22006198 021

همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ دیونوسوس

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ دیونوسوس

آرکتایپ دیونوسوس خدای تجمیع تناقضات است. این شخصیت که به خدای مستی در صورت پیشرفت به خدای عرفان معروف است، پر از احساسات متناقض و تناقضات شخصیتی است. در حالت مردانه این الگوی شخصیتی می تواند یک عارف و یا یک قاتل باشد. این شخصیت مردانه معمولاً حالت صفر و یا 100 و حالت بینابینی در آن کم دیده می شود. گاهی بسیار خوشحال و گاهی بسیار ناراحت می باشد. در صورت پرورش استعدادها می تواند به عمق عرفان نفوذ کرده و عارف شود. احساسات در این شخصیت نمود بسیار بارزی دارد. آرکتایپ دیونوسوس را نماد شادی، لذت و عشق هم می نامند.

تاریخچه آرکتایپ دیونوسوس

دیونوسوس جوان ترین خدای المپیا بود. او تنها کسی بود که مادر فانی داشت و انگور، حیوانات و درختان برای او عزیز بودند. در اساطیر، دیونوسوس معمولا توسط زنان احاطه شده بود. دیونوسوس عاشق طبیعت بود و زمان های زیادی در طبیعت تنها می ماند و احساسات خوبی را تجربه می کرد.

ویژگی های شخصیت آرکتایپ دیونوسوس

در این کهن الگوی دیونوسوس که الگوی شخصیت مردانه می باشد رگه هایی از شخصیت و ویژگی های زنانه هم دیده می شود که در این بخش به مهم ترین ویژگی های این گونه افراد اشاره خواهیم کرد:

آرکتایپ دیونوسوس

 1. در این شخصیت ویژگی های شخصیتی مردانه و زنانه هر دو توامان وجود دارد و این ناشی از احساساتی بودن بیش از حد آرکتایپ دیونوسوس می باشد. احساسات در اغلب رفتار و تصمیم گیری های این الگوی شخصیتی تاثیر گذارترین عامل می باشد.
 2. این مردان دارای خصوصیاتی هستند که معمولاً در بین دیگر مردان منفور است و عموماً در بین مردان دوستان زیادی ندارند و معمولاً از جمع های مردانه جدا و طرد شده هستند. زیرا رفتارهایی دارند که مورد پسند بیشتر شخصیت های مردانه نمی باشد.
 3. این افراد به دنبال لذت و سلوک عرفانی هستند و معمولاً برای زنان بسیار جذاب و فریبنده می باشند. آن هم به دلیل ویژگی های زنانه ای است که در آن ها وجود دارد و از لحاظ احساسی بسیار به زنان نزدیک هستند.
 4. آرکتایپ دیونوسوس اصلاً علاقه ای به زندگی روزمره و لذت های دنیوی ندارد. رفتن به حالت خلسه و جدا شدن از دنیا به هر وسیله ای حتی مواد مخدر از ویژگی های این شخصیت می باشد.
 5. روح بسیار خدشه پذیر و حساس دارند و یا به اصطلاح الگوی شخصیتی کودک درون الهی این شخصیت ها زنده است و از لحاظ احساسی بسیار زود رنج می باشند.
 6. فکر کردن و انجام کارهای ذهنی برای آنها عذاب آور و سخت است و معمولاً از آن فراری هستند. تمرکز فکری لازم برای این گونه کارها را ندارند و یا نمی خواهند داشته باشند.
 7. هیچ محدودیت، قانون و چهارچوبی برای خود قائل نمی باشد و کاملاً بی قید و بند و وابسته به احساسات و تصمیمات لحظه ای و آنی خود می باشد. ممکن است 3 روز بیدار باشد و بخوابد و 1 روز کامل را خواب باشد. البته در برخی از این شخصیت ها که به سمت خشونت سوق داده شده اند قید و بند قانونی و انسانی هم از بین خواهد رفت.
 8. آرکتایپ دیونوسوس همواره دوست دارد که خود مختار و آزاد باشد. تا آنجایی که می توانند از دادن تعهد فراری هستند و داشتن تعهد و مسئولیت برای اینگونه افراد مانند زندان می باشد. به همین خاطر این شخصیت ها نمی توانند کارمند و یا حتی مدیر اداری مناسبی باشند. زیرا قید و بند قانون و زمان برای آنها معنا ندارد.
 9. شکل ظاهری، مدل مو و لباس و تیپ خاص خود را دارند و معمولاً این شکل ظاهری معمولی و با عرف جامعه تطابق ندارد. در واقع آنچه که خود دوست دارد را می پوشد مانند رفتارهایش و نظر دیگران هم در این مورد برایش اهمیتی ندارد.
 10. آرکتایپ دیونوسوس در صورت منحرف شده و رفتن به سمت فساد و عدم قید و بند قانونی حتی دوست دارد انواع مواد مخدر و داروهای توهم زای ذهنی را امتحان کند. زیرا حالت خلسه و معلق ماندن را دوست دارد.

قدرت آرکتایپ دیونوسوس

افراد ممکن است ترکیبی از الگو های شخصیتی باشند. ولی مهم این است که نقاط ضعف و قدرت شخصیتی خود را شناخته و در آن راستا پیش بروند. از قدرت های شخصیت آرکتایپ دیونوسوس میتوان به:

 1. زندگی در زمان حال: این افراد غم گذشته و نگرانی آینده را ندارند و این ویژگی باعث می شود که از زندگی خود بیشتر لذت ببرند. این افراد معمولاً کمتر دچار افسردگی شده و با داشته هایش چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ روحی زندگی خواهد کرد.
 2. این افراد خود را درگیر حواشی و حوادث جهان و اطراف نمی کند و به اصطلاح برای خود زندگی میکند. حرف و فکر مردم برایش مهم نیست. کاری را که فکر می کند درست است انجام می دهد و معمولاً به اینکه مردم چه می گویند و فکر می کنند اهمیتی نمی دهد که بسیار ویژگی مهم و منحصر به فردی است.

ازدواج با دیونوسوس

آرکتایپ دیونوسوس به دلیل داشتن رفتارهای زنانه و احساسی بسیار قابلیت درک احساسات زنان را دارد و عمیقاً با آنها می تواند رابطه برقرار کند. این افراد در ابتدای زندگی بسیار برای زنان جذاب هستند ولی بعد از مدتی به دلیل بی توجهی که از این شخصیت می بینند معمولاً دچار نارضایتی می شوند. این افراد با مادرشان رابطه بسیار خوب و عمیقی دارند و در کارهای خانه دوست دارند به همسرشان کمک کنند. ولی مشوق خوبی برای تشویق برای تحصیل کار و پیشرفت همسرشان نیستند.

شخصیت آرکتایپ دیونوسوس

پیشنهاداتی به دیونوسوس

البته درست است که این شخصیت هیچگونه توصیه و پیشنهادی را قبول نمی کند ولی در صورتی که این توصیه ها را تا حدودی رعایت کند موفق تر خواهد شد:

 1. به انسانهای دیگر و تضاد شخصیتی آنها احترام بگذارید و به نظرات افراد نزدیک زندگی خود اهمیت دهید. این موضوع به ویژه در زندگی زناشویی آرکتایپ دیونوسوس بسیار مهم و در صورت عدم رعایت باعث ایجاد مشکلات عدیده ای در زندگی فرد می شود. همچنین در کارهای گروهی هم اگر این افراد حضور داشته باشند نبود توجه به این موضوع باعث ایجاد مشکلات بزرگ و غیر قابل تحمل خواهد شد.
 2. خودتان هم کمی به فکر زندگی و مسئولیت زندگی خود باشید. این افراد را معمولاً مادر و یا همسری که تحمل زیادی دارد در زندگی حمایت می کند. ولی این وضعیت نمی تواند ادامه دار باشد و در صورت عدم تغییر به ویژه در زندگی زناشویی دچار مشکل خواهد شد.
 3. در این زمانه اینگونه افراد معمولاً موفق نخواهند بود و بی قید و چهارچوب بودن برای کسی امتیاز محسوب نخواهد شد. پس برای ادامه زندگی و گذران آن مجبور به داشتن قید و بند و رفتارهای اجتماعی خواهید بود.
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ