22006198 021

آزمون های جدید در کانون ارزیابی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
آزمون های جدید در کانون ارزیابی

آیا می دانید کانون ارزیابی چیست؟ و از چه آزمون های جدیدی در کانون ارزیابی استفاده می گردد؟ کانون ارزیابی یا مرکز سنجش را میتوان به عنوان «انواع تکنیک های آزمون طراحی شده برای اجازه دادن به داوطلبان برای نشان دادن مهارت ها و توانایی هایی که برای موفقیت در یک شغل معین بسیار ضروری است» در نظر گرفت که می تواند شامل برخی یا تمام تمرینات متنوع باشد. شامل تمرینات شفاهی، شبیه سازی مشاوره، تمرینات تجزیه و تحلیل مسئله، شبیه سازی مصاحبه، تمرینات بازی با نقش، تمرینات گزارش، تجزیه و تحلیل کتبی و تمرینات گروهی بدون رهبر است. کانون ارزیابی به داوطلبان این امکان را می دهد تا مهارت های خود را از طریق تعدادی از موقعیت های مربوط به شغل نشان دهند.

به عبارت ساده، مرکز ارزیابی مجموعه ای از تمرینات است که معمولاً توسط کارفرمایان برای آزمایش مهارت هایی که به سادگی از طریق مصاحبه قابل ارزیابی نیستند استفاده می شود.

آزمون کانون ارزیابی

فرآیندی است که سیستم و اجزای آن از طریق آزمایش ها و آزمون ها با نیازهایی که برای آن سیستم مورد نیاز می باشد مقایسه می گردند و نتایج آزمون برای پیشرفت و بهبود عملکرد ارزیابی می گردد.

آزمون کانون ارزیابی (DT&E)

آزمایشی است که سیستم و اجزا را با الزامات و نیازهای مجموعه مقایسه می کند و همچنین جهت آگاهی دادن به کارفرما برای توسعه عملکرد فعلی مجموعه و ارائه راهکارهایی جهت بهبود عملکرد به کار می رود.

آزمون های کانون ارزیابی

آزمون های جدید کانون ارزیابی

در این قسمت آزمون های جدید که در کانون ارزیابی مورد استفاده قرار می گیرند را توضیح خواهیم داد:

آزمون استعداد

آزمون استعداد کانون ارزیابی راهی است که کارفرمایان می توانند توانایی های یک نامزد را از طریق انواع مختلف آزمون ارزیابی کنند. آزمون های استعداد، توانایی شما را در انجام وظایف و واکنش نشان دادن به موقعیت های کاری ارزیابی می کند. این شامل حل مسئله، اولویت بندی و مهارت های عددی از جمله موارد دیگر است.

روش های مختلفی برای آزمون استعداد وجود دارد، که رایج ترین آن ها عبارتند از:

 • استدلال کلامی
 • استدلال نموداری
 • استدلال عددی

آزمون استدلال کلامی

درک مفاهیمی است که در کلمات قرار گرفته اند و هدف آن ارزیابی توانایی تفکر سازنده شخص است. آزمون های استدلال کلامی کانون ارزیابی، توانایی فرد در تفکر، استدلال و حل مشکلات به روش های مختلف را ارائه می دهند.

آزمون استدلال کلامی مرکز سنجش نشان می دهد که چقدر می توانید اطلاعات نوشتاری را تجزیه و تحلیل کنید. آن ها برای ارزیابی توانایی شما در درک مطالب خوانده شده، تفکر سازنده و نتیجه گیری دقیق طراحی شده اند.

آزمون های استدلال نموداری

آزمون استدلال نمودار، توانایی شما را در استنباط مجموعه ای از قوانین تحلیلی و به کار بردن این قوانین در شرایط جدید می سنجد. این سوالات اغلب در آزمون های مرکز ارزیابی با هدف انتخاب افرادی که باید از طریق مشکلات پیچیده و اغلب مفهومی به روش تحلیلی کار کنند یافت می شود.

شش راه برتر در مورد چگونگی مقابله با آزمون های استدلال نموداری به شرح ذیل می باشد:

 1. ارائه دهنده آزمون خود را شناسایی کنید و زمانی که دریافتید در آزمون استدلال نموداری می خواهید شرکت کنید حتماٌ نمونه سوالات قبل را ببینید.
 2. تمرین، تمرین، تمرین.
 3. برای درک وقت بگذارید.
 4. یادداشت های زیادی یادداشت کنید.
 5. ذهن خود را منطقی تر کنید.
 6. وقت خود را مدیریت کنید.

آزمون های استدلال عددی

آزمون های استدلال عددی کانون ارزیابی برای آزمایش دانش شما در گستره ای از موضوعات مختلف طراحی شده اند، از جمله: تجزیه و تحلیل مالی و تفسیر داده ها، تبدیل ارز، درصد، نسبت ها، توالی تعداد و موارد دیگر همه این مباحث مستقیماً در مورد چگونگی کنار آمدن با شغل می باشد.

این آزمون ها معمولاً مرکز سنجش برای کسانی است که متقاضی فروش، پست های شغلی، مدیریتی و نظارتی یا نقش هایی هستند که کارگران را ملزم به تصمیم گیری و استنباط براساس داده های عددی می کنند.

آزمون استدلال منطقی

آزمون استدلال منطقی کانون ارزیابی، توانایی یا استعداد شما را برای استدلال منطقی اندازه گیری می کند. به طور کلی، آزمون های استدلال منطقی توانایی های غیرکلامی را اندازه گیری می کنند. شما باید از طریق استدلال منطقی و انتزاعی، قوانین، تشبیهات و ساختارهایی را استخراج کنید که متعاقباً از آن ها استفاده می کنید، تا پاسخ صحیحی را در بین مجموعه گزینه های ممکن پیدا کنید.

آزمون استدلال مکانیکی

آزمون استعداد مکانیکی کانون ارزیابی، اغلب برای موقعیت های فنی مورد استفاده قرار می گیرد و ظرفیت شما را برای استفاده از اصول مکانیکی برای حل مشکلات اندازه گیری می کند. مناطق آزمایش شده ممکن است شامل چرخ دنده ها، مدارها یا انرژی جنبشی باشد.

آزمون واتسون - گلاسر

آزمون تفکر انتقادی واتسون گلاسر منبع خوبی برای شرکت ها برای غربال کردن کاندیداهای قوی است. این یک آزمون منحصر به فرد کانون ارزیابی و چالش برانگیز است که بر توانایی شما در تجزیه و تحلیل اطلاعات متمرکز است نمره خوب در آزمون واتسون گلاسر معمولاً 75٪ -85٪ است.

آزمون استدلال فضایی

آزمون های استدلال فضایی کانون ارزیابی آزمون هایی هستند که برای تعیین توانایی یک نامزد در تجسم حرکات و تغییر بین اشکال و الگوهای نقطه ای بین آن اشکال طراحی شده اند. مهارت های استدلال فضایی بخشی اساسی در هنر، تربیت بدنی، ریاضیات و علوم است.

آزمون در کانون ارزیابی

آزمون های شخصیتی

متخصصان مدیریت استعداد برای کمک به افراد در درک خود و تأثیری که بر دیگران دارند از این آزمون های شخصیتی در کانون ارزیابی استفاده می کنند.

آزمون های شخصیتی دو نوع اساسی دارد:

 1. موجودی های خودپژوهشی
 2. آزمون های تصویری
نظرات کاربران:
امین
پاسخ به این نظر
1402/11/17

ممنونم از مطلب جالبتون و اینکه متوجه شدم تعدادزیادی ازمون جدید اضافه شده و شما اونارو دارید میشه لطفا دراین زمینه هم اطلاعات بدید ؟

2 0
مهراد
پاسخ به این نظر
1402/11/17

سلام. میشه که ازمون های جدیدتر رو هم معرفی کنید ممنونم ازتون

2 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ