22006198 021

احساس آرامش و راه های آرامش درون [2020]

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(32 رای)
احساس آرامش و راه های آرامش درون [2020]

به دست آوردن احساس آرامش با وجود شیوع کرونا در سال 2020 بسیار سخت تر از قبل شده است. به دلیل مشکلات متنوعی همچون (ویروس کرونا، مشکلات جمعیتی، مشکلات اقتصادی) و بسیاری از موارد دیگر. اما نکته اینجا است که آیا در همین شرایط باید بیخیال زندگی و آرامش درونی خود شویم؟ اگر احساس می کنید که اضطراب و یا افسردگی در شما زیاد شده است در گام اول با مرکز مشاوره اینجامکث تماس حاصل کنید تا مشکل به صورت کلی حل شود. ولی در گام دوم و شرایط فعلی می توانید جهت یادگیری تکنیک های جدید احساس آرامش این مقاله را تا انتها بخوانید. احساس آرامش در واقع یک دست آورد است که برای نیل به آن باید راهی بدون آسیب و پرتلاش را طی کنیم.

به دست آوردن ثروت برای آرامش

ممکن است برخی به اشتباه تصور کنند تلاش برای رسیدن به اهدافی مانند پول و موقعیت مکانی، خرید خانه و وسایل آن راهی به سمت رسیدن به آرامش است اما زمان هایی می رسد که افرادی با داشتن تمام این امکانات، احساس آرامش را تجربه نمی کنند. بنابراین پیش از آنکه بخواهیم از آرامش صحبت کنیم باید بدانیم به چه میزان برای رسیدن به آن در راه صحیح قرار گرفته ایم.

احساس آرامش

رسیدن به احساس آرامش

آنچه می تواند ما را در راه صحیح دستیابی به آرامش روحی و احساس آرامش قرار دهد، نیاز به آن است و پس از آن آرامشی است که باید در درون خود داشته باشیم. اگر فردی باشیم که در درون خود این احساس را نمی توانیم تجربه کنیم، چگونه می شود انتظار داشت در اطراف و یا اطرافیانمان بتوانیم آرامش را تجربه کنیم.

اگر فردی در درون خود، با خود تخریبی و روانی دور از عزت نفس و تعارض باشد، آرامش ندارد. تعارض، اضطراب می آورد و اضطراب در هر شرایطی آرامش را از بین می برد. آرامش از رضایت خاطر، دور بودن از آسیب و تعارض و قدم در راه بهبود است.

مدیتیشن برای رسیدن به آرامش

آگاه بودن و تمرکز بر زمان حال، به جای نگرانی در مورد آینده، می تواند گام مهمی برای کمک به احساس آرامش شما باشد. یادگیری نحوه مدیتیشن می تواند مزایایی مانند مثبت ماندن، متعادل کردن احساسات، کاهش استرس، کمک به توانایی شما در درون نگری و کمک به بهره وری را به همراه داشته باشد. داشتن یک دفتر خاطرات همچنین می تواند به شما کمک کند که ثابت قدم بمانید و احساس خود را در لحظه ارزیابی کنید. عمل نوشتن می تواند شما را آرام کند و به شما اجازه دهد احساس حضور بیشتری داشته باشد.

راه های آرامش درون

آرامش زمانی به دست می آید که فرد بتواند در فرصت بین دو چالش، آرامش را احساس کند. این تعریف در معنای رشد است، اما زمانی با فرد متعارضی که در خود تمام احساساتش را سرکوب کرده و نتوانسته بهترین خود را در هر قالبی به دور از مهرطلبی، برتری طلبی و عزلت طلبی تجربه کند، دچار اضطرابی می شود که آرامش درونی و میل به محبت به خود (عزت نفس) را از دست می دهد.

خود تخریبی

خود تخریبی رفتاری است که فرد در مواجه با روزمره خود انجام می دهد. پرخوری، پرخاشگری، اعتیاد به الکل و مواد مخدر راهکارهایی است که به صورت مسکن وار فرد به آنها پناه می برد اما در ماهیت کلی ماجرا به تخریب خود و احساس نالایقی خود در خوشبختی و آرامش انجام می دهد. به همین دلیل فردی پرخاشگر، عصبی یا معناد به الکل و مخدر را می بینیم که در فرصت های بین هوشیاری و ناآگاهی لحظه ای در گیجی، احساس می کند آرامش را به دست آورده است.

نقش ما در زندگی خود و هدفمان در بدست آوردن آرامش

چه زمانی می توانیم با خود مهربان تر از این باشیم و احساسات خودمان را تجربه کنیم. دستیابی به جواب این سوال ها، راه هایی را برای ما باز می کند که بدانیم چه کسی هستیم و از دنیای اطرافمان چه می خواهیم.

چه زمانی آرامش پیدا نمی شود؟

وقتی مدام در ندانستن و ندانم کاری باشیم، آرامش پیدا نمی شود و به دنبال جبران خسارت، راهکارهای بدتری را امتحان می کنیم. بنابراین توصیه مهم برای کسانی که به دنبال آرامش هستند، شناخت خود و آنچه که می خواهند و تصورشان از آرامش است، پس از آن بررسی شرایط و راهکارهایشان برای دستیابی به آرامش است.

در کنار همه این موارد، کمک یک مشاور روانشناس بالینی و یا یک روانکاو هم قدم شدن با او تجربه ای است که می تواند نیل به آرامش را برایمان آسان تر و قابل لمس تر کند.

نظرات کاربران:
محمد صاحبی
پاسخ به این نظر
12:55 - 22 شهریور 98

سلام مطالبتون عالیه. بااجازتون لینک ادرستون رو توی وبسایتم قرار دادم تا کسانی که به وبسایت من مراجعه میکنن بتونن از مطالب مفید شما هم استفاده کنند. سلامت و شاد باشید.

0 0
نیما
پاسخ به این نظر
20:09 - 6 فروردین 98

سلام ممنون مقاله جالبی بود

0 0
افزودن نظر:
captcha