22006198 021

ارتباط مهدکودک و خانواده به چه صورت باید باشد؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(24 رای)
ارتباط مهدکودک و خانواده به چه صورت باید باشد؟

مهدکودک و خانواده دو نهاد جدا نشدنی از هم هستند؛ به طوری که در سال 1397 و قرن حاضر جدا کردن کودکان از مهدکودک یا خانواده هر کدام آسیب های خاص خودش را دارد! معمولاً قبل از شروع رسمی مدرسه، بچه به مهدکودک می رود؛ بنابراین آموزش اولیه به عهده مهدکودک است. از این رو انتخاب مهدکودک برای آموزشهای به روز و مفید بسیار مهم است. کودکان در سنین مهدکودک درباره اینکه هر چیزی چگونه کار میکند بسیار کنجکاوند، مربیها معمولاً از این ویژگی کودکان استقبال کرده و پروژه هایی را پیاده می کنند تا به سوالات کودکان از طریق خودشان پاسخ دهند.

آموزشها در سطح جهانی باید در حوزه های مختلفی صورت گیرد، که عبارتند از:

  • یاد دادن تقسیم زمان بندی به کودک
  • آموزش ریاضی
  • یاد دادن علوم به زبان ساده
  • مطالعات اجتماعی و خواندن.

خواندن در مهد کودک

درست است که خواندن و نوشتن به طور رسمی از دوران مدرسه آغاز میشود اما برخی مهارتهای خواندن مثل صدای هر حرف مثل اینکه (ح) صدای (ه) میدهد یا آگاهی درباره تلفظ کلمات و تماشای هر لغت هم خانواده، که بهتر است تا قبل از ورود کودکان به مدرسه به طور ساده تر صورت گیرد.

بنابراین انتظار میرود در پایان سال، کودک در مهدکودک با آموزشهای درست و اصولی بتواند حرف را شناسایی کند، حروف الفبا را بشناسد و بداند وقتی حروف الفبا در کنار همدیگر قرار میگیرند یک لغت را تشکیل میدهند.

از طرفی کودکان با کپی کردن از روی لغات، مهارت های حرکتی دستشان خصوصاً مهارتهای حرکتی ظریفشان افزایش میابد و همچنین تلاش کودکان برای یادگیری شعر، ظرفیت حافظه آنها را هم بالاتر میبرد. به طور کلی این نوع از آموزش، مهارتی خاص می طلبد. مربیان آموزش دیده غالباً می دانند که از چه نوع بازی هایی برای آموزش خواندن استفاده می کنند و اکثر آنان از روانشناسان آموزشی مهد کمک گرفته و یا دوره های خاص آموزش و پرورش برای پیش دبستانی را دیده اند.

مهد کودک در خیابان فرشته

در بین 5 مهد کودک اول تهران، مهد کودک جیکو با مدیریت سرکارخانم سمیرا صبوری نقش بسیار بزرگی را در چندین سال اخیر در جهت رشد و شکوفایی فرزندان این کشور داشته است. به طوری که با آموزش چندین زبان که از منظر روش خانم مونه سوری این آموزش باعث توسعه ذهنی فرزندان می شود از دیگر اعواملی که می توان به آن اشاره کرد. همچنین مهدکودک جیکو در خیابان فرشته با داشتن فضای بسیار بزرگ پارک مانند با داشتن زمین اسکیت، موسیقی، ورزشهای گروهی در سالن مجزا، مربیان متخصص که روش های نوین آموزشی را یاد میدهند نقش بسیار پر رنگی در شکوفایی فرزندان شما دارند. توجه داشته باشید که درک بهتر این امکانات و توجه به آینده فرزند شما تنها به بازدید حضوری از مهد است که اعتماد کامل شما را از مهدکودک جیکو جلب میکند.

مهد کودک و خانواده

ریاضی در مهد کودک

آموزش ریاضی در مهدکودک، آموزش پایه است. در این دوره کودکان یاد میگیرند که چگونه بشمارند و اعداد را تا 10 بشناسند و بتوانند اشیا را دسته بندی کنند. آنها با مفهوم کمتر و بیشتر آشنا شده، ترتیب اعداد را یاد میگیرند. همچنین کودکان در این سن درباره زمان تاریخ تقویمی آگاهی پیدا می کنند؛ مربیان اغلب روز را با دادن آگاهی درباره زمان تقویمی و روز ساعت آغاز می کنند. بنابراین هدف اصلی از آموزش در این دوره این است که کودک در پایان سال درباره مفاهیم تقویمی آگاهی داشته باشد.

انتظار میرود کودکان در این سن بتوانند تا 100 بشمارند. برای یاد دادن هر یک از این مفاهیم بازی هایی طراحی شده که مربیان مهدکودک می بایست به آن تسلط داشته باشند.

علوم در مهد کودک

علوم میتواند درباره هر موضوعی که حواس کودک را به خود جلب میکند، باشد. کودکان در این سن درباره گیاهان، حیوانات، عادات خوب سلامتی، آب و هوا، توالی فصول و درباره حواس پنج گانه و اندام های بدن خود چیزهایی را فرا گیرند و درباره آنها کنجکاو میشوند.

مربی مهدکودک میبایست به حدی توانمند و آموزش دیده باشد که درباره هر یک از این موارد بتواند شرایط آزمایش را در کلاس فراهم کند؛ زیرا کودکان در این سن کمترین مفاهیم انتزاعی را درک کرده و بیشتر مفاهیمی که به صورت عینی که برای آنان تدارک دیده شده را درک می کنند. انتظار می رود کودکان در پایان سال بتوانند اطلاعاتی که به آنها داده شده را به یاد آورده و بین پدیده ها ارتباط برقرار کنند.

مطالعات اجتماعی در مهد کودک

مطالعات اجتماعی با تمرکز بر «من» شروع می شود. آنها درباره خانواده و اعضای آن اطلاعات کسب می کنند؛ آدرس خانه شان را فرا میگیرند؛ شماره تلفن پدر و مادر و خانه را یاد میگیرند و همچنین می توانند یاد بگیرند که در مورد علایقشان صحبت کنند و تا حدودی فرهنگها، کشورها و همسایه ها را بشناسند. از دیگر اعواملی که می تواند باعث پیدا کردن مسیر کودک شود سنجش هوش و استعدادیابی است که این کار دز مرکز مشاوره اینجا مکث به صورت تخصصی و با جدیدترین ابزار توسط روانشناسان کودک انجام میگردد.

نظرات کاربران:
عاقله
پاسخ به این نظر
1402/12/23

مهد کودک واقعا خیلی مهمه چون بخش زیادی از رشد کودک دراون محیط اتفاق میوفته و اینکه خیلی مهمه که طوری کودک رو انالیز و ارزیابی کنه که اگر مشکلی بود خانوادرو درجریان بذاره

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ