22006198 021

اختلافات ناشی از پوشش همسر

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(7 رای)
اختلافات ناشی از پوشش همسر

اختلافات ناشی از پوشش همسر و دعوا بر سر نوع لباس پوشیدن همسر یکی از مسائل و مشکلاتی است که امروزه بسیاری از زوجین دچار آن هستند. در واقع بطور کل، نارضایتی مرد از نوع پوشش همسر خود به تفاوت در اعتقادات، منش ها و طرز فکر و سر منشا اختلافات آنها برمیگردد. این مسئله میتواند باعث بوجود آمدن مشکلات بسیاری شود که کام زوجهای امروزی را تلخ نماید و یا در موارد شدیدتر باعث طلاق و جدایی شود. اگر اختلافات ناشی از پوشش همسر شما نیز برای شما به یک مسئله و معضل بسیار بزرگ تبدیل شده است، در این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانیم بیشتر در رابطه با راه حلها و سر منشا این اختلافات برای شما توضیح دهیم. شاید شما بتوانید مشکلات خود را به آسانی و تنها با صحبت های گوناگون حل نمایید و از زندگی شاد خود لذت برده و مراقبت نمایید.

اختلافات ناشی از پوشش همسر طبیعی میباشد سعی کنید که از دعوا پیشگیری نمایید

توجه نمایید که درست است که شما با همسر خودتان بر سر موضوعات گوناگونی مشکل دارید اما توجه نمایید این اختلافات ناشی از پوشش همسر نباید شما را به سمت دعوا و جر و بحث شود. شما باید سعی نمایید که با مدیریت رفتار خود و رفتار همسر خودتان به آرامی خواسته ها و نظرات خود را به او بگویید. شاید با لحن آرامتر، متوجه نگرانیها و خواسته های شما شد و به راحتی مشکل شما حل شد. توجه نمایید که هیچ چیزی ارزش این را ندارد که زندگی شاد شما خراب شود. پس سعی نمایید که با صحبت کردن و آرام کردن همسر خود، خواسته هایتان را بصورت واضح به او انتقال دهید تا اختلافات ناشی از پوشش او باعث آزار و اذیت شما نشود.

اختلافات ناشی از پوشش همسر

خواسته های خود را بصورت واضح بیان کنید

سعی نمایید که حتماً خواسته های خود را بصورت روشن و واضح و بدون پرخاش بیان نمایید. متاسفانه امروزه بسیاری از مشکلات ناشی از بیان نکردن کامل خواسته ها و عقاید قبل از ازدواج میباشد. اگر زوجین قبل از اینکه اقدام به ازدواج نمایند، تمام خواسته های خود را بصورت روشن و واضح بیان نمایند، بیشتر میتوانند با عقاید همدیگر آشنا شده و با دقت بیشتری اقدام به ازدواج نماید. پس نتیجه صحبت کردن باعث میشود که میزان خطا و مشکلات در زندگی های زناشویی پایین بیاید. اما اگر شما بعد از ازدواج دچار مشکلات گوناگونی مانند اختلافات ناشی از پوشش همسر شدید، باید سعی نمایید که عقاید خود را به همسرتان بیان نمایید.

برای مثال اگر همسر شما زیاد در قید و بند موارد مذهبی نمیباشد، اما خود شما فردی مذهبی هستید، باید عقاید خود را بدون پرخاش برای او بیان نمایید. هر دو شما تا حد بسیار زیادی سعی نمایید که شبیه به یکدیگر شوید تا در عین احترام گذاشتن به خواسته یکدیگر، مشکلات را نیز برطرف نمایید. توجه نمایید که یکی از مواردی که میتواند از بوجود آمدن اختلافات ناشی از پوشش همسر مؤثر باشد، صحبتهای واضح و روشن در این مورد قبل از ازدواج است.

میزان ثبات عقاید خود را بالاتر ببرید

بسیاری از خانم ها این نکته را بیان میکنند که قبل از ازدواج همسرشان هیچگونه مشکلی در رابطه با نوع پوشش آن ها نداشت و بعد از ازدواج او هر روز عقاید خود را تغییر می داد و این اختلاف عقاید باعث اختلافات ناشی از پوشش همسر شده است، که بسیار آزار دهنده میباشد. توجه نمایید که شما در این زمینه باید ثبات عقاید همسر خود را بررسی نمایید و به نحوی به او یاد بدهید که باید در رابطه با حرف هایی که میزند ثبات داشته باشد و نباید عقاید خود روزبروز تغییر دهد. این کار ممکن است در کیفیت زندگی شما تاثیرات بسیار زیادی بگذارد. همچنین خود شما نیز اگر آقا هستید و قبل از ازدواج هیچگونه مشکلی در رابطه با پوشش همسرتان نداشتید اما بعد از ازدواج او را تحت فشار گذاشته اید که نحوه پوشش خود را تغییر دهد، باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

شما به هیچ عنوان حق این را ندارید که عقاید قبل از ازدواج خود را تغییر دهید زیرا همسر شما با آن عقاید حاضر به ازدواج با شما شده است پس سعی نمایید که عقاید خود را ثابت نگه دارید. اما اگر به هر نحوی نمیتوانید عقاید خود را تغییر دهید سعی نمایید که این عقاید را به همسر خودتان انتقال دهید و به او بگویید که چرا دچار تغییر عقاید شده اید. شاید همسر شما صحبت های شما را پذیرفت و مشکل شما به راحتی و بدون هیچگونه مشکل و دردسری حل شد و اختلافات ناشی از پوشش همسر برای شما بسیار هموار شد.

نقش مشاوره زناشویی در حل مشکلات

توجه نمایید که مشاوره های زناشویی همواره میتوانند در زمینه مشکلات مختلفی که برای شما پیش می آیند کمک کننده باشند. این مشاوره ها میتواند اختلافات ناشی از پوشش همسر را نیز در بر بگیرند و میتوانند با صحبت کردن با زوجین دید واضحی نسبت به زندگیشان به آن ها بدهند تا آن ها بتوانند منطقی تر فکر کنند و تصمیمات مناسب تری را در رابطه خود داشته باشند. مشاوره های زناشویی تأسیس شده اند تا بتوانند در زمینه های مختلفی از جمله اختلافات ناشی از پوشش همسر به زوجین کمک نمایند.

این مشاوره ها میتوانند باعث شوند که شما با دید باز تری به مسائل نگاه کنید و منطقی تر تصمیم بگیرید و از تصمیمات عجولانه و لجبازی ها خودداری فرمایید. توجه نمایید که این مشاوره ها به شما نمیگویند که چه کار کنید و چه کار نکنید. این مشاوره ها تنها وظیفه دسته بندی و مرتب کردن ذهن شما را دارند و میتوانند با استفاده از روش های گوناگون اخلاقیات شما و همسرتان را به شما بشناساند و به شما بگویند که چگونه میتوانید بدون به وجود آمدن هیچ مشکل و اختلافی مشکلات خودتان را حل نمایید و از بزرگتر شدن و شدیدتر شدن آن ها جلوگیری نمایید.

پوشش همسر

مشاوره پیش از ازدواج در حل اختلافات ناشی از پوشش همسر

اگر قصد ازدواج دارید، باید بدانید که مسئله پوشش یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید و حتما با شخصی که قصد ازدواج با او را دارید مطرح کنید. طبیعی است که در دوره آشنایی پیش از ازدواج نتوانید به شناخت درستی برسید؛ بهترین اقدام برای شما این است که با مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج تلاش کنید تا تصمیم بهتری بگیرید. اختلافات ناشی از پوشش میتوانند در این جلسات مطرح، بررسی و حل شوند.

نگرانی های همسر خودتان را بررسی نمایید

شما باید سعی نمایید که ارتباط بسیار صمیمانه و مناسبی را با همسر خودتان داشته باشید تا بتوانید از مشکلاتی مانند اختلافات ناشی از پوشش همسر جلوگیری نمایید. سعی کنید که درباره نگرانی های خودتان و نگرانی های همسرتان با او صحبت نمایید و به او نشان دهید که احساسات او برای شما بسیار مهم و قابل احترام میباشد و شما برای احساسات او اهمیت بسیار زیادی قائل میباشید.

بررسی های بسیار زیادی در این زمینه انجام شده است و نتایج نشان دادند که در بیشتر مواردی که اختلافات ناشی از پوشش همسر زیاد میباشد افراد به جای اینکه نگران اعتقادات مذهبی همسر خودشان باشند ترس از این دارند که او را از دست بدهند و نگرانی هایی از این دست باعث به وجود آمدن این اختلافات میشود و سعی میکنند که با کنترل کردن همسر خودشان نگرانی های خودشان را پنهان نمایند و از بروز دادن آن ها جلوگیری کنند. برای مثال برخی از مردان به این تصور را دارند که اگر پوشش همسرش مناسب نباشد ممکن است که این پوشش نامناسب باعث شود که همسرشان را از دست بدهد به همین خاطر شروع به سختگیری های مختلفی در رابطه با پوشش او میکنند و این مشکل میتواند بسیار آزار دهنده باشد و باعث آزار و اذیت شدن همسر شما شود.

سعی کنید که حتماً به تعهدات پیش از ازدواج خودتان پایبند باشید

هر دو طرف زوجین پیش از ازدواج قول هایی به هم میدهند و همدیگر را از عقاید یکدیگر با خبر میسازند. پس از اینکه زوجین با عقاید و رفتارهای یکدیگر آشنا شده اند تصمیم میگیرند که آیا این فرد برای آن ها یک فرد مناسب میباشد یا خیر. پس توجه نمایید که این عقاید و رفتار ها و تفکرات شما هستند که همسر شما آن ها را انتخاب کرده است و حاضر به ازدواج با شما شده است پس پایبند بودن به این تعهدات و احساسات برای ثبات زندگی شما بسیار مهم حیاتی میباشد.

توجه نمایید که اگر شما در رابطه با پوشش همسرتان به او چارچوب هایی را داده اید و یا همسر شما نیز این چارچوب های خاصی را برای پوشش خودش دارد هیچگاه نباید هیچ کدام از شما این چارچوب ها را تغییر دهید و یا آن ها را جا به جا نمایید کوچکترین تغییر و یا جا به جایی در این چهارچوب ها ممکن است باعث اختلافات ناشی از پوشش همسر شود که امروز بسیار زیاد میباشند و میتواند باعث به وجود آمدن مشکلات دیگری مانند طلاق عاطفی و یا حتی جدایی شوند.

توجه نمایید که تغییر عقاید میتواند تأثیرات بسیار زیاد و منفی روی زندگی و آینده شما بگذارد و باعث دلزدگی همسر شما از رفتار شما شود و میتواند جنبه های بسیار مختلف و متنوعی از زندگی شما را تحت الشعاع قرار دهد و باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار دیگری شود. پس سعی نمایید که درست همانطور که به زندگی خود متعهد هستید به عقاید خودتان هم متعهد باشید تا از به وجود آمدن مشکلات مختلف جلوگیری کنید.

اختلافات در پوشش همسر

تحمیل یا قبول کردن پوشش همسر

اگر همسر شما در رابطه با پوشش شما نظراتی دارد و یا شما در رابطه با پوشش همسرتان نظراتی دارید، حتماً سعی نمایید که با گفتو گوهای مسالمت آمیز اختلافات ناشی از پوشش همسر خودتان را بررسی و حل نمایید و سعی نمایید که انتخاب ها، نظرات و عقاید خودتان را بصورت کاملاً واضح و شفاف برای یکدیگر بیان نمایید. به هیچ عنوان از حرف زدن خجالت نکشید زیرا حرف زدن تنها راه حلی میباشد که میتواند در نود درصد موارد پاسخگو باشد. پس انتظارات خود را به روشنی بیان نمایید و سعی کنید که در رابطه با انتظار خودتان و انتظارات همسران با یکدیگر مذاکره نمایید و در نهایت به یک توافق برسید.

هنگام مذاکره این مسئله بسیار اهمیت دارد که آیا شما نظرات همسرتان را می شنوید و روی آن ها فکر میکنید یا نه، فقط قصد این را دارید که نظرات خودتان را بگویید و آن ها را به او تحمیل نمایید و از هر راه حلی استفاده میکنید که این تحمیل هرچه سریع تر صورت بگیرد و توجه نمایید که حرف زدن تنها راه حل نیست و شما در حین حرف زدن نیز باید سعی نمایید که ذهن خود را باز نگه دارید تا بتوانید عقاید همسرتان را بپذیرید و در مواردی قانع شوید و یا بتوانید همسر خود را قانع کنیم که خواسته شما خواسته منطقی تر و عقلانی تر میباشد.

توجه نمایید که تحمل کردن هیچگاه راه حل خوبی برای فرار از اختلافات ناشی از پوشش همسر نمیباشد و بزودی باعث منفجر شدن شما میشود که نمیتواند نتایج خوبی را داشته باشد. اگر شما سعی کنید که همیشه مشکلات خودتان را نگه دارید و به همسر خودتان انتقال ندهید باعث آسیب رسیدن به خود میشوید از آسیب رسیدن به شما ممکن است در نهایت باعث آسیب رسیدن به زندگی شما شود. توجه نمایید اگر شما می بینید که نمیتوانید با مذاکره خودتان را کنترل نمایید و در نهایت همیشه به جر و بحث و دعوا میرسید و یا نمیتوانید بصورت شفاف و واضح خواسته های خود را به همسرتان منتقل کنید حتماً سعی کنید که از یک مشاور در این زمینه استفاده کنید تا او بتواند با تخصصی که دارد به شما کمک نماید تا بتوانید مشکلات خود را حل نمایید.

نظرات کاربران:
Behnaz
پاسخ به این نظر
1401/5/1

سلام شوهر من یک مقدار زیادی مذهبی و سنتی هست. قبل از ازدواج کاری به پوشش من نداشت. اما خودم یک مقدار رعایت میکردم.حالا از سه سال قبل که خارج از ایران زندگی میکنیم، هر سال پوشش من رو محدودتر میکنه. بطوریکه لباسهای جدیدم هیچ ربطی به سه سال قبلم ندارن و حتی با عقاید و طرز پوشش قدیمم هم خیلی متفاوت هستن.هر دفعه میخوام باهاش صحبت کنم، از کوره در میرم و دفعه بعد فشار اون بیشتر میشه.واقعا نمیدونم چیکار کنم.

1 0
reyhan
پاسخ به این نظر
1400/6/25

متاسفااااانه اینجا ایرانه و اقایون حق دارن قانون بهشون اجازه میده گیر بدن و ایراد بگیرن من نمیدونم چرا زن ها انقد راحت به خودشون اجازه میدن حقیر شن و یکی دیگه راجب حق حقوقشون نظر بده واقعا ما زن ها غرور خودمون رو له میکنیم بخاطر یه مرد . خیلی از مردا هم اولش خوبن بعد ازدواج کم کم شروع میکنن روی اصلی خودشونو نشون دادن و گیر دادن چون قانون حمایت میکنه از چیزی نمیترسن

1 0
behnaz
1400/7/3

دقیقا همینطوره دلیلش هم سنت و فرهنگ و قانونه. جوری که واس کوچکترین چیز یک خانوم اقا کاملا حق داره که نظر بده اما در مورد مسائل مهم زندگی خیلی به حرف خانوم توجهی نمیشه حتی بعضی جاها خانواده اقا بیشتر حق نظر دادن دارند تا خود خانوم! اما اقایون بنظرم خودشون باید کم کم بفهمن که با کنترل کردن زندگی خودشون رو تلخ تر میکنن و رفته رفته همسرشون سرد میشه و خسته میشه و دنبال جایی یا کسی میگرده که بهش پناه ببره . قبل از ازدواج فکر کنید ببینید کیو با چه شرایطی میخواید و با همون ازدواج کنید نه اینکه با یکی دیگه ازدواج کنید بخواید تغییرش بدید اینکار اصلا شدنی نیست.

1 0
ثمین
پاسخ به این نظر
1399/8/10

سلام. من بارها به همسرم گفتم همانطور که ی زن پیش شوهرش باید لباس مناسب بپوشه، مرد هم باید تمیز و شیک بگرده. میشه لطفا دست از عرق گیر و شلوار سفید یکنواخت کوفتی برداری و تو هم یکی از لباسهای رنگی و جذاب مردانه در بازار را بپوشی!

0 0
ت.م
پاسخ به این نظر
1399/7/29

میای با آرامش باهاش حرف بزنی ولی وقتی فقط میگه من نمیفهمم، طرفت باید اهل پذیرش و یک شاهی اهل منطق باشه! کسیکه خودشو به خواب زده رو نمیتونی بیدار کنی

1 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ