22006198 021

شناخت شخصیت آرکتایپ پوزیدون

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
شناخت شخصیت آرکتایپ پوزیدون

اگر شخصیت قباد دیوان سالار در سریال شهرزاد را به خاطر داشته باشید، باید بدانید او یک شخصیت آرکتایپ پوزیدون است. پوزیدون به دسته ای از مردان اطلاق می شود که عواطف و احساسات آن ها یا بسیار کم و نزدیک صفر است و یا بسیار بالا و نزدیک 100. این دسته از افراد هم نقاط مثبت قابل توجهی در شخصیت خود دارند و هم نقاط منفی. پوزیدون ها به خدای دریاها نیز معروف هستند. زیرا رفتار و گفتار آن ها همیشه مانند دریا طوفانی و دارای جزر و مد بسیار است.

زندگی اولیه و تاریخچه آرکتایپ پوزیدون

پوزیدون به عنوان خدای دریا به تصویر کشیده شده است و رومیان او را به عنوان نپتون می شناختند. او به عنوان مردی قدرتمند با ریش های بلند در تصاویر آمده است. او همچنین با زلزله مرتبط بود و زمین لرزان نامیده میشد. حیوانات نمادین و اصلی او اسب و گاو نر بودند. خلق و خوی او بارزترین ویژگی او است. حضور او معمولا با تلاطم و طوفان همراه است مثل یک دریای خروشان. اما او همچنین قدرت آرام کردن دریا را دارد.

قدرت آرکتایپ پوزیدون

مردانی که دارای شخصیت آرکتایپ پوزیدون هستند، احساس قدرت زیادی دارند. آن ها دارای وجهه اجتماعی بسیار مناسبی هستند. در میان مردم بسیار خوب و با قدرت ظاهر می شوند. می توانند قدرت خود را در زمینه های مختلف به عرصه نمایش بگذارند. پوزیدون ها در تمام زمینه ها چنین رفتاری دارند. اگر یک مرد پوزیدون عاشق شود، تصور می کند که عاشق ترین مرد جهان است. اگر او خشمگین بشود، تصور می کند که خشمگین ترین فرد دنیاست.

مردانی که دارای شخصیت آرکتایپ پوزیدون هستند تلاش می کنند همیشه در جایگاه ریاست باشند. آن ها می خواهند به دیگران ثابت کنند که تنها کسی که لایق مقام ریاست است آن ها هستند. چنین افرادی همیشه می خواهند در میان فامیل، دوستان و همکاران به نوعی ریاست کنند و مورد احترام تمام افراد باشند. برای مردان پوزیدون مهم است که دیگران به آن ها احترام بگذارند و عملکرد آن ها را تایید کنند. مردان پوزیدون علاوه بر حس ریاست طلبی می خواهند خیر و مهربان ترین فرد نیز باشند. آن ها می خواهند مشکلات مردم و آشنایان را برطرف کنند. این افراد به فرزندان فامیل بیشتر از فرزندان خود اهمیت می دهند. قدرت طلبی آن ها موجب می شود تا همواره در جهت جلب رضایت دیگران اقدام کنند و مورد قبول و تایید تمام مردم باشند.

آرکتایپ پوزیدون

کهن الگوی پوزیدون چگونه است؟

همانطور که گفتیم مردانی که دارای شخصیت پوزیدون هستند، شخصیتی مانند دریا دارند. آن ها همواره در جزر و مد هستند. نمی توانند آرام باشند و در حد تعادل با دیگران رفتار کنند. آن ها تمایل دارند یا صفر باشند و یا صد. همانطور که می دانید دریا نماد هیجان است. دریا همواره سکون ندارد گاهی در جزر به سر می برد و گاهی در مد. مردانی که دارای آرکتایپ پوزیدون هستند نیز اینگونه اند.

ویژگی های شخصیت آرکتایپ پوزیدون

مردان پوزیدون علی رغم اینکه مردانی به شدت احساساتی هستند، اما به دلیل حس قدرت طلبی که دارند، تمایل دارند احساسات خود را نسبت به خانواده شان نشان ندهند. آن ها می خواهند همواره فردی قدرتمند و قابل تکیه و جدی برای خانواده خود جلوه کنند. به همین دلیل این مردان زیاد با خانواده خود صمیمی نمی شوند. آن ها بسیار مهربان و عاطفی هستند و می خواهند به همه کمک کنند. مردان پوزیدون ممکن است احساسات خود را نسبت به کسی که دوست دارند به شیوه های مختلف بیان کنند. آن ها کمتر از کلمات و گفتار برای بیان احساسات خود استفاده می کنند. بلکه مردان آرکتایپ پوزیدون تلاش می کنند تا با برطرف کردن نیازها، خرید کادو گران قیمت و برآورده کردن آرزوها به همسر خود نشان دهند که او را عاشقانه دوست دارند.

مردان آرکتایپ پوزیدون در هنگام عصبانیت ممکن است بسیار طوفانی جلوه کنند. آن ها مانند دریای که دچار طوفان شده است می خواهند همه چیز را زیر موج های خروشان خود نابود کنند. این مردان در هنگام عصبانیت حتی ممکن است ترسناک ظاهر شوند. در عوض هنگامی که دریا آرام شد و طوفان خوابید، این دسته از مردان بسیار عاطفی و مهربان می شوند. بعد از تمام شدن عصبانیت آن ها حتی تلاش می کنند تا دل شما را به دست بیاورند. رفتاری که مردان پوزیدون در هنگام عصبانیت دارند کاملاً بدون منطق است.

مردانی که شخصیت آن ها از کهن الگوی پوزیدون پیروی می کند، حافظه ای بسیار قوی دارند. آن ها حتی خاطرات سال های نخست کودکی خود را به خاطر می آورند.

ازدواج با آرکتایپ پوزیدون

حال بعد از اینکه آرکتایپ پوزیدون و ویژگی های شخصیتی آن ها را مورد بررسی قرار دادیم، ممکن است برای شما سوال باشد که ازدواج با پوزیدون چگونه است؟ همانطور که گفتیم مردان پوزیدون نماد شخصیت پدر هستند. آن ها تمایل دارند تا مورد اعتماد و تکیه قرار بگیرند. آن ها می خواهند همسر و فرزندان به او تکیه کرده و همه چیز را به او بسپارند. مردان پوزیدون به ازدواج علاقه دارند. تمایل دارند در سنین جوانی ازدواج کرده و صاحب فرزند شوند. آن ها تک فرزندی را دوست ندارند و می خواهند چندین فرزند داشته باشند.

یک مرد پوزیدون هنگامی که ازدواج می کند، خود را مالک همسر خود می داند. او می خواهد روی همسر خود کنترل و تسلط داشته باشد. مردان پوزیدون تمایل دارند تا راس قدرت در خانواده باشند. آنها خیلی کم احساسات خود را به افراد خانواده نشان می دهند اما تلاش می کنند آرزوهای تک تک افراد خانواده را برآورده کنند تا از این طریق محبت خود را نشان دهند. مردانی که دارای شخصیت پوزیدون هستند زیاد با خانواده خود صمیمی نمی شوند و با آن ها صحبت نمی کنند. این مردان تمایل دارند تا چهره ای قدرتمند و جدی نزد خانواده خود داشته باشند. این دسته از مردان جز در مواقع ضروری با خانواده خود مشورت نمی کنند.

مردان پوزیدون می خواهند روی اعمال همسر و فرزندان خود نظارت داشته باشند تا در مواقع ضروری همه چیز را مدیریت کنند. ازدواج با یک مرد پوزیدون می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. مردان پوزیدون اگرچه قدرت طلب، سلطه گر و مانند دریا هستند، اما آنان عاشق خانواده خود هستند و خانواده مهم ترین دارایی برای آن ها به حساب می آید.

شخصیت آرکتایپ پوزیدون

پیشنهاداتی به پوزیدون

بعد از شناخت شخصیت آرکتایپ پوزیدون حال لازم می دانیم تا پیشنهاداتی را به این دسته از مردان ارائه دهیم:

  • در هنگام عصبانیت و خشم، چند ثانیه خشم خود را متوقف کنید.
  • یاد بگیرید چگونه می توانید خشم و عصبانیت خود را کنترل کنید.
  • به این نکته توجه کنید که قرار نیست تمام مردم مطابق با میل و خواسته شما عمل کنند.
  • از هیچکس هیچ توقعی نداشته باشید. این امر سبب می شود بهتر بتوانید با اتفاقات کنار بیایید.
نظرات کاربران:
نریمان
پاسخ به این نظر
1402/11/25

همسرمن یه همچین شخصیتی داره واسم خیلی سخته تحمل یه سری رفتارها و کاراش چون کلا حد وسط نداره میشه با مشاوره کمی تغییر کنه و از این خودخواهی دربیاد؟

0 0
نسرین
پاسخ به این نظر
1402/11/21

به نظرم میادکه همسرمن همچین ویژگیهایی داشته باشه درعین مهربانی و جذبه و خشونت و حس ریاست خاصی دارد که این باعث میشه بچه هامون فکرمیکنن بداخلاق اخمو و ناراحته و باهاش خیلی ارتباط نمیگیرن چطورمیتونم هم همسرم هم فرزندانم رو از اشتباهشون مطلع کنم؟

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ