22006198 021

دلایل سردی عاطفی زنان چیست؟ چکار میتوان کرد؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)
دلایل سردی عاطفی زنان چیست؟ چکار میتوان کرد؟

در این متن قصد بررسی مسائل و سوالات پیرامون سردی عاطفی زنان را داریم. در واقع عشق بعد از وصال که از نظر برخی افراد نوع بالاتری از عشق قبل از آن و در دوران آشنایی است تحت تاثیر برخی عوامل از بین می رود. اما این عوامل کدامند و راهکارهای مؤثر در این مورد چه میتواند باشد؟ با ما همراه باشید.

سردی عاطفی چیست؟

ارتباط ضعیف عاطفی بین زن و شوهر منجر به سردی عاطفی شده و در صورت عدم تلاش برای غلبه بر این مشکل میتواند پدیده ای موسوم به طلاق عاطفی را پدید آورد. سردی عاطفی وقتی بوجود می آید که مشکلی از نظر رابطه روحی، جسمی یا کلامی بین زن و شوهر ایجاد شده باشد که منجر به کم شدن محبت بین آنها شود. سرد شدن ناگهانی رابطه معنایی ندارد و این موضوع با وجود برخی عوامل و در طی گذر زمان اتفاق میافتد.

اینفوگرافیک سردی عاطفی زنان

نشانه های سرد شدن زن از مرد

سرد شدن زن از مرد مشکلی است که میتواند منجر به طلاق و از بین رفتن یک خانواده شود. در حالت کلی نشانه های سردی عاطفی زنان را میتوان شامل مواردی به شرح زیر دانست:

 • زنی که نسبت به شوهر خود سرد شده است تمایلی به برقراری ارتباط با او ندارد و از همسر خود فاصله می گیرد.
 • زنی که نسبت به شوهر خود سرد شده است بیشتر اوقات فراغتش را به دور از خانواده و در کنار دوستانش می گذراند.
 • نشانه دیگر سردی عاطفی زنان اشتیاق نداشتن به مصاحبت با همسر است. زنانی که نسبت به زوج خود سرد شده اند در مصاحبت با همسر، زودتر تمام شدن صحبت و سکوت را بیشتر ترجیح می دهند.
 • سردی عاطفی زنان با ایرادگیری از همسر نیز همراه است، زنی که در ابتدای آشنایی و اوج عشق خود نسبت به همسرش عیوب او را ندیده و تنها به محسنات او توجه می کرد با سرد شدن از رابطه به ایراد گرفتن از همسر خود و سعی در تغییر او می کند.
 • زنی که نسبت به شوهر خود سرد شده است همچنین بر سر مسائل کوچک به بحث و دعواهای مکرر می پردازد و حل مشکلات به صورت منطقی را روز به روز بیشتر فراموش می کند.
 • برخی از زنان نیز برعکس به جای دعواهای مکرر سکوت دائمی در منزل را ترجیح می دهند و دیگر آن زنان پر شور و پر حرفی که در اوایل آشنایی و ازدواج بودند، نیستند.

سردی عاطفی زنان

علت سردی عاطفی زنان از مردان

حال این پرسش مطرح میشود که ظهور این نشانه های مبنی بر سردی عاطفی زنان به چه علت رخ میدهد. چه عواملی بر سرد شدن زن از مرد تاثیر میگذارند. علت سرد شدن زن از مرد را میتوان یک یا چند مورد از موارد زیر دانست:

 • مردانی که همسر خود را به مدت طولانی ترک می کنند و به نوعی برای او ارزش قائل نیستند زمینه سردی عاطفی زنانشان را فراهم می کنند.
 • انتقاد از زن و سرزنش او دیگر علت سرد شدن زن از مرد است.
 • مردانی که به همسر خود اهمیت نمی دهند و او را درک نمی کنند موجب تزلزل رابطه خود و همسرشان می شوند. گوش کردن به صحبت های همسر با توجه کامل به نوعی اهمیت دادن به او محسوب می شود.
 • سردی عاطفی زنان همچنین ممکن است بر اثر این تصور که همسر وی او را دوست ندارد اتفاق بیفتد. عدم اظهار محبت مرد به زن موجب به وجود آمدن این تصور می شود.
 • نیاز زن فقط تامین لباس، کفش، خوراک و هدیه های گاه به گاه نیست، زنان علاوه بر این موارد نیازهای واقعی تری دارند که اگر نسبت به آن ها بی توجهی شود سردی عاطفی نتیجه مورد انتظار خواهد بود. یکی از مهم ترین نیازهای واقعی، توجه به نیازهای روحی زن و عشق ورزیدن به اوست.
 • عامل دیگری که موجب به وجود آمدن سردی عاطفی زنان می شود و در بسیاری از موارد عامل طلاق است، عدم اطلاع از قوانین و اصول روابط زناشویی است. روابط زناشویی غیر اصولی موجب عدم پایداری رابطه بین زن و شوهر و در نتیجه سردی زن از مرد می شود.

دلایل سردی عاطفی زنان

درمان سردی روابط عاطفی

بسیاری از افراد در مواجه با مشکل سردی عاطفی زنان به دنبال راهکارهای مناسب برای درمان آن میگردند و این پرسش را مطرح میکنند که چگونه رابطه سرد را درست کنیم؟

این زن که حال به یک مجسمه یخی نسبت به شما تبدیل شده همان زنی است که برای پیدا کردن او از سالهای اولیه نوجوانی خود معیارهایی تعیین کرده بودید. با عشق و علاقه او را یافته و رابطه عاشقانه ای با او برقرار کردید. حال که بر اثر عواملی خواه ناخواسته و خواه آگاهانه از شما و در کنار شما بودن دلسرد شده است، چه کار باید بکنید تا رابطه رمانتیک خود با او در سالهای اول زندگی را بازگردانید؟

برای اینکار میتوانید راهکارهایی به شرح زیر را در پیش بگیرید:

 • تا جایی که امکان دارد سعی در ایجاد تغییرات سازنده در خود کنید.
 • قرارهای عاشقانه ای با همسر خود در داخل منزل و بیرون از منزل بگذارید.
 • هر از گاهی با همسر خود به مسافرت بروید، مهم نیست مسافرت کوتاه مدت یا بلند مدت باشد مهم این است که تاثیر مثبت بر بهبود رابطه بین زوجین بگذارد.
 • در حضور همسر خود گشت و گذار در فضای مجازی را کنار بگذارید.
 • صمیمیت، تعهد و شهوت را در کنار هم در رابطه خود با همسرتان داشته باشید.
 • با همسر خود هر چقدر هم که می توانید ارتباط چشمی برقرار کنید.
 • اصول ارتباط صحیح کلامی را یاد گرفته و از جر و بحث خودداری کنید.
 • در مورد خط قرمزهای خود با همسرتان با صمیمیت و احترام کامل صحبت کنید.
 • با لحن انتقادی، دستوری و تهدیدی که به نوعی بی احترامی به همسر محسوب می شود، با او صحبت نکنید.

اهمیت سلامت جسمانی در زنان

گاه علت سردی و خستگی زنان وجود مشکلاتی در سلامتی جسمانی آنها است که باید به آن توجه کرد. وجود این مشکلات میتواند باعث شود همسر شما احساس افسردگی و نداشتن انرژی کافی داشته باشد:

 • مشکلات مربوط به تیروئید
 • مشکلات قلبی
 • کمبود ویتامین D
 • کمبود آهن
 • مشکلات مربوط به خواب و کمبود خواب
نظرات کاربران:
منوچهر
پاسخ به این نظر
1401/09/22

من ۲۸ سالمه و نامزدم ۱۸ سال ما دخترعمو پسرعمو هستیم و من از اون خوشم امد و با ایشان شروع ب صحبت و مطرح کردن حسم کردم و او نیز پذیرفت ما ۹ ماه با هم صحبت میکردیم و گاه گاه قرار دیدار می گذاشتیم و اوایل رابطمون عاای بود ساعتها به هم گوش میدادیم و صحبت میکردیم ولی یهو اون کمتر ب من توجه کرد تا این ک خونوادهامون برای نامزدی ما و من نیز پیش قدم شدم و با نامزدی ما توجهاتش باز ب من بیشتر شد ولی بعد ۲ ماه ی جر و بحث ساده بینمون پیش امد و او از من سرد شد جوری ک ما یک سالونیم نامزد بودیم هیچ وقت اجازه نداد دست ب بدنش بزنم کم محلی میکرد تا این ک متوجه صحبت کردنش با شخص دیگر شدم و بحث رها کردنش و طلاقو گفتم و باز هم با واسطه شدم خانوادها و التماس های خودش ک درست میشم و اشتباه کردم و اینا بخشیدمش ولی بعد چند ماه باز هم احساس میکنم مثل قبل سرد و بی اهمیت هست به من هر کجای بدنش را لمس میکنم هیچ حسی ندارد و بدش می اید دلیلش چیست؟

1 0
صفر
پاسخ به این نظر
1401/07/15

رابطه سرد همسرم درهمه زمینه به خصوص جنسی ودعوا

2 0
مهرداد
پاسخ به این نظر
1400/06/25

به نظر من به عنوان یک مرد زن ها اصولا وقتی برای مدتی بی توجهی ببینند دیگه مثل سابق به زندگی مشترک برنمیگردن و متاسفانه این مشکلات خیلی زیاد شده و بچهه ها اذیت میشن وقتی کانون خانواده گرم نباشه زوج ها باید یاد بگیرن مشکلاتشونو حل کنن

4 0
Zahra
17:50 - 20 خرداد 02

دقیقا همینه منی که دخترم تائید میکنم

0 0
kati
14:01 - 3 مهر 00

دقیقا همینطوره البته مرد و زن نداره هر دو طرف اگر بی توجهی ببینن کم کم سرد میشن و بدترین اتفاق اینه که ممکنه وقتی بی توجهی میکنن طرف مقابلشون جذب یک ادم دیگه بشه . من فکر میکنم بهترین روش برای داشتن بچه های خوب و سالم اینه که رابطه بهتری با همسرمون داشته باشیم که متاسفانه خیلی رعایت نمیکنند و پدر مادر جلوی بچه باهم سرد رفتار میکنن و حتی بحث و دعوا میکنند و نمیدونن چه اسیبی به اون بچه میزنن . کاش همه یاد بگیرن روی روابطشون بیشتر کار کنن

3 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ