22004925 021

احساس آرامش و راه های آرامش درون [2020]

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(32 رای)
احساس آرامش و راه های آرامش درون [2020]

احساس آرامش در سال 2020 بسیار سخت از قبل شده است. به دلیل مشکلات متنوعی همچون (ویروس کرونا، مشکلات جمعیتی، مشکلات اقتصادی) و بسیاری از موارد دیگر. اما نکته اینجا است که آیا در همین شرایط باید بیخیال زندگی و آرامش درونی خود شویم؟ اگر احساس می کنید که اضطراب و یا افسردگی در شما زیاد شده است در گام اول با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید. ولی در گام دوم و شرایط فعلی می توانید جهت یادگیری تکنیکهای جدید این مقاله را تا انتها بخوانید. احساس آرامش در واقع یک دستاورد است که برای نیل به آن باید راهی بدون آسیب و پرتلاش را طی کنیم.

بدست آوردن ثروت برای آرامش

ممکن است برخی به اشتباه تصور کنند تلاش برای رسیدن به اهدافی مانند پول و موقعیت مکانی، خرید خانه و وسایل آن راهی به سمت رسیدن به آرامش است اما زمان هایی میرسد که افرادی با داشتن تمام این امکانات، احساس آرامش را تجربه نمیکنند. بنابراین پیش از آنکه بخواهیم از آرامش صحبت کنیم باید بدانیم به چه میزان برای رسیدن به آن در راه صحیح قرار گرفته ایم.

احساس آرامش

رسیدن به احساس آرامش

آنچه میتواند ما را در راه صحیح دستیابی به آرامش روحی قرار دهد، نیاز به آن است و پس از آن آرامشی است که باید در درون خود داشته باشیم. اگر فردی باشیم که در درون خود این احساس را نمیتوانیم تجربه کنیم، چگونه میشود انتظار داشت در اطراف و یا اطرافیانمان بتوانیم آرامش را تجربه کنیم.

اگر فردی در درون خود، با خود تخریبی و روانی دور از عزت نفس و تعارض باشد، آرامش ندارد. تعارض، اضطراب میآورد و اضطراب در هر شرایطی آرامش را از بین میبرد. آرامش از رضایت خاطر، دور بودن از آسیب و تعارض و قدم در راه بهبود است.

راههای آرامش درون

آرامش زمانی به دست می آید که فرد بتواند در فرصت بین دو چالش، آرامش را احساس کند. این تعریف در معنای رشد است اما زمانی با فرد متعارضی که در خود تمام احساساتش را سرکوب کرده و نتوانسته بهترین خود را در هر قالبی به دور از مهر طلبی، برتری طلبی و عزلت طلبی تجربه کند، دچار اضطرابی میشود که آرامش درونی و میل به محبت به خود (عزت نفس) را از دست میدهد.

خود تخریبی

خود تخریبی رفتاری است که فرد در مواجه با روزمره خود انجام میدهد. پرخوری، پرخاشگری، اعتیاد به الکل و مواد مخدر راهکارهایی است که به صورت مسکن وار فرد به آنها پناه میبرد اما در ماهیت کلی ماجرا به تخریب خود و احساس نالایقی خود در خوشبختی و آرامش انجام میدهد. به همین دلیل فردی پرخاشگر، عصبی یا معناد به الکل و مخدر را میبینیم که در فرصت های بین هوشیاری و ناآگاهی لحظه ایی در گیجی، احساس میکند آرامش را به دست آورده است.

نقش ما در زندگی خود و هدفمان در بدست آوردن آرامش

چه زمانی میتوانیم با خود مهربان تر از این باشیم و احساسات خودمان را تجربه کنیم. دستیابی به جواب این سوال ها، راه هایی را برای ما باز میکند که بدانیم چه کسی هستیم و از دنیای اطرافمان چه میخواهیم.

چه زمانی آرامش پیدا نمی شود؟

وقتی مدام در ندانستن و ندانم کاری باشیم، آرامش پیدا نمیشود و به دنبال جبران خسارت، راهکارهای بدتری را امتحان میکنیم. بنابراین توصیه مهم برای کسانی که به دنبال آرامش هستند، شناخت خود و آنچه که میخواهند و تصورشان از آرامش است، پس از آن بررسی شرایط و راهکارهایشان برای دستیابی به آرامش است.

در کنار همه این موارد، کمک یک مشاور روانشناس و هم قدم شدن با او تجربه ایی است که میتواند نیل به آرامش را برایمان آسان تر و قابل لمس تر کند.

نظرات کاربران:
نیما
پاسخ به این نظر
20:09 - 6 فروردین 98

سلام ممنون مقاله جالبی بود

0 0
محمد صاحبی
پاسخ به این نظر
12:55 - 22 شهریور 98

سلام مطالبتون عالیه. بااجازتون لینک ادرستون رو توی وبسایتم قرار دادم تا کسانی که به وبسایت من مراجعه میکنن بتونن از مطالب مفید شما هم استفاده کنند. سلامت و شاد باشید.

0 0
افزودن نظر:
captcha