاتی در سلامتی جسمانی آنها است که باید به آن توجه کرد. وجود این مشکلات میتواند باعث شود همسر شما احساس افسردگی و نداشتن انرژی کافی داشته باشد:

 • مشکلات مربوط به تیروئید
 • مشکلات قلبی
 • کمبود ویتامین D
 • کمبود آهن
 • مشکلات مربوط به خواب و کمبود خواب

نشانه های سرد شدن زن از مرد

سرد شدن زن از مرد مشکلی است که میتواند منجر به طلاق و از بین رفتن یک خانواده شود. در حالت کلی نشانه های سردی عاطفی زنان را میتوان شامل مواردی به شرح زیر دانست:

 • زنی که نسبت به شوهر خود سرد شده است تمایلی به برقراری ارتباط با او ندارد و از همسر خود فاصله می گیرد.
 • زنی که نسبت به شوهر خود سرد شده است بیشتر اوقات فراغتش را به دور از خانواده و در کنار دوستانش می گذراند.
 • نشانه دیگر سردی عاطفی زنان اشتیاق نداشتن به مصاحبت با همسر است. زنانی که نسبت به زوج خود سرد شده اند در مصاحبت با همسر، زودتر تمام شدن صحبت و سکوت را بیشتر ترجیح می دهند.
 • سردی عاطفی زنان با ایرادگیری از همسر نیز همراه است، زنی که در ابتدای آشنایی و اوج عشق خود نسبت به همسرش عیوب او را ندیده و تنها به محسنات او توجه می کرد با سرد شدن از رابطه به ایراد گرفتن از همسر خود و سعی در تغییر او می کند.
 • زنی که نسبت به شوهر خود سرد شده است همچنین بر سر مسائل کوچک به بحث و دعواهای مکرر می پردازد و حل مشکلات به صورت منطقی را روز به روز بیشتر فراموش می کند.
 • برخی از زنان نیز برعکس به جای دعواهای مکرر سکوت دائمی در منزل را ترجیح می دهند و دیگر آن زنان پر شور و پر حرفی که در اوایل آشنایی و ازدواج بودند، نیستند.

بهترین دارو برای درمان سرد مزاجی زنان

توجه داشته باشید که تهیه و استفاده از تمام دروها باید زیر نظر روانپزشک باشد.

۱. مضاد افسردگی: مثل سروترالین (Sertraline)، فلوکستین (Fluoxetine) و سیتالوپرام (Citalopram) است.

۲. آنتی اندروژن ها: برخی داروها مانند بوپروپیون (Bupropion) ممکن است در مواردی که سردی مزاجی به علت تغییرات هورمونی، مثل اختلال افسردگی پس از زایمان، باشد مفید باشند.

نکته مهم: از تمام این داروها بهتر به بوپروپیون می توان اشاره کرد با نما تجاری ولبان در حالی که بوپروپیون برای درمان سردی مردان بیشتر تجویز می شود با توجه به تحقیقات جدید بر روی زنان تاثیر بیشتری دارد ومی توانند بهبود علائم افسردگی و اضطراب را در زنان با سردی مزاجی بهتر کنند.

۳. آنتی اضطراب ها: مثل آلپرازولام (Alprazolam) و لورازپام (Lorazepam) که می توانند در مواردی که اضطراب با سردی مزاجی همراه است مورد استفاده قرار بگیرند.

با این حال، استفاده از داروها همیشه آخرین گزینه باید باشد و تنها زمانی توصیه می شود که مشکلات روانی به گونه ای شدید باشند و به مداخله دارویی نیاز داشته باشد. همچنین، همواره مهم است که تحت نظر روانپزشک خود باشید و هرگونه داروی جدیدی را که مصرف می کنید با او مطرح کنید.

درمان خانگی سرد مزاجی زنان

توجه به راهکارهای درمان خانگی سرد مزاجی زنان می تواند در مدیریت یا حتی درمان سردی زنان کمک کند، اما مهم است به همراهی مشاوره روانپزشکی و تراپیست این راهکارها را اجرا کنید. در ادامه، چند راهکار خانگی برای مدیریت سردی مزاجی زنان آورده شده است:

۱. ورزش منظم: فعالیت های ورزشی منظم مثل پیاده روی، دوچرخه سواری، یوگا و شنا می تواند بهبود خواب و روحیه را ارتقاء دهد و به کنترل سردی مزاجی کمک کند.

۲. تغذیه سالم: مصرف مواد غذایی سالم شامل میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و منابع پروتئینی باعث افزایش انرژی و حالت روحی بهتر می شود.

۳. مدیتیشن و تمرکز: تمرین مدیتیشن و تمرکز می تواند به کنترل استرس و اضطراب کمک کرده و بهبود عملکرد روحی و عاطفی را ایجاد کند.

۴. مدیریت استرس: تمرین تکنیک های مدیریت استرس مانند تنفس عمیق، مدیتیشن و یوگا می تواند به کاهش سردی مزاجی کمک کند.

۵. تمرینات تنفسی: تمرینات تنفسی مانند تنفس عمیق و تمرین تنفس گردن می توانند به رهایی از استرس و افزایش روحیه کمک کنند.

۶. اهداف و کارآمدترین استفاده از زمان: برنامه ریزی و تعیین اهداف مشخص می تواند احساس کنترل بیشتری را فراهم کند و به افزایش انگیزه و انرژی کمک کند.

۷. خواب به موقع و کافی: اطمینان از خواب به موقع و کافی به میزان مناسب می تواند به بهبود عملکرد روحی و کاهش سردی مزاجی کمک کند.

هرچند که این راهکارها می توانند در مدیریت سردی مزاجی زنان موثر باشند، اما در صورت وجود مشکلات جدی یا مداوم، بهتر است با یک روانپزشک یا متخصص بهداشت روانی مشورت کنید.

نظرات کاربران:
آدم
پاسخ به این نظر
1403/3/21

سلام قبل ازدواج به فیلم پورن عادت داشتم بعد از ازدواج ترک کردم ولی الان برگشتم و رابطه سردی رو تجربه میکنم دوست دارم ترک کنم ولی نمیتونم

1 0
علی
پاسخ به این نظر
1403/1/23

باسلام واحترام: بنده طی هشت سال زندگی مشترک فهمیدم موجودی سردتر بی روح تر بی احساس تر وبی منطق تراز زن وجود ندارد باکمال احترام خدمت تمام بانوان کشورم نتیجه هشت سال زندگی مشترکمو میگم.به همسرم میگم برام برقص میگه نمیتونم لمسش میکنم میگه حوصله ندارم مواقع روابط جنسی هم که مثل جنازه دست وپاهاش هم یخ همیشه واقعا متنفر شدم از هرچی زنه

1 0
پریا
پاسخ به این نظر
1402/12/28

همسرمن با رفتارش باعث شد من ازش دلسرد بشم و ازش فاصله بگیرم مدتی درصدداین بودم که چه اتفاقی افتاده که اینجوری رفتارمیکنه خیلی پیگیرش بودم و چون بی تفاوت به محبت من بود من هم دیگه کلا گذاشتمش کنار و ازش بریدم اقایون این و بدونید که خانمها همه تلاششون رو برای رابطه انجام میدن اما وقتی سربشن دیگه تمومه همه چیز و من الان به اون میززان سردی و بی تفاوتی رسیدم

0 0
ملی
پاسخ به این نظر
1402/12/27

مدتهاست از نظر عاطفی هیچ محبتی دردرونم نسبت به همسرم حس نمیکنم فقط از روی اجبار و وظیفه دارم زندگی میکنم هیچ وقت حتی همسرم اعتراض هم نکرده و من درتصمیمم برای جدایی مصمم تر شدم

1 0
bahram
پاسخ به این نظر
1402/12/26

همسرم مدتیه نسبت به من سرد و بی محبت شده اما هرچی فکرمیکنم من کار اشتباهی نکردم حتی وقتی هم که ازش میپرسم میگه نه مشکلی نیست اما واقعا نمیدونم چطوری میتونم رابطه رو به حالت قبل برگردونم اگربریم مشاوره دلیل این موضوع ریشه یابی میشه؟و اینکه چه طور همسرم رو راضی کنم برای مشاوره؟

1 0
محسن
پاسخ به این نظر
1402/12/14

همسر بنده خیلی وقته بدون دلیل خاصی از من دوری میکنه هر سری دلیلشو میپرسم جواب درستی به بنده نمی دهند ایا مشکل از منه یکباره سرد شدن؟ چجوری میتونم این مشکل و حل کنم؟

0 0
پادشاه
پاسخ به این نظر
1402/11/9

سلام مدتی است خانمم خیلی سرده شده بامن نمیدونم دلیلش چی هر بارازش میپرسم جواب قانع کننده ای نمیده

0 0
Sara
پاسخ به این نظر
1402/11/6

برای یک زن به یکباره همه چیز تموم میشه وقتی بشکنه

1 0
اوا
پاسخ به این نظر
1402/10/17

متاسفانه بعضی ها علیرغم اینکه دلیل رفتارهاتو بهشون توضیح میدی هیچ تلاشی برای بهبود رابطه نمیکنن مثلا مشکل من وپارتنرم از یه پیام ندادن ساده شروع شد بعد بی توجهی بیشتر حتی بعد از رابطه در صورتی که هر وقتت من دلیل کارهاشو میپرسیدم دلیلشو بی حوصلگی مطرح میکردم

0 0
علی
پاسخ به این نظر
1402/10/8

زن من یک ماهه رفته خونه پدرش و همه ارتباطها رو قطع کرده و هیچ تماسی باهاش ندارم . الان چطوری خودمو برای این گاو نشون بدم و ابراز عشق بکنم؟

0 0
Sara
1402/11/6

یک زن بیش از همه چیز احترام میخواد

0 0
سمانه
1402/10/13

متاسفم وقتی زنت رو گاو میخونی همون بهتر از کنارت بره

0 0
کسرا
پاسخ به این نظر
1402/9/28

سلام پارتنر من دقیقا همینطوریه و خب اتفاقی هم نیفتاده بینمون که بخاطر اون بعد از مدتی سرد شده باشه ولی خب خودشم چیزی نمیگه من واقعا نمیدونم چیکار کنم

0 0
نامی
پاسخ به این نظر
1402/9/5

سلام لطفا راهنماییم کنید چطور همسرمو دلگرم کنم به ادامه زندگی. مدتیه نسبت به من و زندگیمون سرد شده

1 0
سجاد
پاسخ به این نظر
1402/9/5

سلام من و همسرم دختر عمو پسر عمو هستیم و به اصرار خانواده هامون ازدواج کردیم اما خانمم نسبت به من خیلی بی احساس و سرده راهی هست که بتونم کاری برای زندگیم انجام بدم و رابطمون گرم بشه

0 0
مهدی
پاسخ به این نظر
1402/8/30

سلام . من و همسرم‌۲ سال بود که جدا شده بودیم ولی چند ماه هست که قصد ازدواج مجدد داریم. اما رفتار خانومم مثل سابق نیست و خیلی سرد شده نمیدونم باید چه کار کنم

0 0
سعیده
پاسخ به این نظر
1402/8/28

سلام همسر من از اوایل ازدواجمون با پوشش من مشکل داشت در صورتی که خودم فکر میکنم هیچ مشکلی نداره خیلی سعی میکنم که به نظراتش احترام بزارم ولی دوباره ایراد جدیدی میگیره دیگه خسته شدم

0 0
رویا توکلی
پاسخ به این نظر
1402/8/24

دقیقا من این شرایط را تجربه کردم به دلیل دور بودن همسرم بخاطر شغلی که داشت و موضوع رو شفاف باهاش مطرح کردم که اگر زندگیشو دوسداره باید به فکر شغل دیگه ای باشه وگرنه من رو ازدست میده خوشبختانه بعد از چندماه خوش متوجه سردی روابط شد و اقدام به شغل دیگه ای کرد که کمتر از هم دور باشیم

1 0
Maryam
پاسخ به این نظر
1402/8/24

سلام روزتون بخیر همسر من مدتیه تمایل به رابطه نداره و هربار به دلیلی مانع میشه چطور میتونم بفهمم دلیلش چیه

0 2
صادق
پاسخ به این نظر
1402/8/23

سلام وقتتون خوش همسر من مدتیه خیلی در روابطمون سرد شده توی مطالب بالا خوندم احتمال داره به خاطر مشکلات‌ جسمانیش باشه، چون از لحاظ عاطفی و احساسی مشکل خاصی با هم نداریم چطور میتونم بفهمم علت و ریشه مشکلمون کجاست

0 0
مهدی
1402/8/30

سلام . من و همسرم‌۲ سال بود که جدا شده بودیم ولی چند ماه هست که قصد ازدواج مجدد داریم. اما رفتار خانومم مثل سابق نیست و خیلی سرد شده نمیدونم باید چه کار کنم

0 0
رضا عبدالهی
پاسخ به این نظر
1402/8/22

سلام من ۴۵ سالمه و دو سال هست که ازدواج کردم. مهندس هستم دو هفته عسلویه کار میکنم دو هفته تهرانم. اوایل رابطه خوبی با همسرم داشتم اما کم کم احساس میکنم نسبت به من سرد شده و هیجانی که من بعد از دو هفته دوری برای دیدنش دارم، اون نداره . نمیدونم شاید دوری باعث این سردی شده اما اصلا دلم نمیخواد از دستش بدم یا زندگیم خراب بشه بارها باهاش صحبت کردم و گفتم اگر به خاطر شرایط کاریم هست حاضرم کارمو ول کنم بیام تهران اما میگه که اشتباه میکنم و هنوزم مثل قبلا به من احساس داره ولی من اینجوری حس نمیکنم نمیدونم باید چه کار کنم

0 0
منوچهر
پاسخ به این نظر
1401/9/22

من ۲۸ سالمه و نامزدم ۱۸ سال ما دخترعمو پسرعمو هستیم و من از اون خوشم امد و با ایشان شروع ب صحبت و مطرح کردن حسم کردم و او نیز پذیرفت ما ۹ ماه با هم صحبت میکردیم و گاه گاه قرار دیدار می گذاشتیم و اوایل رابطمون عاای بود ساعتها به هم گوش میدادیم و صحبت میکردیم ولی یهو اون کمتر ب من توجه کرد تا این ک خونوادهامون برای نامزدی ما و من نیز پیش قدم شدم و با نامزدی ما توجهاتش باز ب من بیشتر شد ولی بعد ۲ ماه ی جر و بحث ساده بینمون پیش امد و او از من سرد شد جوری ک ما یک سالونیم نامزد بودیم هیچ وقت اجازه نداد دست ب بدنش بزنم کم محلی میکرد تا این ک متوجه صحبت کردنش با شخص دیگر شدم و بحث رها کردنش و طلاقو گفتم و باز هم با واسطه شدم خانوادها و التماس های خودش ک درست میشم و اشتباه کردم و اینا بخشیدمش ولی بعد چند ماه باز هم احساس میکنم مثل قبل سرد و بی اهمیت هست به من هر کجای بدنش را لمس میکنم هیچ حسی ندارد و بدش می اید دلیلش چیست؟

2 0
صفر
پاسخ به این نظر
1401/7/15

رابطه سرد همسرم درهمه زمینه به خصوص جنسی ودعوا

2 0
مهرداد
پاسخ به این نظر
1400/6/25

به نظر من به عنوان یک مرد زن ها اصولا وقتی برای مدتی بی توجهی ببینند دیگه مثل سابق به زندگی مشترک برنمیگردن و متاسفانه این مشکلات خیلی زیاد شده و بچهه ها اذیت میشن وقتی کانون خانواده گرم نباشه زوج ها باید یاد بگیرن مشکلاتشونو حل کنن

5 0
Zahra
1402/3/20

دقیقا همینه منی که دخترم تائید میکنم

1 0
kati
1400/7/3

دقیقا همینطوره البته مرد و زن نداره هر دو طرف اگر بی توجهی ببینن کم کم سرد میشن و بدترین اتفاق اینه که ممکنه وقتی بی توجهی میکنن طرف مقابلشون جذب یک ادم دیگه بشه . من فکر میکنم بهترین روش برای داشتن بچه های خوب و سالم اینه که رابطه بهتری با همسرمون داشته باشیم که متاسفانه خیلی رعایت نمیکنند و پدر مادر جلوی بچه باهم سرد رفتار میکنن و حتی بحث و دعوا میکنند و نمیدونن چه اسیبی به اون بچه میزنن . کاش همه یاد بگیرن روی روابطشون بیشتر کار کنن

5 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ