22006198 021

همه چیز درباره آرکتایپ پرسفون

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
همه چیز درباره آرکتایپ پرسفون

آرکتایپ پرسفون نماد زنانگی و دخترانگی در یونان باستان می باشد که به دلایلی همچون مهربانی و انعطاف پذیری، شخصیت خوبی دارد و می تواند با این نرمی، به تمام افراد با ویژگی های مختلف اخلاقی نفوذ کند، ما نیز در این مقاله سعی بر این داریم که به برخی از ویژگی ها و قدرت های این شخصیت بپردازیم.

ویژگی های شخصیت آرکتایپ پرسفون

این شخصیت نماد دوشیزگی، نرمی و مهربانی می باشد و دارای شخصیتی متوکل و با ایمان می باشد و از علم و دانایی بسیار بزرگی، البته به شرط اینکه بتواند آنها را در خود تشخیص دهد، برخوردار است. این شخصیت نیز مانند بسیاری از زنان، دارای صبر و تحمل زیادی در برابر مشکلات مختلف است و در صورت دیدن مهربانی و نوازش دروغین، خیلی زود فریب می خورد و مهربانی های دروغین را نیز خیلی ساده، باور می کند.

پرسفون از اعتماد به نفس محدودی برخوردار است و سعی بر اینکه، خود را به عنوان شخصیتی همه چیز دان معرفی کند، ندارد. این شخصیت خیلی به استعدادهای ذاتی خود واقف نمی باشد و همیشه در تکاپو است، که چه کاری را بهتر می تواند، انجام دهد و در انجام چه کارهایی موفقیت بیشتری دارد. او به تنهایی علاقه زیادی دارد و در شرایط و مکان های ناآشنا و ناشناخته که تا به حال در آنجا قرار نگرفته است، دچار نگرانی و استرس زیادی می شود.

شخصیت و رفتار او نیز مانند هر جنس مونثی در دوران کودکی، نوجوانی، زنانگی و در ارتباط با کودکان و مردان متفاوت می باشد و روز به روز با تجربه تر و فهیم تر می شود. البته نباید این نکته را نیز از نظر دور داشت که او در تصمیم گیری هایش برای زندگی، نمی تواند به صورت مختار عمل کند و دوست دارد از نظر افراد مختلف استفاده کند و به نوعی ممکن است، این افراد در تصمیم گیری های او تاثیرگذار باشند و او نیز از این تاثیرگذاری، استقبال می کند. به طور کلی میتوان گفت، او دارای شخصیتی ظریف، دانا در گذر زمان و مهربان است که سبب جذب بسیاری از افراد به سوی خود می شود.

آرکتایپ پرسفون

قدرت آرکتایپ پرسفون

این شخصیت نیز مانند هر شخصیت دیگری، دارای نقاط قوت و ضعف زیادی می باشد، ما در اینجا می توانیم از نقاط قدرت شخصیتی او به انگیزه، قدرت و همچنین علاقه مندی شدید او به یادگیری مسائل و علوم مختلف و توانایی وفق دادن خود با شرایط مختلف، اشاره کرد. آرکتایپ پرسفون به خوبی می تواند، شخصیت هایی با روحیه های مختلف را تحت کنترل خود قرار دهد، البته ناگفته نماند که به مقدار خیلی زیادی نیز تحت تاثیر افراد با ویژگی های اخلاقی و روحی متفاوت قرار می گیرد. قابل ذکر است که این شخصیت از جسارت و شجاعت زیادی در امور مختلف برخوردار نیست و زمانی که به یک زن بالغ تبدیل می شود، می تواند حوزه عملی خود در شرایط مختلف را گسترش دهد.

ظاهر پرسفون

الهه پرسفون معمولا به عنوان یک زن جوان به تصویر کشیده می شود. پرسفون اغلب به عنوان یک زن جوان زیبا با پوست روشن نشان داده می شود. چهره او مظهر زیبایی و جوانی است و او در لباس های بلند دیده می شود. معمولا سر او با گل ها یا تاج هایی که به پشت سرش می آیند تزئین می شود. با این حال الهه پرسفون زمانی که بر دنیای زیرین حکومت می کند، ظاهر تیره تری دارد.

ازدواج با پرسفون

آرکتایپ پرسفون به دلیل اعتماد به نفس پایین و محدودی که دارد، بیشتر به دنبال یک مرد قدرتمند برای ازدواج می رود تا از حمایت های او استفاده کند و به همین دلیل سن و سال مرد مورد نظر برای او مهم نمی باشد و بیشتر به قدرت او می اندیشد. در این صورت، میتوان گفت که به جسم مرد توجه چندانی ندارد و به روحیه، افکار و اخلاقش فکر می کند.

این شخصیت از ایجاد مشکل و کنکاش های بیهوده، در رابطه خود با همسرش جلوگیری می کند و به همین دلیل زیاد با تصمیم گیری های درست و یا نادرست شریک زندگی خود در امور مختلف، مخالفت نمی کند. آرکتایپ پرسفون به سیاست های زنانه در مسائل مختلف واقف نمی باشد و سعی می کند، از طریق روحی مرد و شیک زندگی خود را جذب و تحت کنترل خود درآورد.

این شخصیت به زیبایی جسمی خود بسیار توجه می کند و سعی می کند، این جذابیت را از دست ندهد، او بیشتر کارهای زندگی (امور کوچک و بزرگ) را به تنهایی انجام می دهد تا سبب خستگی و نارضایتی همسر خود نشود. افراد برای ازدواج با این تیپ شخصیتی، در سنین مختلف بهتر است، جنبه حمایتی و قدرتی خود را افزایش دهند و خود را به عنوان یک مرد قدرتمند، همه چیز دان و با توانایی های بالا معرفی کنند.

آرکتایپ پرسفون و ازدواج

کهن الگوی پرسفون

کهن الگوی شخصیت آرکتایپ پرسفون دارای دوشیزگی و زیبایی می باشد، این شخصیت به عنوان یک دختر جوان و نابالغ نمی تواند در کارهایش مطمئن عمل کند و منتظر تایید دیگران به خصوص همسر و مادرش می باشد. پرسفون سعی می کند، در زندگی مادر خود و دیگران را راضی نگه دارد و در امور مختلف بر طبق میل و سلیقه آنها عمل کند. او نماد یک کهن الگوی مهربانی، شور و هیجان دوران کودکی و دخترانگی می باشد و به دلیل شخصیت مطیعی که دارد، بسیار زیاد مورد توجه مردان قرار می گیرد.

آرکتایپ پرسفون درون گرا است و بر سر مسائل روحی کوچک خود را آزار می دهد و ساعت ها اشک می ریزد. کهن الگوی پرسفون قدرت و توانایی مسئولیت پذیری در امور مختلف را ندارد و در صورت به عهده گرفتن امور مختلف، دچار نگرانی و اضطراب زیادی می شود.

پیشنهاداتی به پرسفون

این شخصیت مانند هر شخصیت دیگری باید سعی کند، روی نقاط ضعف خود کار کند و آنها را به نقاط قوت تبدیل کند، به همین دلیل بهتر است ابتدا به اعتماد به نفس خود فکر کند و از طریق راه های مختلف آن را افزایش دهد. او باید وابستگی های خود را کاهش دهد و در تصمیم گیری ها کمی قابل اطمینان عمل کند و مسئولیت تصمیم های خود را قبول کند، پرسفون می تواند، این کار را از تصمیم گیری های کوچک در موارد کم اهمیت شروع کند تا به تصمیم گیری های بزرگ در زندگی برسد.

آرکتایپ پرسفون باید از گوشه گیری دوری کند و روابط اجتماعی خود را افزایش دهد، این شخصیت باید بتواند قدرت نه گفتن را نیز در خود، چه در رابطه با همسر و چه در رابطه با دوستان و اعضای خانواده افزایش دهد. همچنین بهتر است، بیشتر سعی کند، در افراد تاثیر بگذارد و کمتر از افراد مختلف تاثیرپذیری داشته باشد تا کمی استقلالش نیز افزایش یابد.

نظرات کاربران:
مهرانه
پاسخ به این نظر
1402/10/30

من بعضی از خصوصیات این شخصیت رو دارم برای اینکه کاملا متوجه تیپ شخصیتیم بشم ازمون یا تستی وجود داره؟

0 0
مهراب
پاسخ به این نظر
1402/10/27

این خصوصیات برای خانمها بسیار جذابه واینکه شما میفرمایید ایده ال هراقایی میتونه باشه اما ایا واقعا کسی با همه این خصوصیات وجود داره؟

0 0
مینا
پاسخ به این نظر
1402/10/24

سلام من فکر میکنم دارای این شخصیت باشم چون مهربون انعطاف پذیر و سازگار باهمه هستم اما گاهی این خصوصیات اذیتم میکنه و باعث سواستفاده دیگران میشه دراین زمینه مشاور میتونه بهم کمک کنه که درزندگیم تعادل ایجاد بشه؟

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ